Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Motoin'de gözüken fiyat, Avrupa içi vergi dahil fiyat.
    Yani 460TL'den %20 düşülüyor. Sonradan bizim vergi %18 ekleniyor. Üzerine de 20-25€ kargo bedeli biniyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Konu fazla uzamış. Fiyatı makul gelirse irtibata geçer alırsınız, yok fazla gelirse de görmezden gelip tepki vermezsiniz olur biter. Muhabbetin amacını anlamadım. Fiyat mı düşürülmeye çalışılıyor yoksa satan mı rencide edilmeye çalışılıyor belirsiz...
    oialdemir bunu beğendi.
    Hayat her zaman sen tüm olanakları yaşayıp tüketmeden önce biter... W. Faulkner

Motosikleti
    Ben arkadaşı iyiliği için uyardım sadece Aynı tarz bir sürü mesajla uğraşmasın diye. Sonrasında da yanlış bilgiyi düzelttim.
    Yoksa istediği fiyatı verebilir tabii ki.

Konuya dönelim o zaman hemen.
    Geçen İstanbul karı sonunda eriyince motoru 7000 bakıma götürdüm. Debriyaj ve fren manetleri yamuk halde En zorlu sürüşlerimden oldu.
    Acelem olduğu için dertlerimi anlatıp, motoru Mehmet ustaya bırakıp kaçtım. Zaten vites müşürünün değişmesi gerekiyordu, serviste beklesin dedim.
    Birkaç gün sonra Mehmet usta aradı. Motorun sesini beğenmemiş, yeni egzoz supabı siparişi vermiş.
    Bir hafta sonra Mehmet usta uzunca bir liste attı. Bunlar bunlar değişecek dedi.
    Bir hafta sonra da motoru teslim alabildim. Anlattığım her şeyi de yapmış sağolsun.

Toplamda 3 hafta motorsuz kaldım ne yazık ki. Vites müşürü, piston silindir set, üst kapak, contalar, yağ pompası ve ateşleme bobinini değiştirmiş. Hepsi garantiden
    Motorun sesi değişmiş. Tüm ses motor bloğundan geliyordu eskiden, şimdi egzozun sesi gürleşmiş.
    Şimdilik tekrar rodajda olduğum için midir bilmiyorum ama titreşim var.

Bir de malum servisin deldiği aküm artık gidici sanırım. Bugün motor çok zor çalıştı. Göstergenin ışıkları gidip geliyor, motor ateşlemiyor. Gaz vermeme rağmen birkaç dakika deneyince anca çalışıyor. Bir bitmedi derdimiz.
    oialdemir ve huduni bunu beğendiler.

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben arkadaşı iyiliği için uyardım sadece Aynı tarz bir sürü mesajla uğraşmasın diye. Sonrasında da yanlış bilgiyi düzelttim.
    Yoksa istediği fiyatı verebilir tabii ki.

Konuya dönelim o zaman hemen.
    Geçen İstanbul karı sonunda eriyince motoru 7000 bakıma götürdüm. Debriyaj ve fren manetleri yamuk halde En zorlu sürüşlerimden oldu.
    Acelem olduğu için dertlerimi anlatıp, motoru Mehmet ustaya bırakıp kaçtım. Zaten vites müşürünün değişmesi gerekiyordu, serviste beklesin dedim.
    Birkaç gün sonra Mehmet usta aradı. Motorun sesini beğenmemiş, yeni egzoz supabı siparişi vermiş.
    Bir hafta sonra Mehmet usta uzunca bir liste attı. Bunlar bunlar değişecek dedi.
    Bir hafta sonra da motoru teslim alabildim. Anlattığım her şeyi de yapmış sağolsun.

