Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka önemli değil artık. Hakkari plaka olsada fark etmez istanbul olsada. Onemlıbolan senin nerde ikamet ettiğin. Plaka 17 ama senin ikamet istanbul olunca hiç bir şey fark etmiyor.
    Volkan bazı şeyler okuyarak öğrenilir ,Bazıları da yaşanarak.. Sen insan ne peşine düşmüş demeden azıcık araştır. Uyarmama rağmen araştırmamışsın Hala Gözünde at gözlüğüyle konuşmaya devam ediyorsun. http://zorunlutrafik.org/zorunlu-trafik-sigortasi-fiyatini-plaka-kodu-etkiler-mi/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NoWyld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı ivan bebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nickim sizi uyuz ettiyse bundan büyük keyif duyarım.kullanılmış motoru o fiyata satmaya çalışıp ondan sonra da alacak adamın yerine düşünüp küçük miktarlara varasıya para hesabını yapan birinin 1000 değil 10 tl bile verebileceğine inanmıyorum.ayrıca random gülüşü ergenliğe bağlamanız zerre kadar umrumda olmadığı gibi nereye ne bağış yapıp yapmadığımı bilmeden bana sallamanız da komik geldi.1000 lira yağ dağıtana kadar indirdim yapsaydınız motoru satmıştınız zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Burada kastettiğiniz ben miyim bilmiyorum ama troll kovalayan kim acaba ilk defa random güldüm bu sitede ve bütün mesajlarım saygı çerçevesinde ciddi mesajlardı.o zaman bundan sonra yeni kimse bu sayfaya yorum yapmasın 36 sayfa oldu yoktunuz çünkü!!!
    ))
    Evet sana söylüyorum kardeşim. Önceki postlarını bilemem merak da etmiyorum, eğer belli bir çizginin olduğunu düşünüyorsan onu hiç bir zaman bozmazsın.
    Fiyatı eleştirmene bir şey diyemem, zira bence de arkadaş fiyatı yüksek tutmuş. Ancak dalga geçmen hoş değil onu söylüyorum

Alıntı Pulsar41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 110 90 biliyordum. 110 80 de daha fazla seçenek var. Şimdi uygun bir lastik bulma zamanı.
    yaw ben 100 90 17 yazdım öle okudum çünki ama özür dileyerek hatamı düzelteyim ebatlarda öle yazsada benim motorun üzerindeki lastikler 110/80 r17 imiş zaten. eurogrid yazıyor . rica etsem lastiklerinize bakarmısınız farklılık söz konusu mu?

Alıntı NoWyld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sana söylüyorum kardeşim. Önceki postlarını bilemem merak da etmiyorum, eğer belli bir çizginin olduğunu düşünüyorsan onu hiç bir zaman bozmazsın.
    Fiyatı eleştirmene bir şey diyemem, zira bence de arkadaş fiyatı yüksek tutmuş. Ancak dalga geçmen hoş değil onu söylüyorum
    Neyse sizin yorumunuza katıkmasam da saygı gösteriyorum,daha dikkatli olmaya çalışırım teşekkürler
    NoWyld bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Şikayet edilen mesajlar görüldü.
    Hakaret ve argo, tehdit vb. icermedigi icin islem yapilmadi.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginçtir bajaj.com.tr'deki veriler değişmiş, kitapçıkta ön 100, arka 110 iken sitede her ikisi de 100 yapılmış, ön 80/100, arka 100/90 olmuş. Ki benim motorun üstündeki orjinal lastik ön 100 arka 110. uygun ebatta lastik bulunamıyor diye mi yapılmış acep. Oysa ben buldum bi kaç yerde. Yalnız bu lastik sitelerinin bazılarında 100 de 110 da ön lastik olarak görünüyor. Muhtemelen lastikçi ön olanı arkaya da takabiliriz diyecektir zamanı gelince. yoksa aynı markada öne 100 arkaya 110 takım bulmak zor görünüyor. Gerçi zamanında iç lastikli lastiği dubleks yapmış adamlarız, her ikisini de ön olanı da takarız biz vesselam

Ha bu arada orjinal lastikleriniz ön 100/80/17 arka 110/80/17. motorunuzun lastiklerine de mi hiç bakmadınız yahu.
    Yalnız yine ilginçtir ki Türkçe kılavuzunda bu ebatlar şu sıra ile yazılmış.
    Ön: 80/100/17
    Arka: 110/80/17

Bi yerlerde bi hata var, en doğrusu lastiğin üzerinde yazn ebatlar. Bakın lastiklerinize ona göre alın. Ben mevcut ölçü neyse onu alacam zamanı gelince.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

İngilizce kılavuzda da Türkçedeki gibi yazılmış.
    Ön: 80/100/17
    Arka: 100/80/17 Yani bizim arayacağımız ebatlar bunlar.

ve kılavuzlar doğru, lastikler üzerinde de aynı şekilde yazıyor ölçüler, üşenmedim bi daha baktım kapı önünde.

