Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı NecatMurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya şu motorun servisi yedek parçası bol olsa ne güzel olurdu,bir tane alırdım :(
    Parça sorunu yok zaten hatta şuana kadar parça sorunu yaşayan tek kişiye denk gelmedim. Servis konusunda 2016 yılının ilk döneminde servisler sıkıntılıydı ama şuan baktığında şikayet yok servisler ile ilgili ki sürekli yeni şehirlerde yeni servisler açılıyor. Bencede bi tane al :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kimseye motorunuzu vermeyin beleşci acemi pezevenkler para verip alıp binsinler . Sinirlendikçe sarıyorum sardıkça sinirleniyorum .

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Neden ısrarla söylüyorum . Kalkışta 1 defa stop ettirmeleri şanzımanı dağıtmaya yetiyo . Kimseye motorunuzu bindirmeyin .

Arkadaşlar geçen gün fren kitlenme olayından bahsetmiştim servise gittim tüm ön fren çıkartıldı parçalar bakıldı ön frende kaliperleri sıkan parçanın tam randıman ile çalışmadığını söylendi bundan sonra sıkıntı çıkmayacağını söylediler bakalım kullanıyım biraz daha bir şey olursa yine yazarım birde gösterge ekranındaki saati nasıl ayarlıyoruz bilen var mı acaba?

Alıntı panpalli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimseye motorunuzu vermeyin beleşci acemi pezevenkler para verip alıp binsinler . Sinirlendikçe sarıyorum sardıkça sinirleniyorum .

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Neden ısrarla söylüyorum . Kalkışta 1 defa stop ettirmeleri şanzımanı dağıtmaya yetiyo . Kimseye motorunuzu bindirmeyin .
    Haklısın ama yakın biriede yok diyemiyorsun sıfır linea 15km'de şanzıman dağıttı geçen yıl rezil oldum. Motordada aynısı olabilir.

Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın ama yakın biriede yok diyemiyorsun sıfır linea 15km'de şanzıman dağıttı geçen yıl rezil oldum. Motordada aynısı olabilir.
    Yalancı gülüşlere sahte dostlara inanıpta boşuna motorunuzu harcatmayın . Önce motorunuza binerler sonra size .

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir öyle bir devir ki insan menfaatinin kölesi . Menfaati için insanlaşan menfaati için hyvnlaşan kişiler çok fazla .

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Alıntı seyralem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parça sorunu yok zaten hatta şuana kadar parça sorunu yaşayan tek kişiye denk gelmedim. Servis konusunda 2016 yılının ilk döneminde servisler sıkıntılıydı ama şuan baktığında şikayet yok servisler ile ilgili ki sürekli yeni şehirlerde yeni servisler açılıyor. Bencede bi tane al :D
    Şu işlerden bir fırsat bulursam incelemye gidicem,fuara da gidemedim bu sene işlerden ötürü,ama tnt 250 çok hoşuma giden bir motor.

Alıntı NecatMurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu işlerden bir fırsat bulursam incelemye gidicem,fuara da gidemedim bu sene işlerden ötürü,ama tnt 250 çok hoşuma giden bir motor.
    TNT 250 tabiki 25'ten daha güzel hatta bana kalırsa honda yamaha ile aynı kalitede bi ürün fiyatını hak ediyor ama japon fiyatına yaklaştığı için çok tercih edilmedi biraz daha aşşağıda olsa honda yamahayı süpürürdü piyasadan.

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    Merhaba arkadaşlar foruma uzun süredir girmiyordum eksik kalan sayfaları okuyup bitirdim. Dikkatimi en çok çeken şey de bir arkadaşın motordan ve servislerden şikayet etmesi oldu (Ki servis konusunda haklı olabilir .Forumdaki çoğu arkadaş büyük şehirlerde yaşıyor szin alternatifleriniz var biz ne yapalım mesela Yalova'daki serviste güncelleme için makine yok en yakın ya İstanbul'a ya da Bursa /Yenişehire gitmeliyim ) ben de bir tnt25 kullanıcısı olarak motosiklete yapılan bu yorumlara çok üzüldüm zira ben bu motosikleti Yalova'da ilk alanlardan biriyim ve bugüne kadar sorunsuz kullandım ,çok da özendim manuelde belirlenen değerler içinde yağını, antifirizini ,bujisini,zincir spreyine kadar hep kendim belirlediğim markaları kullandım, servisin inisiyatifine bırakmadım .En son Yalova -Manisa arasını gidip geldim benim için harika bir yolculuk oldu.Son olarak yamaha r25 forumuna bir göz attım oradan yaptığım bir alıntıyı sizinle paylaşmak istiyorum. Bu motosikleti en son fuarda gördüm, güncel fiyatı 17.700 Tl idi .Saygılarımla.

ziya6 adlı üyeden alıntı
    ''türkiyede en cigerli makinalardan birine sahibim(stock haliyle. motorumun görmediği sey kalmadı) motordan çok memnundum fakat bugün hiç bisey yapmadıgım halde durup duruken gaz acmaya basladıgımda fmfli crf sesi gibi ses çıkmaya başladı cekistede azalma başladı beni rahatsız etti tabikide servise gittim piston sekman kitlemis dediler parcaları o kadar kalitesiz ki kendi motorumdan sogudum serviste cok ilgili degiller yani r25 alıcaklar bir kez daha düsünsün .''

Alıntı kurt77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar foruma uzun süredir girmiyordum eksik kalan sayfaları okuyup bitirdim. Dikkatimi en çok çeken şey de bir arkadaşın motordan ve servislerden şikayet etmesi oldu (Ki servis konusunda haklı olabilir .Forumdaki çoğu arkadaş büyük şehirlerde yaşıyor szin alternatifleriniz var biz ne yapalım mesela Yalova'daki serviste güncelleme için makine yok en yakın ya İstanbul'a ya da Bursa /Yenişehire gitmeliyim ) ben de bir tnt25 kullanıcısı olarak motosiklete yapılan bu yorumlara çok üzüldüm zira ben bu motosikleti Yalova'da ilk alanlardan biriyim ve bugüne kadar sorunsuz kullandım ,çok da özendim manuelde belirlenen değerler içinde yağını, antifirizini ,bujisini,zincir spreyine kadar hep kendim belirlediğim markaları kullandım, servisin inisiyatifine bırakmadım .En son Yalova -Manisa arasını gidip geldim benim için harika bir yolculuk oldu.Son olarak yamaha r25 forumuna bir göz attım oradan yaptığım bir alıntıyı sizinle paylaşmak istiyorum. Bu motosikleti en son fuarda gördüm, güncel fiyatı 17.700 Tl idi .Saygılarımla.

ziya6 adlı üyeden alıntı
    ''türkiyede en cigerli makinalardan birine sahibim(stock haliyle. motorumun görmediği sey kalmadı) motordan çok memnundum fakat bugün hiç bisey yapmadıgım halde durup duruken gaz acmaya basladıgımda fmfli crf sesi gibi ses çıkmaya başladı cekistede azalma başladı beni rahatsız etti tabikide servise gittim piston sekman kitlemis dediler parcaları o kadar kalitesiz ki kendi motorumdan sogudum serviste cok ilgili degiller yani r25 alıcaklar bir kez daha düsünsün .''
    Yani kısa diyorsun ki yamaha'da alsak birçok parça kalitesiz her servise girdiğimizde parçaları kendimiz belirleyelim. Herkes senin kadar bilgili olmayabilir bu konuda bari değişen parça ve markalarıda söyle

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    Uzun yıllar bisiklet ve şu anda motosiklet kullanan biri olarak Şunu demek istiyorum : Bisiklet de kullansanız ,araba da kullansanız yamaha motosiklet de kullansanız birtakım teknik sorunlarla karşılaşma olasılığı her zaman vardır, her problem için enseyi karartmaya gerek yoktur sorun mutlaka çözülür, servis ,bayi ve firma ile iletişim içinde olmak önemli.
    Arkadaşlar ben kendi motorumda şu ürünleri kullandım siz de araştırın ,bakın ,değerlendirin motorunuz için hangisinin daha faydalı olacağını düşünüyorsanız onu kullanın bunun bilgili olmakla alakası yoktur:

Buji : NGK CR8E (Değişti )
    Motor Yağı:Castrol power 1 Racing 4T 10w50 1.20+5 Litre (Son değişim )
    Antifriz : Bp ( % 50 saf su ile karıştırılarak değişim yapıldı 1lt)
    Zincir spreyi : Motul C2+ (Sıvı gres ve diğer yağlar çok yağ sıçrattığı ve toz kaptığı için zinciri gazyağı ile yıkayıp temizledim .Şimdi sprey kullanıyorum lastik ,jant ve çamurluk temiz kalıyor .)
    Ön ve arka lastiklerin basıncı 256 kpa (36 psi )

Bunların dışında ampulleri değiştirip daha kaliteli ampul takacaktım lakin üzerinde Philips h7 olduğunu görünce dokunmadım. Kafadan gelen sesi kesmek için gösterge ile far arasına çift taraflı bant çektim o kadar. Başka bir işlem yapmadım .Sökülen parçaların vidalarına lock tight uygulayıp öyle sabitledim.
    Motorun güncellemesini yaptıramadım çünkü Yalova da ki serviste o cihaz maalesef yok .Kısmet olursa boş bir zamanda vale motoya gelmek durumundayım.
    Sonuç olarak motosiklete 20-30 bin tl verecek imkanım da yok. muhafaza edecek yerim de yok .Dolayısıyla aracım 10 bin km ye ulaştığında lastikleri, fren balatalarını ve zincirini değiştirip kullanmaya devam edeceğim .
    Motorunuza iyi bakın yeni fiyatı 12 tl .Tekerinize taş değmesin ,Selamlar

Not : yukarıdaki yorum bana ait değil bir alıntıdır ,ben yamaha kullanmadım kalitesi nasıldır bilmem.
    cakyol ve Tufanab bunu beğendiler.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Lastiklere çok basmış sanki. 32 arka, 30 ön basıyorum ben en başından beri. Kitapçıkta 250 kpa yazıyor ön arka önerilen basınç. Bu da 36.259434432552304 psi yapıyor. Ama bence 36 fazla yahu.

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    Pardon bir yanlışı düzelteyim .2016 model benelli tnt 25'in yeni fiyatı 12.000 tl; 2017 abs özellikli tnt 25 ise en az 2000 tl daha pahalı olacaktır diye düşünüyorum yani 14000 tl .Ben lastiklerimde hava basıncı olarak fabrikanın verdiği değerleri koruyorum .Bisikletimin lastiklerine 35 psi basıyorum.

Alıntı kurt77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yıllar bisiklet ve şu anda motosiklet kullanan biri olarak Şunu demek istiyorum : Bisiklet de kullansanız ,araba da kullansanız yamaha motosiklet de kullansanız birtakım teknik sorunlarla karşılaşma olasılığı her zaman vardır, her problem için enseyi karartmaya gerek yoktur sorun mutlaka çözülür, servis ,bayi ve firma ile iletişim içinde olmak önemli.
    Arkadaşlar ben kendi motorumda şu ürünleri kullandım siz de araştırın ,bakın ,değerlendirin motorunuz için hangisinin daha faydalı olacağını düşünüyorsanız onu kullanın bunun bilgili olmakla alakası yoktur:

Buji : NGK CR8E (Değişti )
    Motor Yağı:Castrol power 1 Racing 4T 10w50 1.20+5 Litre (Son değişim )
    Antifriz : Bp ( % 50 saf su ile karıştırılarak değişim yapıldı 1lt)
    Zincir spreyi : Motul C2+ (Sıvı gres ve diğer yağlar çok yağ sıçrattığı ve toz kaptığı için zinciri gazyağı ile yıkayıp temizledim .Şimdi sprey kullanıyorum lastik ,jant ve çamurluk temiz kalıyor .)
    Ön ve arka lastiklerin basıncı 256 kpa (36 psi )

Bunların dışında ampulleri değiştirip daha kaliteli ampul takacaktım lakin üzerinde Philips h7 olduğunu görünce dokunmadım. Kafadan gelen sesi kesmek için gösterge ile far arasına çift taraflı bant çektim o kadar. Başka bir işlem yapmadım .Sökülen parçaların vidalarına lock tight uygulayıp öyle sabitledim.
    Motorun güncellemesini yaptıramadım çünkü Yalova da ki serviste o cihaz maalesef yok .Kısmet olursa boş bir zamanda vale motoya gelmek durumundayım.
    Sonuç olarak motosiklete 20-30 bin tl verecek imkanım da yok. muhafaza edecek yerim de yok .Dolayısıyla aracım 10 bin km ye ulaştığında lastikleri, fren balatalarını ve zincirini değiştirip kullanmaya devam edeceğim .
    Motorunuza iyi bakın yeni fiyatı 12 tl .Tekerinize taş değmesin ,Selamlar

Not : yukarıdaki yorum bana ait değil bir alıntıdır ,ben yamaha kullanmadım kalitesi nasıldır bilmem.
    Detaylı ve güzel bi açıklama olmuş ngk bujilerin kaliteli olduğunu herkes bilir. Son olarka bi sorum olacak yağı daha önce ne kullandın birde yaz kış farklı yağ değişimi yaptın mı ?

