Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar artcim surekli arka koltuktan kayiyor. Mt 25 in arka koltugundaki gibi bir serit yaptirabilir miyiz. Sanirim kaymasini engellemek icin yapmislar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Artçı oturmayı öğrensin bence. Peg'lere basıp, motoru da dizleriyle sıksın. Bir el depoda ya da sürücüde, diğer el tutunma demirinde olursa sorun olmaz.
    O şerit tutunması için. Mt25'te bizdeki gibi tutunma demiri yok, o şeride tutunuyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Peg dedik, bugün salağın teki benim motoru düşürmüş.

Yola çıktım, ayağımla peg arıyorum, yerinde yok. Sağ peg kırılmış, meğerse motoru düşürmüşler. Topuzda ve koruma takozunda çizikler var. Başka bir sıkıntı yok görünürde. Bir de sinirler bozuk.

Motosikleti
    tnt 25
    Stop etme sorunu yok diyordum
    Dün gece yolda giderken 70 civarı hızda debriyajı çektim stop etti
    Bende katıldım kervana

Dusuk devirde yokus assagi 1. Vitesde bendede stop ediyor. Debriyaj ayarindan dolayidir diye dusunuyorum.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı ...garip... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zafferano abimizi Poyraz Motor da vaktinde incelemiştik Crazy_Sprint abimle. Kocaman bişey gördük korktuk malzeme gayet fiyatına göre on numara abicim. Heybeti de acemiye gelmez dedirtiyor. Bagajını hatırlayamıyorum ama büyüktü sele altı. Satışı biraz artsa ikinci eli yayılsa rakiplerini baya sallar bence. Neticede güzel rakiplerinden 2-3 milyor daha uygun. Üzmez utandırmaz gibi bence ama alıp denedin mi atıp tutuyosun diyen olursa boynumuz kıldan ince Yerinde görüp inceleyin üstadım iyi bir esnafa denk gelirseniz alır çıkarsınız bence ;)
    Makina dediğin gibi biraz sağlam duruyor heybeti falan yerinde amma ve lakin marka yayılmadan o model biraz zor yayılır. Hayırlısı diyip TNT 135 TRK 502yi bekleyecez Leoncino'yu pek beğenmedim 502 fevk aladanın fevkinde
    ...garip... bunu beğendi.

Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Alıntı Kyairfn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dusuk devirde yokus assagi 1. Vitesde bendede stop ediyor. Debriyaj ayarindan dolayidir diye dusunuyorum.
    Bence de öyle olabilir. Mesela motoru çalıştıracağım zaman birden boşa almak istediğimde debriyajı sıktığımda bazen geçemiyordu, sonra baktım debriyajın sonunda bir sıkma payı daha vardı ona da abandığımda nadirleşti bu olay.

Ben de şunu eklemek istiyorum stop etme konusunda; aldığımdan beri olmayan bir şey olmaya başladı 1-2 gündür. hafta sonu arkadaşta kaldım, motor 1-2 gün çalışmadı. Pazar günü çalıştırdığımda rölantide bir süre sonra stop etti. Tekrar çalıştırdım yine stop etti. Bu böyle 2-3 defa uğraştırdı. Neyse bu sabah işe gelmek için çalıştırdığımda yine stop etti ama bu sefer şunu fark ettim marşa sanırım yeteri kadar basmadım ilk seferinde, yani yüksek viteste yetersiz devir gibi hissettirmişti. Bu sefer emin olmadan elimi çekmedim, tekrarlamadı öyle. Önümüzdeki günlerde daha net anlarım kanımca.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Burada Bütün TNT 25 Kullanıcılarına sesleniyorum. STOP ETME sorununu yaşamış ve ÇÖZMÜŞ biri olarak. 3 kez yazıyorum. DEBRİYAJ SENSÖRÜ ( debriyaj manetinden çıkan kablonun ucunda ki parça ) hasarlı veya bozuk olabilir. Ona baktırın ve yazılım güncellemenizi yaptırın. Benim motorumun şuan hiç bir sorunu yok 8000 e doğru gidiyoruz.
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Peki ben şunu sormak istiyorum, bazı motorlarda çalıştırmak için özellikle debriyajı çekmek gerekiyormuş, bizimkinde öyle bir olay var mı? Ben pek tercih etmiyorum çalıştırmak için debriyajı çekmeyi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Ben "ne olur ne olmaz" diyerek, debriyajı sıkarak marşa basıyorum.
    Tam boşa geçmediği için çalıştığı gibi vitese geçip, 15cm ileri gidip stop etmişti bir kere.
    Motoru üstüne binmeden(kilit + giyinmece hazırlıkları) çalıştırdığım için garantici yaklaşıyorum artık.