Yalnız sitedeki teknik verilerde niye farklı anlamadım.
    Orada ön 80/100/17 arka 100/90/17 yazıyor
    Aynen hocam 110 80 17 yazıyor.
    Bakıma gittiğimde ustaya danışacam.

Alıntı tafoslm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,sürücü kursuna a2 ehliyet için pulsar 150ns aldık. Bu araçla ilgili yazmış olduğunuz tecrübeler, detaylar ve özellikler konusunda bilgi almak için forumu takip ediyorum. Sormak istediğim bir konu var,bu araçta vites göstergesi yok buyüzden kursiyerler sıkıntı çekebiliyorlar. Aracın kaçıncı viteste oldğunu görebilmek için yapabileceğimiz birşeyler var mı? Varsa nasıl nerede yaptırabilirim. Ücretleri yada kendim (motosikletten pek anladığım söylenemez ama araçlardan ve mekanik şeylerden iyi anlarım) yapabilirsem maliyeti nekadar olur. Yeni bir motor daha almam gerekiyor en az 11kw güç üreten, bajaj pulsar 150ns almadan yani 2-3 hafta kadar önce modelle ilgili hiç bilgim yoktu hatta markadan bile haberim yoktu görüntüsü, benim işime yarayacak olan güç özelliği ve fiyatıyla en iyi seçenekti ve acelemiz olduğundan bir tane aldık motoru kullandığım zamansa çok rahat bir motor olduğunu farkettim(motosiklet deneyimi çok olan birisi değilim) hoşuma gitti ve arada sırada dolaşmak için biniyorum, ancak bu vites göstergesi olayı hiç hoş olmadı yeni alacağım motorda aradığım bir özellik olacak pulsardan da kısa sürede memnun kalmıştım oyüzden sonradan taktırabileceksem eğer ikinci bir 150ns alırım yoksa sizin tavsiyelerinize, bilgi birikimlerinize ihtiyacım var yardımlarınızı bekliyorum. Birde bu aracın farlarını kapatamıyor muyuz? Teşekkürler.
    Pulsar benim ilk motorum. Bende vites göstergesinin olmamasında korkuyordum ancak çok kısa sürede alıştım.
    Motora takılan vites göstergeleri var, onlara bakabilirsiniz.

500 km'yi doldurdum. Motorumu yarın bakıma götürecem.
    Bir kaç ufak kaza dışında çok şükür bir şey olmadı.
    Motoru aldığımdan beri iki kere depoyu doldurdum.
    İlk depoyla 240 km yaptım. İkinci depoyla da 290 km yaptım ve halen 2 çizgi duruyor.
    Sürüş şeklim rodajın, acemiliğin ve kısa mesafe sürdüğüm (en uzun mesafe 20 km) için en fazla 4. viteste 60-70km/s hızla gidiyorum.
    Çok fazla 5. vitese çıkmaya ihtiyaç duymuyorum.

Motosikleti
    Pulsar NS150
    motor sahipleri havalar güzel tabi gezin dolaşın da birazda fotoğraf çekip paylaşın alana kadar fotoğraflarla iç geçirelim bari.. Mavi renk olanı merak ediyorum aslında hiç denk gelemedim yolda falan

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı kaan5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor sahipleri havalar güzel tabi gezin dolaşın da birazda fotoğraf çekip paylaşın alana kadar fotoğraflarla iç geçirelim bari.. Mavi renk olanı merak ediyorum aslında hiç denk gelemedim yolda falan
    Yakın sürede güzel bir inceleme daha yapacağım. Doğrusunu eğrisini yazacağım. Bol bol güzel fotograf ile iç geçirmeli bir şey düşüneyim o zaman

darkloops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Bunlar da benden olsun.

Motosikleti
    Alıntı kaan5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorum mavi renk. Bir iki güne fırsat bulursam sahilde fotograflar çekeyim.

