Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, çok sevdiğim motorumu üzülerek satıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...3020989/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

9.600 km de 'OIL' uyarısı çıkınca servise bakıma götürdüm. 10 bin bakım 306 tl tuttu. Az mı çok mu bilmiyorum. Allahtan fren balataları 16 17 bine kadar dayanıyor, yoksa 540 civarı çıkardı. Merak eden olursa ,fiyatlar bu şekilde

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Arkadaşlar buraya koymak kural dışı değildir umarım ama arayan biri vardır belki, motosikletimi satıyorum uygun fiyata yabancıya gitmesin

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...4190748/detay/

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

[/COLOR]
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam. Bugün bende r25'imi aldım, sigorta anadolu sigorta 521 tl uygun mu öncelikle bunu sorayım?

Sonrasında ise kask olarak icon marka variant modelini düşünüyorum. dual sport olması münasebeti ile ve hoşuma gittiği için alıcam. Sizce r25 için uygun olur mu kullanan var mıdır? yorumlarınız benim için önemli. teşekkür ederim.
    kask link;

http://www.motosella.com/icon-varian...en-enduro-kask

Hayırlı olsun. Ancak kaskını bende beğenmedim Full Face kask modellerine bak madem bütçen 2000 lira civarı ise;

http://www.motosikletaksesuarlari.co...klar?start=128

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Arkadaşlar selam motorun daha bin kusurdu fakat kalkışlarda devir çok düşüyor ve sanki debriyaj hafiften sirkeliyor neden ola ki. Çokta düzgün kullanıyorum.

Arkadaşlar YBR 125 den yeni geçtim bu motora 2017 model sıfır aldım. 170 km yaptım rodajı kuralına uygun yapmaya çalışıyorum. Vites değiştirirken takırt diye ses geliyor, normalmi. Yani sıfır motor olunca insan biraz sessiz olmasını bekliyor. Eski YBR kadar ses çıkarıyor.

Birde ışıklara geldiğinizde vitesi nasıl düşürüyorsunuz, YBR de pek problem etmiyordum ama motor sıfır olunca pimpiriklendim. Özellikle ışıklara yaklaşınca durduktan sonra kalkış için vites küçültme vs. işlemini nasıl yapıyorsunuz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı tyrx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar YBR 125 den yeni geçtim bu motora 2017 model sıfır aldım. 170 km yaptım rodajı kuralına uygun yapmaya çalışıyorum. Vites değiştirirken takırt diye ses geliyor, normalmi. Yani sıfır motor olunca insan biraz sessiz olmasını bekliyor. Eski YBR kadar ses çıkarıyor.

Birde ışıklara geldiğinizde vitesi nasıl düşürüyorsunuz, YBR de pek problem etmiyordum ama motor sıfır olunca pimpiriklendim. Özellikle ışıklara yaklaşınca durduktan sonra kalkış için vites küçültme vs. işlemini nasıl yapıyorsunuz.
    Hayırlı olsun öncelikle, bende geçtiğimiz çarşamba aldım mat siyah rengini. Manisadan izmire kadar kullandım yaklaşık bi 110 km kadar ilk vitesli motorum oldugu için ilk 15-20 km panik kullandım sonradan açıldı tabi yetkili servise rodaj muhabbetine basmamam gerektiğini sorduğumda 70-80 le yol bitmez sen müsait yolda 100-110 zorla demesiyle ara ara 120leri gördükten sonra tekrar devrinde kullandım vites değiştirirkende öyle çok bi ses çıkmıyordu sadece vitesin değiştiğini belli eden bi ses "çık" gibi.
    Vites muhabbeti ise ışığı gördükten sonra debriyajla motoru boşa alıp frenle beraber ışığa yaklaşırken ince ince düşürdüm vitesi hep ışığın yanına gelene kadar ne kadar doğru yanlış bilmiyorum ama.

Hayırlı olsun tekrar kazasız belasız.

