Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 HS Hemide Kırmızı!i!
    Selam gençlik naber???Bi lastik muhabbetidir almış başını gidiyor neyseeUzun bi aradan sonra tekrar aranıza gelebildim malum sınavlar felan Bizim burdada bi kask muhabbeti başladı sormayın kaskı olmayanın küt motorunu bağlıyorlar yada plakaya ceza,tabi plakayı görebilirlerse Ama ben örnek bir motosiklet sürücüsü olarak kaskımı takıyorum.Varmı başka böyle polislerle kovalamaca felan oynayan arkadaşımız Bu arada bende bi Polis adayıyım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer motoru yükseltmek istiyorsan lastikle falan uğraşma orta göbekten kalttıraynı asya motorların gibi dikkat ettiysen asya motorların altı yüksek lastik olayı dişli ve kalın lastik al cross tarzı bişi boyutuda 130 - 70 - 13 olurmu bilmem çünkü bu lastik olayıda jantla alakalı bişi olduğu için eğer olursa böle taktırırsın olmazsa orjinal boyutunda bir lastik taktırırsın

banarlıya katılıyorum dediği hem mantıklı hemde doğru bence aynı bu şekl yap karayılan kardeşim gerçektende bu yazıdan sonra asya motorlara baktım harbiden öyle tebrik ediyorum banarlıyı güzel yakalamış

Alıntı TeA_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam gençlik naber???Bi lastik muhabbetidir almış başını gidiyor neyseeUzun bi aradan sonra tekrar aranıza gelebildim malum sınavlar felan Bizim burdada bi kask muhabbeti başladı sormayın kaskı olmayanın küt motorunu bağlıyorlar yada plakaya ceza,tabi plakayı görebilirlerse Ama ben örnek bir motosiklet sürücüsü olarak kaskımı takıyorum.Varmı başka böyle polislerle kovalamaca felan oynayan arkadaşımız Bu arada bende bi Polis adayıyım...

valla bizim burdada kovalamacalar var adamlar yola geçiyorlar kasklı kasksız önüne geleni durduruyorlar adana trafik müdürlüğünde gidince motordan başka birşey gözükmüyor artık ne yapacaklarsa o kadar motoru geçen gün çarşı merkezinde polis durdurmuş amcayı bağıra bağıra amca a2 varmı diyor amcada ona bağıra bağıra o ne diyor adam ne bilsin a2 yi kask varmı kafasında var plakada var ruhsatta sigortada var amcanın ama a2 si yok aldılar motorunun adam cağız süt satıyor işte beyler durum bu adana da şuan polis savaş açmış durum da motorlulara
    mondial 150 kn oldu 250 kn ....... :queen: :queen:

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı murattt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu lastik olayı baya bi uzadı.şimdi karayılan arkadaşımızın takmak istediği lastik yani 130 70 13 lastiğin yere basan yüzeyinde herhangi bir değişme olmayacak.sadece jantın bastığı yüzey yani yanak yüzeyi yaklaşık olarak 1 cm kadar artacak.yani bunun motorun yol tutuşunu bozacağını zannetmiyorum.

murat arkadaşım ne güzel anlatmışsın sağol

arkadaşlar ya ben anlatamıyorum size yada siz anlamak istemiyorsunuz
    bakın murat arkadaşım ne güzel anlamış ve sizlerede ne güzel anlatmış yukarıda

eğer motoru yükseltmek istiyorsan lastikle falan uğraşma orta göbekten kalttıraynı asya motorların gibi dikkat ettiysen asya motorların altı yüksek lastik olayı dişli ve kalın lastik al cross tarzı bişi boyutuda 130 - 70 - 13 olurmu bilmem çünkü bu lastik olayıda jantla alakalı bişi olduğu için eğer olursa böle taktırırsın olmazsa orjinal boyutunda bir lastik taktırırsın

amacım sadece motoru yükseltmek olsa bende biliyorum o yöntemi sağol
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    tamam yaww uzatmayınnn KARAYILAN sende takıl kafana göre daha ne yapalım uzatmaya gerek yokk bu daha ilerlerse kavga çıkacak beaww
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    Beyler benim marş motoru sorun çıkartıyor.Marşa basıyorum önce çıt diye bi ses geliyor sonra 2-3 saniye bekledikten sonra zor çeviriyor acaba neden olabilir?Akü deseniz zayıf değil,bağlantılardada bi sorun yok kömürüde eski sayılmaz yeni değiştirmiştim bi fikri olan varmı??? Bu arada 9.600 km deyim bunun dışında başka bi sorun çıkmadı temiz biniyorum.Acaba marş motorunun ömrümü doldu?Garantiye girmeyen parçaymışbu.Zaten hangi parça garantiye giriyorda?En sağlam parçaları garantiye sokuyorlar onlarda 2 sene içinde bozulmuyor.Ben bir tek benzin otomatiğinde garantiden faydalandım başka hiçbirşeyden faydalanamadım.Motoru ilk aldığım sene cantın eğri olduğunu fark ettim fabrika hatasıymış ama değiştirmediler işte...Neyse fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Motosikleti
    MONDİAL 150cc HS RACİNG MOTORS (kırmızı)
    walla onu neden oldugunu bilmiyorum ben o sesi başka motorlarda da duydum ince bir ses çıkıyor ama diger arkadaşlarımız biliyordur benim egzoz vidaları düştü egzozun motora girdigi kısımda motor bir anda bagırmaya başladı ne oluyor dedim birden hemen saga çektim yoldan geçen birinden yardım istedim motoru tutması için motoru biraz yan yatırmasını rica ettim saolsun oda yardım ettim baktım vidalar çıkmış elime bez aldım egzozu tuttum baktım sallanıyor sonra geri yola çıktım yolun en sagından gidiyorum 20 30 ile ama motordan öyle bir ses geliyorki herkes bana bakıyor onumdan giden motor bisikletlilere hiç korna çalmıyorum sadece vitesli motor gibi aragaz weriyorum onlar duyuyor yol weriyorlarsonra babamın arkadaş motorcu war onun yanına gittim anlattım böyle böyle oldu dedim sonra motor yatır dedi baktı bu egzozu senmi taktın dedi yok dedim kım taktı dedi daha aldıgımdan beri böyleydi dedim alla alla dedi sonra bir kaç somun taktı sonra ses düzeldi geri bular işini görür dedi ama bir ara onun uzun vidası warmıs ondan alacam onu takacak motordan gelen ses varya herkes bana bakıyor bu ses bu motordan nasıl geliyor diye gazı birakıyorum patt patt diye sesler geliyor motordan egzoza bakıyorlar orjınal egzoz sonra aynı yoldan geçtim ewe gitmek için millet gene bakıyor ses çıkmıyor motordan 5 dakıka sürmedi motorun yapılması millet de çok şaşırdı onun için arkadaşlar sız sız olun motorda bütün vidaları sıkın benim aklıma o vidalar hiç gelmedi böyle birsey olacagı aklıma bile gelmezdi ben egzoz batladı sandım ama patlayacak hiçbirşey olmadı arkadaşlar tekrar söylüyorum motorunuzu sewiyorsanız her zaman bütün vidaları sıkın ne olursa olsun yok burdan bir sorun çıkmaz demeyim ben öyle düşündüm vida düştü yolda size örnek işte ben
    [B] Kaderinde Varsa Tecavüze Uğramak,Çırpınmayı Bırak Keyfine Bak [/B]OTURARAK ZAFERE ERİŞEN TEK CANLI TAVUKTUR
    [B]31 L 6351[/B]

Motosikleti
    wallah nosss kardeş o uzun vidalardan alma onlar çabuk düşüyor iki tane nalburdan küçük civata al 10 numara anahtar olcak gibi çünkü 10numara onun dişleri onlar basit işler egsoz vidasının düşmesi takma kafana basit şeyler ben neleri gördüm anlatsam roman olur

Alıntı TeA_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler benim marş motoru sorun çıkartıyor.Marşa basıyorum önce çıt diye bi ses geliyor sonra 2-3 saniye bekledikten sonra zor çeviriyor acaba neden olabilir?Akü deseniz zayıf değil,bağlantılardada bi sorun yok kömürüde eski sayılmaz yeni değiştirmiştim bi fikri olan varmı??? Bu arada 9.600 km deyim bunun dışında başka bi sorun çıkmadı temiz biniyorum.Acaba marş motorunun ömrümü doldu?Garantiye girmeyen parçaymışbu.Zaten hangi parça garantiye giriyorda?En sağlam parçaları garantiye sokuyorlar onlarda 2 sene içinde bozulmuyor.Ben bir tek benzin otomatiğinde garantiden faydalandım başka hiçbirşeyden faydalanamadım.Motoru ilk aldığım sene cantın eğri olduğunu fark ettim fabrika hatasıymış ama değiştirmediler işte...Neyse fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