500 km'yi doldurdum. Motorumu yarın bakıma götürecem.
    Bir kaç ufak kaza dışında çok şükür bir şey olmadı.
    Motoru aldığımdan beri iki kere depoyu doldurdum.
    İlk depoyla 240 km yaptım. İkinci depoyla da 290 km yaptım ve halen 2 çizgi duruyor.
    Sürüş şeklim rodajın, acemiliğin ve kısa mesafe sürdüğüm (en uzun mesafe 20 km) için en fazla 4. viteste 60-70km/s hızla gidiyorum.
    Çok fazla 5. vitese çıkmaya ihtiyaç duymuyorum.
    Kardeşim, her iki deponuzda çok az gitmiş, sebebini yazmışsınız esasında 4.viteste hem de rodajdayken 60 - 70 ile gider ve 5.vitesi kullanmazsanız motorunuz hem çok yakar hem de rodajda pek iyi kullanılmamış demektir. Yani hep böyle kullandıysanız pek de iyi bir rodaj geçirdiğiniz söylenemez. Oysa geçmiş sayfalarda rodajdaki doğru kullanımla ilgili bir sürü veri paylaşılmıştı. Kılavuzda da yazıyor. Bakımdan sonra hiç değilse sonraki 500km bunlara dikkat ediniz. Ben 860 km'ye gelmeme rağmen daha 4.viteste 70 görmedim, o hızları 5. viteste yapıyorum. İlk 1000 hatta 2000 km rodaja devamda fayda var, ilk 500 sonrası ufaktan limitler artırılabilir ama 4. vitesle 70 hele de ilk 500'de doğru bir kullanım olmamış.
    Ben ikinci depomla 389 km yol yaptım, ilk depo da 353 km gitmişti. Buradan hesap edin nasıl kullandığınızı.
    Ben nasıl mı kullandım, ilk 500 km 5. viteste ortalama 60 - 70 km üst limitle sadece bir iki kez 80 görerek kullandım. İkinci depomda rodaj bakımı sonrası 80 km üst limitle, çok kısa bir kaç kez (saniyelerle sadece) 90 - 100 gibi hızları görerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Yazdıklarımdan şu çıkmasın, sizin motorunuz gitmeyecek ya da sorun çıkaracak diye bir şey yok, hiç bir şey de olmayabilir, ama birincisi ekonomik gitmez böyle, ikincisi iyi rodaj geçirmediği için olası sorunlara kapı açılmış olur. Yoksa ille de bir şey olacak değil. Bundan sonra en azından 2500 deki ara yağ değişimine kadar daha itinalı ve rodaj kuralları dahilinde kullanırsanız motorunuzun geleceği için daha iyi olacaktır.

Sağlıklı sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Foto isteyen olmuş, benimki de siyah ama yine de foto olsun görelim diyenlere:
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Kardeşim, her iki deponuzda çok az gitmiş, sebebini yazmışsınız esasında 4.viteste hem de rodajdayken 60 - 70 ile gider ve 5.vitesi kullanmazsanız motorunuz hem çok yakar hem de rodajda pek iyi kullanılmamış demektir. Yani hep böyle kullandıysanız pek de iyi bir rodaj geçirdiğiniz söylenemez. Oysa geçmiş sayfalarda rodajdaki doğru kullanımla ilgili bir sürü veri paylaşılmıştı. Kılavuzda da yazıyor. Bakımdan sonra hiç değilse sonraki 500km bunlara dikkat ediniz. Ben 860 km'ye gelmeme rağmen daha 4.viteste 70 görmedim, o hızları 5. viteste yapıyorum. İlk 1000 hatta 2000 km rodaja devamda fayda var, ilk 500 sonrası ufaktan limitler artırılabilir ama 4. vitesle 70 hele de ilk 500'de doğru bir kullanım olmamış.
    Ben ikinci depomla 389 km yol yaptım, ilk depo da 353 km gitmişti. Buradan hesap edin nasıl kullandığınızı.
    Ben nasıl mı kullandım, ilk 500 km 5. viteste ortalama 60 - 70 km üst limitle sadece bir iki kez 80 görerek kullandım. İkinci depomda rodaj bakımı sonrası 80 km üst limitle, çok kısa bir kaç kez (saniyelerle sadece) 90 - 100 gibi hızları görerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Yazdıklarımdan şu çıkmasın, sizin motorunuz gitmeyecek ya da sorun çıkaracak diye bir şey yok, hiç bir şey de olmayabilir, ama birincisi ekonomik gitmez böyle, ikincisi iyi rodaj geçirmediği için olası sorunlara kapı açılmış olur. Yoksa ille de bir şey olacak değil. Bundan sonra en azından 2500 deki ara yağ değişimine kadar daha itinalı ve rodaj kuralları dahilinde kullanırsanız motorunuzun geleceği için daha iyi olacaktır.

