Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 150F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Son konuşmamızda Bursa bayisinin test motoru açmaya pek niyeti olmadığını anladım ve test etmekten vazgeçtim. Bu arada 5200 TL olması kötü olmuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı kadırmadran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BAJAJ ın en beğenmediğim yeri... yeni çıkan bir motosikletin hemen eski fiyatın üzerine ZAM yapılması..... İlgililere duyurulur... Arttırmayın fiyatları.. insanları başka markalara yönlendirmeyin.... PULSARDA VE 150 F DE OLDUĞU GİBİ... Ekrem Beyin dikkatine diyelim öyleyse....
    İMZA.

(alıntılayıp imzayı basınız, hiç hoşdeğil, yetkililerde dahil kimse savunmaya geçmesin, herkesin takdr ettiği Ekrem abi dahil.)

Bu modelimiz ile ilgili ekim-2014 tarihinde bayiler toplantısında 4.999 tl fiyat açıklandı. İki parti ürün bu fiyattan sevk edildi. 1 nisan tarihinde ise fiyatı 5.197 tl yapıldı. Özellikle commuter segmentinde iddialı bir model olarak sunulan DİSCOVER 150F deki fiyat artışları çok sınırlı tutuldu. Kurlar desem kızacaksınız ama maalesef normal bir yıl yaşanmıyor. Kur 2,22 den 2,70 lere geldi. Net % 20 artış var. Üründeki artış % 4. Carbondioxid rumuzlu arkadaşım inşallah yanlış anlamaz beni. Ama maalesef durum bu şekilde.

Allah'a şükür ürün memnuniyeti de yüksek gidiyor. Yakıt-performans-görsellik-konforun fiyat ile beraber iyi bir noktada buluştuğunu düşünüyorum.

Test motorları da yakın zamanda 25 farklı noktada hazır olacak.

Selam ve saygılarımı sunuyorum.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Servisler çok kotu ve acınacak durumda. Çoğu servisin motor hakkında bilgisi yok. İlk bakıma gittim. Bakımdan sonra servis ikaz lambasını kapatamadılar ve bilmiyorlar. Çoğu servis de bilmiyor. Çanta demiri piyasada yok. Servis konusunda 150F sınıfta kaldı

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı 150F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisler çok kotu ve acınacak durumda. Çoğu servisin motor hakkında bilgisi yok. İlk bakıma gittim. Bakımdan sonra servis ikaz lambasını kapatamadılar ve bilmiyorlar. Çoğu servis de bilmiyor. Çanta demiri piyasada yok. Servis konusunda 150F sınıfta kaldı
    http://www.kalyoncumotor.com/bajaj-d...&category_id=0
    125T'nin demiri uyuyorsa mevcut. Benim Pulsar'ın servis uyarısını kapadılar bakımda, benim servis biraz daha akıllı galiba
    150F bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Pulsarın servis ikaz lambasının kapanması benim hiç bir işime yaramıyor şu an için. 150F de kapatmayı şu an için daha bilene rastlamadım kime sorduysam. Çanta demiri olayı zaten en büyük sorun. Ben 1 aydır yan çanta demiri bekliyorum daha da çok beklerim gibime geliyor. Hiç değilse şu servis ikaz lambası kapansaydı bari

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Pulsarın servis ikaz lambasının kapanması benim hiç bir işime yaramıyor şu an için. 150F de kapatmayı şu an için daha bilene rastlamadım kime sorduysam. Çanta demiri olayı zaten en büyük sorun. Ben 1 aydır yan çanta demiri bekliyorum daha da çok beklerim gibime geliyor. Hiç değilse şu servis ikaz lambası kapansaydı bari
    nerden yazdığınızı bilmiyorum ama, kadıköy baymoto bajaj servisinde var, isterseniz bir görüşün.
    150F bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    arkadaşlar apache de nasıl kapatılıyorsa bundada öyle kapatılır bence. bir bakın derim. sonuçta aynı ülkenin motorları
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Pulsar ve tvs yi harmanlayıp denedim sonunda kapattım ikaz lambasını

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Pulsar ve tvs yi harmanlayıp denedim sonunda kapattım ikaz lambasını
    Afedersiniz ama bu ne kadar faydasız bir mesajdır İlla "nasıl?" diye sormamız mı gerek?
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Afedersiniz ama bu ne kadar faydasız bir mesajdır İlla "nasıl?" diye sormamız mı gerek?
    Afedersiniz ama bu ne kadar faydasız bir mesajdır İlla "sen bilmesen de olur" demem mi gerek ?

