Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar foruma yeni üye oldum herkeze selam.

Arkadaşlar motorumda dün itibari ile söyle bir sorun oluştu kronikmidir normalmidir tam anlamıyla bilmiyorum.
    Motoru çalıştırmak istedim herşey normal oldugu halde marş çalışmıyor ateşleme olmadı.Bir kaç kere aynı şekil denedikten sonra motoru çalıştıramayınca 2.viteste vurdurup calıstırdım yaklasık 10 dk sürüş yaptıktan sonra motorun kontagını kapatıp tekrar calıstırmak istedim çalışmadı sizce sorun nedir ? Motoru vurdurup calıstırdıgımda belli bir alandan sonra 3.viteste giderken kendiliğinden stop etti.Yardımlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gokhantt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar motorumda dün itibari ile söyle bir sorun oluştu kronikmidir normalmidir tam anlamıyla bilmiyorum.
    Motoru çalıştırmak istedim herşey normal oldugu halde marş çalışmıyor ateşleme olmadı.Bir kaç kere aynı şekil denedikten sonra motoru çalıştıramayınca 2.viteste vurdurup calıstırdım yaklasık 10 dk sürüş yaptıktan sonra motorun kontagını kapatıp tekrar calıstırmak istedim çalışmadı sizce sorun nedir ? Motoru vurdurup calıstırdıgımda belli bir alandan sonra 3.viteste giderken kendiliğinden stop etti.Yardımlarınızı bekliyorum.
    sargınız yandı büyük ihtimal ile geçmiş olsun

Bütün sorunlar kronik . Veya kronik bir çok sorun var . Bizi kekliyolar . Her an süpriz bir sorunla karşılaşabilirsin . Sargısı yanmayan yok zaten . Paranın hakkını vermiyo . Üstüne para ver kurtul kurtulabilirsen .
    Kadir28 bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar,
    Ben de 1 ay kadar önce aldım motoru. Karaman' da yaşıyorum. 1000 bakımı geliyor ama buradaki servise gitmek istemiyorum. Konya'daki ya da Mersin'deki servisler nasıl? Bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim. Teşekkürler, herkese iyi sürüşler.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sargı yanmıştır büyük ihtimalle belli bir km'den sonra bir çok TNT 25 kullanıcısında bu arıza çıktı sende şanssız olanlardansın. Arıza kronik olsa tüm TNT 25'lerde çıkardı ki geçmiş sayfalarda çıkmadığını söyleyen bir çok insan var.

Burada her mesaja uydurma yorumlar yazanlar kullanıcı değil . Yok şöyle yok böyle felan filan dansöz gibi kıvırtanlar kullanıcı değil . Nerden baksan dökülüyo . Ve almış isen şaplaara gelmişindir satamazsın atamazsın iade zaten hiç yapamazsın . Uzaklara gitme bozulur yarı yolda kalırsın . Her an her yeri bozulabilir .

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

3 5 bin fazla verin doğru düzgün bi şey alın . B..... pişmanlıktır .

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

Burda yorum yapanların yarısı bayii çalışanları bence . İş yapmayan laf yapar bu dünyanın kuralı .

starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x
    Beğenmeyen satıp kurtulsun.Burada insanların hevesini kırmaya, moral bozmaya gerek yok. Ben sattım kurtuldum.

Men dakka dukka . Ne ekersen onu biçersin . Müşteriyi rezil edeni rezil etmek gerek . Gömene gömecen ki piyasa temizlensin . Düz mantık .

Benelli ile sosyal ilişkimiz rezaletten kepazeliğe doğru evriliyo . Çok başarılılar başarısızlıkta .

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Benelli veya distribütör, 2005 (tarihte sorun olabilir.) yıllarındaki Aprilla-MotoXXX olayından hiç ders almamış.
    Ya da olayı bilmiyor. Kepazeliğin daniskasıydı.
    Koca markayı TC de bitirmişti.

salimpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba sl 200- gd 250 n
    Yaklaşık 6 ay önce 10 bin tl butceme uygun motor bakıyordum.Ktm duke 200 2. el, tnt25 ve hyosung gd 250 arasında cok gıttım geldim.İçlerinde en iyisi ktm idi onunda malum parca bakım servis epey pahalı ,tnt 25 dekı kronık olmasada bellı baslı sorunlar yazılması,servisi az olmasına ragmen gd 250 n de karar kılıp aldım.Motordan cok memnun kaldım parcaların unıversal olması ve parca kalıtesının yuksek ve cogunun japon olması ,benı sıkıntıya sokmadı bakımlarını kendım yapıyorum.Paylaşmak istedim tekeriniz düz bassın kalın saglıcakla...

Sorunlarını veya memnuniyetlerini yazanlara tepki gösteren arkadaşlara ne anlatalım . Kırmızı başlıklı kız ile kurtu mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Burası forum olsa gerek . Burada da zaten bunlar yazılıyo değilmi yaaani .

Alıntı panpalli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunlarını veya memnuniyetlerini yazanlara tepki gösteren arkadaşlara ne anlatalım . Kırmızı başlıklı kız ile kurtu mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Burası forum olsa gerek . Burada da zaten bunlar yazılıyo değilmi yaaani .
    Tüm yorumlarını Benelli TNT25 başlığına yapmışsın ve sadece kötülemişsin birde yetmemiş buradaki 2.972 adet mesajdaki kullanıcıların çoğuna bayi personeli diyerek laf atmışsın. Motosikleti ile fotoğraf atan onlarca kullanıcı var burada senin bir tane fotoğraflı yorumuna denk gelmedim. Sen başka markanın personeli olmayasın sakın. Beğenmiyorsan götür hurdaya ver kimseye bela etme.
    Samimi 46 bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Epey tartışma dönmüş burda.Bikaç kelam da ben edeyim.

Benelli motosiklet sahibi değilim, şeklini, sesini ve fiyatını beğendigimden alma niyetim vardi, bir yıl bakayım dedim sıkıntısı v.s olacak mı diye, maalesef umduğum gibi olmadı. Sorun elbette her motosiklette çıkabilir fakat belirli arızalar tekrarlayarak sadece şu förumda çok fazla sayida çıkmıştır, zannederim parça değişimiyle de hallolmuyor, nuksediyor v.s, tedarikçi bu işin altından kalkamamış gibi bir görüntüsü var özetle.
    Ya yolda arızalanirsa korkusu da çok kötü bişey uçbin liralık motosiklet olsun, onbinliralik motosiklet olsun.Varsa bi sorun baştan değiştirin sonradan müşteri mağdur olacağına.

Bayisine gittim bir kez, internet sitesinde 11000 yazıyor fiyatına indirim fln, 12000 diyor satıcı, insanları enayi yerine koymaya çalışan esnaf kafasinda bir bayi ilginç, telefondan fiyatını gösterdim ayrıldım hemen, 20 yil geride kafa bayinin.

Bu yıl böyle geçer zaten, umarım düzelir ve rekabet olur fakat bunun için de çalışmak lazım.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba sl 200- gd 250 n
    Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.Kuba superlıgh 200 almıstım sıfır ,servise gittigimde tnt 25 i katalogda gördüm ustada anlattı o kadar hoşuma gittiki almaya nıyetlendım.Servıs bakımlı kuba uzerıne tıtrememe ragmne 8000 km de vıdalar atmaya tıkırtılar cogalmaya baslayınca sattım.Tnt25 i beklemeye basladım,alanları takıp ettım sorunlu sorunsuz borbırıne yakındı cesaret edemedım acıkcası.Paramızda yok kı guzel bir japon alalım.Ama artık alacak olursam sıfır bır motor yerıne 2. El saglam bir japon alırım.

Motosiklet sahibi değilim ama aynı arızayı bu forumda 2 defa yaşayan 2 insana denk gelmedim servis sıkıntılarını motora yüklüyorsunuz. Hiçbir japon satıcısı bayi kalkıp benelli satmaz yada bajaj satmaz distribütörde elindeki mevcut bayilere eğitim vererek kurtarmaya çalışıyor durumu adamlarda farkındadır servislerin eksikliğinin ama yapacak bir şey yok Benelli bajaj gibi markalara ilgi göstermediğimiz takdirde japon fiyatları hep hayal olarak kalacak bizler için.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Aslında konunu üreticiler ve markalar ile alakası yok. Türkiye FAKİR bir ülkedir. Ve fakirleşmeye devam edecektir. Maalesef bilim yarışmasında Hoşafa ödenek verecek kadar geri gittik son 15 yılda. Sürekli olarak bir önce ki yılı arar hala geleceğiz. Bu böyle sürecek. Çünkü sanayimiz yok. Çünkü tarım ve turizm gibi işleyen sektörlerimiz bile öldü. Çünkü halkımız kendi parası ile kendi vergisi ile kendine hava atan kendini ezen insanlara, tecavüzcülere ve hırsızlara kör kütük aşık. Birçok orta seviye üretici 2009 dan beri kepenkleri kapattı. Artık ülkeye döviz de girmiyor. ( bunu çalıştığı firma her yıl yurt dışına makine satan ve 7-8 milyon euro memlekete döviz getiren biri olarak söylüyorum ). Ülkemizde ki bi kaç milyon Mülteci var bu insanları burada olması büyük bir maliyet.

