Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112132161 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 150 Ns
    Alıntı korganfatihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA.. BEN 5-6 CİVARI BİR MOTORSİKLET ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AKLIMDA MONDİAL 180Z ONE S.. PULSAR 150 NS.. MAJOR 250 VAR TAVSİYELERİNİZ NELERDİR ACABA YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
    pulsarı onların arasına koyman küfür gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

Alıntı Lucien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaşlar üzerindeki lastikler nasıl kullanıcılar yorumunu eksik etmezse sevinirim.
    üzerinde mrf lastik var irc den kat kat iyi bir lastik 2000 km yaptım kuru havalarda düz yol olsun viraj olsun baya güven veriyor.Hiç bir sıkıntı yaşatmadı ama yağmurda dışarı çıkma derim.
    NoWyld bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NoWyld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı brbeytncr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsarı onların arasına koyman küfür gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

üzerinde mrf lastik var irc den kat kat iyi bir lastik 2000 km yaptım kuru havalarda düz yol olsun viraj olsun baya güven veriyor.Hiç bir sıkıntı yaşatmadı ama yağmurda dışarı çıkma derim.
    kardeş rodajı nasıl tamamladın? kaç bin deviri gördün, ara ara kaçamaklar yaptın mı

Motosikleti
    Pulsar NS 150
    Ns 150 yeni bir motor şahsen tavsiye ederim izlenimlerim şasi, görüntü, dahili aksesuar ve elektronik ibre çok iyi motor blogu konusunda şu an bişey demek doğru olmaz alınan motorların çoğu şuan rodajda sitesinde 4 valfli 2 bujili 17 ps güç yazıyor az yaktığını belirteyim bu teknik verilerde başka motorda görmedim ne derece yansır bize onu zaman gösterir ben alırken hiç tereddüt etmedim kullanımı çok zevkli geldi çok seri vites geçişleri güzel titreşim konusunda sıkıntı yok frenleme yeterli çalışması iyi gaz tepkimesi iyi yüksek hızlara çıkmadım şu ana kadar bi sıkıntı yaratmadı daha önce lifan em150 kullandım öbür firmaları kullanmadım yinede araştırın.
    Cloud bunu beğendi.

Motosikleti
    X-Max 250
    Motorun kendi kitapçığındaki verilere göre bizim 3500 deviri geçmememiz gerekiyor neredeyse, ancak bu İstanbul trafiğinde imkansız. ben şahsen 4 bin 5 bin bandında seyrediyorum. Ara ara 5.5 6 bine çıkıyorum ancak sık değil... İleride bir sorun yaratır mı veya iyi mi gidiyorum? 130 km deyim çok şükür

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı NoWyld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun kendi kitapçığındaki verilere göre bizim 3500 deviri geçmememiz gerekiyor neredeyse, ancak bu İstanbul trafiğinde imkansız. ben şahsen 4 bin 5 bin bandında seyrediyorum. Ara ara 5.5 6 bine çıkıyorum ancak sık değil... İleride bir sorun yaratır mı veya iyi mi gidiyorum? 130 km deyim çok şükür
    Normalde kataloğa tam uymakta fayda var ancak özellikle Bajaj motorlarında ben uyana rastlamadım. Belki de titreşimden veya başka sorunlardan bahsedenler bu yüzden sıkıntı yaşıyorlar. Sabırla kitapçıkta yazanı uygulamak gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:04 ----------

Alıntı korganfatihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA.. BEN 5-6 CİVARI BİR MOTORSİKLET ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AKLIMDA MONDİAL 180Z ONE S.. PULSAR 150 NS.. MAJOR 250 VAR TAVSİYELERİNİZ NELERDİR ACABA YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
    Major'a hiç gerek yok, eskidi artık. NS 150 iyidir.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150NS
    Rodajdan yeni çıktım. 7500 9000 devir arası motor inanılmaz bir hızlanmaya giriyor. Fakat aynaları çok kötü en kısa zamanda değiştirmem lazım.

Motosikleti
    Pulsar NS 150
    Alıntı kaanfurkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajdan yeni çıktım. 7500 9000 devir arası motor inanılmaz bir hızlanmaya giriyor. Fakat aynaları çok kötü en kısa zamanda değiştirmem lazım.
    http://i63.tinypic.com/6dx2u0.jpg
    Rodajı sitedeki kılavuzda ilk 1000 km 45 km, 2000 e kadarda 70 km Max hız ön görülmüş Rodajı nasıl tamamladınız motorda bi sıkıntı yaşadınızmı biz yeni kullanıcılara bu hususta yardımcı olursanız seviniriz. Birde artı eksi yönlerini belirtebilirmisiniz.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150NS
    Öncelikle aldığım bayii bana 750km boyunca 5.500deviri geçme dedi. Şimdi motorum 800km de ara ara hızlanmalar yapıyorum yani. 7bin devri geçince max tork ve 17 beygirlik güç hissedilebiliyor. Sıkıntı olarak çok soğuk havada motor rölantide stop ediyor jikleyi falan açmak gerekiyormuş. O işi bi çözemedim ben. Yine çok soğuk havada şu kırmızı düğme (kill switch) ye basınca ekran bazen geç geliyor saat sıfırlanıyordu. Tabi bu Ankara soğuğu için geçerli. Şimdi havalar ısındı herhangi bir sorun olmadı bu konularda. Motorun lastikleri bana güzel geldi sıkıntı yaşamadım hiç kayma vs olmadı tabii acemi olduğumdan sınırlarını da test etmemiş olabilirim motorun. Dediğim gibi aynaların değişmesi lazım kör noktası çok. Yakıt çok iyi 100km de 2.5lt yakıyor ortalama. Kısaca çok soğuk havada çalışmasının zaman alması motorun tek eksisi olabilir. Ben başka hiçbir soruna rastlamadım ve çok memnunum motorumdan.