Sağlıklı sürüşler.
    Günaydın hocam. Bu kıymetli bilgi ve uyarı için çok teşekkür ederim.
    Nereden aklımda kaldıysa 7bin devri geçmemem gerektiğini hatırlıyordum.
    Bahsettiğiniz hız sanırım 5-6bin arası bir devre denk geliyor.
    Zararın neresinden dönersek kârdır.

Motosikleti
    bajaj pulsar 150 ns
    arkadaşlar motorda stop etme sorunu başladı ilk çalıştırmada sürekli stop ediyor motor,ısınmadıysa yolda giderkende debriyajı bırakırken gaz verirken istisnasız sürekli stop ediyor rolantiyi arttırınca da 3bin devirde takılma oluyor,bir motorcuya sordum karbürator hava alıyor biyerden dedi siz ne diyosunuz,bu sorunları yaşayan ve halleden var mı ?

Merhabalar,sürücü kursuna a2 ehliyet için pulsar 150ns aldık. Bu araçla ilgili yazmış olduğunuz tecrübeler, detaylar ve özellikler konusunda bilgi almak için forumu takip ediyorum. Sormak istediğim bir konu var,bu araçta vites göstergesi yok buyüzden kursiyerler sıkıntı çekebiliyorlar. Aracın kaçıncı viteste oldğunu görebilmek için yapabileceğimiz birşeyler var mı? Varsa nasıl nerede yaptırabilirim. Ücretleri yada kendim (motosikletten pek anladığım söylenemez ama araçlardan ve mekanik şeylerden iyi anlarım) yapabilirsem maliyeti nekadar olur. Yeni bir motor daha almam gerekiyor en az 11kw güç üreten, bajaj pulsar 150ns almadan yani 2-3 hafta kadar önce modelle ilgili hiç bilgim yoktu hatta markadan bile haberim yoktu görüntüsü, benim işime yarayacak olan güç özelliği ve fiyatıyla en iyi seçenekti ve acelemiz olduğundan bir tane aldık motoru kullandığım zamansa çok rahat bir motor olduğunu farkettim(motosiklet deneyimi çok olan birisi değilim) hoşuma gitti ve arada sırada dolaşmak için biniyorum, ancak bu vites göstergesi olayı hiç hoş olmadı yeni alacağım motorda aradığım bir özellik olacak pulsardan da kısa sürede memnun kalmıştım oyüzden sonradan taktırabileceksem eğer ikinci bir 150ns alırım yoksa sizin tavsiyelerinize, bilgi birikimlerinize ihtiyacım var yardımlarınızı bekliyorum. Birde bu aracın farlarını kapatamıyor muyuz? Teşekkürler.
    Merhaba ben aksesuarlarda göz gezdirirken görmüştüm led vites göstergesi takılabiliyor düşük maliyetli bir şey. Uygun dfiyattan kastım 7-8 dolar gibi fiyatlardı yanlış hatırlamıyorsam.

Günaydın hocam. Bu kıymetli bilgi ve uyarı için çok teşekkür ederim.
    Nereden aklımda kaldıysa 7bin devri geçmemem gerektiğini hatırlıyordum.
    Bahsettiğiniz hız sanırım 5-6bin arası bir devre denk geliyor.
    Zararın neresinden dönersek kârdır.
    Estağfurullah, faydası olursa ne güzel.
    Bundan sonrası için en azından bir 1000 - 1500 km kadar 6500 devri geçmeden vites değişecek şekilde kullanırsanız daha iyi olur, sonrası zaten dilediğinizce kullanırsınız ama bu cc'de bir motosiklet hangi km'de olursa olsun uzun süre çok üst devirlerde kullanılmamalıdır. Ekonomik olması açısındansa 5500 ila 6500 aralığında vites yükseltmek iyidir kanımca. Gerektiğinde ben de ara ara (tabii 500 km sonrası) 7000 devir görüyorum ama sadece çok gerekiyorsa ve kısa süreli. Küçük cc'lerin limitlerini gereğinden fazla zorlamak çok sağlıklı değildir, tabii motorunuzun uzun ömürlü ve sorunsuz çalışmasını istiyorsanız.

