Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    İçin rahat etmiyorsa akropovic ile irtibata geçip kontrol ettirmeyi deneyebilirsin. Barkod veya seri no dan. Şirketin orjinal ürünü teyit konusunda yardımcı olma ihtimali çok yüksek.

Zippo eyw sağolasın. İmam tahmin çok iyi, ama o da değil. Yeni motorum en az r6 kadar sevdiğim,istediğim bir motordu. Hep aklimdaydi. Kısmet bu zamanlaraymis. Plaka sigorta herşeyi bitsin,gidip teslim alayım fotoyu eklicem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RevsYourHeart
    merhaba arkadaşlar. 3. ayda R25 satın alarak bende aranıza katılmış bulunmaktayım.Kullanım kitapçığına uygun bir şekilde rodaj dönemini bitirdim ve şuan motorum 4 bin km' ye yaklaştı. Geçtiğimiz pazar günü motorun limitlerini görmek adına Sakarya ya doğru yola çıktım. Bi kaç sefer yaptığım son hız denemelerinde motorun 155 - 165 KMH lerde kaldığını farkettim. Lastik basıncım, zincir ayarım ve rüzgarsız yolda hem düzlükte ya da rampa aşağı motor bu hızları bir türlü aşmadı. 5 viteste motor cok zor ivmeleniyor ve 6 . vitesteyse hiç tepki yok motor çakılı kalıyor rampa aşağı olmasına rağmen. Sanki motorun alt devirleride ölü gibi gelmeye başladı. Normal şartlarda motorun 180 lere kadar cok zorlanmadan cıkması gerekmiyor mu? Sorun sizece ne olabilir ?

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maskulen34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. 3. ayda R25 satın alarak bende aranıza katılmış bulunmaktayım.Kullanım kitapçığına uygun bir şekilde rodaj dönemini bitirdim ve şuan motorum 4 bin km' ye yaklaştı. Geçtiğimiz pazar günü motorun limitlerini görmek adına Sakarya ya doğru yola çıktım. Bi kaç sefer yaptığım son hız denemelerinde motorun 155 - 165 KMH lerde kaldığını farkettim. Lastik basıncım, zincir ayarım ve rüzgarsız yolda hem düzlükte ya da rampa aşağı motor bu hızları bir türlü aşmadı. 5 viteste motor cok zor ivmeleniyor ve 6 . vitesteyse hiç tepki yok motor çakılı kalıyor rampa aşağı olmasına rağmen. Sanki motorun alt devirleride ölü gibi gelmeye başladı. Normal şartlarda motorun 180 lere kadar cok zorlanmadan cıkması gerekmiyor mu? Sorun sizece ne olabilir ?
    Motor daha açılmamıştır endişelenmeyin yavaş yavaş olması gerektiği gibi açılacaktır. Bir süre yüksek devirlerde kullanın motoru. 180'lere kadar rahat çıkmıyor 140-150'ye kadar rahat çıkar sonra ivmelenme yavaşlar. Zamanla düzelir servise gidip yazılımı kontrol ettirin bu arada.

Motosikleti
    RevsYourHeart
    Moturun açılması için 4000 km yeterli değil mi ? Motor 165 ten sonra gaza hiç tepki vermiyor ve cakılı kalıyor. Açıkçası bu durum severek aldığım makinadan soğumama neden oldu. Bu sıralar motoru yüksek devirlerde sıkıştırarak kullanıyorum. Umarım daha sıkıntılı bir durumla karşılaşmam.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Moturun açılması için 4000 km yeterli değil mi ? Motor 165 ten sonra gaza hiç tepki vermiyor ve cakılı kalıyor. Açıkçası bu durum severek aldığım makinadan soğumama neden oldu. Bu sıralar motoru yüksek devirlerde sıkıştırarak kullanıyorum. Umarım daha sıkıntılı bir durumla karşılaşmam.
    Alt viteslerden devirleri doldurarak mı geliyorsunuz yoksa 6 vitesten mi hızlanıyorsunuz

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 bin km boyunca şehir içinde kullandıysanız açılmaması normal. Dert etmeyin keyifle binin motorunuza.

Motosikleti
    RevsYourHeart
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alt viteslerden devirleri doldurarak mı geliyorsunuz yoksa 6 vitesten mi hızlanıyorsunuz
    Alt viteslerden dogru 13.500 rpm de vites arttırarak hızlanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 bin km boyunca şehir içinde kullandıysanız açılmaması normal. Dert etmeyin keyifle binin motorunuza.
    Genellikle rodajı şehir içinde yaptım ve ilk etapta 7 bin devir daha sonra 8400 devir cevirdim. Bu esnada devrin sürekli sabit kalmamasınada özen gösterdim. Rodaj bittikten sonra şehir içinde 150 kmh lere kadar cıktığım oldu ve bir sorun yokmuş gibi geldi. Ama son hız denemelerinde karşıma çıkan tablo açıkçası canımı sıktı. Makinanın çapı belli gideri belli çok üst hızlar beklemiyorum tabikide ama 160 larda gaz kesmeside bana ironik geldi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı RedTuborg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 te karar kıldık almak için
    Siz kullananlara soralım uzun boylular için gider mi? Altımızda küçük kalır mı bi sıkıntıya girer miyiz?
    Gözden kaçmış sanırım

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Tuborg,r25 sana küçük kalmaz. İçin rahat olarak alabilirsin.

Maskulen,r25 170 lere kadar güzel gelir. Motorunla Silivri yap, 140-150 lerde kullanmanı tavsiye ederim. Biraz alışsın. Sonra yedire yedire ,devirleri kullanarak gel üst hızlara. 170 km de gaz yer r25 fakat ivmelenmw için süre mesafe uzar. Gaz yemezse vitesi küçükt red line girmeden tekrar ust vitese geç.

Denedin yine olmuyorsa o zaman servise sokarsın.

Motosikleti
    RevsYourHeart
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuborg,r25 sana küçük kalmaz. İçin rahat olarak alabilirsin.

Maskulen,r25 170 lere kadar güzel gelir. Motorunla Silivri yap, 140-150 lerde kullanmanı tavsiye ederim. Biraz alışsın. Sonra yedire yedire ,devirleri kullanarak gel üst hızlara. 170 km de gaz yer r25 fakat ivmelenmw için süre mesafe uzar. Gaz yemezse vitesi küçükt red line girmeden tekrar ust vitese geç.

Denedin yine olmuyorsa o zaman servise sokarsın.
    Bu haftasonuda sehir disi surus planliyorum. sanirim uzun yol yapmak motora iyi gelicektir. cumartesi guzel hava var edirne tarafina dogru gidicem gelmek isteyen arkadaslar olursa herkesi beklerim.
    Salurbey bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    bundan önce pulsar sürüyordum android bile bu kadar güncelleme almıyordu.r25 dede bir yazılım olayı vs varmıdır ?

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Burak hic duymadım.

Beyler bugun Honda Marmara'nın test sürüşü ne katıldım. 30-35 dkk lik sürüşler şeklinde. Kullandığım motorlar, Nc750,Rally250,Africa tween en full versiyonu,Cbr650f,Cb650f. Kullanmadığım 2 model kaldı. Yoruldum döndüm

En beğendiğim motorlar cbr650f ve cb650f. 2 side müthiş. Almayı düşünenler varsa hic düşünmesin, yanlız tek kusurlari ağır olmalari,yani 185-190 kg olsalar süper olurmuşm. Hee bu arada Africa tween ciddi anlamda tecrübe isteyen bir motor,gaz tepkisi çok sert.
    burak burk bunu beğendi.

Motosikleti
    RevsYourHeart
    Burak hic duymadım.

Beyler bugun Honda Marmara'nın test sürüşü ne katıldım. 30-35 dkk lik sürüşler şeklinde. Kullandığım motorlar, Nc750,Rally250,Africa tween en full versiyonu,Cbr650f,Cb650f. Kullanmadığım 2 model kaldı. Yoruldum döndüm

En beğendiğim motorlar cbr650f ve cb650f. 2 side müthiş. Almayı düşünenler varsa hic düşünmesin, yanlız tek kusurlari ağır olmalari,yani 185-190 kg olsalar süper olurmuşm. Hee bu arada Africa tween ciddi anlamda tecrübe isteyen bir motor,gaz tepkisi çok sert.
    bugun bende er6 surdum gercekten keyifli makinaydi. 650f ten bahsetsene biraz. bence agirlik olarak makul o kilolari hakkediyor. goruntu olarak cbr250 nin abisi gibi. hosuma giden ender makinalardan.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    650f benim radarimdaydi. Ama bambaşka bir motor aldım önümüzdeki haftaiçi teslim alıcam ufak tefek sinir bozucu karışıklıklar oldu yoksa bugun bendeydi neyse.

Öncelikle sesine hasta oldum. Stock egsozla bile mükemmel. Görüntü güzel,oturuş poz rahat aynı r25 nerdeyse. Sele gidon arasındaki mesafe daha kısa. Depo geniş baya. Gücu gayet yerinde,gazı açınca teker sarıyor,çok keyifli makina. Frenler gayet iyi abs de var. Bugun testte 190 a kdr çıkmışım video izlerken evde fark ettim anlamıyorsun o hizlara geldiğini,zorlanmadan geliyor ve sana hissettirmiyor.

Tek eksi yanı ağırlığı,215 kg ,virajlarda hissettiriyor veya sağa sola cekmek istediginde. Gönül isterdi 185 kg olsun o zmn bambaşka bir hal alırdı. Ee onun icinde 600rr var ama oturuş poz SS lerde yarım saat sonra fena halde ağrı yapar ama cbr650f de hiçbişi olmaz.

Sonuç kesinlikle düşünulmesi gereken motor,her ihtyaca cvp verir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

çok kısa bir kısmını ekliyorum cbr650f sürüşümün
    maskulen34 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    650f benim radarimdaydi. Ama bambaşka bir motor aldım önümüzdeki haftaiçi teslim alıcam ufak tefek sinir bozucu karışıklıklar oldu yoksa bugun bendeydi neyse.

Öncelikle sesine hasta oldum. Stock egsozla bile mükemmel. Görüntü güzel,oturuş poz rahat aynı r25 nerdeyse. Sele gidon arasındaki mesafe daha kısa. Depo geniş baya. Gücu gayet yerinde,gazı açınca teker sarıyor,çok keyifli makina. Frenler gayet iyi abs de var. Bugun testte 190 a kdr çıkmışım video izlerken evde fark ettim anlamıyorsun o hizlara geldiğini,zorlanmadan geliyor ve sana hissettirmiyor.

Tek eksi yanı ağırlığı,215 kg ,virajlarda hissettiriyor veya sağa sola cekmek istediginde. Gönül isterdi 185 kg olsun o zmn bambaşka bir hal alırdı. Ee onun icinde 600rr var ama oturuş poz SS lerde yarım saat sonra fena halde ağrı yapar ama cbr650f de hiçbişi olmaz.

Sonuç kesinlikle düşünulmesi gereken motor,her ihtyaca cvp verir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=xFBo...ature=youtu.be

çok kısa bir kısmını ekliyorum cbr650f sürüşümün
    bende hastasıyım bu motorun 2017 modeller sanırım makyajlandı motor ve teknik bakımından iyice hayvan gibi olmuş heralde.2 kötü yanı var 1. o rezalet ötesi kadranı 2. fiyat çok ama çok arttı.teknik olarak mt07 ern6 kategorisinde ama 1 gömlek büyük tabi.gönül isterdi aynı fiyatlarda olmalarını mt09 z900 ün fiyatına ciddi yaklaşmış artık

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    mt 07 kullanmadım,kesin eğlenceli makinadır ama bmw r90 kullandım torkuna kımse yaklasamıyor 120 nm tork fakat 4 silindirin sesi gidişi bambaşka,sesini şöyle söyliyim sana motor marşa basınca stock egsozla bir kükreme başlıyor. Teknik olarak artıları eksileri vardır,fiyat performans için bişi diyemiyorum , oturup biraz çalışmak gerek teknik özelliklerine ama makina deli köpek çok zevkli kullanması,görünüşte iyi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    katogoriside daha fenası yok dediğim gibi zaten.pek kendi segmentide yok aslında mt07 09 arasında kalıyor çünkü.daha fazlasına kimsenin ihtiyacı olmaz.
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    yani şöyle söylüyorum her zaman, ihtyaçlar var motor seçerken ama herkes için ihtyaç öncelik değil,motoru beğenmek,sevmek,içine sindirmek meselesi.O yüzden ihtyaçtan ziyade istediği motoru almaya inanıyorum ben. güç için gayet yeterli makina ama adam ss sever gider 200 beygir alır fıtı fıtı sürer,tüm gücü limitleri kullanmaz ama mutlu eder o motora sahip olmak.
    maskulen34 bunu beğendi.

Motosikleti
    RevsYourHeart
    merhaba arkadaslar. haftasonu cok hareketli gecti. cumartesi sabah yola ciktim bi edirne yaptim. edirnede bi yemek molasindan sonra gidonu geliboluya kirdim kesan yolu uzerinde fena ruzgara denk geldim. yaklasik bi saat boyunca kufur ede ede saga yatik vaziyette yola devam ettim saat 16.00 gibi geliboluya indim. bi yemek yedikten sonra 5 te donus yoluna ciktim. kesan / tekirdag uzerinden istanbula donus yaptim. keyifli bi yolucuk oldu. totalde 850 km yol yaptim ve 250 tl benzin harcadim. zaman zaman 120 = 130 gittim zaman zaman surekli motoru sikistirdim. kabaca km de 30 kurus yaktim diyebilirim. R25 le artciniz yoksa uzun yol cok yormuyo. motorda olan tek rahatsizligim yoluna gore bazi yerlerde hacminden dolayi yavas kalmasi gidiste motoru sikistirmama ragmen 165 kmh lerde motor ivmeyi birakiyordu. donus yolunda ise tablo degisti motor 165 ten sonra ivmelenmeye devam etti ve 184 KMH leri gordum. sanirim motor acilmaya basladi. Yalniz bugun farkettigim suruste ozellikle 1. ve 2. viteste gaz actigimda ozellikle 5.000 ya 7.000 rpm aralarinda sanki motor kesiliyomus gibi oluyor. daha alt ya da daha ust devirlerde boyle bir sorun yok. sebebi hakkinda bi fikri olan var mi
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Yol diye bunaa derim. Güzel. Ben yaşamadım,her devirde gaz yerdi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)