Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Alıntı kobalamin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Uzun zamandir forumu takip ediyirum anca simdi yazabiliyorum. Yaklasik 5000 km dir tracer kullaniyorum. Daha once tvs apache , er6f, nc700x, bmw r1200rt kullandim. Toplamda 40000km yi gectim.
    Yeni kasa Vfr 800 crossrunner ile tracer arasinda cok gidip geldim 2. El temiz ve dolu bir tracer bulinca tracer aldim.
    Tracer a en cok yakistigini dusundugum Shad sh48 topcase ve shad sh36 side case seti aldim. Demirleriyke beraber 2100 tl ye mal oldu (sirt dayama dahil)
    Motor koruma takozlari, on ve arka flans koruyuculari, gps sistemi, radyator koruma, orjinal tank pad, on led sis ve arka cakar stop takildi.
    Lastikleri benden onceki sahibi pilot road 4 gt ile degistirdigi icin orjinal lastikkeri hakkinda fikrim yok.
    Simdi on cam aratiriyorum. Yilbasinda yurtdisina ciktigimda alacagim.
    Motor koruma takozlarini cikartip yerine motor koruma demiri alacagim.
    Elcik isitma orjinalde cok pahali oldugu icin snirim almayacagim.
    Genelde cantali ve artcili seyehat ediyorum ve tank slapping sorunu yasamadim.
    Tolga sariisiktan(motosteon) on arka camurluk uzatici aldim. Yeni monte ettigimden( yapistirici hala kuruyor) daha test edemedim.
    Genel anlamda cok memnunum. Hafif bir titresim var, cok onemesemedin.
    Ortalama 4.5 ile 5.3 arasinda yakit var. Ortalama 130 kmh civarinda kullanirim.
    Motor hakkinda sorusu olan olursa elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.
    Bende VFR800X ile tracer arasında 1.5 ay gidip gidip geldim gün itibariyle tracer satın aldım. Ön cam için ermax a bakabilirsiniz 35 ve 50 cm lik iki tipi var ben 35 lik olanı tercih edeceğim sanırım. Hayırlı olsunz kazasız belasız keyifli sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Er-6f 2006 siyah -TVS rtr-150 apache 2011
    Kazasiz belasiz kullanmak nasip olsun.
    Yurt disindan deflektor siparisi verdim, onu denedikten sonra cam alip almayacagima bakacagim.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    36900 olmuş tracerların fiyatı. 36500'den 400 lira artmış.

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Honda yeni Africa Twin modelini bile duyurduktan kaç sene sonra satışa sunuyor. Belli ki uzun vadeli testlere tabi tutuyor. Bence; Yamaha, MT serisi çok satınca ekmeği biraz daha büyüteyim diyerek biraz daha rahatına düşkün touring tayfasını avlamak için bu melez modeli piyasaya sürüverdi. İlk gördüğümde amortisör çapı alarm verdi bana. Her halinden aceleye gelmiş, pazar kapma telaşıyla MT-09'dan türetilmiş bir motor olduğu belli.
    dyavol-77 bunu beğendi.

2016 model Yamaha 09 Tracer yeni fiyatı : 39,750

2015 modellerini yeni fiyatta satmaya çalışan , güzel ülkemin zeki insanları da sahibinden.com satmaya başlamışlar

Yamaha Mt 09 Tracer aksesuarlar fiyatları da şurada var : https://www.motoliz.com/c25831/1/yamaha-aksesuarlar/mt-serisi/mt-09-tracer.html

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Alıntı vladimir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda yeni Africa Twin modelini bile duyurduktan kaç sene sonra satışa sunuyor. Belli ki uzun vadeli testlere tabi tutuyor. Bence; Yamaha, MT serisi çok satınca ekmeği biraz daha büyüteyim diyerek biraz daha rahatına düşkün touring tayfasını avlamak için bu melez modeli piyasaya sürüverdi. İlk gördüğümde amortisör çapı alarm verdi bana. Her halinden aceleye gelmiş, pazar kapma telaşıyla MT-09'dan türetilmiş bir motor olduğu belli.
    Ön/Arka ? hangisini kastediyorsunuz ? deneme şansınız oldu mu ?

dogukanbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Mt07 ile takas düşünen var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32689776/detay

Motosikleti
    Bugün Yamaha Tuna da (Maltepede yeri) 10000 bakımı yaptırdım. 250 TL tuttu. Klasik yağ filtresi yağ (2,6 lt YamahaLube 10w-40) ve işçilik ücreti başka bir şey yok. Daha sonra yıkadılar bir de motoru. Sezonu ufaktan açmış olduk

Forumda biraz şenlensin fotolar aşağıda.

hsnogz41, Hann_Ist, Malik_Ugur ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı sonalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende VFR800X ile tracer arasında 1.5 ay gidip gidip geldim gün itibariyle tracer satın aldım. Ön cam için ermax a bakabilirsiniz 35 ve 50 cm lik iki tipi var ben 35 lik olanı tercih edeceğim sanırım. Hayırlı olsunz kazasız belasız keyifli sürüşler.
    Valla bende 1 aydır vfr800x mi tracer mi diye kafa patlatıyorum. Dün tracer almaya karar verdim ve bu sabah işlemleri başlatıyorum. Tracer aldığına memnun musun? (Bu arada mt07 kullanıcısıyım?)

armani_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer 🏍💨
    Maaşallah tekeriniz düz bassın yıkanınca yakışıklılığı çıkmış ortaya 👍🏼😁sadece yan çantamı kullanıyorsunuz ? Topcase de varmi acaba? Ben topcase sipariş vermiştim internetten gecen hafta geldi,(shad sh48)motorun üzerindeki (avadanliktaki) alet takımıyla kolay montaj edebilirmiyim ki ,butun alet takımlarım taşındığım sırada kayboldu ,servise hem para vermemek Hemde kendim uğraşarak keyifle montaj yapmak istiyorum .

