Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF R25
    kırmızı mavi siyah mor sarı yeşil bilmiyorum da şu beklenen parti gelsin artık motorsuzluktan kusacağım ya.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    maltepe tuna serviste tanıştığım mavi r25 sahibi arkadaşıma selam. bir daha maltepe sahilde falan denk gelirsek benden tavsiye isteyen arkadaşlar adına motoru daha detaylı incelemek isterim.

Bizim burdaki bayide motor var ama ben alamiyom ehliyet olmadigi icin taa temmuzda alacağım malesef

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    arkadaşlar geçen pazar antakya- adana(yumurtalık) gezisi yaptık. yakıt ortalamam 3.3lt. toplam 345 km yol yaptım. fulleyip çıkmıştım. aynı istasyonda tekrar fulledim. 10.8 lt yakıt aldı. bizim motorun menzili 400 km civarı. genelde gezi modundaydım. max 165 e kadar gazladım. çok rahat bu hızlara çıktığını söyleyebilirim. 2- 3 lambada da 9 motor yan yana gazladık üst devirlerde kopuyo resmen alet inanılmaz gazlıyor. resmen kendini buluyor motor. Üst devirlerde daha mutlu olduğunu hissedebilirsinizşu an 1400km civarında km. tabiki bu km lere kadar üst devirleri test ettiğimi söyleyemem. bu gezide biraz yokladım ve benim beklentilerimi karşıladığını rahatlıkla söyleyebilirim.
    fotoları paylaşacağım...
    karamankolik ve nexus7 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X MAX250
    Arkadaşlar bir sorum olacak 1 yıllık x max 250 kullanıcısıyım ancak scooterden bıktım desem yeridir ve r25 e geçme kararı aldım, her gün sabah akşam kadıköy-z.burnu yoğun trafiğe giriyorum supersuport ların yoğun trafikte özellikle yaz aylarında hararetlerinin tavan yaptığını söylüyorlar bu olay R25 içinde geçerlimidir? sonuçta 250cc çift silindirli bu motor, kendi fikrim diğer 4 silindirli aletler gibi olacağını düşünmüyorum, görüşleriniz benim için çok önemli, bu aletle düzenli trafiğe giren varmıdır?

Motosikleti
    Dominar D400

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

Bu arada forumdan güner(blindfire) de gezide siyah r25 ile aramızdaydı.
    karamankolik, JayJay_001 ve snapontools bunu beğendiler.

Geçen çarşamba bende r25 ime kavuştum.Şuan 165 km deyim.Sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplarım arkadaşlar

stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Motor ve tüm ekipman, herşey tamam.Ama hala ehliyetim yok Trafiğe giremiyorum o yüzden.

23 Mayıs'daki direksiyon sınavına giremiyorum malesef, aynı gün AÖF sınavları da olduğundan AÖF sınavına girmem gerekiyor.

Ehliyeti almam Temmuz'u bulacak sanırım

Motosikleti
    Yamaha X MAX250
    Ben yukarıya da yazmıştım özellikle ist trafiğinde kullanan arkadaşların yorumları benim için çok önemli sabah-akşam kadıköy-z.burnu trafiğe giriyorum 4 silindirli aletlerdeki gibi hararet sorunu oluyormu ve şehir içinde çok yoruyormu?

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Ozan abiyle yaptığımız gezi çok güzeldi, kendisine burdan tekrar tşk ederim. Ben o gün toplamda 380 km yol yaptım. 7 bin deviri pek gecmedim. Benim yakıt ortalamam 3,6 lt. Motosikletin Fazla yakmaması beni son derece memnun etti, ayriyeten Honda Cg 125 im var onu da kullanıyorum, onda da yakıt ortalamam 3lt. Yani dostlar 0,6 lt farkla 250 cc Çift silindir tadı ve gücü başka. Ben henüz 600 kmdeyim. 1000 km den sonra yakıt tüketimi ozan abinin seviyelerine iner diye umuyorum

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkdaşlar...

yzf250r almayı düşünen arkdaşlar bu videoda aradığınız şeyleri bulabilirsiniz =)

İyi seyirler... =)

https://www.youtube.com/watch?v=8bJX_H_9XCU
    Bu videonun başka linki var mı? Kaldırılmış sanırım.

