Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı @lican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun arızaları konusunda hemfikir olduğumuz tek servis vale motor sorunu anlattım onlar nedenini söyledi ama diğer servislerin bazılarının su soğutmalı motorlarda termostat olduğundan haberi bile yok bence eğitime oraya buraya gönderip tepegözden eğitim verceklerine diğer servis çalışanlarını vale motora her konuda eğitime göndersinler çünkü forumlarda yazanlar ve diğer kullanıcılardan anladığım kadarıyla bu motorlardan vale motor dışında anlayan ve bilen bir servis yok
    Eğitim video ve görselleri Benelli Facebook sayfasında paylaşılmıştı zamanında adamlar sinevizyon ile anlatımlarını yapmışlardır isteyende istediği soruyu soruyordu lakin bizim servisler öyle keyfi biraz pasta börek yemek için gitmiş olabilir vale motor iyi gidiyor şimdilik inş tüm servisler vale gibi olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vale motora da çok güvenmemek lazım.
    1000 km bakımında sadece yağ değişimi ve zincir ayarı yaptılar. Zincir ayarını da yanlış yaptılar. 3 haftadır motorum düşük viteslerde bağırıyor, motor gürültüsü egzozu bastırıyor.
    Teori var ama uygulama yok sanırım.
    Bizde istiyoruz ki servis alsın elinde tornavida çekiç her tarafıyla uğraşsın gidip gördüklerimiz ve duyduğumuz doğrultuda birçok servis sıkıntılı görünüyor ama adamlar ne yapsalarda bizlere yaranamazlar biraz empati kurun
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Bu motorun ciğerleri çok sağlam bastıkça gidiyor Gergin alet sonuçta :D

2. yazılım güncellemesini yaptıran arkadaşlar var mı geldi mi yani ?

Motosikleti
    benelli tnt 25
    Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde istiyoruz ki servis alsın elinde tornavida çekiç her tarafıyla uğraşsın gidip gördüklerimiz ve duyduğumuz doğrultuda birçok servis sıkıntılı görünüyor ama adamlar ne yapsalarda bizlere yaranamazlar biraz empati kurun
    ne yapsalar yaranamaz diye bişey yok çoğu bilgisiz ben 800 km ilk bakıma gittim yağı filtreyi ben aldım başka hiçbişey yapılmadı 70 tl para istediler FI arıza ışığı yanıyo dedim -ustanın dediğini söylüyorum- olur öyle şimdiki motorlarda çok elektronik var dedi hiçbişey yapmadı çünkü o ışıkla veya enjeksionla alakası yoktu bilmiyodu şu anda motorum 2500 km de arıza ışığı yanıyo motor ısınmıyo göstergede termostat yada ısı müşürü arızalı devirdaim 2 kez değişti hala su kaçırıyo motoru alalı 1 ay oldu 15 gündür yatıyo ve ben servise derdimi anlatamıyorum çünkü o servis onun çok bilmesi lazım benim çok bilmemem lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

bir seneye kalmaz benelli markasını servisleri sayesinde türkiyede rezil edecekler göreceksiniz ki 2017 yazında bu motorun ikinci eli daha 10 bin km de olanları 4 bin tl ye kadar düşücek.
    buraya yazıyorum
    acemi27 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    @seyralem
    Geçen hafta Üçerler'e(Tuzla) sorduğumda geldi demişlerdi. Vale'ye(Şirinevler) zaten gelmişti.
    Yeni yazılımı ben de merak ediyorum. Şu anki halinde 6. viteste motor gücü kesiyor gibime geliyor. 5. viteste motor 130'a kadar rahat çıkıyor. 6'dayken 120 130'a nazlanarak çıkıyor.

@@lican
    Bana da ne yazık ki öyle geliyor. Bu gidişle Benelli Türkiye'den çıkacakmış gibi gözüküyor. Umarım yanılırız.
    Ama motor kaliteli olduğu için fiyatının o kadar düşeceğini sanmıyorum.

bir arkadaş vardı benim selektor sorunum için debriyaj kolu tuşa deyiyor olabilir demişti sağolsun valla öyleymiş 😁 uzun bir aradan sonra motorla bir araya anca gelebildim, teşekkür ederim👍🏻

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @seyralem
    Geçen hafta Üçerler'e(Tuzla) sorduğumda geldi demişlerdi. Vale'ye(Şirinevler) zaten gelmişti.
    Yeni yazılımı ben de merak ediyorum. Şu anki halinde 6. viteste motor gücü kesiyor gibime geliyor. 5. viteste motor 130'a kadar rahat çıkıyor. 6'dayken 120 130'a nazlanarak çıkıyor.

@@lican
    Bana da ne yazık ki öyle geliyor. Bu gidişle Benelli Türkiye'den çıkacakmış gibi gözüküyor. Umarım yanılırız.
    Ama motor kaliteli olduğu için fiyatının o kadar düşeceğini sanmıyorum.
    Benelli Türkiye'den çıkmaz çünkü distribütör firma ürünlerine sahip çıkıyor servisler sıkıntı illaki adamlarda bunun farkındadır eğitim vermişler diye biliyorum ama maalesef bizim servisler bildiğin motor işte ben yaparım diyerek sallamışlar zamanla bu servis problemini atlatacaklarına inanıyorum sıkıntı yaşayan tüm arkadaşlar aynı bilgiyi verdiler merkeze ile görüştüğümüzde servis ekstra ilgilendi demek ki merkezde anlayan adam var servis takılınca soruyor ama rutin işlerde serviste sallamıyor kendimiz üzerinde duracaz bir süre öyle görünüyor şimdilik. 2. yazılım henüz gelmedi diye duydum net bilgisi olan var mı
    ...garip... bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Ben Yazılım Son Halini Yüklettim Vale Moto da daha önce yazmıştım. İlk Yazılıın doğru olmadığını devri yükselttiğini ama başka sorunla çıkardığını söylemişlerdi. Doğru ve sorunsuz yazılım geldiğinde Vale moto dan mehmet usta beni aradı 5 dk bile sürmeden yüklettim.

Bir sonraki gün Putoline Yağ koydurdum filtreyi de değiştirttim. Filtre farklı biraz ( Silindirik ancak ince ve uzun ) ama 40 tl, pahalı yani. Yağ değiştiğinde 4500 km deydim erken davrandım uzun süre bineceğim motora o yüzden 5000 de bir değiştireceğim. Putoline pahalı bir yağ ama Şanzıman yeniden doğdu sanki herkese tavsiye ederim. KMA şirinevler de Serkan Abi çok ilgilidir. Putoline den sonra şıkır şıkır oldu vitesler.

Son yazılım ve yağ değişimi sonrası Keşan a gidip geldim. 165 km hızı gördü motor. Yokuş aşağı Düzde 160 km yi zorluyor. Yokuş yukarı ise 8.000 devir ve 130 km civarı yapılıyor. Yaklaşık 700 km yaptım. Hiç bir sorun ve tekleme yaşamadım.

İstanbul dışında ki arkadaşların servislerle büyük dertler ve sıkıntılar yaşadığını okuyoruz. Bununla ilgili yazılar artmaya başladı. Bence bu konuda Kuba Motor a telefon , sosyal medya ve mail ile ulaşmalı ve sürekli onları rahatsız etmeliyiz. Sonuçta çoğumuz bu motoru severek ve Kuba Motor a güvenerek aldık. Onları boş bırakmamak lazım ki bizde satış sonrasında ve parça temin etmede sıkıntı yaşamayalım.

Kazasız ve belasız sürüşler dostlarım.
    ...garip... ve milimadami bunu beğendiler.

Arkadaşlar benim motorda benzin deposu boşken bile panelde bazen benzin full gözüküyor. Bazende yarim depo. Birde motoru boşdan bire atarken arada kaliyormus hissiyati veriyor. Ayni şekilde panelde de 1.vites ve boş arasinda kendiliğinden değişiyor gösteriyor. Sanki motor bile emin olamiyor hangi vitesde olduğuna. Bu sorunlari yaşayan var mi ?Debrajla alakali bir problem olabilir mi ? Yoksa güncellemeyle ilgili midir ? Ayni sorunlarla karşilaşan var mi ? Teşekkür ederim şimdiden.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Yazılım Son Halini Yüklettim Vale Moto da daha önce yazmıştım. İlk Yazılıın doğru olmadığını devri yükselttiğini ama başka sorunla çıkardığını söylemişlerdi. Doğru ve sorunsuz yazılım geldiğinde Vale moto dan mehmet usta beni aradı 5 dk bile sürmeden yüklettim.

Bir sonraki gün Putoline Yağ koydurdum filtreyi de değiştirttim. Filtre farklı biraz ( Silindirik ancak ince ve uzun ) ama 40 tl, pahalı yani. Yağ değiştiğinde 4500 km deydim erken davrandım uzun süre bineceğim motora o yüzden 5000 de bir değiştireceğim. Putoline pahalı bir yağ ama Şanzıman yeniden doğdu sanki herkese tavsiye ederim. KMA şirinevler de Serkan Abi çok ilgilidir. Putoline den sonra şıkır şıkır oldu vitesler.

Son yazılım ve yağ değişimi sonrası Keşan a gidip geldim. 165 km hızı gördü motor. Yokuş aşağı Düzde 160 km yi zorluyor. Yokuş yukarı ise 8.000 devir ve 130 km civarı yapılıyor. Yaklaşık 700 km yaptım. Hiç bir sorun ve tekleme yaşamadım.

İstanbul dışında ki arkadaşların servislerle büyük dertler ve sıkıntılar yaşadığını okuyoruz. Bununla ilgili yazılar artmaya başladı. Bence bu konuda Kuba Motor a telefon , sosyal medya ve mail ile ulaşmalı ve sürekli onları rahatsız etmeliyiz. Sonuçta çoğumuz bu motoru severek ve Kuba Motor a güvenerek aldık. Onları boş bırakmamak lazım ki bizde satış sonrasında ve parça temin etmede sıkıntı yaşamayalım.

Kazasız ve belasız sürüşler dostlarım.
    Yağ ile ilgili çok sağlam bi öneri geldi Putoline 10w40 mı kullandım dostum. Serviler hakkında şikayet sayısı artarsa illaki yetkililer konuyla ilgilenir sonuçta yeni gelen bi marka ve arkasında duruyorlar tek sıkıntı servis.
    oialdemir bunu beğendi.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kyairfn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motorda benzin deposu boşken bile panelde bazen benzin full gözüküyor. Bazende yarim depo. Birde motoru boşdan bire atarken arada kaliyormus hissiyati veriyor. Ayni şekilde panelde de 1.vites ve boş arasinda kendiliğinden değişiyor gösteriyor. Sanki motor bile emin olamiyor hangi vitesde olduğuna. Bu sorunlari yaşayan var mi ?Debrajla alakali bir problem olabilir mi ? Yoksa güncellemeyle ilgili midir ? Ayni sorunlarla karşilaşan var mi ? Teşekkür ederim şimdiden.
    Yazılımsal olabilir 2. yazılımın bazı bayilerde olduğunu öğrendik satın aldığın bayi ile bi görüş bak ne diyorlar

Alıntı seyralem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. yazılım güncellemesini yaptıran arkadaşlar var mı geldi mi yani ?
    Tüm servislerde olması gerekiyor yinede bayiye uğramadan telefon ile bilgi al

Debriyajdan kaynaklandığı sanmıyorum yazılımsal bi olaydır servise uğra güncelleme yaptır.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Benzin göstergesi motor düz değilken yanlış gösterir, doğaldır.
    Benim de 1-2 arası saçmalıyor bu aralar. 2'ye geçecekken boşta kalıyor. 1'e zor geçiyor.Debriyajdan kaynaklanan bi sorun diye biliyorum. Bir ayar çekilmesi lazım.

Motosikleti
    benelli tnt 25
    motordaki devirdaim su kaçırma arızası 2 kez değiştiği halede yine devam ediyodu motorun sağ kapak komple değişecek.devirdaimin içindeki keçelerin yatağı bozukmuş
    ısınmama sorunu termostatı söktük emin olmak için evde sıcak suda denedim 78 derecede açıyor 75-76 derecede kapatıyor yani durumu sağlam ama göstergede yükselmiyor acaba hararet müşürü arızalı olabilirmi vede arıza lambası yanan kimse olmadımı sadece bendemi bu sorun var

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı @lican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motordaki devirdaim su kaçırma arızası 2 kez değiştiği halede yine devam ediyodu motorun sağ kapak komple değişecek.devirdaimin içindeki keçelerin yatağı bozukmuş
    ısınmama sorunu termostatı söktük emin olmak için evde sıcak suda denedim 78 derecede açıyor 75-76 derecede kapatıyor yani durumu sağlam ama göstergede yükselmiyor acaba hararet müşürü arızalı olabilirmi vede arıza lambası yanan kimse olmadımı sadece bendemi bu sorun var
    Hareret müşirinden olabilir garantiden değiştiriyorlar mı diye bi servis ile görüş

Benzin göstergesi sarsıntılara ve yokuş aşşağı yukarı gidişlere göre değişebilir. İlk bakımını yaptırdın mı yağ değişimi için soruyorum

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Merhabalar herkese,

Bayramda İstanbul-İzmir gidiş dönüş toplam 1400 KM yaptım.
    Gidişte 490KM 65 TL Benzin,
    Dönüşte 520KM 77 TL Benzin(Biraz hızlı geldim, yakıt da arttı malum)

şeklinde gittim ve geldim. Ortalama hızım 100-130 arası değişti. Hava çok sıcaktı. Şehir içindeki bizim aletin malum fan açma hastalığından korktum ancak uzun yolda hızım pek düşmediği için fan açmadan rahatça gidip geldim.

Tek problemim dönüşte belki de hızın etkisiyle ön taraftan gelmeye başlayan zırıltı oldu. Harici tık demedi maşallah.

Zaman bulabilirsem fotoğraflarla birlikte detaylı video ve fotoğrafları ekleyeceğim.
    oialdemir ve pea bunu beğendiler.

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese,

Bayramda İstanbul-İzmir gidiş dönüş toplam 1400 KM yaptım.
    Gidişte 490KM 65 TL Benzin,
    Dönüşte 520KM 77 TL Benzin(Biraz hızlı geldim, yakıt da arttı malum)

şeklinde gittim ve geldim. Ortalama hızım 100-130 arası değişti. Hava çok sıcaktı. Şehir içindeki bizim aletin malum fan açma hastalığından korktum ancak uzun yolda hızım pek düşmediği için fan açmadan rahatça gidip geldim.

Tek problemim dönüşte belki de hızın etkisiyle ön taraftan gelmeye başlayan zırıltı oldu. Harici tık demedi maşallah.

Zaman bulabilirsem fotoğraflarla birlikte detaylı video ve fotoğrafları ekleyeceğim.
    Zırıltı ön grenajdan oradaki kablolardan olabilir bi kontrol ettir. Fotoğraf ve videolar burda ve facebook sayfasında paylaşırsan canlanır biraz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)