Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı hakan.tanta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar TNT 25 almak istiyorum.Görüntü gücü ve fiyatıda gayet iyi.Yorumlarda sürekli olumlu yazılar var.Kullanıcısı olan yada tecrübesi olan varsa acil yardımcı olabilir mi?Bu motoru gerçekten almak istiyorum ama biri bana hiç korkma git al desin diye bekliyorum.Bayiye gittiğimde ürün kalmadı sıraya yazıyoruz diyor.Bu motor o kadar çok sattı mı gerçekten.Acil tecrübelerinizi yazarmısınız.
    Hiç korkma git al bayinin de dediği gibi artık liste yapıp ona göre satıyor adamlar ve gerçekten patlama yaşayan bir model yok satıyor önümüzdeki bir yıl birçok model daha geleceği söyleniyor bu fiyata bu kaliteyle çok iş yapar benelli.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Bugün 50km sürdüm sonunda motoru. İlk iş plakayı taktırdım, sonra depoyu full'lettim. 16.8lt aldı. Bomboşmuş yani depo.

Bu benim ilk motorum. Ehliyet kursunda kullandığım CBF150 ve Pulsar 150 NS'i saymazsak motora hiç binmedim. Trafiğe de ilk çıkışım.
    Binmeden önce kafamda şunlar vardı: "Rodaj bitene kadar pazar alanında pratik yaparım", "rodajı çok dikkatli yaparım, 5000 devri geçmem", "Rodaj bitene kadar E5'e çıkmam"
    Ama şunlar oldu:
    Pazar alanındaki pratik sürücü kursları kovana kadar sürdü, toplasak 20km anca vardır.
    Benzini doldurduktan sonra yanlışlıkla E5'e çıktım. Daha sonra tekrar E5'e çıktım yanlışlıkla.
    Gazı biraz açtığım anda motor 6bin devire geliyor zaten. Sürekli vites, sürekli hızlanmak istiyor alet. Daha motorla ilk günümde E5'te 80'le giderken buldum kendimi.

Aletin hoşuma giden yönleri:
    Vites geçişleri oldukça yumuşak. Anında geçiyor, sarsmıyor da.
    Gazı açınca yumuşak ama güzel tepki veriyor. Devirlenmesinde hiç sıkıntı yok. 10 15'le giderken bile 3. viteste devirlenebiliyor.
    5 bin devirin altında titreşim oldukça az, fark etmiyorsunuz bile. 6 bin devirden sonra titremeye başlıyor. "Rodajdasın, yavaşla biraz" uyarısı olarak alıp yavaşlıyorum zaten 6 bin devre çıkarsam.
    Amortisörler iyi sayılır. Kentsel dönüşüm geçiren mahallelerden birine girdim, gene yanlışlıkla. Yol yok sayılır yani. Hiç rahatsızlık vermedi.
    Lastikler kuru asfaltta güven verdi. Daha 0 km'de olmalarına rağmen kayma, kilitlenme olmadı.
    Malzeme kalitesi, plastikler filan gerçekten güzel. Uzaktan görenler Er6n, Nc700 filan sandı. Yakından da inceleyen oluyor, göz ucuyla kesiyor diğer motorcular.

Eksiler:
    Frenler çok iyi gelmedi bana. Balataların yeni olmasından olabilir bu. Durmak için ön freni sonuna kadar sıktığım oldu. Hatta ellerim ağrımaya başlamıştı eve dönerken.
    Debriyaj kolu biraz sert. Güçlü çekmek gerekiyor.
    Sürücü selesinin malzemesi kötü. Kediler yırtmış bile. Çok ince kaplama kullanmışlar, kediler olmasa bile zamanla yırtılması garanti bence.
    Ayaklıklar fazla yumuşak. Ayağınız takılırsa filan hemen kapanıyor, sonra "lan ayaklık nerede" diye aranıyorsunuz.
    larnon ve milimadami bunu beğendiler.

Arkadaşlar merhabalar,

Geçen gün Benelli TNT 25'i inceleme fırsatı buldum, ilk motorum olacağından her ne kadar çok fazla anlamasam da malzeme kalitesi sanki biraz kötü geldi. Bu durumdan şikayetçi olan var mı acaba?

Motosikleti
    Alıntı SadeVatanda$ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar,

Geçen gün Benelli TNT 25'i inceleme fırsatı buldum, ilk motorum olacağından her ne kadar çok fazla anlamasam da malzeme kalitesi sanki biraz kötü geldi. Bu durumdan şikayetçi olan var mı acaba?
    Bir üstünüzdeki mesajda yazdım kendimce artı ve eksilerini.
    Malzeme kalitesi kötü geldiyse 5bin TL fazla verip Japon muadillerinden alabilirsiniz.