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu videonun başka linki var mı? Kaldırılmış sanırım.
    gündüz bi sıkıntı vardı linkte, ama şimdi çalışıyor.
    ∀ ε>0 için Ǝδ>0 vardır ⇔ herkese uygun bir motosiklet vardır.

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkdaşlar...

yzf250r almayı düşünen arkdaşlar bu videoda aradığınız şeyleri bulabilirsiniz =)

İyi seyirler... =)

https://www.youtube.com/watch?v=8bJX_H_9XCU
    Video ne tür bilgiler içeriyor ben pek açıklayıcı bir durum göremiyorum tmm güzel gezmişsiniz ama "aradığınız şeyleri bulabilirsiniz" ifadesi gayet gereksiz.
    Ahmet
    Honda CBR125 (5500 km)
    Yamaha YZF R25 (15000 km)

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    arkadaşlar başlıkda açmıştım ama bu konuda bilgi verebilecek olan varmı siz 1000 bakımına ne kadar ödediniz

"arkadaşlar arkadaşımın yamaha r25 aldı fakat 1000 bakımıda kendisinden 175 tl ücret istediler ( 45 tl filtre 70 tl 2 lt yag ve 60 tl işçilik ) kafamızı karştıran hondada 1000 bakımı işçilik ücreti yoktu sadece yag ücreti vardı.bu konuda bilgisi olan varsa cevap verirse sevinirim 1000 bakımı işçilik ücreti ödenıyormu ve bu yamahanın müşteri temsilciliği numarası varmı ??( bu arada başka yerdeki servis işçilik almayacaklarını söyledi ama mesafe git gel 160 km ve zamanımız fazla yok gıt gele + yakıt bir şey fark etmeyecek ama acaba gerçekten böyle ücretsiz ise servis kafasına göre bizden ücretmi alıyo bizim derdimiz o )

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçen pazar antakya- adana(yumurtalık) gezisi yaptık. yakıt ortalamam 3.3lt. toplam 345 km yol yaptım. fulleyip çıkmıştım. aynı istasyonda tekrar fulledim. 10.8 lt yakıt aldı. bizim motorun menzili 400 km civarı. genelde gezi modundaydım. max 165 e kadar gazladım. çok rahat bu hızlara çıktığını söyleyebilirim. 2- 3 lambada da 9 motor yan yana gazladık üst devirlerde kopuyo resmen alet inanılmaz gazlıyor. resmen kendini buluyor motor. Üst devirlerde daha mutlu olduğunu hissedebilirsinizşu an 1400km civarında km. tabiki bu km lere kadar üst devirleri test ettiğimi söyleyemem. bu gezide biraz yokladım ve benim beklentilerimi karşıladığını rahatlıkla söyleyebilirim.
    fotoları paylaşacağım...
    http://sv102.piclect.com/306046c08/o/15/04/06/16.jpg
    Yamaha FZ-8'i de lambalarda geçebiliyor mu?
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Dominar D400
    ah be kardeşim. Ben lambalarda gazladık dedim yarıştık mı dedim? Herkes gazladı işte... Ben sadece kendi motorumdan bahsettim abartmaya gerek yok demi...

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah be kardeşim. Ben lambalarda gazladık dedim yarıştık mı dedim? Herkes gazladı işte... Ben sadece kendi motorumdan bahsettim abartmaya gerek yok demi...
    ama olur mu hiç, orda yarışmalıydınız, tapa gaz gitmeliydiniz hepiniz, kimin motoru daha hızlı ortaya çıkmalıydı
    ∀ ε>0 için Ǝδ>0 vardır ⇔ herkese uygun bir motosiklet vardır.

