Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı Zsrvc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun olmayan arkadaşlar acaba daha düşük km'lerdemi
    Benim motor 2.500km. de

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    8.000 deyim. Stop etme sorunu var.
    Ama öncesi için kesin bişey söyleyemem. Almadan önce adamı tanımadığımdan yok stop etmiyordu dese de ben emin olmamam.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    3000 km deyim. dediğim gibi , motor soğukken ve dururken aragaz verdiğimde yapıyordu. toplamda 3-4 kere başıma gelmiştir. artık ya yapmıyorum yada düzeldi. stop etmiyor aylardır. lambalarda kalkmadan önce verdiğim aragazda oluyordu. gazı komple kapatınca stop ediyordu. ondada stop edeceğini anlayınca gazı tekrar açıp durumun önüne geçiyordum. ama dediğim gibi artık stop etme eğilimi bile göstermiyor. bu durum kullanım tarzınızla ilgili olmaz dimi?

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    arada stop eğiliminin enjeksiyon ve benzinle alakalı olduğunu düşünüyorum
    ben de düşük devirlerde bir-iki defa yaşadım
    kaliteli benzin satan yerlerden alın benzini, muhtemelen yapmayacaktır artık

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    Benim ki 1.200km de daha

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Egzoz modifiyesi yapan oldu mu arkadaşlar?

Motoru stop etmeyenler hangi ofisden alıyor benzini yazarlarsa bir deneyelim.

Motosikleti
    Alıntı meseduzu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru stop etmeyenler hangi ofisden alıyor benzini yazarlarsa bir deneyelim.
    BP ve Opet koydum su ana kadar

Bende shell den koydum ondan sonra farkettim stop olayını ve öncesinde olmamışdı. Gerçi burdada muhabbeti oldu ondan sonra deberttim. Şimdi opetten alıcam ve birde öyle denicem bakalım acaba benzinden olabilirmi.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    son hız deneyen oldumu arkadaşlar
    505 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı fatih. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duz yolda cok ruzgarlı bır gunde 141 gordum
    Ancak rodaj yenı bıtmıstı
    Cok rahat 160 goruru var

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı Bosix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duz yolda cok ruzgarlı bır gunde 141 gordum
    Ancak rodaj yenı bıtmıstı
    Cok rahat 160 goruru var
    tnt 300 olan modellerde izlediğim videolarda 155 160 çok rahat görüyordu 170de 11.5 devirde kesiciye kadar çıkabiliyordu
    baya güçlü yani motor sınıfına göre

lianus arkadaşım elimde bir adet tiger sıfır egsoz var aynı ses çıkıyor Ve hintdistan uyruklu diyeyim anlayın sitelerde egsoz modifiyesinin garanti kapsamından motoru çıkaracağı,birde komprasyon oranlarında değişikliğe sebep olacağı için motor ömrünü tüketeceği gibi birşey yazıyordu hiç bozmadım bende.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

151 km son hız gördüm.devir 10500 felan dı sanırım kesiciye girmemişti daha.Sorun Rüzgarla kavga ediyorsunuz :(
    Bayır yukarı kuziki inezumeye arkadan sellektör sonra stop lambası gösterebiliyor bu makine denendi tarafımca 53 kglık tüy siklet jokeyim
    Ağırlık fark eder sanırım.Tabi ki bütün arkadaşlar,bu son hız felan denerken lütfen ekipmanlı çıkın.Bir kere kaza yaşadım mazallah sadakamız o kadar çokmuş ki ters şeridi havadan geçip yere indik.burnumuz kanamadan ayağa kalktık.Yazın saçlarım bozulmasın diye kask takmazdım kızın yanına giderken.Şimdi diyorum kocaman bir salakmışım.Tekeriniz düz bassın inşallah.Aksesuar yapan varsa atabilir mi foto?
    lianus bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Naked motorlarda rüzgar karar veriyor son hızınıza maalesef . Ben motorumla rüzgarsız havada 170'e rahatça çıkabilirken, rüzgar yüzünden 140'ın üzerine çıkamadığım olmuştu...

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı fatih. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk denemede 141, son denemede 145 yapmıştım, rüzgar ciddi tehlike yaratabilir düşüncesiyle zorlamadım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benelli kullanicilari olarak motorlarimizda yaptigimiz değişiklikleri veya modifiye durumlarını resimleri ile tekrar yayinlasak

bu foruma resim yüklemek için hizli resimden başka bir formül varmi?

Güncel son sürat 157 km.Fazlası ile şahsıma yeterli bir hız.

Gidondan fren sıkılınca gelen ses çözüldü.Bağlantılar gevşemiş.Hepsi sökülüp tekrar yağlanıp toplandı.Bilya durumu vs herşey tertemiz çizik yok dedi servis.Tamamende benim hatam kasislere sert girip cikmaktan.