wallah kardeşim o dediğin ses marş motorunun kömürlerinin bittiği anlamına geliyor git gide hiç çevirmeyecek tık die bi ses gelecek öle kalacak basılı tutarsan tırrrrrrrrr die uzar ses kömürleri değiştir diyecem 20 ytl alıyolar oda 4000 -5000 km arası gidiyor bence yeni bir marş motoru al 50 ytl
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Motosikleti
    banarlı
    tamam kardeşim öyle yaparım ozaman saol yorumun için neler gördün anlat kardeşim konuşacak konu olsun biraz ortalık şenlensin oruç oruç zaman geçmiyor zaten
    [B] Kaderinde Varsa Tecavüze Uğramak,Çırpınmayı Bırak Keyfine Bak [/B]OTURARAK ZAFERE ERİŞEN TEK CANLI TAVUKTUR
    [B]31 L 6351[/B]

Motosikleti
    NNooSS senin başına gelen olayın aynısı benim başımada geldi ama ben o sesi duyunca hemen motoru stop ettim anladım vida düştüğünü ama ne olur ne olmaz diye genede stop ettmm götürdüm servise baktı o vidanın aynısından yokmuş başka vidaları birleştirip taktık daha sonra orjinalinden sipariş ettik onları taktık ve sıkıştırdık şimdilik bi sorun yok eksozda.

Banarlı kardeş sen ne yaptın ya ben burda kömürleri 3 ytl ye aldım değiştirmesine de 10 ytl verdim ama şimdiki aklım olsa yeni marş motoru alırdım çünkü bizim burda 25-30 ytl felan yaa naptın 50 ytl felan pahalıymış sizin orda...

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı NNOOSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla onu neden oldugunu bilmiyorum ben o sesi başka motorlarda da duydum ince bir ses çıkıyor ama diger arkadaşlarımız biliyordur benim egzoz vidaları düştü egzozun motora girdigi kısımda motor bir anda bagırmaya başladı ne oluyor dedim birden hemen saga çektim yoldan geçen birinden yardım istedim motoru tutması için motoru biraz yan yatırmasını rica ettim saolsun oda yardım ettim baktım vidalar çıkmış elime bez aldım egzozu tuttum baktım sallanıyor sonra geri yola çıktım yolun en sagından gidiyorum 20 30 ile ama motordan öyle bir ses geliyorki herkes bana bakıyor onumdan giden motor bisikletlilere hiç korna çalmıyorum sadece vitesli motor gibi aragaz weriyorum onlar duyuyor yol weriyorlarsonra babamın arkadaş motorcu war onun yanına gittim anlattım böyle böyle oldu dedim sonra motor yatır dedi baktı bu egzozu senmi taktın dedi yok dedim kım taktı dedi daha aldıgımdan beri böyleydi dedim alla alla dedi sonra bir kaç somun taktı sonra ses düzeldi geri bular işini görür dedi ama bir ara onun uzun vidası warmıs ondan alacam onu takacak motordan gelen ses varya herkes bana bakıyor bu ses bu motordan nasıl geliyor diye gazı birakıyorum patt patt diye sesler geliyor motordan egzoza bakıyorlar orjınal egzoz sonra aynı yoldan geçtim ewe gitmek için millet gene bakıyor ses çıkmıyor motordan 5 dakıka sürmedi motorun yapılması millet de çok şaşırdı onun için arkadaşlar sız sız olun motorda bütün vidaları sıkın benim aklıma o vidalar hiç gelmedi böyle birsey olacagı aklıma bile gelmezdi ben egzoz batladı sandım ama patlayacak hiçbirşey olmadı arkadaşlar tekrar söylüyorum motorunuzu sewiyorsanız her zaman bütün vidaları sıkın ne olursa olsun yok burdan bir sorun çıkmaz demeyim ben öyle düşündüm vida düştü yolda size örnek işte ben
    selam herkese evet dostum aynı olay benimde başıma gelmişti çok değişik ses çıkıyo ama gaz verince sanki motora işkence ediyomuş gibi hissettiriyo
    ben o orjinal vidaları biraz gevşek bırakmıştım fazla sıkınca kırılıyomuş o daha büyük bi sorun sizde fazla sıkmayın yanınızda yedek bulundurun
    marş motoruna gelince bende de akü bittiği zaman marş basmamıştı bastığımda tıııırtt diye bi ses geliyodu sonra başka bi aküyle çalıştırdım yani aküdende olabilir.