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Selamun aleyküm arkadaşlar ben hüseyin artık bende bir R25 kullanıcısıyım bütün sayfaları okumasamda çoğunu okudum. Merak ettiğim konu r25 e performans egzos adı altında satılan egzoslardan takıldığında arka teker önündeki katalizörü sökmek gerekiyormu yada sökülmeden ses ne kadar değişiyor. Elimde bir adet replika (çin malı) akropoviç var ama komple headersle set değil sadece susturucusu onu takmak istiyorum ama youtube da izlediğim videolardaki sesler hoşuma gitmedi ben motor bağırsın istemiyorum az biraz daha güzel tok ses istiyorum

Altın Elbiseli Adam ın açıklayıcı videosu var.Faydalı olabilir.
    https://www.youtube.com/watch?v=tPTNTZk9JfQ

Alıntı RedTuborg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun öncelikle, bende geçtiğimiz çarşamba aldım mat siyah rengini. Manisadan izmire kadar kullandım yaklaşık bi 110 km kadar ilk vitesli motorum oldugu için ilk 15-20 km panik kullandım sonradan açıldı tabi yetkili servise rodaj muhabbetine basmamam gerektiğini sorduğumda 70-80 le yol bitmez sen müsait yolda 100-110 zorla demesiyle ara ara 120leri gördükten sonra tekrar devrinde kullandım vites değiştirirkende öyle çok bi ses çıkmıyordu sadece vitesin değiştiğini belli eden bi ses "çık" gibi.
    Vites muhabbeti ise ışığı gördükten sonra debriyajla motoru boşa alıp frenle beraber ışığa yaklaşırken ince ince düşürdüm vitesi hep ışığın yanına gelene kadar ne kadar doğru yanlış bilmiyorum ama.

Hayırlı olsun tekrar kazasız belasız.
    Sizide hayırlı olsun, inşallah kazasız belasız hep birlikte. Bende İzmoto'dan Siyah mat modelini bayramdan önce perşembe günü aldım. Aramızda 1 hafta varmış. İzmoto da sende benim gibi bulamadın galiba, ben baya bekledim az daha Aydından alıyordum.

Yavaş yavaş alışıyorum. 200 Km kadar yaptım, genelde çiğli tarafında otobanda sürüyorum, banada 80 KM geçme 7000 deviri geçme dediler. Mümkün mertebe geçmiyorum arada 100 e dayanıyorum. Zaten 6. vitesde 7000 devirde motor 95-100 e dayanıyor ister istemez. Aslında YBR125 kullandım ama nedense onda fazla dikkat etmedim vites olayına ışığa gelip durunca dururken tek tek düşürüyordum ama yanlışmış sanırım. Işığa yaklaşırkende çok zaman kalmıyor yüksek vitesden 1 e kadar düşürmeye. Durduğumuz yerde düşürüncede bazen vites geçmiyor. Hatta 2-3 kere ışıkta takıldım kaldım bir türlü 1 e geçmedi motor rezil oldum.

Bu arada siz arka sehba vs. aldınızmı, motorun ilk 500 km yapınca zinciri yağlayın dediler. Motul un C1 + C4 kitini aldım. Temizlerken sehpa vs. lazım. Bu hafta kahramanlara gitmeyi düşüyorum, nette malzemeler pahalı biraz orada pazarlıkla almaya çalışacam.

Motosikleti
    Kalkışlarda ki debriyajlı kimse yazmamış

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Sesimi duyan yok mu

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaslar zincir temizlemek veya yaglamak icin tabii ki sehpa olsa daha iyi olur ama yoksa cokta kasmayin motorun yanina gecin yolcu basamaklarindan tutup hafif kendinize cekip kaldirin motoru yan sehpadayken arka lastik yerden kesilin cevire cevire lastigi yaglayin zinciri biraz in kalk yapiyosun ama sehpa yoksa ileri geri ittirmek yerine motoru en basit yontem.

Debriyaj icin benim tek sorunum cok yukarda kavriyo sizde de oyle mi ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı tyrx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizide hayırlı olsun, inşallah kazasız belasız hep birlikte. Bende İzmoto'dan Siyah mat modelini bayramdan önce perşembe günü aldım. Aramızda 1 hafta varmış. İzmoto da sende benim gibi bulamadın galiba, ben baya bekledim az daha Aydından alıyordum.

Yavaş yavaş alışıyorum. 200 Km kadar yaptım, genelde çiğli tarafında otobanda sürüyorum, banada 80 KM geçme 7000 deviri geçme dediler. Mümkün mertebe geçmiyorum arada 100 e dayanıyorum. Zaten 6. vitesde 7000 devirde motor 95-100 e dayanıyor ister istemez. Aslında YBR125 kullandım ama nedense onda fazla dikkat etmedim vites olayına ışığa gelip durunca dururken tek tek düşürüyordum ama yanlışmış sanırım. Işığa yaklaşırkende çok zaman kalmıyor yüksek vitesden 1 e kadar düşürmeye. Durduğumuz yerde düşürüncede bazen vites geçmiyor. Hatta 2-3 kere ışıkta takıldım kaldım bir türlü 1 e geçmedi motor rezil oldum.

