Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    arakdaslar mondıalde 150 zat alamıyosanız 150zc alıcaksınız bırakın hs yi 150zc hem şik hem atik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 150 hs
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arakdaslar mondıalde 150 zat alamıyosanız 150zc alıcaksınız bırakın hs yi 150zc hem şik hem atik
    sevgili kardeşim 150 zc ve 150 hs yi yanyana koy teknik özelliklerinide üstelerine as ve karşılaştır ve iyice şöyle ikisinide alıcı gözüyle bak ha gene 150 zc dersen baş tacı zevkler ve renler tartışılmaz ama unutma 150 hs güney bölgelerinde satılan en fazla motor ünvanına sahip buda aklında kalsın kardeşim.
    нιç вιя ιуιℓιк ¢єzαѕız кαℓмαz

Motosikleti
    MONDİAL 150cc HS RACİNG MOTORS (kırmızı)
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zc bence 5 kuruş etmez ve bizim burdada tutulmadı alanlarıda gördük yolarda sürünüyorlar oda zc farkı olsa gerek zc yi gitmek için yada rezil olmak için almışlar :D her türlü senınle hs ve zc arasındakı tartışırım. ahbab birde sen dagdan gelip bagdakını koymaya çalışma ya
    [B] Kaderinde Varsa Tecavüze Uğramak,Çırpınmayı Bırak Keyfine Bak [/B]OTURARAK ZAFERE ERİŞEN TEK CANLI TAVUKTUR
    [B]31 L 6351[/B]

sofo32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 HS MONDİAL(RACİNG)-2007 Mavi
    Arkadaşlar motorum 80 i geçince gaz yemiyordu bakıma gittim motor 3500 km de.Abi 4000 bakımını yapalım dediler,tamam dedik yağ değişti kayışı değişti tamam derken sibob ayarı yapamadılar açtılar kapağı abi bunun kapağı gitmiş dediler.Garantiside 3. ayda bitmişti.Neyse toplam 100 tl ye maal oldu.Ama benim kızdığım olay motor daha 3500 km de bir elektrik aksamı değişti garantiye girmiyormuş gitti 50 tl sinyalinde sorun çıktı şimdide sibop kapağı.Sağlamlığından şüphe eder oldum.
    Paylaşayım dedim saygılar...........
    Aslı yörük,Soyu Oğuz soyu,yediği tarhana çorbası içtiği yayla suyu,eğriye doğru demez asildir huyu,yalancının altına kazılsın kuyu........

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    anlamadığın için seni kandırmaya çalışmışlar çünkü motorun arıza yapmadığı sürece motoruna anahtar dahi değdirme çünkü bbir daha randıman vermiyorr motorundan arıza yapmadığı sürece aklınızda bulunsun sonra bu niye böle oldu demeyinn

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:53 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:49 PM ----------

150 zat ve zc olayına gelince 150 zat gemi gib rahat motor ama kayış ve debriyaj düşmanı kasa büyük olduğu için sürekli kayışla debriyajı yiyor ve gitmiyor zc dede hız olayı yok ve çok nazik motor tamammen bayan motoru diyebiliriz 150 hs yi istediğğin yere sok bişi olursa gel ondan sonra konus siz hemen usta olmusunuz be kardeşimm ceza ilker in dediği gibi 150 hs türkiye de scooter modeli olarak en çok satan ve tututalan bir motor ve buna benzer motorlar tabi
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

sofo32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 HS MONDİAL(RACİNG)-2007 Mavi
    MAALESEF bugün almaya gittim tamam abi yaptık dediler.Aldım çıktım yola kalkışlarda motor zorla gaz yiyor tekrar gittim geriye sizin yaptığınız bumu dedimusta biri çıktı biraz gitti geldi tamam habi hemen yapıyoruz dedi ve buji kapağınıda değiştirdi şimdilik iyi ....gibi.İnşallah birdaha yapmaz.Toplam bana 170 tl ye maal oldu.Bu tamam abi hemen halleeriz diyenleri hiç sevmem ama ellerine düştüm......
    Aslı yörük,Soyu Oğuz soyu,yediği tarhana çorbası içtiği yayla suyu,eğriye doğru demez asildir huyu,yalancının altına kazılsın kuyu........

Merhaba 2. el hs aldım bugün ruhsat işlemi bitti. alan zor bıraktı motoru ama onun demesi neredeyse 1 motor fiyatı parça problemi olmuş.Hepsi servis problemi yüzünden aldıktan 1 ay sonra kranktan ses şikayetiyle süreç başlamış. Yeni balata bozuk denilerek değiştirilmiş falan sonuçta usta olmuş.Bursadayım servislerini öğrenmiş oldum.Buarada çocuk taşımak için özel aparat geliştiren varmı 1 yaşında ve öndeki boşluğa korumalı oturak tarzı birşeye rastlayan varmı.
    Kazasız ve cezasız günler dileğimle...

ünaltürkyazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SH 300i
    Alıntı celalvale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 2. el hs aldım bugün ruhsat işlemi bitti. alan zor bıraktı motoru ama onun demesi neredeyse 1 motor fiyatı parça problemi olmuş.Hepsi servis problemi yüzünden aldıktan 1 ay sonra kranktan ses şikayetiyle süreç başlamış. Yeni balata bozuk denilerek değiştirilmiş falan sonuçta usta olmuş.Bursadayım servislerini öğrenmiş oldum.Buarada çocuk taşımak için özel aparat geliştiren varmı 1 yaşında ve öndeki boşluğa korumalı oturak tarzı birşeye rastlayan varmı.
    Kazasız ve cezasız günler dileğimle...
    celalvale kardeş siteye hoş geldin.

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadığın için seni kandırmaya çalışmışlar çünkü motorun arıza yapmadığı sürece motoruna anahtar dahi değdirme çünkü bbir daha randıman vermiyorr motorundan arıza yapmadığı sürece aklınızda bulunsun sonra bu niye böle oldu demeyinn

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:53 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:49 PM ----------

150 zat ve zc olayına gelince 150 zat gemi gib rahat motor ama kayış ve debriyaj düşmanı kasa büyük olduğu için sürekli kayışla debriyajı yiyor ve gitmiyor zc dede hız olayı yok ve çok nazik motor tamammen bayan motoru diyebiliriz 150 hs yi istediğğin yere sok bişi olursa gel ondan sonra konus siz hemen usta olmusunuz be kardeşimm ceza ilker in dediği gibi 150 hs türkiye de scooter modeli olarak en çok satan ve tututalan bir motor ve buna benzer motorlar tabi

arkadaşım asıl hs kayış düşmanı amacım motoru kötülemek değil ama motor 5000 de kayış kopardı 5500 de arka varyötörü dağıttı benim bianchi 10000 ne geldi usta dedi cami duvarına işiyon değişelim şunu ne olur ne olmaz bi açtık kayışın telleri bile çıkmamıştı bunuda göz önünde bulunduralım
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    mondial 150 hs
    Alıntı anılyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım asıl hs kayış düşmanı amacım motoru kötülemek değil ama motor 5000 de kayış kopardı 5500 de arka varyötörü dağıttı benim bianchi 10000 ne geldi usta dedi cami duvarına işiyon değişelim şunu ne olur ne olmaz bi açtık kayışın telleri bile çıkmamıştı bunuda göz önünde bulunduralım
    sevgili mt li dostlarım sitedede ben le banarlı kardeş defalarca kilometre saatlerimizi yazdık ve daha motor aksamına el sürdürtmedik eğer sizde sürekli kayış sorunu oluyorsa başka bir problem vardır bunun üstüne gidin ve şunu unutmayın servis ve tamirciler sürekli gelen müşteriyi sever ve bunun için sizin haberiniz olmadan buna katkıdada bulunurlar lütfen dikkat ve arkadaşlar motor bebek gibidir sürekli ilgi ister siz onu ağlatmayın oda sizin cebinizi ağlatmasın.

bana selam yazan arkadaşlara çok teşekkürler.2 El aldığım için servis klavuzu yoktu.Bilgisayar ortamında veya nereden temin edebileceğim hakkında bilgisi olan ?

Motosikleti
    Alıntı anılyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kardeşim senin bianchi 10000 km de böle benim hs geçenlerde kontrol etmek için açtım kayışa baktım ALLAHIMA BİN ŞÜKÜR tellerde falan çıkma hiç bişi yok 24000 km de suan saygılarrr
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

slm arkdşlr ben ali daha yeni kaydoldum.bende mondıal 150 hs kullanıyorum motor harbiden süper.Modiye yakışıyor motora süper oluo diebilirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:20 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:56 PM ----------

c

[IMG]C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\mondıal[/IMG]

Motosikleti
    resimleri görelimm kardeşş bakalım nasıl olmus motor

Motosikleti
    ne oldu yaa kimse bişi yazmıyor yokmu bi değişiklik yapan ve ya bir sorunu olan tabi ALLAH SORUN VERMESİN KİMSENİN BAŞINA DEĞİLMİ AMA

