Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben L beden aldım philippe yeteri kadar kapatıyor tam yere kadar uzanmıyor temiz olması için ben daha çok sevdim L bedeni, XL yere çok sürülebilir
    Biraz önce bende L bedeni sipariş geçtim zafer6n teşekkür ederim yardımcı olduğun için
    zafer6n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Crazy_sprint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 125F
    Alıntı akça23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra motorumuza kavuştuk çok şükür...http://i.hizliresim.com/D2jM0z.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

http://<a href="http://hizliresim.co...qg.jpg</a></a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

http://<a href="http://hizliresim.co...33.jpg</a></a>
    iyi günlerde kullanın

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

Alıntı Shinky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç motoru olarak bu motosiklet sizce uygun mu ?
    başlangıç için kesinlikle uygun değil, çünkü 1.vitesi çok güçlü ve debriyajı tam bırakıp hafif gaz verecek olursan atlama yapıyor heyecanlanıp müdahale edemezsen biyere girersin, fakat benim gözüm kara korkmam dersen biraz terletir ama alışınca da tam olur.
    akça23 ve ...garip... bunu beğendiler.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motoru görmek için bayiye gittim. Elinde sadece 2. el bir tane vardı. "Yenisi mayıs sonunda gelecek, motor çok sattı hiçbir yerde kalmadı" dedi. Adam büyük olasılıkla klasik esnaflık yapıp yalan söyledi ama doğruluk payı var mıdır?

TNT25'i inceleyip, üstüne oturduktan sonra Pulsar'ı neredeyse tamamen çıkardım aklımdan. Motoru bulamayıp da Pulsar alıp üzülmek istemiyorum şimdi de.
    diğer bayiler ile görüş dostum @akça23 arkadaşımız istediği rengi bulamamıştı farklı bir bayiden temin etmişti.
    pea bunu beğendi.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

akça23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motocar200 CBF 150 tnt25
    Alıntı Crazy_sprint adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günlerde kullanın

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

başlangıç için kesinlikle uygun değil, çünkü 1.vitesi çok güçlü ve debriyajı tam bırakıp hafif gaz verecek olursan atlama yapıyor heyecanlanıp müdahale edemezsen biyere girersin, fakat benim gözüm kara korkmam dersen biraz terletir ama alışınca da tam olur.
    teşekkürler.

Arkadaşlar koruma takozu ve çanta demiri isteyenler için aşağıda ki linkten ya da direkt vale motor ile görüşebilirler

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-benelli-tnt25-canta-demiri-vale-moto-294534705/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-benelli-tnt-25-koruma-takozu-vale-moto-294842135/detay

PS: Yarın sabah nasipse plaka işlerini hallediyorum. Hava yağmurlu olmasaydı Marmaris - Aydın yapıp makiyı az deneyecektim ama hava yağışlı gözüm yemedi. Kısmetse hafta sonu bu yolu yapıp yorumları paylaşacağım.
    zafer6n ve Philippe bunu beğendiler.

Arkadaş 5 milyonluk başkentte yaşıyoruz motoru hala göremedik bu nasıl şanstır

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı murder2003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar koruma takozu ve çanta demiri isteyenler için aşağıda ki linkten ya da direkt vale motor ile görüşebilirler

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-benelli-tnt25-canta-demiri-vale-moto-294534705/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-benelli-tnt-25-koruma-takozu-vale-moto-294842135/detay

PS: Yarın sabah nasipse plaka işlerini hallediyorum. Hava yağmurlu olmasaydı Marmaris - Aydın yapıp makiyı az deneyecektim ama hava yağışlı gözüm yemedi. Kısmetse hafta sonu bu yolu yapıp yorumları paylaşacağım.
    Hayırlısı kardeşim başka aksesuar mevcut mu şuan için ?

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Gaz vermeden çalışmama durumu var mı? Kumandadan çalıştırma fonksiyonu olan SPY5000M alarm için soruyorum.

Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı kardeşim başka aksesuar mevcut mu şuan için ?
    @Gezgin41 aslına bakarsan şu anda resmi olarak satışta olan TNT25 aksesuarı yok. Valem moto çanta demirini kendi imkanlarıyla kalıp çıkararak yapmış sorana yok dememek için. Takoz desen çinden noname geliyor üzerine sticker yapıştırıyorlar. O da çok fonksiyonlu bir aksesuar değil. Alibaba'dan direkt sipariş de verebilirsin ama 3-4 hafta sürüyor gelmesi.

Mesela yan çanta taktırmak istiyorum haziran temmuz gibi. Ama orjinal yok. İşinin ehli bir usta bulup bi gün sanayide mesai yaparsam onu da çözerim gibime geliyor. İlave olarak cam da gerekecek. Havalar güzelleşiyor çok sıkıntı olmaz ama eylül ekimden sonra 120'yle giderken rüzgar ısıracak. Cam şart.

Önce ki iletilerimde benelli türkiyenin mail adresini paylaşmıştım. Talepleri oraya göndermekte fayda var. Çünkü talep topladıklarını söyledier. Ne kadar çok mail atarsak o kadar süreci kısaltabilir ve farklı aksesuarlar gelir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    https://www.youtube.com/watch?v=KfjFGk9ZNw8
    Arkadaşlar yukarıda linkini verdiğim videoyu bugün çektim. Zincirden ses geliyor. Zincir serviste önce gerdirildi,sonra gevşetildi ,yağlandı, sonra zincir değiştirildi, ön dişli değiştirildi ama hiçbir şey değişmedi, ses gelmeye devam ediyor servisin bu işi yapamayacağını anladım. Aynı sorunu yaşayan ya da daha önce böyle bir sorun yaşayıp çözümleyen, bu saydıklarım dışında önerisi olan var mı? Ya da bu ses bu motor için normal mi? Sizde de durum aynı mı ? Henüz 500 km de motor.(tnt 25) internette de bir bilgiye ulaşamadım videoyu izleyip değerli yorumlarınızı bekliyorum . Selamlar.

Alıntı kurt77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yukarıda linkini verdiğim videoyu bugün çektim. Zincirden ses geliyor. Zincir serviste önce gerdirildi,sonra gevşetildi ,yağlandı, sonra zincir değiştirildi, ön dişli değiştirildi ama hiçbir şey değişmedi, ses gelmeye devam ediyor servisin bu işi yapamayacağını anladım. Aynı sorunu yaşayan ya da daha önce böyle bir sorun yaşayıp çözümleyen, bu saydıklarım dışında önerisi olan var mı? Ya da bu ses bu motor için normal mi? Sizde de durum aynı mı ? Henüz 500 km de motor.(tnt 25) internette de bir bilgiye ulaşamadım videoyu izleyip değerli yorumlarınızı bekliyorum . Selamlar.
    Kardeş her motorun zincirinden ses gelir. Ses yapmayan zincirler var, onlarda zamanla plastik kısımları eriyip ses yapıyor..

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Alıntı kurt77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Did oring hatta xring zincir alın. Biraz pahalıdır ancak çok uzun ömürlü ve sessizmiş

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Şirinevler Vale Moto, Şişli Poyraz Moto, Maltepe Moto Galeri, Acıbadem Motozer bayilerinde kalmamış TNT 25. Diğer bayilere de sormaya üşendim artık.
    Mayıs'ın sonuna doğru gelecekmiş. Hiç iyi olmadı bu iş.

Arkadaslar ben motorumu Sirinevler Vale Motodan aldim. Bakimi icin illa aldigim yere mi goturmem gerekli yoksa atiyorum Sislideki Poyraz moto bayide de bakiyorlar mi? Birde bayi tavsiyeniz varmi bu sirinevler vale motor sanki hic sallamiyor. Tavirlari tok saticiyi hissettiriyor. Bakim zamanida bu tavirda olabilirler.

Alıntı murder2003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Gezgin41 aslına bakarsan şu anda resmi olarak satışta olan TNT25 aksesuarı yok. Valem moto çanta demirini kendi imkanlarıyla kalıp çıkararak yapmış sorana yok dememek için. Takoz desen çinden noname geliyor üzerine sticker yapıştırıyorlar. O da çok fonksiyonlu bir aksesuar değil. Alibaba'dan direkt sipariş de verebilirsin ama 3-4 hafta sürüyor gelmesi.

Mesela yan çanta taktırmak istiyorum haziran temmuz gibi. Ama orjinal yok. İşinin ehli bir usta bulup bi gün sanayide mesai yaparsam onu da çözerim gibime geliyor. İlave olarak cam da gerekecek. Havalar güzelleşiyor çok sıkıntı olmaz ama eylül ekimden sonra 120'yle giderken rüzgar ısıracak. Cam şart.

Önce ki iletilerimde benelli türkiyenin mail adresini paylaşmıştım. Talepleri oraya göndermekte fayda var. Çünkü talep topladıklarını söyledier. Ne kadar çok mail atarsak o kadar süreci kısaltabilir ve farklı aksesuarlar gelir diye düşünüyorum.
    gördüm bende bi mail yolladım süreç hızlansın diye eline sağlık.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı Kyairfn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben motorumu Sirinevler Vale Motodan aldim. Bakimi icin illa aldigim yere mi goturmem gerekli yoksa atiyorum Sislideki Poyraz moto bayide de bakiyorlar mi? Birde bayi tavsiyeniz varmi bu sirinevler vale motor sanki hic sallamiyor. Tavirlari tok saticiyi hissettiriyor. Bakim zamanida bu tavirda olabilirler.
    Geçen Benelli Facebook sayfasına msj çekmiştim. TNT 25 modeline karşı yoğun bir talep var demiştiler.

Herkese merhabalar...

Çok şükür ki bugün TNT'mi aldım. Plaka işleri her ne kadar uzasa da çok şükür akşam 5 gibi teslim aldım. Yıllardım Scarabeo kullandım. Vitesli ne motor sürdüm ne de bugüne kadar sahip oldum. Bu zamana kadar tek sürdüğüm alet 1200'luk Croustourer o da otomatikti.

Hatta motorun işleri bitti teslim almaya gittim. Adam teslim ederken "vitesli hiç sürdün mü abi" dedi. Ben de gayet pişkin pişkin "yoooooo" dedim. "Birkaç kere stop ettirir nasılsa öğrenirim" dedim. Ve gittim ilk önce benzin almaya. Tabi ilk kaldırırken acemi çaylak 3-5 kere istop ettirdim. Sonra ışıklarda kaldıramadım heyecan yaptım arkamdakiler kulaklarımı çınlattı falan. Benzini aldım eve gittim. Bir güzel dizlik mont eldiven kask falan kuşandım vurdum kendimi yola. Hemen Marmaris'ten Gökova'ya vurdum kendimi ordan Akyaka meşhur tostçu da bi tost ısmarladım kendime. (Bu sırada orda 15 motorlu bir kafile varmış. Aletleri görme GS'ler Trumph'lar falan benimkisi kaldı böcek). Neyse tostu yuvarladıktan sonra dönüşe geçtim. Git-gel 110 ve 6bin deviri geçmedim. Hafta sonu da kısmetse Marmaris-Aydın yapacağım. Git-gel 350 km falan.

Dediğim gibi önceden başka bir vitesli sürmediğim için titreme konusunda birşey diyemem. Ama şunu söyleyebilirim. 1200'luk Crosstourer bile kullanırken titriyordu. Biraz titriyor ama rodaj falan bi görelim bakalım. Yıllardır scooter kullandığım için titreme konusuna birşey diyemem. Ancaaaaaak gittiğim yolun hepsi sıcak asfalttı. Lastikler bir felaket. Gerçekten değişmesi gerekiyor. Belki de yeni mumlu olduğu içindir ama ben hiç güven duymadım. Biraz daha eskiteyim o zaman göreceğiz bakalım.

Ön cam bu alete şartttt!!! Çıktığım sürat 110'du mont içlik olmasına ve Marmaris'te olmama rağmen üşüdüm ya la. Bir de çok rüzgar yiyorsun arkadaş bilemedim depoya mı yatsam Adanalı mopetçiler gibi ya da 50'nin üzerine mi çıkmasam bilemedim açıkçası. Vale moto'dan çanta demiri ve koruma takozu siparişi verdim sağolsunlar ertesi gün kargoya verdiler. Yarın ya da sonra ki gün elime ulaşır.

Walla kimse yoğurdum ekşi demez ama satan servis de çok beğendi. Zamanında Scarabeo'mu da ondan almıştım 2010'da. Adamı tanıyorum. Bana malı sattı mı sattı. Ama ben de ilk izlenim olarak çok memnunum.

Ve bu da benim Gergin Makinam

hamzarat, gursus, ...garip... ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    Hayırlı olsun güle güle kullan bende de siyahı var. Alet gergin duruyor .

Selamlar, şu anda 600 km 'ye gelen ve rodaj sınırlarını aşmamaya özen gösterdiğim motorumun 100 km'de 3.81 lt yakıt harcadığını tespit ettim.

hayırlı olsun . Allah kaza bela vermesin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)