Bu arada siz arka sehba vs. aldınızmı, motorun ilk 500 km yapınca zinciri yağlayın dediler. Motul un C1 + C4 kitini aldım. Temizlerken sehpa vs. lazım. Bu hafta kahramanlara gitmeyi düşüyorum, nette malzemeler pahalı biraz orada pazarlıkla almaya çalışacam.
    Evet, aradılar izmoto'dan fakat sadece beyazı kalmış bende mecbur Salihli'den aldım.

İş icabı Kayserideyim motoru ambarlar sitesinden nakliyeye verdim cuma günü gelecekmiş buraya kafa motorda sürekli, binemiyorum sıkıntı yapmaya başladı valla bünyeye. Manisadan getirirken 4. vitesten yukarıya geçmedim ben hiç hata yaptım sanırım orda.

Boy ve kilo olmasına rağmen hiç sıkıntı çıkarmadı motor yağ gibi kaydı maşşalah. Tek sıkıntım aynalar oldu kolumu çekmek zorundayım arkayı tam görebilmek için birde eşya koyma imkanı sıfır sadece ruhsat sığar selenin altına..

Bana zincirle ilgili birşey söylemedi eleman sadece yağını kontrol et ve 1000 bakımını yaptırmayı ihmal etme dedi. Fakat kayseride servisi yok yamahanın onu nasıl halledicem bilmiyorum kendim yapsam garanti dışı kalıcak? Kalsa ne olur onun muhakemesini kuruyorum şu an kendi kendime..

Sehpa almadım henüz ama lazımsa bakacağız tabii, kahramanlarda bulamayacağın birşey yok iki üç yere sor en azından can motor vardı yanılmıyorsam orayada sor gidersen.

Alıntı RedTuborg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, aradılar izmoto'dan fakat sadece beyazı kalmış bende mecbur Salihli'den aldım.

İş icabı Kayserideyim motoru ambarlar sitesinden nakliyeye verdim cuma günü gelecekmiş buraya kafa motorda sürekli, binemiyorum sıkıntı yapmaya başladı valla bünyeye. Manisadan getirirken 4. vitesten yukarıya geçmedim ben hiç hata yaptım sanırım orda.

Boy ve kilo olmasına rağmen hiç sıkıntı çıkarmadı motor yağ gibi kaydı maşşalah. Tek sıkıntım aynalar oldu kolumu çekmek zorundayım arkayı tam görebilmek için birde eşya koyma imkanı sıfır sadece ruhsat sığar selenin altına..

Bana zincirle ilgili birşey söylemedi eleman sadece yağını kontrol et ve 1000 bakımını yaptırmayı ihmal etme dedi. Fakat kayseride servisi yok yamahanın onu nasıl halledicem bilmiyorum kendim yapsam garanti dışı kalıcak? Kalsa ne olur onun muhakemesini kuruyorum şu an kendi kendime..

Sehpa almadım henüz ama lazımsa bakacağız tabii, kahramanlarda bulamayacağın birşey yok iki üç yere sor en azından can motor vardı yanılmıyorsam orayada sor gidersen.
    O beyaz benimkiyle gelen beyaz, beni aradaıklarında 2 tane geliyor siz hangi rengi istiyorsunuz demişlerdi. Ben biraz sert çıktım, ilk isim yazdırdığımda 11-12 falandım. Arada sırada arayıp bilgi alıyordum. Bi gün bi baktım sahibinden de diğer bayiler ilan koymuş, aradım hemen geldimi diye, pişkin pişkin geldi hepsi bitti, siz sıradamıydınız falan dediler. Kıvırıp ilk 10 aradık, siz 16 sınız falan dediler. Sonra tepem attı ve civar bayileri aradım, bazıları bitirmiş bazılarında da istediğim renk yoktu. Bekledim bi hafta kadar sonra Nazillide buldum derken benim konuşmamdan 1 saat sonra satılmış, sonra 2-3 gün daha bekledim, Aydında buldum. Bayi daha geleli 3 saat oldu dedi. Belki İzmotoya da gelmiştir diye aradım, adam bize gelen yok dedi, nezaman geleceği belli değil dedi, bende diğer bayilere gelmiş falan diyince tekrar not aldı. Tam Aydına gitmeyi planlarken 2 gün içinde aradılar. Beklemekli geçti anlayacağın.