Motosikleti
    mondial 150 hs kırmızı
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne oldu yaa kimse bişi yazmıyor yokmu bi değişiklik yapan ve ya bir sorunu olan tabi ALLAH SORUN VERMESİN KİMSENİN BAŞINA DEĞİLMİ AMA
    merhaba geçen hafta ilk motorumu kırmızı hs mi aldm ilk kazamıda yaptım.Bir viraja fazla hızlı girince yolun bozukluğu aşırı rüzgar ve hız sonucu (+acemilik)yavaşlıyamadım ve merkezkaç etkisi ile beton bariyere yanlamasına vurup birkaç takla attım,motorun sağ aynası kırıldı ve sağ tarafta çizikler oldu bende de iki dirseğim ve sağ dizimde deri sıyrıkları ayrıca baldırımın sağında da ağır bir deri yüzülmesi oluştu(şu an yeni kabuk bağlayıp iyileşmeye başladı)kaskım olmasaydı çok ağır yaralanabilirdim çünkü çok sert çarptım başımı hiç birşey olmadı.Lütfen kask takmadan yola çıkmayın işinizi şansa bırakmayın.
    banarlı ustam sana iki sorum olacak
    1.si süspansiyonlar çok sert en ufak çukurda engebede bütün iç organlarım birbirine giriyor bu normalmi zamanla alışırmı
    2.si arka fren motoru tamamen durdurmuyor ön frenle takviyeli olarak durdurabiliyorum lastikler ve motor yeni olduğundanmı acaba ne yapmalıyım
    ayrıca ilk defa motor sahibi olan birine ne gibi tavsiyelerin olur. nelere dikkat etmeliyim gerek sürüş gerekse motor aksamı olarak gerçekten acemiyim senin ve diğer arkadaşların tecrübelerine muhtacım.
    simdiden ilgilenen ve yazan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum
    sevgiler saygılar.kazasız belasız kasklı sürüşler...

Motosikleti
    mondial 150hs 2009(kırmızı)+mondial 151rs (siyah)
    banarlı sana soruyom motorun daki arka farın tülü güzel duruyomu memnunmusun ben de yaptırmayı düşünüyorum
    [COLOR="Purple"][B][I]::gleam::Dünya boştur salla coştur ~çok sallama gaz yapar~::gleam::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    mondial 150 hs
    Alıntı sniper777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba geçen hafta ilk motorumu kırmızı hs mi aldm ilk kazamıda yaptım.Bir viraja fazla hızlı girince yolun bozukluğu aşırı rüzgar ve hız sonucu (+acemilik)yavaşlıyamadım ve merkezkaç etkisi ile beton bariyere yanlamasına vurup birkaç takla attım,motorun sağ aynası kırıldı ve sağ tarafta çizikler oldu bende de iki dirseğim ve sağ dizimde deri sıyrıkları ayrıca baldırımın sağında da ağır bir deri yüzülmesi oluştu(şu an yeni kabuk bağlayıp iyileşmeye başladı)kaskım olmasaydı çok ağır yaralanabilirdim çünkü çok sert çarptım başımı hiç birşey olmadı.Lütfen kask takmadan yola çıkmayın işinizi şansa bırakmayın.
    banarlı ustam sana iki sorum olacak
    1.si süspansiyonlar çok sert en ufak çukurda engebede bütün iç organlarım birbirine giriyor bu normalmi zamanla alışırmı
    2.si arka fren motoru tamamen durdurmuyor ön frenle takviyeli olarak durdurabiliyorum lastikler ve motor yeni olduğundanmı acaba ne yapmalıyım
    ayrıca ilk defa motor sahibi olan birine ne gibi tavsiyelerin olur. nelere dikkat etmeliyim gerek sürüş gerekse motor aksamı olarak gerçekten acemiyim senin ve diğer arkadaşların tecrübelerine muhtacım.
    simdiden ilgilenen ve yazan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum
    sevgiler saygılar.kazasız belasız kasklı sürüşler...
    sevgili kardeşim bu soruya bizde cevap verebiliriz
    1-süspansyonlar orjinal olarak o kadar sert bubun nedeni arkana birisini oturt öyle dene anlarsın ve arka tarafın o kadar zıplaması zamanla azalır ama çok fazlada değil şöyle yap tek başına sürüş yaparken birazdaha arkaya doğru otur hem arka taraf fazla zıplamaz hem sürüşün daha rahat olur
    2-arka fren kampanadır disk gibi ani fren sağlamaz fren mesafesi baraz daha uzundur ama genede az tutuyor diyorsan arka fren kablosunun bittiği yerde yaya bağlı bir somun var onu çevirerek frenleri biraz daha sıkı hale getirebilirsin ama unutma ön ve arka frenlerin ayrı olmasının bir sebebi var arka freni tutarken ön freni fazla sıkmadan ara ara pompalayarak arka frene takviye ver eğer ani bir olay altında aniden ön frene asılırsan gidon hakimiyetini kaybeder kendini yerde bulursun aman dikkat kardeşim.
    bu arada banalı kardeş kusuruma bakmasın ...

Motosikleti
    mondial 150hs 2009(kırmızı)+mondial 151rs (siyah)
    cezailker senin motorun arka farlarda siyah tül warmı warsa nsl dryo
    [COLOR="Purple"][B][I]::gleam::Dünya boştur salla coştur ~çok sallama gaz yapar~::gleam::[/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler