Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627282937 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Ninja 250 SL Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawazaki Ninja 250sl
    Koruma takozunun fiyatları hakkında bilgisi olan var mı? Daha önce muhabbeti dönmüş fakat yarıda kesilmiş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Beyler sipariş verdim 3-4 güne alıyorum inşallah. yalnız 1.83 boy. sıkıntı yaratmaz umarım sürüş açısından.

Ebay'da sanırım vites göstergesi varmış takılanbilen 30 40 tlye. olmadı onuda sipariş edicem

cünkü acemilik var vites göstergesiz zorlanırım gibi. hadi arabadan tecrübemiz var motor baska

Motosikleti
    Ninaj 250SL
    motorda eksikliğini 1-2 gün hissedersin, sonra alışırsın.

eksikliği hissetmemek için durduğunda yavaşladığında 4-5 defa vitesi aşşağı it. zaten 1 e gelir.

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Alıntı originel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma takozunun fiyatları hakkında bilgisi olan var mı? Daha önce muhabbeti dönmüş fakat yarıda kesilmiş.
    Piyasada bizim motorlar için üretilmiş bir kit yok henüz. Universal olanlar var ama onuda yapmadık henüz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Alıntı noushzad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler sipariş verdim 3-4 güne alıyorum inşallah. yalnız 1.83 boy. sıkıntı yaratmaz umarım sürüş açısından.

Ebay'da sanırım vites göstergesi varmış takılanbilen 30 40 tlye. olmadı onuda sipariş edicem

cünkü acemilik var vites göstergesiz zorlanırım gibi. hadi arabadan tecrübemiz var motor baska
    motosikletiniz hayırlı olsun hocam. Benim de boyum 1.83 problem yaşamıyorum. Vites göstergesine takılmayın. Zaten göstergeye bakmaya alışmak çok kötü bir alışkanlık. Piyasadaki motorları oranlarsak ancak %10 da vardır vites göstergesi.
    codeprof bunu beğendi.

Alıntı neonxc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada bizim motorlar için üretilmiş bir kit yok henüz. Universal olanlar var ama onuda yapmadık henüz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

motosikletiniz hayırlı olsun hocam. Benim de boyum 1.83 problem yaşamıyorum. Vites göstergesine takılmayın. Zaten göstergeye bakmaya alışmak çok kötü bir alışkanlık. Piyasadaki motorları oranlarsak ancak %10 da vardır vites göstergesi.

inşallah hocam zorluk çekmeyiz. 10 senedir araba sürerim oradan vites konusunda hemen alışırsın herkes dedi inşallah öyle olur.

aslında dogru vitese bakmak iyi bişi degil. ama ilk başlarda zorluk çekeriz onuda artık zamanla kavrarız inşallah. sagolun hocam bakalım

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600

Hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip eder insallah. Vites konusuna takılmayın kısa süre sonra çözersiniz o yüzden ekstra bir aparat taktırmanıza gerek yok.

Zevkler ve renkler mevzusu çok garip bir hikaye. Ben ninjanın o parlak renklerinden hoşlanırken eşim simsiyah r25 istedi. Sonunda alım kararını verdik. Kısmet ise Yamaha akedemide r25 i denedikten sonra bir adet sipariş vereceğiz anlaşılan. 2nci bir ninja daha almayı düşünmediğinden sıkıntı yaşarsak zarar etmemek için en mantıklı seçim olarak r25 almak mantıklı gözüküyor. Ilerleyen günlerde 2 motor yanyana resimleri paylaşmaya başlarız
    karamankolik bunu beğendi.

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip eder insallah. Vites konusuna takılmayın kısa süre sonra çözersiniz o yüzden ekstra bir aparat taktırmanıza gerek yok.

