Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gümrük vergisini hesaba kattın mı? 100 dolar ve üzeri her ürün gümrük vergisine tabidir.
    Yok onu hesaplamadım. Satıcı ürün bedelini 90$ olarak bildirse sorun olurmu peki?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok onu hesaplamadım. Satıcı ürün bedelini 90$ olarak bildirse sorun olurmu peki?
    Hocam o iş gümrük memurunun insafına kalıyor tamamen. Sen istersen 10$ yazdır. Görevli interneti açıp türkiyedeki emsal fiyatlarına bakıp gümrüğe tabi olup olmayacağına karar verirse birde vergi ödersin, lastiğin Türkiyedekinden daha pahalıya mal olur.

Yoksa herkes pahalı ürünleri ucuz yazdırıp gümrüksüz alırdı. Lastik gibi büyük ebatlı bir ürünün fiyatı kesinlikle kontrol edilir.

Gümrüğe takılma ihtimali yüzde 80 diyorum ben. Ayrıca buradaki fiyatlara göre arada okadar büyük fark yok :
    http://www.motolastik.com/pirelli-di...7-66h-pmu30191

Riske girmeye gerek yok 800 TL ye satılıyor zaten seti. Lastikde bir defo veya sorun görürsen de en azından karşında muhatabın olacak ciddi bir firma olacak.

Şahsen ben aradaki az bir fark için yurtdışından(gümrüğe takılırsa daha pahalıya gelecek) lastik getirmeye çalışıp riskine girmezdim...

Süleyman
    Eger gumruge takılma riski varsa dediğin gibi burdan almak daha mantıklı. Cevapların için teşekkürler. Güzel ulkemdeki fiyatlara bakayım ben nerde uygun bulabileceğim

Motosikleti
    4. motor Honda
    R25 i sattıntan sonra yeni aldığım xmax 400 abs ile 200km civarında bir yol yaptım,
    ikisini kıyaslamak istiyorum,

Hızlanmalarını yavaşlamasını dönüşleri, virajları hepsini denedim

ikiside çok farklı makinalar ama R 25 ile kıyaslamam gerekirse söyle diyebilirim,

0-110 performası ikisinde de aynı 100 e 7sn civarı çıkıyor 120 kadar iyi yürüyor ama 120 den sonra azalıyor R25 140 a kadar iyi yürüyordu, ben iyikide xmax 250 yerine 400cc almışım dedim zira 250 nin performansı beni tatmin etmeyecekmiş zaten 400 lerin varyatörüde daha büyük,

Yavaşlama konusunda yine xmax 400 de olan özellik önde çift, cift pistonlu kaliperle birlikte iyi tutuyor, zaten abs var ben R25 ten daha iyi bir şekilde yvaşladım R25 te ağırlık öne yığılınca arka kızaklamaya başlıyordu bunda asıl ağırlık arkada olduğu için ikisini kombine yapıp sıktığımızda motor direk yere oturuyor.

Yakıt tüketimi ikiside basmalı şekilde gittiğimde 140-150civarı (Tam Gaz) ikiside aynı yaktı diyebilirim, yavaş gitsem nasıl olurdu bilemiyorum xmax 400 de yakıt tüketimi yazmıyor.

Ara hızlanmalarda R25i iki vites aşağı alıp gazı açtığımda çok iyi hızlanıyordu, xmax 400 ise turbolu araba gibi hızlanıyor, hızlanırken aynı zamanda slalom yapma olayında ise R25 gibi vitesler bitti derdine düşmeden sadece gaz açılıp yola konsantre olurak yapılabiliyor. R25 te konsantrasyon biraz dağılsa da daha fazla adrenalinle slalom yapılıyordu,

R25 race makina olduğu için sürüş pozisyonu herne kadar dikte olsa insanı belli zaman sonra yoruyordu, xmax ise rüzgar konusunda doğal olarak çok daha iyi,

R25 çift silindir olduğu için titreşimlerin tınısı daha farklıydı xmax 400 ise uzun stroklu tek silindire sahip titreşim frekansı daha düşük, ikiside bence çok iyi hiç rahatsız eden bir olay yok.

xmax ta ayakları koyma yeri daha rahat, ancak ben uzun boylu olduğum için sürücü koltuğunun dayanma kısmı(bu da sadece xmax 400 de mevcut belki 250 daha rahattır) azcıkın daha geride olsa daha iyi olabilirmiş, ki R25 teyken uzun yolda zaman zaman ayaklarımın katlanmasından yorulduğum için kendimi yolcu selesine aldığım zamanlar olmuştur

Xmax ın altı yere öyle yakın ki kasislerden geçerkende sürttü bu tarafını hiç sevmedim, R25 ile alcak kaldırımları inip çıkabiliyordum xmax ile bırak kaldırımı tümseklerden zor geçiyor,

Ben neden Xmax aldım derseniz, motorun pratikliliği R25 te çok düşük yani elinizde azıcık eşya olsa bile koyucak hiç bir yeriniz yok :/ sırt çantasına mahkumsuzunuz yada fileyle sabitlemek kaskı da elimize alıyoruz tabi xmax bu konuda cidden çok başarılı. Bende zaten bagajına tav oldum, birde tabi şehir içinde arabayla gitmediğim yerlere motorla gideyim park sonu vs olmasın diye, birde tabi benim aldığım modelde abs var özellikle bilerek tercih ettim.

uzun yol performansı arada tam ayırtedememekle birlikte xmax ın rüzgar koruması ve selesi yayvan daha geniş ve yumuşak olduğu için xmax, ama R25 ile yolda giderken ayaklarım katlı kalsada(benim R25 te boy uzun olduğu için biraz fazla katlanıyordu) ayağıya kalkarım diyorsanız,R25 derim R25 te o oolay güzeldi xmaxda ayağa kalkınca gidon çok yakın kalıyor.

Son tahlilde şimdilik xmax ı ve scooter olayını sevdim, ah birde yerden daha yüksek olsa....
    nexus7 ve GP500-1st bunu beğendiler.

Alıntı OMMUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam bir sorum olacak motora arka sehba almak istiyorum acaba standart sehbalar bizim motorlara uyarım ekstra bir aparatı gerek varmı
    sehpa kaldırma aparatıda alman gerekiyo.sehpanın çatalını ona geçirip kaldırmak için.bütün sehpalarda r25 e uymuyo bazıları kaldırıp indirirken plakalıga dayanıyo kendiminkinden biliyorum satan elemanada 30 defa sordum o kadar kendinden emin konuşuyolarķi kanıyo insan.sehpa seçimi yaparken resimlere bak bazıları ucuna doğru üçgen oluyo ve uzun onlardan alma kısa kare olanlardan bak derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Ah biride bana su geçirmez miflonlu güzel bi branda tavsiye etse

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    R25 ile herseyimi bitirmistim sira bekleme muhabbetinden dolayi arife gününden 1 gün önce bayiye son defa daha ugrama niyetine girdim ellerinde bir siyah bir mavi olduğunu ikisinin de yeni geldiğini zaten beklenmeyen bi parti olduğu icin sergiye çıkacaklarini söyleyince gözlerim faltasi gibi açıldı hemen dedim işlemlere başlayalım akşamın saat 5ine kalmış 1 buçuk saat bankalar kapanacak parayi alamicam e haliyle motoru da arife günü bankalarin oglene kadar açık olduğunu öğrendik arife günü bütün islemleri halledip motorumu teslim aldım bu konu hakkında diyebilecegim tek kelime,
    6000 7000 devir bandını geçmeyin yakit sizi asla üzmez makina gerçekten cok ama cok faydali almayi bekleyen bütün dostlarima cok isteyenlere allah nasip etsin rabbim hepinize almayi saglicakla binmeyi nasip etsin motoru surekli alcak devir düşük hızda kullanmiyorum zaten alir almaz sehir icine girdim vitesler bi oturdu sona 50 km yol kat ettim 70 80 90 110 120 130 140 bandinda yuksek hizlarda cok kalip motorun canını sikmadim, ara hizlanmalarla yada 2den 3ten gazlamalara ilerledim her ne olursa olsun motor ne alirsa simdi alacak 1000 km geçince sağır kalmasini istemiyorum Bayramınız Mübarek Olsun 😊

