Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı atomick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim sorduğum bayi bu fiyatların tanıtım fiyatı olduğunu söyledi.
    Aynen bana da böyle söylendi 9400 liraya almıştım bende.

Zaten pulsara zam gelirse bu makineye de zam geleceği aşikar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Maltepe Moto Galeri'den aldım. 9000 TL'ye indirdiler sağolsunlar fiyatı. Shoei GT Air (1900 TL) ve Revit Shild (900 TL) montu da onlardan aldım. Bunu da toplam 2300'e indirdiler. 11300'e hepsi halloldu.

Hı ama trafik sigortasına 1060 TL bayıldım.
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Bir kaç bayi ile sohbetim oldu önümüz ay yüzde 3 ile 10 arası motor fiyatlarına zam gelme oranının yüksek olduğunu söylediler.Dolar da yükselişte tekrar , zam gelmesi büyük olasılık.

Motosikleti
    Honda CB650F
    Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün yine motorla gezindim gözlemlerimi aktarayım.
    Artççı ile ilk denememizi dün yaptık 57 kg 1.70 boyunda artççım vardı.ilk söylediği arka selenin çok rahat olduğuydu. xj6 er6n ile de gezdiğim kişidir. yaklaşık 20 dk sonra tekrar sordum yine rahat olduğunu herhangi bir rahtsızlık hissetmediğini belirtti.
    İki kişi motorun performansına gelirsek, düz de herhangi bir fark yok neredeyse frenleme keza gayet başarılı.barbaros bulvarından yukarıya çıkarken 2.viteste biraz gazı bol vererek kalkışlar yapabildim.2.vites de rampa da kalkış yapabilmek güzel.tek kişide olduğu gibi tabiki çabuk gaz yemiyor rampa da ama gitmem de demiyor, 5 -6 saniye geçikmeli de olsa üst vitese geçebiliyosunuz.
    Artççiyı sepetleyip e-5 e çıktım rodajdayız çok sıkmadım o yüzden.6.vites de 5000 devir civarında 110 km hızla yol alabiliyor olması gayet hoşuma gitti.Motorun yere ( bu lastiklere ragmen) sağlam bastığını söyleyebilirim güven veriyor rüzgardan vs çok etkilenmıyor ( 115 lere kadar çıktım maksimum)kontraları bana iyi geldi motorun kafası gelmem demiyor salınım yapmıyor istediğiniz yöne güvenli bi şekil de yatırabiliyosunuz kolaylıkla.Aşık olduğum ön amortisörlerin bu durum da etkisi büyük olabilir Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

teşekkür ederim.
    Hocam yalnışınız var, 6. vites 5000 devirde 110 km hızla gidemez en az 7000 devirdir.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Dikkat ederim, tekrar denerim , yanlış bilgi vermek istemem tabiki.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün yine motorla gezindim gözlemlerimi aktarayım.
    Artççı ile ilk denememizi dün yaptık 57 kg 1.70 boyunda artççım vardı.ilk söylediği arka selenin çok rahat olduğuydu. xj6 er6n ile de gezdiğim kişidir. yaklaşık 20 dk sonra tekrar sordum yine rahat olduğunu herhangi bir rahtsızlık hissetmediğini belirtti.
    İki kişi motorun performansına gelirsek, düz de herhangi bir fark yok neredeyse frenleme keza gayet başarılı.barbaros bulvarından yukarıya çıkarken 2.viteste biraz gazı bol vererek kalkışlar yapabildim.2.vites de rampa da kalkış yapabilmek güzel.tek kişide olduğu gibi tabiki çabuk gaz yemiyor rampa da ama gitmem de demiyor, 5 -6 saniye geçikmeli de olsa üst vitese geçebiliyosunuz.
    Artççiyı sepetleyip e-5 e çıktım rodajdayız çok sıkmadım o yüzden.6.vites de 5000 devir civarında 110 km hızla yol alabiliyor olması gayet hoşuma gitti.Motorun yere ( bu lastiklere ragmen) sağlam bastığını söyleyebilirim güven veriyor rüzgardan vs çok etkilenmıyor ( 115 lere kadar çıktım maksimum)kontraları bana iyi geldi motorun kafası gelmem demiyor salınım yapmıyor istediğiniz yöne güvenli bi şekil de yatırabiliyosunuz kolaylıkla.Aşık olduğum ön amortisörlerin bu durum da etkisi büyük olabilir Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

teşekkür ederim.
    Kardeşim 5000 devirde 115 olduğundan emin misiniz? Sırf bu yüzden bu motor alınabilir Uzun yolda ya da TEM de yakıt tasarrufu demek bu... Hayırlı olsun.