anilalgu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 150 NS
    Artık orta halli bi yorumdan fazlasını yapabilirim diye düşünüyorum. bu gün 850 km de ilk bakıma götürdüm motorumu.(işlerden dolayı biraz geciktirdim.)ilk başlarda bakımdan sonra pek bişey farketmediğini düşünüyordum ki otobana çıkasıya kadar. Daha önce rodaj vaktinde 450 km civarıydı sanırım ,arkadaşımı işyerine ziyarete giderken(menderes) otobanda gazı açtım bir kere , bakalım kaça çıkınca titreşim rahatsız edecek gibisinden. 96 olduğunda ibre, selede vibatör varmışçasına bi titreşim kıçımı uyuşturmuştu(tamda arka amortisörün olduğu yerden vurdu). Bu beni biraz şüphe içinde bırakmıştı acaba ne kadar düzelebilirki bu titreşim gibisinden. Bugüne geldiğimizde ise bakımdan sonra otobana çıktım ve gazı açtım 5. viteste ve 11.000 devirde aracım 130 km yi gördü ve selede hiç bi rahatsızlık veren titreşim olmadı.(128 de rpm yanıyor. Arasıra aynı tempoyu yakalayıp 60 km yol yaptım. Motordaki tek doğan sıkıntı çok ısındığı için yavaşladığımızda bile yüksek devirde devam edicekmişim gibi rolantinin bi süre yüksekte kalmasıydı.Ama 130 kmdeki şaşkınlığımdayken şunu dedim kendi kendime 'adamlar yapmış be'. İşin özü motoru merak eden kardeş, alsam mı almasam mı ,akar mı kokar mı deme al ve mutluluğa ulaş. Burdan bajajada selamlarımı iletiyorum saolun hintli kardeşler.

Cloud, MeNGuC, NoWyld teşekkür ederim arkadşlar yorumlarınız için;
    Aslında kararımı verdim.Alacağımda içimdekileri sormak istedim sizde sağolun rahatlattınız beni.
    Kesinlikle al sat yapmayı düşünmüyor bir aksilik olmadığı sürece en az 3 sene kullanmayı düşünyorum.
    İkinci elde fiyatlar gerçekten akıllı insanları çekecek durumda değil.
    Apachi benimde hoşuma gitmişti doğrusu ama titretme vs biraz uzaklaştırdılar. Bende ybr 125 esd ile pulsar 150ns arasında düşündüm bir ara pulsar a daha yakın hissettim kendimi. Bende memnun kalacağımı düşünyorum doğrusu. İnşallah Nowyld kardeş dediğin gibi tutacak bu motor
    Sigortadaki düzenlemeleri beklemekteyim en kısa sürede aldım diye buraya yazacağım inşallah.

Motosikleti
    Pulsar 150 Ns
    Alıntı NoWyld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş rodajı nasıl tamamladın? kaç bin deviri gördün, ara ara kaçamaklar yaptın mı
    ilk 500 km 7 bin üzeri çıkma dedi servis ben 5 bin üzeri çıkmadım ne olur ne olmaz hesabı.500 bakımından sonra maksimum 7 bin devir çevirdim 1500 km'ye kadar.1500 den sonra özgürsün dedi bana servis.Ama 500 bakımı yaptırdığım gün bir bakalım dedim ne var ne yok, tek kaçamağım budur.

Bajaj pek duyduğum bir marka değildi ta ki reklamlarda görünceye kadar, fakat honda yamaha derken bajajı görememişiz.
    Pulsar 150NS almayı düşünüyorum. Sigorta ile ilgili düzenleme netleştikten sonra pulsarı alıp sanalada resimler gelecek

pulsar 150 ns aliesine girdim. 46km deyim rodaj konturol altında
    mete_han bunu beğendi.