7000devir üstünü denemeyecek miyim hiç, tabii ki deneyeceğim ama ilk 5000 km içinde çokça denemeyeceğimi söyleyebilirim. Sonrasında gerektikçe tabii ki yapıştıracağım ben de.
    Pulsar41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Estağfurullah, faydası olursa ne güzel.
    Bundan sonrası için en azından bir 1000 - 1500 km kadar 6500 devri geçmeden vites değişecek şekilde kullanırsanız daha iyi olur, sonrası zaten dilediğinizce kullanırsınız ama bu cc'de bir motosiklet hangi km'de olursa olsun uzun süre çok üst devirlerde kullanılmamalıdır. Ekonomik olması açısındansa 5500 ila 6500 aralığında vites yükseltmek iyidir kanımca. Gerektiğinde ben de ara ara (tabii 500 km sonrası) 7000 devir görüyorum ama sadece çok gerekiyorsa ve kısa süreli. Küçük cc'lerin limitlerini gereğinden fazla zorlamak çok sağlıklı değildir, tabii motorunuzun uzun ömürlü ve sorunsuz çalışmasını istiyorsanız.

7000devir üstünü denemeyecek miyim hiç, tabii ki deneyeceğim ama ilk 5000 km içinde çokça denemeyeceğimi söyleyebilirim. Sonrasında gerektikçe tabii ki yapıştıracağım ben de.
    Sabah işe gelirken 5-6bin devirde geldim. Hırçın Mavi Kurt'um çok uysaldı.
    Bin devir çok fark ettiriyor motoru. Bende sürerken sürekli vites değiştiriyorum ama yol müsait olunca uygun hız olunca sabit kalıyorum.
    Daha fazla dikkat edecem bundan sonra.

http://www.ebay.com/itm/1pcs-Univers...dVgOCX&vxp=mtr

Motosikleti
    bajaj pulasr 150 ns
    arkadaslar ben adanadan yusuf ben motoru ıkıncı el aldım ve 2000 km aldım rodaj hakkında bısey soylemedı ama motorla uzun yolculuga gıtmıs ve adanaya gelmıs bende satın aldım alalı daha bır hafta oldu motor cok huzl ama bende bı sorun oldu motoru calıstırıyorum sesı bıraz zayıf ve cok az bı tekleme var motor 5 dakka gıdıyo ve duruyo mars ble calısmıyo surukluyerek eve dırek gıdıyorum bu sorun nedır bana yardımcı olurmsunuz??????????

Motosikleti
    bajaj pulsar 150 ns
    Alıntı yusufpısko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben adanadan yusuf ben motoru ıkıncı el aldım ve 2000 km aldım rodaj hakkında bısey soylemedı ama motorla uzun yolculuga gıtmıs ve adanaya gelmıs bende satın aldım alalı daha bır hafta oldu motor cok huzl ama bende bı sorun oldu motoru calıstırıyorum sesı bıraz zayıf ve cok az bı tekleme var motor 5 dakka gıdıyo ve duruyo mars ble calısmıyo surukluyerek eve dırek gıdıyorum bu sorun nedır bana yardımcı olurmsunuz??????????
    marş çalışmıyo derken marş basıyor motor mu çalışmıyor ?

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı walter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorda stop etme sorunu başladı ilk çalıştırmada sürekli stop ediyor motor,ısınmadıysa yolda giderkende debriyajı bırakırken gaz verirken istisnasız sürekli stop ediyor rolantiyi arttırınca da 3bin devirde takılma oluyor,bir motorcuya sordum karbürator hava alıyor biyerden dedi siz ne diyosunuz,bu sorunları yaşayan ve halleden var mı ?
    Benzer sorunu yaşayan bir arkadaşımız oldu sanırsam. karbüratör karışım ayarı ile halletmiş olması lazımdı. Ayar yani.

Bu gün 2 haftalık bekleme sonucu aküm geldi. 1 hafta garanti kağıdını kaybettiğim için beklemiştim. Eski aküyü çıkardığım anda (uzun bir yoldan gelmiştim ve motor sıcaktı) akünün üzerindeki asidin akmakta olduğunu gördüm. Akü çıkarıldı. Parçalar temizlendi ve takıldı. Sonra yeni bir akü takıldı. Şimdi sıkıntısız.
    Bir de boruyu taktırdım. şu teklemede taktıkları. Motor inanılmaz rahat bir şekilde 115 km ye hıza çıktı. İnanamadım. Çok fark etti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)