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    Teşekkür ederim arkadaşım ,daha önce serviste mobil extra 10w40 koydular fakat ben memnun kalmadım maalesef vites geçişlerim biraz sertleşti bunun üzerine 100 km kadar sonra daha önce de kullandığım ve memnun kaldığım castrol racing 10w50 yağ ile kendim değişim yaptım. şimdi vites geçişlerim daha yumuşak.
    Ufak tefek ayarlar için servise gitmiyorum kendim yapıyorum .( Debriyaj, zincir germe,fren ayarları, yağlama, ampul değişimi gibi)
    Arkadaşlar hafta sonları Yalova'dan geçerseniz ve vaktiniz olursa uğrayın çayımı için .Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Emre Erol kardeşim emeğine sağlık, son derece güzel bir çalışma olmuş söylediklerine aynen katılıyorum, bu motoru almayı düşünenler için iyi bir rehber olacaktır. Benimki de aynı renk bu taraflara yolun düşerse kesin beklerim. Selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

TNT 25 hakkında kısa bir vıdı vıdı videosu daha ekledim. Almayı düşünen arkadaşlara bir fikir olur belki.
    https://www.youtube.com/watch?v=ElDzl_01w7U&t=11s[/QUOTE]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

yaz-kış motor yağı değişiminin karasal iklimlerde yani sıcak ve soğuk farkının çok olduğu yerlerde yapılması gerektiğini düşünüyorum .Yalova ılıman bir iklime sahip olduğu için ben yıl boyunca aynı değerde yağ kullanıyorum. Zaten kışın soğuk ve yağışlı havalarda motor yatıyor .Bence önemli olan yağın km ömrü ,dolayısıyla km ömrünün dolmasını beklemeden mümkünse yağı değiştirmekte fayda var.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Bu gün motora çanta taktım ilk kez , 6. motorum bu sevgilimin laf etmesine dayanamayıp taktım. Maxem sl-40 çok güzel durdu.Kullanıp yorum yaparım telefon arızalı olmasa fotoğrafta atardım şans işte
    Çanta demirini N11 den alıp kendim montaj yapmaya çalıştım internette ki fotoğrafları inceledim yaklaşım 4 saatimi aldı montaj . demirin içine montaj için bir proşür koyarsanız çok yararlı olabilir.Vale motoyu arayıp bilgi aldım onlarından kafasını baya şişirdim bi kaç pürüz , yanlış anlaşılma derken yarım saatlik iş 4 saat sürdü vale motoya yardımları için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Bu gün motora çanta taktım ilk kez , 6. motorum bu sevgilimin laf etmesine dayanamayıp taktım. Maxem sl-40 çok güzel durdu.Kullanıp yorum yaparım telefon arızalı olmasa fotoğrafta atardım şans işte
    Çanta demirini N11 den alıp kendim montaj yapmaya çalıştım internette ki fotoğrafları inceledim yaklaşım 4 saatimi aldı montaj . demirin içine montaj için bir proşür koyarsanız çok yararlı olabilir.Vale motoyu arayıp bilgi aldım onlarından kafasını baya şişirdim bi kaç pürüz , yanlış anlaşılma derken yarım saatlik iş 4 saat sürdü vale motoya yardımları için teşekkür ederim.
    Çantaya baktım çok hoş bi görüntüsü var Vale moto satmadığı mala mı telefondna destek verdi pes artık

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çantaya baktım çok hoş bi görüntüsü var Vale moto satmadığı mala mı telefondna destek verdi pes artık
    Demirin montajı biraz karmaşıktı çanta problem çıkartmadı

Yeni fiyatları gören var mı arkadaşlar ? TNT 25 TNT 250 ve ZAFFERANO modelelinde ortalama 3 ile 4 bin TL'cik indirim olmuş

Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Alıntı seyralem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni fiyatları gören var mı arkadaşlar ? TNT 25 TNT 250 ve ZAFFERANO modelelinde ortalama 3 ile 4 bin TL'cik indirim olmuş
    2016 fiyatı 9.450 idi. 10.300 indirimli fiyatı şuan. Güzel bir indirim olmuş yine de.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Pulsar'a yazık oldu
    Mantıklı bir fiyat olmuş. Fiyatları da sonunda TL'ye çevirmeleri iyi olmuş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)