Ortalama her gün 8-10 kişi PULSAR NS 150 ailesine katılmaya başladı. İvme de her geçen gün artıyor. Sınıfının en güçlüsü ve uygun fiyat. Üstelik konforlu bir sürüş. Titreşim hissedilmeyecek kadar az. Bu segmentteki en iddialı modellerin başında geldiğini değerlendiriyorduk. İnşallah bizi yanıltmadınız.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Selam ve saygılarımla...
    Cloud bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150NS
    Bugün bi hız denemesi yaptım. 9.500 devirde 120km hız oldu daha da devam etmedim :D

Motosikleti
    X-Max 250
    Merhaba ahali, motorum 150 km de. Gayet güzel ancak bende şöyle bir sıkıntı var. Sıkıntı mı desem bilemiyorum ancak bir bakın
    http://sendvid.com/zq3wzsjb

devir videoda olduğu gibi gaz açıp kapayınca 3 binde biraz takılıyor, yani oyalanıyor. Yolda giderken de 4 bin devirde gazı çektiğim zaman 3 bine indiğinde ufak bir sarsma yapıyor (gaz vermemişken) sonrasında devir inmeye devam ediyor.

bu durum normal mi?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150NS
    ben de böyle bir şey olmadı. bi ustaya baktırmakta fayda var bence

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı kaanfurkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de böyle bir şey olmadı. bi ustaya baktırmakta fayda var bence
    akşam bir tura daha çıktım, olmadı.Zaten performansı falan maaşallahı var her zamanki gibi. Belki de rodajdan kaynaklı oturuyordur. Yarın bir baktıracağım yine de.

Motosikleti
    Pulsar NS 150
    Karburatör sıkıntısı hava ayarıyla ilgili olabilir bende 150 kmdeyim hiç farkına varmadım ama gündüz gözüyle devri bi kontrol ederim yinede olsaydı bende farkına varırdım bi servise göster sıkıntılık bişey yok çözülür konu açılmışken bende bi konuya değineyim motor soğukken sadece tok motor sesi geliyor ısındığında inceden bi zırıltı var bende çok az duyuluyor öyle bi durum yaşayan oldumu eksoz temiz olduğu için kurum bağlamadı acaba ondanmı yada siboplarda ayarsızlık olabilirmi çok mühim değil ama yinede sormak istedim genel olarak memnunum morordan bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

Ben de bugün nihayet plakasını çıkarttım benim Pulsar'ın, yarın da ruhsatı alacağım, muhtemelen Cuma günü de motoru bayiden çıkartıp rodaja başlarım. Sahil yolunun yolları taştan demeye başlayacağım yeniden 7 yıla yakın bir aradan sonra. Kendi yaptığım test başlıca sebeptir bu motoru almama ama eklemeden geçmeyeyim, Pulsar NS 150 alma kararımda büyük etkisi olan sayın Ekrem Ata bey'e ve bu başlıkta yazan özel mesaj attığım ve detaylıca cevaplar aldığım arkadaşlara da ayrı ayrı teşekkürler, onlar kendilerini zaten biliyorlar. Önümüzdeki haftadan itibaren benim için bloğumda uzun soluklu bir NS 150 testi başlayacak bakalım. Sanırım bu yaz caddelerde sık sık NS150 göreceğiz. Bu segmentte bu yılın motosikleti NS150 olacak gibi görünüyor.
    Alan herkese keyifli ve sağlıklı sürüşler, almayı düşünenlere de en kısa zamanda sahip olmaları dileğiyle.

Herkese selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Alıntı UgRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cloud, MeNGuC, NoWyld teşekkür ederim arkadşlar yorumlarınız için;
    Aslında kararımı verdim.Alacağımda içimdekileri sormak istedim sizde sağolun rahatlattınız beni.
    Kesinlikle al sat yapmayı düşünmüyor bir aksilik olmadığı sürece en az 3 sene kullanmayı düşünyorum.
    İkinci elde fiyatlar gerçekten akıllı insanları çekecek durumda değil.
    Apachi benimde hoşuma gitmişti doğrusu ama titretme vs biraz uzaklaştırdılar. Bende ybr 125 esd ile pulsar 150ns arasında düşündüm bir ara pulsar a daha yakın hissettim kendimi. Bende memnun kalacağımı düşünyorum doğrusu. İnşallah Nowyld kardeş dediğin gibi tutacak bu motor
    Sigortadaki düzenlemeleri beklemekteyim en kısa sürede aldım diye buraya yazacağım inşallah.
    Biz bir şey yapmadık, sadece elimiz erdiğince sana cevap vermeyi denedik, kararı kendin verdin. Şimdilik sadece şunu diyebilirim en azından görünüm ve teknik veriler anlamında doğru bir karar verdin, haa YBR mi bu mu dersen, ben eski bir YBR kullanıcısı ve seveni olarak, bu derim. YBR çok tatlı motor ama artık o paraya değecek kadar değil. ;)

Haydi ben kaçtım, bunca yıl sonra çok bile kelam ettim, rodaj bekleyen bir motor var gitmem lazım.
    Bi süre buralarda görünmeyebilirim.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112132161 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)