Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Superlight 200
    Saolun arkadaşlar.
    Yeni gelen devirdaim kırıldıktan sonra eskisini yeniden taktılar. Sorun devirdaimde değilmiş şu an sorunsuz kullanıyorum.
    pea ve oialdemir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba dostlar,

Bir süredir yazamadım , 2000 km yaklaştım 2 ayda . Beni hiç mutsuz etmedi sağolsun Tnt , 1000 servisi Vale Motor 'da yapıldı ve yazılım güncellendi. Kesici daha geç giriyor. Yakıt tüketimi 1090 km'de oturmaya başladı.

- Lastikleri eylül ayına bıraktım. Biraz stok vs sipariş hikaye oldu. Fabrika lastikleri ile baya yatırdım virajda hiç sorun olmadı . Ancak ıslak zemin direk vasiyet yazdırıyor. Dönüş bitişinde Ani gaz açmalarda arka taraf biraz dans edebilir. Bir süre altınızdan kayıyormuş hissi verebiliyor

Lastikleri çift olarak değiştirmenizi öneririm 150 üstü motoru ciddi yoruyor. 160 sadece arka takan arkadaşlar gördüm titreşim artmış.Rosso II iyidir !

- Motoru tanıdıktan sonra neler yapabildiğini anlıyorsunuz.Tek Tekerde yaptım , set'te atladım. Çok ciddi çukura yakalandığım oldu güvenle atlattım. Yani gidiyor , duruyor ve güvenli.

- Rahatsız Edici Zincir sesi geliyor Evet. Özellikle sürekli kask takan arkadaşlar bunu farketmeyebilir Zinciri yağsız bırakmıyorum kesinlikle o nedenle az bir ses var bende.

- TNT 25 'i güvenle yıkatın. Ancak hava kurutma bulunan bir yıkamada yıkantın daha iyi ve sağlıklı.Ön kafa alt kısmını çok iyi kurulayın. Birde Artçı ( Bagaj ) içine çok su kaçabiliyor.

- Eğer düz yolda 60'dan sonra ön gidon zıplar veya sallanırsa. Lastik hava / basınç kontrol edin. İlk sefer beni çok korkutmuştu. 32/33 artçı ile 34/35

- Yakın zamanda Sticker kalıplarını çıkaracağım . Tasarım ve ai. dosyasını burada paylaşırım , kendi yaptığım uygulamayıda paylaşacağım. Orjinal Stickerları çıkardım.

- Aksiyon kamera görüntüleri var ama işlemek / montaj vaktim olmuyor hızlanma , durma vs. Bunlar hep kayıtta en kısa sürede atarım.

Reklam olarak algılanmasın ama Vale Motor işini iyi yapıyor.Soru sorduğunuzda cevap alabiliyorsunuz. Personel eğitimli gitmenizi tavsiye ederim.

İstanbul etkinliği yapılacaktı yürekli bir arkadaşımız organize etse fena olmaz Bir de şu her sabah 9 gibi nispetiye'den geçen arkadaş buradaysan çok güzel yapmışsın motorunu
    oialdemir bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Motoru yıkatma konusunda sana katılıyorum. Kafa tarafını çok iyi kurutmak lazım. Bir keresinde farın altına çift taraflı bant besleyecektim. Ama motoru yıkayalı daha 2 dk olmamıştı farı kafayı indirdim aşağı. Su gitmiş tabi haliyle hep devrelere. Sonra sabah işe gelirken yolda kaldım

Ne yaparsam yapayım çalışmadı. Enjeksiyon dahi açılmıyor. Sonra servise gittik dedim gitti motor. Kafam bozuldu. Öğlen bir geldim. Ne oldu mehmet usta dedim. Sen motoru yıkadın mı dedi :D evet dedim. Kafayı öyle bir ıslatmışsın ki içerde devreler oksitlenmiş. Sonra enjeksiyon sigortasını yakmışsın dedi. AAAAAA dedim :D . Yedek sigorta attı içine bir tane kabloları temizledi. Kafaya su tutmamanın ve motoru yıkamanın adabını öğrenmiş olduk.

Motosikleti
    Superlight 200
    Merhaba arkadaşlar.
    Herkesin tecrübelerini yazması çok güzel. Yağ değişimini hangi periyotlarla yapıyorsunuz. Servisimin söylediği aralık çok sık.2000 km de bir yağ değiştirelim diyor.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    4000 - 5000 iyidir dostum. Her 2 ayda bir yağ, yağ filtresi masrafı mı yapacaksın hangi servis o ?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Yağın görevini yerine getirmediğini hissettikçe değiştirin.
    Bir süre sonra yağın rengi iyice siyahlaşıyor, vites geçişleri kötüleşiyor, bozularak su gibi oluyor.
    Bu aralık 1000 de olabilir 5000 de. Benim Motul 5100 10W40 1000km'de öldü mesela.

Ancak bunun ortalaması/standardı/kitapçıkta önerileni 3000 km'dir. Siz gene de gözünüze, kulağınıza güvenin.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarın bende alıyorum egzoz hariç görüntü hakkında bir problemim yok değiştiren varsa bizi aydınlatsın
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    benelli tnt 25
    tnt 25 devirdaim sorunu yaşayan lar 4 kişi oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:43 ----------

3 gün önce çanakkale üzerinden Bursa Kırklareli gezisinden birkaç resim
    toplamda 1300 km tnt yolda tık demedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:11 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:24 ----------

havsa yakınlarında yoldan geçen sinek-böcek ordusunun aralarına tek başıma daldım 10 saniyede kask resimdeki hale geldi
    oialdemir, pea, zafer6n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Arkadaşlar çift silindire geçmek isteyenler için antalya da motorunu nişan dolayısıyla satan bir arkadaş var fiyat çok iyi, düşünen varsa iletişime geçsin ilanı var malum sitede motoru temiz birebir görüştüğüm arkadaş yalanı dolanı olmaz, motorunu yakın zamanda almıştı.

Benelli markasını gerçekten italyan bir marka olduğunu hissettiriyor. Fiyatları da piyasa göre çok iyi, bence Türkiye şartlarında tam alınıp kullanılacak bir motor

Motosikleti
    Superlight 200
    Çok haklısın. Öncedende söylediğim sorunlar çok geç halledilmişti ve teknik yardımla halledildi. Karabükteki servis.

TNT 25 'in Kırmızısı yokmu arkadaşlar.Çift silindirin var.Ama onunda fiyatı beni biraz aşıyor.
    Kırmızısı yokmu ,bilen varmı yada gelecekmi.Başka motor almak istemiyorum.Bunu çok beğendim.
    Acil cevap lütfen

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hakan.tanta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TNT 25 'in Kırmızısı yokmu arkadaşlar.Çift silindirin var.Ama onunda fiyatı beni biraz aşıyor.
    Kırmızısı yokmu ,bilen varmı yada gelecekmi.Başka motor almak istemiyorum.Bunu çok beğendim.
    Acil cevap lütfen
    ben siyahını aldım üstadım biraz kırmızı dokunuşlar var üzerinde ufaktan ufaktan, yazlık montu da kırmızı ağırlıklı siyahlı bişey alınca tam sizin istediğiniz renkler olmasa da ikisinin ortasında bi düzenlemem oldu. gayet hoşuma gidiyor

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    İzmirdeki arkadaşlar dün Aslan Motor'a gittim.

Aslan abiye güncelleme işini sordum. Cihazın yolda olduğunu haftaya güncelleme yapabileceklerini söyledi.

Bu bilgiyi aktarayım. Ben heyecanla bekliyordum

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Arkadaşlar tnt25 lerde yağ seviyesi uyarısı km paneli üzerinde mevcut mu ? bilgisi olan var mı ? Ben göremedim ? yalnızca blok üzerinde ki cam bölmeden mi kontrol imkanı var acaba.

Motosikleti
    Yağ seviyesi uyarısı yok. Yağ pompası uyarısı var. Nötr ışığı ile FI'ın arasındaki mavi yağdanlık.
    zafer6n bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın bende alıyorum egzoz hariç görüntü hakkında bir problemim yok değiştiren varsa bizi aydınlatsın
    Egzoz değiştiren arkadaşlar vardı gözüme çarpmıştı ama onlardada orjinali daha çok hoşuma gitmişti genede fikir senin.

Motosikleti
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ seviyesi uyarısı yok. Yağ pompası uyarısı var. Nötr ışığı ile FI'ın arasındaki mavi yağdanlık.
    Yanlış hatırlamışım. Nötr ile FI arasında uzunlar varmış. FI'ın solundaymış yağ pompası sorun lambası.

bajaj pulsar veya discoverin çamurlukları uyarlanabilir kanımca

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Alıntı Usman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahanda aradığım sayfa bu olmasa da inşallah bazılarına fikir verebilir.

http://www.aliexpress.com/item/After-Qianjiang-Benelli-Huanglong-600-BJ600-BN600-modified-rear-fender-block-masonry-retaining-plate/32423679370.html?spm=2114.40010508.4.37.3O0BzO"]

https://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_pg_1?rh=n%3A248877031%2Ck%3ABenelli+BN+251& keywords=Benelli+BN+251&ie=UTF8&qid=1470682444[/URL]
    bajaj pulsar veya discoverin çamurluğu uyabilir

Geçenlerde bayide gördüm ve tek kelime ile vuruldum hemen araştırmaya başladım. Sanırım en kısa zamanda ben de sahibi olacam bu canavarın Özellikle görüntüsü cezbediyor, performans videolarında da al beni diye bağırıyor alet.
    pea, oialdemir ve ...garip... bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)