Türk parası git gide daha çok değer kaybediyor. Ama satın almak istediğimiz her şey ithal. Bu aslında büyük bir sorun olmayabilirdi. Eğer dünya çapında yeteri kadar büyük markalarımız olsaydı tabi.

Ne yapmalıyız ?

Bence artık bu soruyu sormak için çok geç. Dün aman hocam canım hocam diye bir takım zatların kucağına oturanlar bugün hem onları hem müttefiklerini kötülemekte. Kendi imparatorluğunu kurmak için vergi üstüne vergi bindirmekte. 25 yıldır devletin her kademesine sızmış bir yapı kolay kolay baştan def edilemez.

Önceden cahil yobaz bu adamlar derdim. Artık daha farklı bir açıdan bakıyorum. Bilinçli olarak çok kötü niyetli olduklarını ve başka güçlerin adına çalıştıklarını düşünüyorum.

Amaçları ise;

1 Ülke ekonomisini bozmak.
    2 Sürekli değiştirerek eğitim sistemini bozmak. Bir öncekinden daha çöp nesiller yetişsin diye.
    3 Orduyu ele geçirmek
    4 Kolluk kuvvetlerini ele geçirmek.
    5 Komşu ülkeler ile ilişkileri bozmak.
    6 Ülke insanını ırkçılık, din gibi farklılıklar ile birbirine kırdırmak.

Artık farkındaysanız sosyal medyada ırkçılık veya dincilik hat safha da.
    Biri diğerine yobaz diğer öteki diğerini alevi diye aşağılıyor.
    Memlekette saygımızı, sevgimizi ve medeniyetimiz kaybetmiş durumdayız.

Yakın bir zamanda iç savaş çıkacağını düşünmekteyim. Hatta Star Wars gibi Cumhuriyetçiler ile Karanlık güçler arasında. Önümüzde ki 10 yıl bir şeylerin iyi gideceğine inancım yok.

Tavsiyem özverili olun, saygılı olun ve oy verdiğiniz insanlara tapmayı bırakın.

Unutmayın !!!

Belli etmeseler de siz değil onlar sizden korkuyor.
    pea, pocemonmutlu, revelyon ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    @oialdemir
    Konuyla ne alakası var. Niye siyaset bölümüne yazmıyorsun?
    salimpa ve Samimi 46 bunu beğendiler.

Motosikleti
    kuba sl 200- gd 250 n
    Alıntı motokeyf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet sahibi değilim ama aynı arızayı bu forumda 2 defa yaşayan 2 insana denk gelmedim servis sıkıntılarını motora yüklüyorsunuz. Hiçbir japon satıcısı bayi kalkıp benelli satmaz yada bajaj satmaz distribütörde elindeki mevcut bayilere eğitim vererek kurtarmaya çalışıyor durumu adamlarda farkındadır servislerin eksikliğinin ama yapacak bir şey yok Benelli bajaj gibi markalara ilgi göstermediğimiz takdirde japon fiyatları hep hayal olarak kalacak bizler için.
    hocam bajaj dediginiz firmada bu sıkıntıla yok ayrıca ktm yi bile uretiyor ktm nin %51 i bajajın ,hatta ktm nın hepsını alma gıbı bir niyeti var.Bmw g310r yi bile hındıstanda üretti.Bahsettigimiz benelli ise sadece adı var gerisi çin de üretiliyor,kuba ile bırlıkte.

Şu Motoru benim kadar öven olmamıştır. Veya benim kadar sabırlı... Aşık olmuştum ilk 4.000 km'de
    Eski mesajlarıma baksın inanmayan.
    Arkadaşlar almayın,hangi ucundan tutsanız rezillik.
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)