Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Ninja 250 SL Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı noushzad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar KTM Rc200 hakkında fikirlerinzi nelerdir. 13.850'den satışa sunulmuş. güzel alet ama.

[
    RC200 hakkında fikir beyan etmeye bile gerek yok. muhteşem bir alet. yanılıyor olabilirim ama ktm nin servis ve parça ücretleri yüksek deniyor idi. bizzat test etmedim. istanbul gibi bir yerde şehir içi kullanımda küçük cc motorların avantajlı olduğunu düşünüyorum. cc den ziyade ağırlıkları nedeni ile. öyle saçma sapan yerlerde trafikte çakılı kalıyoruz ki motor ne kadar hafif ise kullanıcı o kadar az yoruluyor.

RC 200 alınacak bir alet lakin 2nci elde nasıl olur br tek onu düşünüyorum....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RC200 hakkında fikir beyan etmeye bile gerek yok. muhteşem bir alet. yanılıyor olabilirim ama ktm nin servis ve parça ücretleri yüksek deniyor idi. bizzat test etmedim. istanbul gibi bir yerde şehir içi kullanımda küçük cc motorların avantajlı olduğunu düşünüyorum. cc den ziyade ağırlıkları nedeni ile. öyle saçma sapan yerlerde trafikte çakılı kalıyoruz ki motor ne kadar hafif ise kullanıcı o kadar az yoruluyor.

RC 200 alınacak bir alet lakin 2nci elde nasıl olur br tek onu düşünüyorum....

Evet hocam haklısınız bende hem Alanya bizim oralar hemde, eylül'de ist dönüşü kadıköy- üsküdar arası kullanıcam yine sahil sakin yani.

bi anadolu yakasına göre kullancagım yerler cok güzel. servis banada pahalı dedi biri bilmiorum ne kadar doğru. evet 2.el biraz sıkıntı olabilir herkes bilmiyor bu aleti cünkü. bi honda yamaha kawa varken satışı nasıl olır bılmıyorum. ama alet cok iyi geldi bana

Birde egzos sesi çok tok cok begendım orasını ayrı parantez açayım

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    250sl kullanıcıları..henüz motosiklet tecrübem yok.Eğitim alıcam.2 farklı eğitim paketi.250sl seçeneklerim arasında.Eğitimden sonra 250sl ile başlasam sıkıntı yaşar mıyım? tüm konuyu okuyamadım kusura bakmayın yazdıysanız affola.

Motosikleti
    Ninaj 250SL
    Ben SL ile başladım ama şimdi diyorum ki, cbf 150-250 vs tarzı bişeyle başlamak olası kazaları daha ucuz atlatmaya ve daha az maliyetle sahip olmak dururken neden bunla başladım.

Başlanır tabi, neden başlanmasın. İlerde SS bineceğim derseniz başlanır ama yok ilerde ben enduro, naked ya da chopper kullanacam derseniz ninja 250 sl ile başlamak yersiz olur. zira kullanımı bir commuter kadar kolay değil.

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Ben motosikletin viteslerini dahi bilmezken honda güvenli sürüş 1 eğitimi aldıktan sonra ninja 250sl motorumu aldım ve direk trafiğe çıktım. Bir sıkıntıda yaşamadım. Ama yıllardır otomobil kullanmam sebebiyle trafiği bildiğimi de eklemeliyim.

Ayrıca ninja 250sl spor bir motosiklet. Honda cbf 150 nin kullanım kolaylığı ve konforun yarısı dahi bu motorda yok. Süper spor motor sevmiyorsanız uzak durun

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı neonxc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motosikletin viteslerini dahi bilmezken honda güvenli sürüş 1 eğitimi aldıktan sonra ninja 250sl motorumu aldım ve direk trafiğe çıktım. Bir sıkıntıda yaşamadım. Ama yıllardır otomobil kullanmam sebebiyle trafiği bildiğimi de eklemeliyim.

Ayrıca ninja 250sl spor bir motosiklet. Honda cbf 150 nin kullanım kolaylığı ve konforun yarısı dahi bu motorda yok. Süper spor motor sevmiyorsanız uzak durun
    Ben de spor motor seviyorum hocam bundan sonrada spor motor kullanacağım. Peki sürüş hissi,keyfi nasıl?

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Sürüşü elbette keyifli. Düşük hızlarda hızlanması çok fena. Hafiften kontrayı verdin mi hemen tepki veriyor.

Geçenlerde beşiktaştan eve geliyorum. Trafik klit bir yerde aradan da geçemedim öyle bekliyorum yolun açılmasını. Yan taraftaki dükkanın kocaman camından kendi yansımamı gördüm. Arkadaş ne kadar karizma görünüyor öyle böyle anlamsız ve salakça hoşuma gitti o görüntü

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı neonxc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürüşü elbette keyifli. Düşük hızlarda hızlanması çok fena. Hafiften kontrayı verdin mi hemen tepki veriyor.

Geçenlerde beşiktaştan eve geliyorum. Trafik klit bir yerde aradan da geçemedim öyle bekliyorum yolun açılmasını. Yan taraftaki dükkanın kocaman camından kendi yansımamı gördüm. Arkadaş ne kadar karizma görünüyor öyle böyle anlamsız ve salakça hoşuma gitti o görüntü
    İşte aradığım cevap teşekkürler cevap için.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Alt devirlerde çekiş nasıl, 100 km hızda kaç bin devirde gidiyor, ekranında hangi tür bilgiler okunuyor, Yakıt tüketim mi nasıl ?
    Bana biraz bigi verirseniz veya ilk konu tanıtımına eklerseniz çok güzel olur.