Zevkler ve renkler mevzusu çok garip bir hikaye. Ben ninjanın o parlak renklerinden hoşlanırken eşim simsiyah r25 istedi. Sonunda alım kararını verdik. Kısmet ise Yamaha akedemide r25 i denedikten sonra bir adet sipariş vereceğiz anlaşılan. 2nci bir ninja daha almayı düşünmediğinden sıkıntı yaşarsak zarar etmemek için en mantıklı seçim olarak r25 almak mantıklı gözüküyor. Ilerleyen günlerde 2 motor yanyana resimleri paylaşmaya başlarız
    Sizin için aynı motorun ikincisini almak pek mantıklı değildi hocam zaten bende cbr dan 250sl'e yönelmiştim, şimdi R25 e doğru gidiyorum bakalım Allah sonumuzu hayretsin

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    inşallah hocam zorluk çekmeyiz. 10 senedir araba sürerim oradan vites konusunda hemen alışırsın herkes dedi inşallah öyle olur.

aslında dogru vitese bakmak iyi bişi degil. ama ilk başlarda zorluk çekeriz onuda artık zamanla kavrarız inşallah. sagolun hocam bakalım
    Bende 12-13 yıldır falan araba kullanıyorum. Motor süremeyi Honda Güvenli Sürüş kursunda öğrendim. Ondan önce vites nasıl atılır onu bile bilmiyordum. Ama Eğitimde 2 günde canavar gibi vites atmayı öğrendik.

Şuan 1800 km dir trafikte kendi motorumu kullanıyorum, ve vites göstergesine ihtiyaç duymuyorum. Durmaya yakın bazen kaçıncı viteste olduğumu unuttuğum oluyor, o zamanda 1. vitese kadar vites düşürüyorum ve artık vites daha fazla düşmeyince 1. viteste olduğumu anlıyorum.

Neden bu motorda vites göstergesi yok, Lanet olsun dediğim hiç olmadı yani Olsa da bakmam zaten, trafikte motor kullanırken 1 sn bile hayat kalıp kalmamanı belirler.

Motosikleti
    Alıntı karamankolik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin için aynı motorun ikincisini almak pek mantıklı değildi hocam zaten bende cbr dan 250sl'e yönelmiştim, şimdi R25 e doğru gidiyorum bakalım Allah sonumuzu hayretsin
    ilk motor olarak R25 biraz riskli bir alet, biz aldığımız ve alacağımız diğer eğitimlere güvenerek niyet bozduk. hayvan, 7000 devir sonrası psikopata bağlıyor haberiniz olsun...

ilk motor olarak R25 biraz riskli bir alet, biz aldığımız ve alacağımız diğer eğitimlere güvenerek niyet bozduk. hayvan, 7000 devir sonrası psikopata bağlıyor haberiniz olsun...
    Benim ilk motorum olmayacak 7 yaşımda moblytte kullanarak başladım, skoter, cup, vitesli biçok motor kullandım 20 yıldır.

Motosikleti
    Alıntı karamankolik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ilk motorum olmayacak 7 yaşımda moblytte kullanarak başladım, skoter, cup, vitesli biçok motor kullandım 20 yıldır.
    o zaman bize hayırlı olsun demek düşer....

o zaman bize hayırlı olsun demek düşer....
    Eyvallah.. Bakalım inşallah alırız hayırlısıyla ben 1. 250 liği, siz 2. 250 liği

Motosikleti
    Bugün r25 almaya gittiğimde ilginç bir bilgi ile karşılaştım. Fiyat olarak SL daha uygun olmasına rağmen r25 yaklaşık 10 kat daha fazla satılmakta imiş. 10 kat fazla tabiri belki biraz abartıdır bilemiyorum. Ama r25 SL den daha fazla tutulmuş gibi duruyor. Gelen partiler anında tükeniyor ve bayiler halen bekleme için sıra yazıyorlarmış. Sanırım bu yüksek talep boyut takıntısı ile alakalı bir durum. Çünkü motorun canlısını görmemiş adamlar bile SL çok küçükmüş diye giriyorlar konuya. Sanırsın ki SL scooter

Onun dışında R25 çift silindir avantajı ile SL in önüne geçmiş gibi gözüküyor malum bir diğer takıntımız da son Hız. Ne yalan Söyleyeyim r25 siparişi verirken bile ninjamın daha şık durduğunu düşünmekte idim. Sanırım canlı renkleri seviyor olmam sebebi ile böyle düşündüm.