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar başlıkda açmıştım ama bu konuda bilgi verebilecek olan varmı siz 1000 bakımına ne kadar ödediniz

"arkadaşlar arkadaşımın yamaha r25 aldı fakat 1000 bakımıda kendisinden 175 tl ücret istediler ( 45 tl filtre 70 tl 2 lt yag ve 60 tl işçilik ) kafamızı karştıran hondada 1000 bakımı işçilik ücreti yoktu sadece yag ücreti vardı.bu konuda bilgisi olan varsa cevap verirse sevinirim 1000 bakımı işçilik ücreti ödenıyormu ve bu yamahanın müşteri temsilciliği numarası varmı ??( bu arada başka yerdeki servis işçilik almayacaklarını söyledi ama mesafe git gel 160 km ve zamanımız fazla yok gıt gele + yakıt bir şey fark etmeyecek ama acaba gerçekten böyle ücretsiz ise servis kafasına göre bizden ücretmi alıyo bizim derdimiz o )
    Dostum filtre 40 tl, yag standart 35 tl litresi ben daha iyisini koydurdum litresi 45 tl, işçilik te 50 tl yazılmıştı. Biraz ikram yaptılar. Iscilik aliniyor alinmiyor bir bilgim yok ama ben ödedim.

Bu arada 4-5 sayfa geriye gidersen bununla alakalı bi muhabbet görebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Alıntı thebigboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum olacak 1 yıllık x max 250 kullanıcısıyım ancak scooterden bıktım desem yeridir ve r25 e geçme kararı aldım, her gün sabah akşam kadıköy-z.burnu yoğun trafiğe giriyorum supersuport ların yoğun trafikte özellikle yaz aylarında hararetlerinin tavan yaptığını söylüyorlar bu olay R25 içinde geçerlimidir? sonuçta 250cc çift silindirli bu motor, kendi fikrim diğer 4 silindirli aletler gibi olacağını düşünmüyorum, görüşleriniz benim için çok önemli, bu aletle düzenli trafiğe giren varmıdır?
    scooter dan sonra bu tarz bir vitesli motorda gerçekten motosiklet sürdüğünü hissediceksin. Gaz tepkisi, vites değiştirmek vs. Motorla daha bir bütün halindesin. Devirli kullanirsan evet biraz ısınıyor. Cbr250r den daha fazla ısınıyor. En çok sol ayak bilegi tarafından bir sıcaklık geliyor. Ama sakin kullanimda ben henüz öyle bir problem yasamadim.
    Başka bir motorla kiyaslamak gerekirse, hayabusaya binmistim sehir icinde yazin ancak akşam vaktiydi. sakin kullanimda olmasina rahmen isiklarda durunca bir an once yesil yansın diye dua ediyordum resmen.
    thebigboss bunu beğendi.
    My bike, my world, my rules. . .

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    henüz 300 km'yi bitirdim. 3 ve 4'de gelen ses bende ciddi derecede azaldı. Motor ısınınca da neredeyse hiç gelmiyor gibi.
    Motor tam tadında. Hızı, tepkisi, frenleri, ne çok fazla ne az. Her geçen gün böyle bir motor üzerinde ilk tecrübelerimi yaşadığım için çok daha seviniyorum. Artık ürkekliğimi bayağı attım, çok daha rahat sürdüğümü hissediyorum. Tabi bu rahatlık biraz daha agresifliğe itiyor ama daha temiz ve yerinde vites geçişleri sağlıyor. Yani motor daha kalıbına uygun bir forma giriyor. Takozlar için aydın kardeşleri tercih edeceğim sanırım. Yamaha'nın orjinal takımı 500 tl gibi bir fiyat verdi. Tam takoz gibi değil, farklı bir şey sanırım. Yaz sonu da lastiği değiştirmeyi hedefliyorum.

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Yani 4 silindir racing kadar isinicagini sanmıyorum.
    My bike, my world, my rules. . .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)