Beyler 5900-6000rmp gibi 100 yapiyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Ya bide birseyi merak ettim. Bizim makinalar 28.16 bg mi yoksa 24.4 va 25 falan mı? Bilen var mı? Farklı veriler varda?

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    24.8 'den 25 Hp
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

jOhnwick'e.. Öncelikle, motorlardan teknik olarak anlamanın kriteri onlara sahip olmak değildir. O birçok formda fikrini paylaşan "SEKO" sayesinde bugün TNT 25'te karar kıldım ve hamdolsun aldım. Ruhsat işi için tescil'den 15 gün sonrasına randevu verdiler. Plakasız olduğu için motora tenha yerlerde biniyorum. 142 km yaptım henüz. Ancak bu kısa sürede bile çok keyf aldım. Özellikle ilk çalıştırma anındaki sesine bayılıyorum. Büyük motor hissi veriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:26 ----------

yaş 48, Şanlıurfa sigorta 506 tl çıktı. Umarız yapıldığını duyduğumuz düzenlemeler gecikmez de yeniden üçte bir fiyatına tekrar döner. İnsanlar motordan soğumazlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:30 ----------

jOhnwick'e.
    Elbette kimse Bajaj'a çöp demiyor. Lakin yakından görsen, kullanmış olsan ve incelesen gerçekten farkı çıplak gözle bile anlayacaksın. Benelli'deki Avrupai duruşu süzsen, kaliteli motor bloğunun ürettiği gücü yaşasan inan fikrin değişir. Daha 142 km'deyim. Rodaj bittiğinde bence Benelli yakın rakiplerinde zor tutulur gibi hissediyorum. Hele şu ses var ya bitiyorum. Sırf sesini dinlemek için brandayı aç, sokağa çıkart 2 dk dinle zevk et ve yallah geri içeri... Bride şu var sevgili arkadaşım. Ben mt 25 i düşünmüştüm. ancak yakından inceledim. Hislerim her ikisinin malzeme kalitesi yönüyle eşit olduğu yönünden kopamadı. elbet biri yamaha. ama zaten borç harç alıyoruz. Güç'se güç görüntü ise görüntü, malzeme kalitesi desen o da fena değil. E niye 6 bin fazla vereyim dedim. İyi ki de böyle yapmışım. Sevgilerle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:41 ----------

Geçmiş olsun Allah seni tekrarından bizi de benzerinden korusun, amin.
    zafer6n, Philippe ve SAZMAN bunu beğendiler.

Alıntı Samimi 46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jOhnwick'e.. Öncelikle, motorlardan teknik olarak anlamanın kriteri onlara sahip olmak değildir. O birçok formda fikrini paylaşan "SEKO" sayesinde bugün TNT 25'te karar kıldım ve hamdolsun aldım. Ruhsat işi için tescil'den 15 gün sonrasına randevu verdiler. Plakasız olduğu için motora tenha yerlerde biniyorum. 142 km yaptım henüz. Ancak bu kısa sürede bile çok keyf aldım. Özellikle ilk çalıştırma anındaki sesine bayılıyorum. Büyük motor hissi veriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:26 ----------

yaş 48, Şanlıurfa sigorta 506 tl çıktı. Umarız yapıldığını duyduğumuz düzenlemeler gecikmez de yeniden üçte bir fiyatına tekrar döner. İnsanlar motordan soğumazlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:30 ----------

jOhnwick'e.
    Elbette kimse Bajaj'a çöp demiyor. Lakin yakından görsen, kullanmış olsan ve incelesen gerçekten farkı çıplak gözle bile anlayacaksın. Benelli'deki Avrupai duruşu süzsen, kaliteli motor bloğunun ürettiği gücü yaşasan inan fikrin değişir. Daha 142 km'deyim. Rodaj bittiğinde bence Benelli yakın rakiplerinde zor tutulur gibi hissediyorum. Hele şu ses var ya bitiyorum. Sırf sesini dinlemek için brandayı aç, sokağa çıkart 2 dk dinle zevk et ve yallah geri içeri... Bride şu var sevgili arkadaşım. Ben mt 25 i düşünmüştüm. ancak yakından inceledim. Hislerim her ikisinin malzeme kalitesi yönüyle eşit olduğu yönünden kopamadı. elbet biri yamaha. ama zaten borç harç alıyoruz. Güç'se güç görüntü ise görüntü, malzeme kalitesi desen o da fena değil. E niye 6 bin fazla vereyim dedim. İyi ki de böyle yapmışım. Sevgilerle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:41 ----------

Urfa'da mı yaşıyorsunuz? Kardeşim oradaki bayiye ödeme yapsa erzuruma göderirler mi acaba?

Benelli nin bu seneki müşteri memnuniyeti durumuna göre seneye gelecek modellerden leoncino yu almayı planlıyorum. Umarım sıkıntısı olmaz ve sahipleri fiyat/performans anlamında memnun kalır.
    hamzarat bunu beğendi.

Alet Gergin Beyler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Video bana ait değildir..
    zafer6n, Philippe ve milimadami bunu beğendiler.

Alıntı OttomanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=SyOcjXbXpnU

https://www.youtube.com/watch?v=h1asaAfpLsY

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Video bana ait değildir..
    Üçerler mi orası.. Bende siyahını aldımm.. Hayırlı olsun

milimadami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Merhaba;

Bu sabah Davutpaşa / İkitelli arasında (Ev-İş) motoru kullanma fırsatım oldu. Plakayı taktık çok şükür. Motor şu anda 127 km'de. Rodaj devam etmekte. Sarsıntı ve titreşim hissetmiyorum. Kullandığım maksimum sürat 80 km. 80 km'yi aşmadım. Yol rahattı, yüzümde kocaman bir gülümseme ile motoru kullandım. Motor kullanmayı çok özlemişim. 6,5 sene kadar bodrum'da yaşadım. Doğal olarak motor tepesinden inmedik. Ama İstanbul'da hep ikinci planda kaldı. Anladım ki geç kalmışım Motora binmediğiniz her gün geç kalıyorsunuz.

Motor beni ilk günden beri çok çekiyor. Benelli'nin Türkiye'ye yeni gelişi, soru işaretleri beni tedirgin etmedi. Karar verme sürecim toplam 3 gün. Acaba dedim, alıcam dedim, aldım. İçim rahat olarak tavsiye ediyorum. Malzeme kalitesi gerçekten iyi, duruşu, gidişi, torku, sesi gayet iyi. Fiyatına göre bence fazla bile denilebilir.

Hiçbir motor ile kıyaslama yapmayacağım. Bence alınırdı, alındı... Henüz yakıt testi yapamadım, ön amortisör sanki İstanbul için yapılmış. Çok yumuşak. Vites tepkimesi, geçişleri çok yumuşak ve rahat. Gaz tepkisi iyi. Deponun plastik korumaları bence handikap... Debriyaj çekiliyken bir kere stop etti. 2. vitesteydim servise göstereceğim. Kısacası motorun üzerinde kendimi rahat hissediyorum. Bi kaç resim paylaşıyorum. Umarım almak isteyenlere bir nebze ışık tutmuş oluruz.

Not: Motorun üzerinde ekstra olarak Barracuda elcik, Jant Sticker'ı ve koruma takozu var.

Bu da ben oluyorum Sevgiyle kalın. Tekerinize taş deymesin...
    zafer6n, Philippe, potasyum ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    öLüm bana gülerek gel...

Konfor, yakışıklılık, sürüş vs. herkes memnun da kaç krş yakıyor bu gergin Canavar

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alan arkadaşlar biraz daha bilgi ve fotoğraf paylaşımı yaparsa bizler iyi daha iyi olacak

milimadami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı seyralem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konfor, yakışıklılık, sürüş vs. herkes memnun da kaç krş yakıyor bu gergin Canavar
    100 küsür km'de benim yakıt için yorum yapmam yanlış olur. ancak daha fazla km yapmış arkadaşlar varsa yorumlasınlar tabiki. Ama tadını alan motorun üstünden inip foruma girmiyor :D alet gergin...
    öLüm bana gülerek gel...

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    @milimadami hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin.

Koruma takozlarını kaça mal ettiniz acaba. Çok güzel durmuşlar

Alıntı Samimi 46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

jOhnwick'e.

Hayırlı olsun.
    Kumandaların üstündeki ışıklar ne renk ?

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Daha önce motorun 5000 devirde 115 yaptığını söylemiştim bir arkadaş en az 7000 dır demişti aynen dediği gibi 7000 de 115 yapıyor motor
    SAZMAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)