Bugün r25 almaya gittiğimde ilginç bir bilgi ile karşılaştım. Fiyat olarak SL daha uygun olmasına rağmen r25 yaklaşık 10 kat daha fazla satılmakta imiş. 10 kat fazla tabiri belki biraz abartıdır bilemiyorum. Ama r25 SL den daha fazla tutulmuş gibi duruyor. Gelen partiler anında tükeniyor ve bayiler halen bekleme için sıra yazıyorlarmış. Sanırım bu yüksek talep boyut takıntısı ile alakalı bir durum. Çünkü motorun canlısını görmemiş adamlar bile SL çok küçükmüş diye giriyorlar konuya. Sanırsın ki SL scooter

Onun dışında R25 çift silindir avantajı ile SL in önüne geçmiş gibi gözüküyor malum bir diğer takıntımız da son Hız. Ne yalan Söyleyeyim r25 siparişi verirken bile ninjamın daha şık durduğunu düşünmekte idim. Sanırım canlı renkleri seviyor olmam sebebi ile böyle düşündüm.
    CBR 250R ın tahtına R25 oturacak gibi görünüyor

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Bugün r25 almaya gittiğimde ilginç bir bilgi ile karşılaştım. Fiyat olarak SL daha uygun olmasına rağmen r25 yaklaşık 10 kat daha fazla satılmakta imiş. 10 kat fazla tabiri belki biraz abartıdır bilemiyorum. Ama r25 SL den daha fazla tutulmuş gibi duruyor.
    Bu harika bir haber benim korkulu rüyam her köşe başında yeşil motor görmekti çok şükür allah duvalarımızı kabul etti r25 imdada yetişti. Ama hakikaten siyah r25 kırmızı yazıları ile başka bir havalı olmuş güle güle kullanın. Mavi versiyonu hiç çekici gelmiyordu bana.

14.500 fiyata r25 almazdım. bide lastik masrafi plaka felan oldu sana 16.000 civarı. SL'nin zaten lastige gerekği yok. plaka felan 13 e yakın.

bakalım tek korkum bide şu servis sorunu gözümü baya korkutttular inşallah sıkıntı yaşamayız

Motosikleti
    14.500 fiyata r25 almazdım. bide lastik masrafi plaka felan oldu sana 16.000 civarı. SL'nin zaten lastige gerekği yok. plaka felan 13 e yakın.

bakalım tek korkum bide şu servis sorunu gözümü baya korkutttular inşallah sıkıntı yaşamayız
    ben sıkıntı yaşayacağıma inanmıyorum gayet kaliteli bit malzeme. Kaliteninde kendine göre bir maliyeti var ama Anladığım kadarı ile aralarında çok Uçuk farklar yok. İşlerimiz rahatlasın havalar adam gibi bir ısınsın diye beklemekten sıkıldım ne yalan söyliyeyim. Mayıs Ay'ı gelsede rahat rahat binsem şu motora diye bekliyorum

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL ABS
    Merhaba,

Bende beyaz bir ninja 250sl abs ile aranıza katılmış bulunuyorum. Bir kaç gün içinde elimde olacak. Fakat trafik Sigortası ve Kasko ile ilgili abartı fiyatlar alıyorum. Yaptıranlar kaça nerede yaptırdıklarını paylaşabilir misiniz?

Motosikleti
    Ninaj 250SL
    sigortam.net'den sorgulatın bence. gerçi işini bilen sigortacılar biraz daha uygun yapıyor sigortayı. kasko yaptıran olduğunu sanmıyorum.

250 TL ye yaptırdım ben geçen ay.

Motosikleti
    Bugün kasko 2000 küsür fiyat verdi sözde indirimli. 30bin liralık motora 1000 tl çıkarken kasko küçük hacimli olduğu için kaza riski fazla dedi. Bende apaçilere sövdüm saydım!

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627282937 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)