Motosikleti
    Ninaj 250SL
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alt devirlerde çekiş nasıl, 100 km hızda kaç bin devirde gidiyor, ekranında hangi tür bilgiler okunuyor, Yakıt tüketim mi nasıl ?
    Bana biraz bigi verirseniz veya ilk konu tanıtımına eklerseniz çok güzel olur.
    Rodajda olduğu için net değildir. 5-6K arası 100 km hızla gidiyorum. 12K çeviriyor. ilk 100 Km de 5Litre yakarak rekor kırdım sanırım. fakat sonrakinde 3 Litrelere düştü. Ekranda bişey yok Hız,Devir,Saat ve benzin seviyesi var. 3 adet tripmetre var. 7-8K devire kadar titreşim hissetmek imkansız.

Peg'ler ve diğer bir çok parçanın şasiye birleşim noktasında titreşimi engellemek için titreşim önleyici şeyler kullanmışlar.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Alt devirlerde aç köpek gibi alet, Düşük hızlarda hızlanması çok iyi. Ben şuana kadar ortalama 100km/3.5 litre benzin tükettim. Ama son depoyu doldurduğumda 100km/3 litre yakmış. Tam emin olmak için bir kaç depo ölçümü daha yapmam gerek. Motoru İstanbul içinde hafif devirli kullanıyorum.

Tam hatırlamıyorum ama 100km ile giderken 6-7 bin devir arasında gidiyordu motor. Bir daha ki sürüşümde buna dikkat edeceğim.
    tubejh bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Makineye kavuşalı fazla olmadı ama o egzoz ısınınca yüksek devirlerde çıkardığı ses yüzünden rodajı tamamlayamayacak durumdayım o nasıl bir agresiflik nasıl bir ses aç gazı 10k -11k çevir beni diyor devir, kesicisi de çok iyi ama rodaj gelince aklıma üzülüyorum resmen hemen tamamlansın da açıp gazı 8-9k da gideyim diyorum sürekli
    tubejh bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    O rodajda çektiğim çileyi bir ben bilirim bir de bana uymak zorunda kalan yine bu forumdaki diğer ninjacı arkadaşlar bilir

Neyseki rodajı sağ salim bitirdim. Şimdi rahat rahat korkmadan gazı açabiliyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    az kaldı az 500-600 km sonra inşallah sesimizi duyururuz komşulara

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250sl kullanan rodajı tamamlamış arkadaşlar, son hız olarak kaç gördünüz.
    cbr250r a göre ninja 250sl in ivmelenmesinin çok iyi olduğu, ama son hız olarak cbr250 den yavaş kaldığı falan söyleniyor. Öylemi ki gerçekten, ya da cbr kullanıcıları mı bu yorumu yapan.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    250 lik bir makine ile son hız bence o kadar da önemli değil ama 175 gören videoları şahsen izledim ama cbr son hız nedir pek bilmiyorum açıkçası ki 150 den sonrası sıkıntı 250 lik bir makine için
    codeprof ve karamankolik bunu beğendiler.

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı afsinbugra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 lik bir makine ile son hız bence o kadar da önemli değil ama 175 gören videoları şahsen izledim ama cbr son hız nedir pek bilmiyorum açıkçası ki 150 den sonrası sıkıntı 250 lik bir makine için
    doğru diyosun sınırları zorlayıp ne motora ne kendimize zarar vermeye gerek yok, ama insan merak ediyo yine de alacağı motoru ben de baktım da youtub da falan max. 165 km/h yapan videoları görebildim sadece.

Motosikleti
    Ninaj 250SL
    CBR R25 gibi motorlarla kıyaslama yapmak bence de yanlış, ciğeri döküle döküle ha 175 yapmış 178. 5-10 km top speed farkı önemli değil, zaten önemli olsaydı bu paralara gider eski püskü de olsa 600-700cc bir şey alırdık.

Başlangıç seviyesi ss'lerde önemli olan 600cc ye geçince bocalamamak için SS ruhu taşımasıdır. yoksa yemişim 190 yapsa ne olur ki ? sonuçta hiç bir 250'lik 120 den sonra herhangi bir arabaya gazı açınca uzayıp fark atamayacak.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Alıntı karamankolik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru diyosun sınırları zorlayıp ne motora ne kendimize zarar vermeye gerek yok, ama insan merak ediyo yine de alacağı motoru ben de baktım da youtub da falan max. 165 km/h yapan videoları görebildim sadece.
    sana tavsiyem gözün kapalı al cbr a hiç ısınamadım, r25 de beklemek istemedim ki sl den daha pahalı zaten, daha atiktir 2 silindir ne de olsa.
    ama 250sl inan tek silindir bile olsa dıştan göründüğünden çok daha iyi bir makine
    karamankolik bunu beğendi.

Paraya kıyıp r25 almayı dusunuyordum fakat 14.500 olmuş. lastik masraflarıyla brb beraber plaka felan 16'yı bulur gibi

bu parayı vermem abi. sl kafamda netletşti. 5-6 güne alıcam nasipse. Egzos değişmeyi dusunuyorum ne önerirsiniz beyler. 500 800 arası bütçe

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)