Motosikleti
    YAMAHA YZF R 25
    Alıntı Ardatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruna sehpa alan yok mu?kaç seferdirdir nerden alabilirim die soruyorum cevap yok!!
    Yarın 1000 bakımına veriyorum yağını kendim aldım 25 hava filtresi için 40da işçilik için yani toplam 65 vericem iyimidir ne dersiniz.bakımda motorun yanında durmak gerekir mi?
    Birde motul c1 zincir temizleyici sipariş vermiştim ellerinde olmadığından WÜRTH genel temizleme spreyi göndermişler.sizce bu marka nasıldır hangisi daha iyidir bilenler paylaşırsa sevinirim.herkeze iyi geceler motorunuz bacaklarınızın arasından hiç kaymasınbuda şimdi geldi aklıma
    Bu konu altında soruna cevap almak çok zor bende denedim bir kaç kere olmuyor vazgeçtim.
    Dİlim döndüğünce size cevap vereyim.

Sehpayı burdan alabilirsin. Ben aldım memnunum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-motosiklet-aparatli-kaldirma-sehpasi-arka-208465208/detay/

Vereceğin işcilik uygun.Ama yağı yamalube almadıysan sorun çıkartabilirler. Motorun yanında durmanıza gerek yok. Wurth iyidir ama c1'in yerini tutarmı bilemiyorum.
    GP500-1st bunu beğendi.
    Motora binerken ilk önce Alah'a sonra aksesuarına güven.
    Ayetel Kürsi okumadan yola çıkmam.

Merhaba herkese iyi bayramlar, motorum 2400 km de, giderken arka tarafta boyle tiz bir ses geliyor sanki sprey ile bir sey sikiliyor ya da kumlu bir yuzey bir yere surtunuyor gibi ve bu ses net bir sekilde duyuluyor arkamdan seyreden dahi duyabiliyor ne oldugunu cozemedim bir fikri olan var mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

10dakikayi gectigim icin duzeltemedim kusura bakmayin bir aralar forumda dolasan zincir sesi de boyle miydi sesi duyan arkadaslar yardim edebilir mi, ses rahatsiz etmese de dikkat edince net duyuluyor tekrar iyi bayramlar herkese

Alıntı nexus7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu altında soruna cevap almak çok zor bende denedim bir kaç kere olmuyor vazgeçtim.
    Dİlim döndüğünce size cevap vereyim.

Sehpayı burdan alabilirsin. Ben aldım memnunum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...8465208/detay/

Vereceğin işcilik uygun.Ama yağı yamalube almadıysan sorun çıkartabilirler. Motorun yanında durmanıza gerek yok. Wurth iyidir ama c1'in yerini tutarmı bilemiyorum.
    Yorumun için sagol hallettim o meseleyi

Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Gelen ses zincir sesi 380 kmdeyim beni de rahatsız etmisti sonra dedim ki Boşver yaşa gitsin cok düşünerek ya keyfini yada keçileri kaçırırsın

Merhaba arkadaşlar

Arka fren mekanizmasının arkasında kırılma meydana geldi. metal kısmın değişmesi gerekiyor sanırım.
    Fiyat hakkında bilgisi olan var mı nasıl bi yol izlemem gerekiyor.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    arkadaşlar sahibindene koyacagım koymadan yazayım, elimde boş duran arka sehpa var r25 de kullanıyordum bende, parayada ihtiyacım var 75 e satıcam burdakilere 65 e bırakırım bilginiz olsun

Alıntı davutakyuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

Arka fren mekanizmasının arkasında kırılma meydana geldi. metal kısmın değişmesi gerekiyor sanırım.
    Fiyat hakkında bilgisi olan var mı nasıl bi yol izlemem gerekiyor.
    Geçmiş olsun metal kısım derken hangi parça ve kırılma nasıl meydana geldi? Umarım fazla bir masraf çıkmaz fiyat konusunda bilgi alırsanız bizi de aydınlatırsanız seviniriz tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Dostlar,eskişehir ve yakın çevresinden kardeşim için mavi R25 almayı düşünüyoruz kmsi 5 bine kadar. Bütçemiz eğer lastiği değişmiş ise 14000-14250 civarı,orjinal ise 13.500 civarı vereceğiz. Satmak isteyen olursa,buralardayım

Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Insallah bulursun hocam

Özgürr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS RTR 150 + Yamaha R25
    koruma takozu hangi parçaların zarar görmesini engeller R25 almayı düşünüyorum fakat PARÇA FİYATLARI'ndan dolayı korukuyorum koruma takozu hangi parçaları engeller ve yatma konusunda far zarar görürmü en pahalı parça far nerde ise bak granaj olarak

Herkeze selam Tex 269 miflonlu 2mm branda almayı düşünüyorum bilgisi olan var mı?sağlam mıdır?su geçirir mi?birde hangi bedeni bizim motorlara olur..

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkeze selam Tex 269 miflonlu 2mm branda almayı düşünüyorum bilgisi olan var mı?sağlam mıdır?su geçirir mi?birde hangi bedeni bizim motorlara olur..
    Ben 1 haftadır kullanıyorum daha ciddi bir yağış olmadı su geçirir mi geçirmez mi bilemem.

4mm olanları da var. Oxford ve Held markalı brandaların çok daha kaliteli olduğunu okumuştum. Zamanım olmadığı için Tex aldım. Aynaları kapatınca small tam oturuyor az bir şey sıkıyor bence iyi bir şey. Kutunun üzerinde ölçüler yazıyor motosikletinizin uzunluğunu yüksekliğini öğrenip ona göre alabilirsiniz.

En iyisi kapalı otopark ama imkan yok işte
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1 haftadır kullanıyorum daha ciddi bir yağış olmadı su geçirir mi geçirmez mi bilemem.

4mm olanları da var. Oxford ve Held markalı brandaların çok daha kaliteli olduğunu okumuştum. Zamanım olmadığı için Tex aldım. Aynaları kapatınca small tam oturuyor az bir şey sıkıyor bence iyi bir şey. Kutunun üzerinde ölçüler yazıyor motosikletinizin uzunluğunu yüksekliğini öğrenip ona göre alabilirsiniz.

En iyisi kapalı otopark ama imkan yok işte
    Senin motor ne?oxford held gereksiz pahalı gibi gelio bana.2mm seçmemin sebebide taşıması kolay olsun die su geçirmiyosa 4mm 2mm aynıdır düşüncesindeyim.aklımada düşmedi deil şimdi 4mm mi baksam

Senin motor ne?oxford held gereksiz pahalı gibi gelio bana.2mm seçmemin sebebide taşıması kolay olsun die su geçirmiyosa 4mm 2mm aynıdır düşüncesindeyim.aklımada düşmedi deil şimdi 4mm mi baksam
    Bende dün baktım. kaldığım yerde kapalı alan var ama koydurmuyor şerefsiz yönetici.
    O yüzden alacağım bi tane. L beden düşünüyorum ama büyükmü olur bilemedim. Burda sormuştum daha önce cevap veren çıkmadı. bu 2sinde kaldım ama varsa başka önerisi olan düşünürüm.
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...RGE_16510.html
    http://urun.n11.com/branda-ve-sele-o...tail_crosssell

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)