Toplamda 3 hafta motorsuz kaldım ne yazık ki. Vites müşürü, piston silindir set, üst kapak, contalar, yağ pompası ve ateşleme bobinini değiştirmiş. Hepsi garantiden
    Motorun sesi değişmiş. Tüm ses motor bloğundan geliyordu eskiden, şimdi egzozun sesi gürleşmiş.
    Şimdilik tekrar rodajda olduğum için midir bilmiyorum ama titreşim var.

Bir de malum servisin deldiği aküm artık gidici sanırım. Bugün motor çok zor çalıştı. Göstergenin ışıkları gidip geliyor, motor ateşlemiyor. Gaz vermeme rağmen birkaç dakika deneyince anca çalışıyor. Bir bitmedi derdimiz.

Piston, silindir,üst kapak neden değişti?

Motosikleti
    Alıntı savica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piston, silindir,üst kapak neden değişti?
    Silindirde ve üst kapakta hafiften çizikler vardı. Çok dikkatli bakınca anca gözüken şeyler. Mehmet usta görmüş, hazır açmışken değiştirmek istemiş.
    Herhalde yağlama sorunu oldu, pompa da değiştiği için varsayım yapıyorum. Nasılını sormayı unuttum.

Teşekkür ederim. Ses güzel demişsiniz ama göreceli bir şey bu biliyorsunuz ki hem bu hali bile tok bir ses veriyorsa açık egzozla çok da "cılız" olmayan bir ses alınabilir diye düşünüyorum Sorgulanmamak/eleştirilmemek üzere düşünen ya da taktıran arkadaş var mı diye eklemiştim soruma.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu hali ile derken zaten o sesi sağlayan şey motorun egsozu. Bütün Benelli'lerde ses çok güzel, sanırım bununla ilgili özel çalışıyorlar. Tanıtım videolarında "Benelli Sound" diyerek bunu vurgulamaya başladılar. Özetle ben Tiger'dan falan daha iyi bir ses alınabileceğini sanmıyorum. Zevk meselesidir ama henüz sonradan takılmış egsozla güzel ses çıkaran motor görmedim.
    oialdemir bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Motoin'de gözüken fiyat, Avrupa içi vergi dahil fiyat.
    Yani 460TL'den %20 düşülüyor. Sonradan bizim vergi %18 ekleniyor. Üzerine de 20-25€ kargo bedeli biniyor.
    Ben FC Moto dan aldım. O da Motoin gibi önemli bir kuruluş. Ancak Avrupa içi vergi fiyatı düşürülmedi Kartından ne yazıyorsa onu çekiyor. 20 euro DHL avrupa dışı kargo bedeli verdim. Buraya gelince UKIM ( Uluslararası Kargo İşleme Merkezi ) den almak için %18 yani 80 YTL yi bayıldım.

Motoin den daha önce alışveriş yapmadım. Ama FC Moto böyle çalışıyor.
    pea bunu beğendi.

Eldiven muhabbeti bayağı uzamış yaw fiyat ortalama 750 adamda 660'a bırakıyor ki eldiven kullanılmamış TNT 125'in boyutuna baktınız mı ? Biraz farklı gibi geldi bana
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldiven muhabbeti bayağı uzamış yaw fiyat ortalama 750 adamda 660'a bırakıyor ki eldiven kullanılmamış TNT 125'in boyutuna baktınız mı ? Biraz farklı gibi geldi bana
    Honda Grom un muadili güççük yapmışlar. Güzel ama Benelli tasarımlarını seviyorum. Bu arada TRK 502 Antep te
    huduni ve ...garip... bunu beğendiler.

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Grom un muadili güççük yapmışlar. Güzel ama Benelli tasarımlarını seviyorum. Bu arada TRK 502 Antep te
    Fuara kesin gelecekte sen nerden biliyosun kesin gelmiş mi bekliyor mu bari bir iki orjinal foto paylaşsınlar..