Zinciri yağlamanı tavsiye ediyorum, zararı yok yararı var 500 kmde. Ben motul C1+C4 kitini aldım. Geçen gün baktım zincire gayet temiz. Birazda gittiğim yollardan kaynaklaıyor sürekli otoyoldayım. En iyi orada rodaj yapılır, şehir içinde deviri hızı ayarlamak zor oluyor, bazen araçlar arasından kurtulayım derken agresif kullanıp motora yükleniyorum, onun yerine otoyolda rahat rahat en sağda 70-80 km ile gitmek daha iyi.

1000 bakımını kesinlikle bayide yaptır, çevre illere bak illaki vardır.

Kahramanlarda aslında her istediğini bulamıyorsun, motora branda alayım dedim, içi miflonlu düzgün bir kılıf bulamadım.
    Çok kalıplı biri değilim ama aynalar benide üzdü, hem dar hemde küçük yapmışlar, bazen kör nokta olur diye dönüp bakmam gerekiyor.

Yamaha servis rezaleti !

Yamaha Aydın motor Şirinevler servisine bir hafta önce R25 motorumu 20.000 bakımını yaptırmak üzere götürdüm.
    Oradaki yetkili bana zincir dişlimin değişmesi gerektiğini söylemesi üzerine değişim onayladım ve toplamda 830 TL para verdim.

İlk önce bana işlemin 2 saat sürecek denildi fakat tam 4 saat bekletildim ardından not aldırdığım sorunlarına bakmadıklarını fark edip tekrar götürdüm ve 1 saat daha bekletildim.
    Ertesi gün yaptıkları iş bilmezlikler yüzünden motorumun ön amortisör ile şase bağlantısı koptu ve kazayı son anda atlattım. Servise gittim ve 1 saat 28 dakika bir vida takmalarını bekledim.

O günün akşamı arka zincirden gelen sesin iyice artıp rahatsız etmesinden dolayı servise tekrar gittim ve arka balansı yanlış yapıldığını hatta arka tekeri bile sıkmadıklarını gördük.
    Garanti kapsamında değiştireceğiz dediler fakat bugün motorumu teslim aldığım da değişim değilde sıfır parasını verdiğim zincir den bakla çıkarttıklarını fark ettim.
    Ne rezillik ne kepazelik bu böyle !!!

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Alıntı Th3Forc3s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Aydın motor Şirinevler servisine bir hafta önce R25 motorumu 20.000 bakımını yaptırmak üzere götürdüm.
    Oradaki yetkili bana zincir dişlimin değişmesi gerektiğini söylemesi üzerine değişim onayladım ve toplamda 830 TL para verdim.

İlk önce bana işlemin 2 saat sürecek denildi fakat tam 4 saat bekletildim ardından not aldırdığım sorunlarına bakmadıklarını fark edip tekrar götürdüm ve 1 saat daha bekletildim.
    Ertesi gün yaptıkları iş bilmezlikler yüzünden motorumun ön amortisör ile şase bağlantısı koptu ve kazayı son anda atlattım. Servise gittim ve 1 saat 28 dakika bir vida takmalarını bekledim.

O günün akşamı arka zincirden gelen sesin iyice artıp rahatsız etmesinden dolayı servise tekrar gittim ve arka balansı yanlış yapıldığını hatta arka tekeri bile sıkmadıklarını gördük.
    Garanti kapsamında değiştireceğiz dediler fakat bugün motorumu teslim aldığım da değişim değilde sıfır parasını verdiğim zincir den bakla çıkarttıklarını fark ettim.
    En çok korktuğum servis tipi...
    Buraya yazmak ile iyi ettiniz, müşteri memnuniyetine önem vermeyen servislerin sonu böyle forumlarda biter.
    Ne o , ne bu , ne her ikisi , nede hiçbiri...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı Th3Forc3s adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aydınmotor eski personeli değiştirmiş, sanırımm yeni ustalar bisiklet tamiricisi
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

Motosikleti
    Aynen neden yukardan kavrıyor bu kadarı Pekte iyi değil. Hatta rahatsız oluyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alet geldi bugün ambarlardan, yaklaşık bi 80 km yaptık çok yukarda kavradığı için bende iki kez ışıklarda stop ettirdim şaşkın gözler arasında bi ince rezillik duygusu.

@tyrx kardeşim servisten ön ve arka lastik havaları için ne dediler sana 30 a 33 mü?
    Ayriyetten mat tozlanma yapıyormu sende de?

OnuRR42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Arkadaşlar merhaba bayadır giremiyordum 2017 alan arkadaşlar falan var önceliklr hepinize hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim
    Çarşamba gecesi saat 02:00 sıralarında kaza yaptım :( olayı burada da paylaşmak istedim
    Şehir içi Konyayı bilen varsa nalçacı cad ışıklarından kalktım düz yolda ilerliyorum arkamda artçı srkadaşım var ve iki adet te biri cbr650f biri cbr600fa onlarında arkadında artçı var eve dönüyorduk ışıktan kalkarken baya baya uzakta olan belediye otobüsünü gördüm ağır ağır orta şeritte ilerliyordu benimde hızım 40.41.42 bu şekilde artıyordu arkadan sellektör zannettiğim Allah belasını versin kanalizasyon kapağına girmiş arkadaş farı sekti bende aynadan kontrol ediyorum neden sellektör yaptı diye ben ona bakarken aynadan otobüs yolda hiç bir uyarı levhası olmayan çalışma yerinden 50 mt uzakta bile duba olmayan köprü çalışmasını son anda fark edip aniden duruyor otobüslerin fren sistemini bilirsiniz 50km hızla giderken bas olduğu yere durur o ara arkamdaki arkadaşım depoya vurmaya başladı (normalde depoya gaza bas diye veya yavaşla diye vurur) içimden dedimki niye vuruyor bu salak tabi o ara ben ne olduysa Allah tarafından gözüme perde indi o anı görmüyorum gözümü açtım depoya vuruyor kıracak gibi en son anda bağırışını duydum Onuuur ! Diye dedimki önümde bi bok var bi baktım otobüs o olayı gaşıyanlar bilir bütün hareket senelerce motor tecrübesi o anda gidiyor ve istemsizce ağzımı yüzümü gözümü kapatarak frenlere abandım basar basmaz kaydık ve yere düştük bu dediğim olay 3 saniyede gerçekleşiyor depoya vurması veya seslenmesi benim otobüsü son anda görmem gözümü açtığımda otobüsün altındaydım sadece kafam dışarıdaydı Allah'a çok şükür o da kafasını otobüsün tamponun alt tarafına vurmuş ve yerde yatıyordu hiç bişey yoktu ikimizde de benim soğuk kanlılığımdan olsa gerek daha önceki kazamda yaptığım gibi ditek ayağa kalktım arkadaşımın durumunu kontrol etmek için bi anda her taraf insan doldu belediye otobüsündekiler falan indi herkes bakıyor falan kimisi yardım ediyor ambulans polis aradılar ambulans geldi yasini ambulansla hasteneye yolladık sol bacağımda ağrı var kalkamam dedi onu gönderdim bir de ne göreyim otobüs köprü çalışmasının dibinde (fotoğrafları atacağım) köprü çalışanları(yaya köprüsü) bi anda her yere duba koymaya başladılar ışıklı dubalar ikaz lambaları o ara kaza nedeniyle gaflete düşüyorsunuz hiç bişey düşünemiyorsunuz trafik polisleri tutanağı falan kendi tuttular bana hiç bişey sormadılar daha sonra bi ekip beni karakola götürdü ifade vermek için ifademde doğru neyse onu söyledim saptırmadan polis benden önce otobüs şoförününkini aldı onun ifadesine göre yolda giderken önündeki araç ( buraya dikkat) aniden duruyor dubaları görüp bu da o durunca duruyor aniden ve bende arkadan geliyorum duramıyorum (abs önemli) kayıyorum motor otobüsün altına biz altına ... şimdi kazadan bi gün sonra konuşuyoruz arkadaki motorun artçısı abi kaza anında belediye otobüsünden inen bi kaç kişi telefon numaralarını verdi bişey olursa dava mahkeme şahitlik yaparız demişler otobüsün önünde araç yokmuş otobüs bi anda yolda giderken dubaları görüp aniden durmuş (gece tramvay seferlerini otobüsle yapıyorlar tramvayın durağına karşılık gelen tarafta yolda durarak yolcu indiriyorlar veya bindiriyorlar) arkadan vurduğum için kusur bende fakat onun freniyle benimki bir değil takip mesafemi korumama rağmen yine de kayarak düşüyorsun her neyse olayı da daha tam yazamadım anlatamıyorsun çünkü yaşandığı gibi yarın emniyetten sonucu almaya gideceğim ondan sonra tekrar burdayım.
    GEREKSİZ RİSK = BEKLENMEDİK ÖLÜM

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)