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar
    Yaklaşık olarak 26 yıllık motosiklet kullanıcısı ve 11 yıllık forum sakiniyim. Maksimum 250cc'cilerdenim. Büyük motorlarım da oldu ama bence motosiklette 250cc'nin üstü biraz hovardalık gibi geliyor artık.
    SYM Wolf'ü ilk alanlardanım, bu sebeple ben de çokça eleştiriye maruz kaldım, başlığın tamamını (53 sayfayı da) okudum, motosikleti kullanmayan hatta motosikletten hiç anlamayanlar bile inatla gereksiz yorumlar yapmışlar.

Sırf hırsımdan gidip istanbul acıbademdeki serviste gördüm, bir arkadaş da 600'lüğünü almak için motosikletini satıyormuş denk geldi deneme fırsatı buldum. Motosiklet kalite kokuyor, kesinlikle japonlardan hiçbir farkı yok, tok bir gidişi ve yol tutuşu var. Gaza verdiği tepki gayet iyi, yanlız emanet motor olduğu için çok fazla zorlayamadım çocuk arkamda oturuyordu. Yine de çok memnun kaldım. Kim ne derse desin, ne kadar ön yargılı olursa olsun bu motora sahip olmalıyım diye düşündüm. 1 ay kadar bütçe ayarlamamı yaptıktan sonra sanırım yarın ben de aranıza katılacağım.
    Motorun üstüne çıkmadan hemen lastik siparişi de vereceğim. Çünkü üstündeki lastikler her ne kadar kuru havada yeterli gözükse de, hayatım 750 TL'den daha pahalı. Nacizane tavsiyem hemen lastik değiştirmeniz, Rosso 2 veya michelin hiç farketmez ikisi de iyi lastik ama kesinlikle şart.

Motosikletin en beğendiğim tarafı da neredeyse hiç vibrasyonun olmamasıydı diyebilirim. SYM wolf düşük devirlerde titreşimsizdi diyebiliirim ama biraz gaz açtınız mı titriyordu. Aslında şimdi anlıyorum, gayet de fazla titriyormuş. 12.900 kredi kartına 9 taksit sıfır komisyon. Bildiğiniz başka bi yer varsa oradan da alabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.
    Green Arrow ve ake bunu beğendiler.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar
    Yaklaşık olarak 26 yıllık motosiklet kullanıcısı ve 11 yıllık forum sakiniyim. Maksimum 250cc'cilerdenim. Büyük motorlarım da oldu ama bence motosiklette 250cc'nin üstü biraz hovardalık gibi geliyor artık.
    SYM Wolf'ü ilk alanlardanım, bu sebeple ben de çokça eleştiriye maruz kaldım, başlığın tamamını (53 sayfayı da) okudum, motosikleti kullanmayan hatta motosikletten hiç anlamayanlar bile inatla gereksiz yorumlar yapmışlar.

Sırf hırsımdan gidip istanbul acıbademdeki serviste gördüm, bir arkadaş da 600'lüğünü almak için motosikletini satıyormuş denk geldi deneme fırsatı buldum. Motosiklet kalite kokuyor, kesinlikle japonlardan hiçbir farkı yok, tok bir gidişi ve yol tutuşu var. Gaza verdiği tepki gayet iyi, yanlız emanet motor olduğu için çok fazla zorlayamadım çocuk arkamda oturuyordu. Yine de çok memnun kaldım. Kim ne derse desin, ne kadar ön yargılı olursa olsun bu motora sahip olmalıyım diye düşündüm. 1 ay kadar bütçe ayarlamamı yaptıktan sonra sanırım yarın ben de aranıza katılacağım.
    Motorun üstüne çıkmadan hemen lastik siparişi de vereceğim. Çünkü üstündeki lastikler her ne kadar kuru havada yeterli gözükse de, hayatım 750 TL'den daha pahalı. Nacizane tavsiyem hemen lastik değiştirmeniz, Rosso 2 veya michelin hiç farketmez ikisi de iyi lastik ama kesinlikle şart.

Motosikletin en beğendiğim tarafı da neredeyse hiç vibrasyonun olmamasıydı diyebilirim. SYM wolf düşük devirlerde titreşimsizdi diyebiliirim ama biraz gaz açtınız mı titriyordu. Aslında şimdi anlıyorum, gayet de fazla titriyormuş. 12.900 kredi kartına 9 taksit sıfır komisyon. Bildiğiniz başka bi yer varsa oradan da alabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.
    Hakkınızda hayırlısı olsun. Siz ilk Wolf'u aldığınızda Wolf için olumlu görüş sunan ve bilinçli yorum yapan ilk kişilerdendiniz hatta benim ilk gördüğüm kişiydiniz. Bazı insanlar maalesef at gözlükleriyle yaşıyorlar. Fiyat konusunda bir kaç bayiden fiyat alın kesinlikle. Yada temiz bir ikinci elede yönelebilirsiniz düşük km olan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)