Motosikleti
    XMAX 250
    Fuara kesin gelecekte sen nerden biliyosun kesin gelmiş mi bekliyor mu bari bir iki orjinal foto paylaşsınlar..
    Bayii Sahibi bir tanıdığım söyledi. Fuar da kesin gelecek mi dedim ? Geldi zaten dedi
    Bizim firmalarda yok öyle ön görü. Kuba Moto Resmi bir sosyal hesaptan paylaşsa bizde görsek. Ne güzel olurdu.

Bayii Sahibi bir tanıdığım söyledi. Fuar da kesin gelecek mi dedim ? Geldi zaten dedi
    Bizim firmalarda yok öyle ön görü. Kuba Moto Resmi bir sosyal hesaptan paylaşsa bizde görsek. Ne güzel olurdu.
    Adamlar niye paylaşsın ki ? Şimdi paylaşsalar fuarda tanıtmalarının bi anlamı yok o yüzden heyecan yaratıyorlar.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    TNT 125 U x G x Y 1750 x 780 x 1025 yerden yüksekliği ise 160
    TNT 25 ise U x G x Y 2080 x 810 x 1125 yerden yüksekliği ise 180 küçük ama güzel görünüyor bakalım fuarda nasıl bişeyle karşılaşılacaz.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar niye paylaşsın ki ? Şimdi paylaşsalar fuarda tanıtmalarının bi anlamı yok o yüzden heyecan yaratıyorlar.
    Niye paylaşmasın ki. Büyük japon ve avrupalı üreticiler Lansman tarihi veriyor. Ucundan orasında burasından yarım yamalak casus ( hesapta ) fotoğraflar koyduruyor sitelere. İlk test makinesinin fotoğraflarını videolarını koyuyor. Hem merak uyandırmak hemde beklentiyi yükseltmek büyük üreticiler tarafından böyle yapılıyor. Çok sattıkları çok kar ettiklerini düşünürsek demek ki bir bildikleri var

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Niye paylaşmasın ki. Büyük japon ve avrupalı üreticiler Lansman tarihi veriyor. Ucundan orasında burasından yarım yamalak casus ( hesapta ) fotoğraflar koyduruyor sitelere. İlk test makinesinin fotoğraflarını videolarını koyuyor. Hem merak uyandırmak hemde beklentiyi yükseltmek büyük üreticiler tarafından böyle yapılıyor. Çok sattıkları çok kar ettiklerini düşünürsek demek ki bir bildikleri var
    Zaten benelli resmi olarak yayınlamış sadece bizim ülkeye gönderilmemişti avrupada bile daha yeni sayılır yani bir kaç oldu zaten fuarada 14 gün kaldı
    oialdemir bunu beğendi.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Herkese merhaba arkadaşlar çanta taktıran arkadaşlardan görseller rica etsem paylaşırmısınız ? Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar çanta taktıran arkadaşlardan görseller rica etsem paylaşırmısınız ? Tekeriniz düz bassın.
    @murder2003 Shad SH45
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3906902

@akça23 Shad SH40
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3944058

Ben Maxem SL45
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3988807

Daha fazlası için başlıkta "topcase" ya da "çanta" diye aratabilirsiniz. Ben SL45 hakkında daha fazla fotoğraf ve yorum paylaşmıştım ama denk gelmedim şimdi.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    @murder2003 Shad SH45
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3906902

@akça23 Shad SH40
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3944058

Ben Maxem SL45
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3988807

Daha fazlası için başlıkta "topcase" ya da "çanta" diye aratabilirsiniz. Ben SL45 hakkında daha fazla fotoğraf ve yorum paylaşmıştım ama denk gelmedim şimdi.
    Sh 40'ın hacmi ne kadar ? İki büyük kask sığacak kadar büyük geldi bana ?

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sh 40'ın hacmi ne kadar ? İki büyük kask sığacak kadar büyük geldi bana ?
    Yok dostum o kadar büyük değil bi büyük bi küçük anca sığar içine fotoğrafta biraz büyük görünüyor sadece
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)