Motosikleti
    Alıntı armani_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maaşallah tekeriniz düz bassın yıkanınca yakışıklılığı çıkmış ortaya ������sadece yan çantamı kullanıyorsunuz ? Topcase de varmi acaba? Ben topcase sipariş vermiştim internetten gecen hafta geldi,(shad sh48)motorun üzerindeki (avadanliktaki) alet takımıyla kolay montaj edebilirmiyim ki ,butun alet takımlarım taşındığım sırada kayboldu ,servise hem para vermemek Hemde kendim uğraşarak keyifle montaj yapmak istiyorum .
    Merhaba,
    Sağolun
    Ben sadece yan çanta kullanıyorum şimdilik bana yeterli geliyorlar. Bayağı bir şey alıyor 2 çanta 36litreden 72 litre bana yetiyor. 1 full face kask alıyor yan çanta. Topcasei kendiniz monte edebilirsiniz. Ama motorda tek alyan anahtarı var bir kaç çeşit gerekebilir bir alyan takım alın daha sonra da işinize yarar.
    Malik_Ugur bunu beğendi.

Malik_Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    bende çıkartacağım bakalım lakin 4 aydır yatıyor makina, 6000 binde yağını ve filtresini değiştirmiştim ve zincirini yağlıyarak kapatmıştım.Sorum; yağını değiştirmeme gerek varmı, direk çalıştırıp binsekmi :(

igüven arkadaşım senkron ayarı yaptırdınmı hiç makinaya.Bu ayarı yaptıran arkadaşım var mı ?

Motosikleti
    Alıntı Malik_Ugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende çıkartacağım bakalım lakin 4 aydır yatıyor makina, 6000 binde yağını ve filtresini değiştirmiştim ve zincirini yağlıyarak kapatmıştım.Sorum; yağını değiştirmeme gerek varmı, direk çalıştırıp binsekmi :(

igüven arkadaşım senkron ayarı yaptırdınmı hiç makinaya.Bu ayarı yaptıran arkadaşım var mı ?
    Selam,
    Bence yağını değiştirmeye gerek yok tam sentetik yağlar dayanıklı az binsen bile senede bir değiştirmek kafi. Arada çalıştırım derim ben hem akünün sağlığı için hem de tekerlekler deforme olmasın, balatalar diskler paslanmasın 15-20 km gezin en azından ayda bir.

Valla abi, senkron ayarı falan yapılmadı kitapçıkta 40bin de sübap ayarı var diyor diye hatırlıyorum. 20 bin de bujiler değişecek o zaman elden geçirtirim makineyi kapsamlı şekilde. Kitapçığa göre yağ filtresi bile değişmemesi lazım 20 binde değişecek diyor

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    1 aydır vfr800x mi tracer mı derken bu sabah mt07 imi satıp tracer a yatay geçiş yaptım... ABİ FRENLER MANYAKKKK... MT07 nin freni yokmuş resmen... ABS siz versiyonu bende, hep arka fren kitleniyordu istemsiz olarak.. Tracer da ABS devreye girmeden durabiliyorum, teker kitlemiyor bile... Arkadaşta MT07 ABS vardı, denemek için kullandım ama ABS zart zurt devreye giriyordu her frende...

ogaakkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-09 TRACER
    Alıntı dogukanbalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 aydır vfr800x mi tracer mı derken bu sabah mt07 imi satıp tracer a yatay geçiş yaptım... ABİ FRENLER MANYAKKKK... MT07 nin freni yokmuş resmen... ABS siz versiyonu bende, hep arka fren kitleniyordu istemsiz olarak.. Tracer da ABS devreye girmeden durabiliyorum, teker kitlemiyor bile... Arkadaşta MT07 ABS vardı, denemek için kullandım ama ABS zart zurt devreye giriyordu her frende...
    Doğukan sanırım seninle Beylikdüzündeki motora ikimiz de talip olduk. Ben karşıdan Tuna'dan aldım. Sana da hayırlı olsun

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı ogaakkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğukan sanırım seninle Beylikdüzündeki motora ikimiz de talip olduk. Ben karşıdan Tuna'dan aldım. Sana da hayırlı olsun
    Adamlar deli etti beni.. yok motora talip var şu var bu var.. diyorum şu gün geliyorum alıyorum diyorum vs vs... tunadakini alacaktım sırf race blue diye almadım... hemde mt07 mi takasa alıyorlardı iyi fiyattan... istanbul yamaha takasa almıyordu.. sen ayrıca aksesuar aldın mı tunadan ?

armani_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer 🏍💨
    Çok teşekkür ederim igüven en kısa zamanda alyan takımı alıp montajı yapıcam ,her çeşit takımım vardı ama taşınma esnasında kayboldu işte.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    2016 yılı için kasko ve trafik sigortanız ne kadar çıktı?

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Tracer için radyatör koruma, koruma demiri, sis farı hangisini tavsiye edersiniz?

Motosikleti
    Yamaha mt07a
    1 martta 1300 kmlik bir yolculuğa çıkıyorum tracerla.Elcik ısıtma taktırmam lazım .
    Önerisi olan varsa lütfen paylaşsın

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)