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    Alıntı NNOOSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kardeşim geçmiş olsun ben gezilerle meşgulken sen neler yapmışsın öyle iyi bari hemen yapmışsın bir şey olmaz bir vidayla ben her bakım yaptığımda bir vida fazla çıkıyor atıyorum allaaha çok şükür yinede bir sorun çıkmadı yeterki elle gözle bakım yapın gerisini hs ye bırakın derim saygılar arkadaşlar

Motosikleti
    bu olay bir kaç arkadaşımızın başına daha gelmiş demek ki tek bende olmamış ama ben niye oldugunu anladım ben servise gidip vidaları sıktırmadım hiç ondan olmuş olabilir ali abi sende bol bol gez bakalım kaç km oldu? hea o fazla vidalarda bir gün lazım olur sakla yolda birşeyler düşünce geri yerine takarsınama hs den öyle birşey beklenmez
    [B]31 L 6351[/B]

Motosikleti
    nnooss Kardeşimbu Vidaların Düşme Olayı çukurlar Ve Motoru çokk Zorlamak Ve Hızlı Giderken Motor Titretiyor Ya Biraz Da Ondan Kaynaklanıyor özellikle Boğaz Vidası çukurlara Hızlı Girme Ve Arada Vidaları Kontrol Et

Motosikleti
    eyvalla kardeşim ben bunları unutmuştum ben sevise hiç gitmedim onun için sorunu kendimde aradım servise gitmedim ondan olabilir dedim yorumun için teşekkür ederim
    [B]31 L 6351[/B]

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    nnooss Kardeşimbu Vidaların Düşme Olayı çukurlar Ve Motoru çokk Zorlamak Ve Hızlı Giderken Motor Titretiyor Ya Biraz Da Ondan Kaynaklanıyor özellikle Boğaz Vidası çukurlara Hızlı Girme Ve Arada Vidaları Kontrol Et

banarlı haklı sen servise daha gitmedin ondan dolayı vidalar daha orjınal haliyle duruyor altına egil üstüne yanına arkasına önüne heryerine söyle bir bak her tarafını sık allah korusun titremeden dolayı dökülmesin ama eminim sen bu hızlı sürmeye devam edersen daha çok yerini dökecen adam hiç 90 nın altında sümüyorki noosss lafım sana

Motosikleti
    ali abi motor gidiyor ben ne yapıyım bende kendimi tutamıyorum biraz gaz veriyorum ipre gittikçe gidiyor 90 neyki 110 120 dedimi motor huzurla doluyor içim oda benim hoşuma gidiyor neyse şaka bir yana hız konusunda kendimi tutuyorum daha motor rodajda oldugu için
    [B]31 L 6351[/B]

NNOOSS kardeşim senin motorun şu anda rodajda ve sen 90 km süratlere çıkıyorsun yazık motoruna rodajı bu şekilde yaparsan motorun ilerde hem çok yakıt yakar hemde ömrü kısalır motorun

Motosikleti
    ali abi adımı çıkardın valla ali abi şaka yapıyor arkadaşlar bende biliyorum öyle yaparsam zararlı oldugunu hız konusunda kendimi tutuyorum biraz ben sadece yag deyiştirmedim yag deyiştirme zamanı geldi sizce hangi yagı koymalıyım onu bilmiyorum siz bı konuda benden daha deneyimlisiniz siz hangi yagları koyuyorsunuz bide kaç numaralı yag koymalıyım?
    [B]31 L 6351[/B]

Motosikleti
    yağ olarak castrol gtx magnatec 10 / 40 yağı öneririm pahalı ama değğer bizim burda 20 ytl tabi yere göre değişir

valla ben WÜRT marka yağ kullanıyorum alman malı çok kaliteli bir yağ 10/40
    tavsiye ederim CASTROL'de iyidir.

bu arada arkadaşlar mondial'lin resmi sitesine son zamanlarda hiç girdinizmi adamlar motorları için performas eksozlar yapmışlar ve satışada sunmuşlar
    150hs'nin eksozu 100 küsür ytl'idi ama bence o paraya değmez aynı eksoz
    20-30 ytl'ye halledilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler