Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

https://www.youtube.com/watch?v=CkSBPx99qrs corven turıng 250
    https://www.youtube.com/watch?v=DgndehiBPgs Zongshen RX-3
    https://www.youtube.com/watch?v=70AaCgg2XCc mondıal rx3 evo

yabe arkadaşlar bu motor kaç marka logosuyla satılıyor bilen varmı

yoksa bu çinli ler biz de gitsek bin ismime üret desek kişiye özel üreteceklermi acaba ))))
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    hayırllı geceler..150. km de ilk stop sorununu yaşadım 500km bakımına kadar her bindiğimde stop etti.. sonrasında da her bindiğimde stop etti hatta 20-30 kmlik yolculuklarda 2- 3 defa stop ettiği oldu.bu sorun tek bir nedene bağlı olmayan ilginç bir arıza UMA bu sorunu yaşayan motoru ilk servise davet edip kendi fabrika ustasına kontrol ettirip bir defada sorunu çözmeli yoksa servise gidince anlayıp anlamadığı ayrı sorun elindeki teknik donanım ayrı sorun parça geldi gitti ayrı sorun ... UMA bu sorunu ciddiye alıp çözüm odaklı bir yol belirlemez ise bir çok mütereddit kişi farklı marka modellere gidecektir.. böyle biline.. 10 gündür motorum serviste ve umuyorum UMA bu işi çözecek..
    dert insanı konuşturuyor ..işte.. vesselam..
    CumhurAYAS, GÖNDEN ve bursalıali bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırllı geceler..150. km de ilk stop sorununu yaşadım 500km bakımına kadar her bindiğimde stop etti.. sonrasında da her bindiğimde stop etti hatta 20-30 kmlik yolculuklarda 2- 3 defa stop ettiği oldu.bu sorun tek bir nedene bağlı olmayan ilginç bir arıza UMA bu sorunu yaşayan motoru ilk servise davet edip kendi fabrika ustasına kontrol ettirip bir defada sorunu çözmeli yoksa servise gidince anlayıp anlamadığı ayrı sorun elindeki teknik donanım ayrı sorun parça geldi gitti ayrı sorun ... UMA bu sorunu ciddiye alıp çözüm odaklı bir yol belirlemez ise bir çok mütereddit kişi farklı marka modellere gidecektir.. böyle biline.. 10 gündür motorum serviste ve umuyorum UMA bu işi çözecek..
    dert insanı konuşturuyor ..işte.. vesselam..
    Haklısınız. "Sinek küçük ama mide bulandırır diye" bir söz var. Maalesef buradaki sinek büyüdü ve bazı kullanıcıların bırak midesini bulandırmayı kusturacak hale getirdi. Mondial prestij motoru olarak sıçrama yaptığı bu modelle ilgili kullanıcı sorunlarını acilen çözmelidir. Bunun için aylardır şikayette bulunan kullanıcıların sorununu daha fazla prestij kaybetmeden çözmelidir. Çünkü RX3 evo ile ilgili potansiyel alıcıları en çok tereddütte bırakan bu stop etme problemidir. UMA; ACİL ÇÖZÜM GETİRİN LÜTFEN!
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evoların buluşması ; Mikail Kütük ' s 2016 kırmızı Feniks (Ateş Kuşu) - Benimki is 2015 beyaz Engizek Kartalı...

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Merhaba, ön farın içindeki sahte sis farı görünümlü yerin içi orjinalinde aynalanmış. 2 motorda da bunu sıyırıp içeriye sis farı takmışsınız galiba. Bunu nasıl sıyırdınız ve ne tür bir sis farı taktınız içine? Bu bu yerin hangi tarafını ne ile ve nasıl bir işleme tabi tuttunuz? Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Merhabalar,
    En sonunda kırmızı Rx3'ümle İstanbuldan aranıza katıldım. Bilgilendirmeleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Sayenizde içim daha rahat.

Bir soru sormak istiyorum. Kullanırken sanırım boyum biraz uzun geldi. Arka fren kolu üzerinde ayağım çok katlı durmak zorunda kalıyor. Düz tuttuğumda frenleme yapmış oluyorum. Umarım anlatabilmişimdir.
    Bu kolu biraz daha aşağı alma şansı oluyor mu ?
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ön farın içindeki sahte sis farı görünümlü yerin içi orjinalinde aynalanmış. 2 motorda da bunu sıyırıp içeriye sis farı takmışsınız galiba. Bunu nasıl sıyırdınız ve ne tür bir sis farı taktınız içine? Bu bu yerin hangi tarafını ne ile ve nasıl bir işleme tabi tuttunuz? Selamlar.
    Benimkisi maslak mondial serviste yapıldı. Far camı ile far aynasını ayırmak çok kolay olmadı. İçine sağ ve sol tarafta görünen u7 sis farlarından bir tane koyduk. Tabi onun üzerinde de biraz tadilat gerekti. Mikail KÜTÜK arkadaşımız far aynasını camından ayırmak için 180 derece fırına koymuş 3-4 dakika kadar. Aradaki yapıştırıcı direk salmış kendini. Onun aldığı ürün facebook gruplarından birinde 75 tlye satılıyordu geçen hafta ordan almış. O ayrı anahtar takmış zaten 2016. Ben direk far anahtarına bağlattım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Alıntı maestro85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    En sonunda kırmızı Rx3'ümle İstanbuldan aranıza katıldım. Bilgilendirmeleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Sayenizde içim daha rahat.

Bir soru sormak istiyorum. Kullanırken sanırım boyum biraz uzun geldi. Arka fren kolu üzerinde ayağım çok katlı durmak zorunda kalıyor. Düz tuttuğumda frenleme yapmış oluyorum. Umarım anlatabilmişimdir.
    Bu kolu biraz daha aşağı alma şansı oluyor mu ?
    Sizin sorununuzun çözümü yetkili bir serviste ortalama 3 dakikada hallolur 15-20 tl masrafı olur. Avrupa yakası için maslak anadolu yakası için kadıköy hasanpaşa servisini tavsiye ederim.

Naci63, turkish39, sezgingulmez ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Cumhur bey öncelikle motorunuz çok güzel olmuş. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Ben Anadolu yakasında oturduğum için Hasanpaşa da ki servise gidip yaptırırım. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
    CumhurAYAS ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    teşekkürler Cumhur bey. Motorunuz çok güzel olmuş bu arada. Allah kaza bela vermesin.
    CumhurAYAS ve bursalıali bunu beğendiler.

Selamlar benim motorumda da sürekli stop etme problemi var ve Mithat Bey gibi bunun yapısal bir problem olduğunu düşünüyorum. Geçen Cumartesi Aras Motor a servise bıraktım, bu konu ile ilgili 5. Kez servise gidişim. MONDİAL DEN İLGİ BEKLİYORUZ. Bu sefer de olmazsa artık yasal hakkımı kullanıp motoru iade etmeyi düşünüyorum. Benim bildiğim en az 6 kişi var bu durumda ve artık herkesin canına tak etti. Canımızı da paramızı da yolda bulmadık. Ayrıca bir kaza durumunda başıma geleceklerin sorumlusu da Mondial olacaktır. LÜTFEN İLGİ....
    mitmuallim bunu beğendi.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Sanırım bütçeme göre en uygun motor bu. Yamaha Tenere istiyordum fakat olmayacak sanırım. Uzun yol ve şehiriçi mantıklı duruyor. Uzun yolda tecrübe edebilen oldu mu ? Nasıldır rahatlık, titreşim vb durumlar açısından ? Çin malı olduğu için çekincelerim var, fakat zaten param olmadığı için tek şansım bu gibi duruyor
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdaki tüm kullanıcıların stop etme konusunda desteğini rica ediyorum. Bu problem bende ilk önceleri hiç yoktu sonradan ortaya çıktı, sizlerin de başına gelebilir ve bizim gibi yalnız kalmayın. Ayrıca ben ve diğer arkadaşlarım eğer firma ile mahkemelik olursak bu motorlarımız için çok kötü bir referans olur ve ikinci el değerleri düşebilir hatta motorun satışları bile etkilenebilir. MONDİAL SESİMİZİ DUY...

Bendeki stop etme sorunu bu şekilde oluyor hep.
    1500km filan oldu, toplamda 10 kere olmuştur.
    2-3-4-5 vites farketmiyor, debriyajı çekince stop ediyor zart diye.

https://youtu.be/c_7yHRKERyc

Alıntı godhimself adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeki stop etme sorunu bu şekilde oluyor hep.
    1500km filan oldu, toplamda 10 kere olmuştur.
    2-3-4-5 vites farketmiyor, debriyajı çekince stop ediyor zart diye.

https://youtu.be/c_7yHRKERyc
    Debriyaj ayarını zaten kontrol ettirmişsinizdir diye düşünüyorum ?
    bursalıali bunu beğendi.

Debriyajla ilgili bir sıkıntı yok.
    Anlık olarak elektriği kesiyor. Kendim de dönüp 5-6 defa seyrettim.
    Yakıt kesmiş olsa, öksürür tıksırır. Bir anda ateşleme yapmıyor sanırım. O arada yakıt püskürmüşöoluyor ve boğuluyor.
    Arkasından da çalışmakta zorlanıyor gibi sanki..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Cumhur kardeşim motorun öperim haa! der gibi
    duruyo. Selamlar.
    CumhurAYAS bunu beğendi.

Yakıt kesmiş olsa, öksürür tıksırır. Bir anda ateşleme yapmıyor sanırım. O arada yakıt püskürmüşöoluyor ve boğuluyor.
    Facebook ta 5 adet rx3i grubu var. Seyir Defteri ile biten grupta selenin sol altında beyine giden kabloların zamanla yada daha başlangıçta problem olduğunu söylüyor bir arkadaş ve çözümünü anlatmış. HUSEYİN GONDEN yanlış hatırlamıyorsam. Birde bu gönderiyi bulup uygularsanız belki faydası olur. Sonuçları lütfen buradan paylaşın.
    godhimself ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3i evo
    akünüzü kontrol ettirin! bide gaz telinden az da olsa devri yükselltirin 1600-1700rpm civarı çalışsın baktınız yine yapıyor ozaman mutlaka servise gidin hani benimde yapıyor ama kırk yılda bir olmaya başladı motorum 2250km de km ilerledikçe motor zaten dahada oturaklı olmaya başladı önceden hiç yoktan 3-5 stop oluyordu artık belki oluyo belki hiç olmuyo o denli azaldı bilmiyorum ben hala akü diyorum! durumu düzlüğe az çıkartayım kaliteli bir akü alıp size görüşümü bildiricem inş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

Alıntı enes doğru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial amblemini nereden bulabilirim?
    servise sorabilirsiniz en kötü amblem tasarlayan yapan yerler var oralara yaptırın ben mondial logosu üstüne kendi sevdiğim bi logo yaptırdım 15tl aldılar gerçi daha gelmedi 2 hafta sürer dedi eleman ama bekliyoruz bakalım
    godhimself bunu beğendi.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumhur kardeşim motorun öperim haa! der gibi
    duruyo. Selamlar.
    Abi eyvallah sağolasın hepimizin ki öyle. Bugün ön ve orta amortisör hassaslık ayarları ile uğraştım. Mondialin 250 lik bir choper motoruna bindim. Bir yaylanıyor alet körüklü otobüs gibi kasislerde hiç gaz kesmiyorsun. Özendim keşke benimde olsa dedim. Ortadakide amortisör kollarındakilerde 4 tur civarı döndüler ama ilk haline göre çok fazla bir değişiklik olmadı. Sabah orta amortisör den motoru yükseltme konusunu inceleyeceğim.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    selam herkeze bir süredir takip edemedim forumu.
    işimiz düşünce selam vermek geldi aklıma egzosun içinden özellikle ilk çalıştığında sürekli sonrasında gaz açtığımda zırıltı gelmekte. bu herkezde oldu mu yoksa bana özel bir sorunmu ?
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)