Motosikleti
    Afedersiniz ama bu ne kadar faydasız bir mesajdır İlla "sen bilmesen de olur" demem mi gerek ?
    Alınganlık yapmayın hemen, ufaktan eleştirmek istedim. Şimdi merak edip soruyorum nasıl hallettiniz, nasıl yaptınız?
    150F bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alınganlık yapmayın hemen, ufaktan eleştirmek istedim. Şimdi merak edip soruyorum nasıl hallettiniz, nasıl yaptınız?
    Bu şekilde sorsanız ilk seferde boş yere sürtüşmezdik. Neyse olan oldu artık geriye bakmamak gerek sonuçta hepimiz yetişkin insanlarız.

Kontağı açıp ibre check işlemi için harekete geçtikten 1 saniye sonra soldaki M tuşuna basılı tutuyoruz ta ki servis ikaz lambası yanıp sonene kadar. Yanıp sonme başlayınca elimizi çekip diğer sağdaki S tuşuna basılı tutuyoruz ve ikaz işareti kapanana kadar çekmiyoruz.
    murat-efe bunu beğendi.

Motosikleti
    Bu şekilde sorsanız ilk seferde boş yere sürtüşmezdik. Neyse olan oldu artık geriye bakmamak gerek sonuçta hepimiz yetişkin insanlarız.

Kontağı açıp ibre check işlemi için harekete geçtikten 1 saniye sonra soldaki M tuşuna basılı tutuyoruz ta ki servis ikaz lambası yanıp sonene kadar. Yanıp sonme başlayınca elimizi çekip diğer sağdaki S tuşuna basılı tutuyoruz ve ikaz işareti kapanana kadar çekmiyoruz.
    Teşekkür ederim. Yalnız samimi olarak söylüyorum; mesajınızdan sonra "nasıl" sorusu geleceği kesin iken niye sadece "ben yaptım" yazıp geçtiniz merak ediyorum bilginize. Konu gereksiz mesajlarla ve mesajlarımla doldu bu sebepten ötürü.

serkan-67-78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda CBF 150 -2007
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son konuşmamızda Bursa bayisinin test motoru açmaya pek niyeti olmadığını anladım ve test etmekten vazgeçtim. Bu arada 5200 TL olması kötü olmuş.
    Arkadaş test ettirmezler tabi motorda titreşim çok arksdaş sıfır 150 F aldı bir boka yaramıyor sadece tork var sakına almayın kullanıp test ederseniz ne demek istediğimi anlarsınız

Motosikleti
    Alıntı serkan-67-78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş test ettirmezler tabi motorda titreşim çok arksdaş sıfır 150 F aldı bir boka yaramıyor sadece tork var sakına almayın kullanıp test ederseniz ne demek istediğimi anlarsınız
    Rodajdan biraz daha sonra o titreşim hakikaten gidiyormuş ona emin oldum. Oktay motorun yol yapmış, açılmış test motorunda titreşim rolanti harici yoktu. Benim sıfır aldığım motorda titreşim var ama onun motorunda bittiyse bizim motorlarda da bitecektir eminim. Çünkü boxer'ı titreşim var diye satmış biriyim ben. O yüzden test motorunda da titreşim olsaydı kesinlikle almayacaktım. İmkanınız varsa o motoru denemenizi tavsiye ederim.

Degerli arkadaşlar, daha once de arz ettiğim gibi titreşim konusunda mutlaka kendi gozlemleriniz icin test etmenizi oneririm. Bircok bayimizde test motoru hazir. Özellikle Istanbul icin bir cok kurye arkadaşımızın gönül rahatliligi ile tercih etmelerinden memnunuz. Oldukça km yaoan arkadaşlarımız en buyuk rehber.

Degerli Seko, bursa bayimizde test motoru hazırdır .

Son olarak soyleyecegim Barkin Bayoglu Bey ve ekibi (altin elbiseli adam) kendilerine geken yoğun talep uzerine bu ürünü test etmek üzere teslim aldılar. İnşallah en kisa zamanda detaylı yorumu beraber izleriz.

Saygılarımla. ..

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Alıntı serkan-67-78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır motor tabi titrer tek silindirli ve balansorsuz. 1000 km den sonra o titreşim %60-70 azalacak

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O zaman bu haftasonu bir denerim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sıfır motor sıkı olacağından daha az titremesi lazım, motor kullanıldıkça boşluklar artacağından daha fazla titremesi beklenir. Genelde motorlar eskidikçe daha çok titrer.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)