Ama öyle bir olay yok. Ayak açıksa boşta olması yeterli. Debriyajın çekili olmasına gerek yok.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Bu haftasonu İstanbul-Uçmakdere yaptık artçımla. Gidiş-dönüş 500 km. Maşallah yine tık demedi. Bu arada Uçmakdere yolu muazzammış. Daracık, inanılmaz güzel virajlar ve kaymak gibi asfalt. Toplaşıp gitmek lazım
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Uçmakdere gerçekten efsane yollara sahip,grup gezisinde gitmiştim çok keyif almıştım. kaç kişiyiz bilmiyorum pazar günü için proğram olursa mutlaka katılmaya çalışırım hatta katılırım

Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben "ne olur ne olmaz" diyerek, debriyajı sıkarak marşa basıyorum.
    Tam boşa geçmediği için çalıştığı gibi vitese geçip, 15cm ileri gidip stop etmişti bir kere.
    Motoru üstüne binmeden(kilit + giyinmece hazırlıkları) çalıştırdığım için garantici yaklaşıyorum artık.

Ama öyle bir olay yok. Ayak açıksa boşta olması yeterli. Debriyajın çekili olmasına gerek yok.
    İş çıkışı bu sefer emin olmadan elimi marştan çekmedim stop etmedi. Anlaşılan sadece benden kaynaklıymış. Motor nice, gitti gide keyifli bir hale geliyor benim için.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada Bütün TNT 25 Kullanıcılarına sesleniyorum. STOP ETME sorununu yaşamış ve ÇÖZMÜŞ biri olarak. 3 kez yazıyorum. DEBRİYAJ SENSÖRÜ ( debriyaj manetinden çıkan kablonun ucunda ki parça ) hasarlı veya bozuk olabilir. Ona baktırın ve yazılım güncellemenizi yaptırın. Benim motorumun şuan hiç bir sorunu yok 8000 e doğru gidiyoruz.
    8.000 km senin burada bizlere uzunları yakıp ışık vermen gerekir dostum başka öngördüğün faydalı bulduğun ne varsa yaz işte. Tekerine taş değmesin.
    oialdemir bunu beğendi.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uçmakdere gerçekten efsane yollara sahip,grup gezisinde gitmiştim çok keyif almıştım. kaç kişiyiz bilmiyorum pazar günü için proğram olursa mutlaka katılmaya çalışırım hatta katılırım
    Yİne İstanbul kullanıcıları çok şanslısınız fakat bazen farkında değilsiniz. Tekerinize taş değmesin. İmrendim
    zafer6n bunu beğendi.

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj sensörü dediğin parça garanti kapsamından mı değişiyor yoksa kendi cebimizden mi ödüyoruz. Tekerine taş değmesin. Keyifli sürüşler.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Garantiden değişti beni

Kaza ve yetkili servis dışı müdahaleler olmazsa tüm parçalar garanti kapsamında değişir yağ, yağ filtresi vs. hariç tabi.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Biraz fotoğraf ekleyelim. Konu canlansın. İlk 4 fotoğraf Uçmakdere yolları.

...garip..., oialdemir ve zafer6n bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Vay hocam, hakikaten şükela yollarmış.

Ben de koruma takozu ve topcase'i taktım, unutmazsam fotoğraflarını çekmeyi yeşillendirmek istiyorum buraları.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Keyifler on numara 5 yıldız Kamp falanda süper olmuştur şimdi. Yollarda kaymak gibi duruyor. Tekerine taş değmesin. Tekrarlarını bekleriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)