Bugün 1 kere motora binerken, 1 kere de yokuşta stop ettirip motoru yere düşürdüm. Vale moto'nun koruma takozları var üstünde. Birkaç çizik dışında bir şey olmadı.
    milimadami bunu beğendi.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Arkadaşlar selam,

Bugün motoru temizlerken gördüm. Fotoğraflar aşağıda. Tam kornanın altında böyle bir plastik boru var ucu boş olan. Bu normal midir? Sizler de de var mı?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

Bugün motoru temizlerken gördüm. Fotoğraflar aşağıda. Tam kornanın altında böyle bir plastik boru var ucu boş olan. Bu normal midir? Sizler de de var mı?

http://hizliresimyukle.com/images/20...508-WA0003.jpg
    http://hizliresimyukle.com/images/20...508-WA0004.jpg
    http://hizliresimyukle.com/images/20...508-WA0002.jpg
    Benzin deposu hava hortumu olabilir.

Motosikleti
    benelli
    Ben benzin tahliye hortumu olarak biliyorum onu fakat oda karbüratörlü makinelerde var tnt 25 bildiğim kadarıyla enjeksiyonlu

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Radyatör sıvısı tahliye hortumu olabilir .

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    şöyle de bir test sürüşü var.egzoz sesi çok hoş valla

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    bu motor hangi marka olark satılıyor ?

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı EverHarD* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli...
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

honda, pardon yamaha
    yaw bu nasıl bir soru?!?!

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 2100 km dir TNT 25 kullanıyorum. Sizle ve almak isteyen ilgilerle düşüncelerimi paylaşmak isterim.

Artıları

* Tasarım , fiyat ve performans. ( çektiğiniz her yerde motorcuların bu ne kardeşim yeni mi kaçlık bu diye sorular sorması

* Çeviklik trafikte rahat kullanım. Aralara girebiliyorum. Çok ağır değil kabul edilebilir ağırlıkta ve dengeli.

* Hızlanması ve tork u yeterli ( özellikle fiyatını düşünürsek ).

* Son hız olarak 150 leri gördüm. Ama daha gider gibiydi. Kesiciye kadar zorlamadım.

Eksileri

* Kötü lastikleri ( her 250 cc motorda ki gibi )

* Stop etme sorunu vardı. ( vale moto garantiden çözüyor. Daha önce söylediğim gibi bana da ve başka bir arkadaşa denk geldi forum da kronik değil sanıyorum )

Yakında Rosso II lere geçip mutlu mesut devam edeceğim. Beklenti meselesi bu motor gerek gidişi gerek duruşu ve görüntüsü ile beni mutlu ediyor.

Tabi ki 5.000 fazla verip daha iyi japon rakipleri tercih edilebilir. Ama asla çin malı alınmaz demem sahibi olduğum için değil.

Japon motoru sahibi olan kullanıp çok beğenen arkadaşlarım var.

Hatırlatmak lazım sonuçta bu modelin ilk senesi sıkıntılar hatalar olabilir. 70 - 80 tl lik motorlar da geri çağırmalar oluyor.

Almak isteyen arkadaşlara gönül rahatlığıyla alabilir. Bol virajlı günler dostlarım
    zafer6n, pea ve gurucuk bunu beğendiler.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Bende yamaha xj6 var tarsus ta yaşıyorum bizim burda tnt 250 gördüm bakıp incelemek isterdim eğer bu yazı yı görürse tanışmak isterim mail adresim akdenizli79@hotmail.com

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir üstünüzdeki mesajda yazdım kendimce artı ve eksilerini.
    Malzeme kalitesi kötü geldiyse 5bin TL fazla verip Japon muadillerinden alabilirsiniz.

Bugün 1 kere motora binerken, 1 kere de yokuşta stop ettirip motoru yere düşürdüm. Vale moto'nun koruma takozları var üstünde. Birkaç çizik dışında bir şey olmadı.
    Geçmiş olsun parça kalitesi olarak sağlam bi motor bizzat bende test ettim
    pea ve milimadami bunu beğendiler.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet dışarıdan bakıldığında aşırı dikkat çekiyor bugün gördüm gelişi gidişi birdi sesi de kulaklarımda kaldı
    milimadami bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    Ön far plastiğinden gelen sorunu çözdüm Şöyleki:Ön farı ve göstergeleri tutan yukaridaki alyan civatalarını söktüm bir de farin altindaki tek civatayı sökünce tüm far ve gösterge takımi aşağı indi .Sonra kontak anahtarınin altta kalan metal kısminın üzerine bir de sayaç ile farı birbirinden ayirdim sonra sayac ile farın birleşim yerine çift tarafli bant yapiştirdim .Ses kesildi kesin çözüm bu sekilde ,fotoğrafını cektim ama yüklemesini bilmiyorum.Yükleyebilirsem fotolara bir bakin derim.Uygulamasi oldukça kolay keşke daha önce yapsaymisim Selamlar.

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    Alıntı savica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda, pardon yamaha
    yaw bu nasıl bir soru?!?!
    hocam kusuruma bakmayın yanlış yazmışım hangi marka altında yani distribitör kimdir
    ben kuba motor olarak duydum o yüzden sormuştum

Motosikleti
    hocam kusuruma bakmayın yanlış yazmışım hangi marka altında yani distribitör kimdir
    ben kuba motor olarak duydum o yüzden sormuştum
    Müjdeci Group(MJ Group) var arkasında. Kuba ve RKS'yi satan şirket yani.

İlk bakıma gidenler, yağ ve yağ filtresi değişimi için ne kadar ödedi acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)