Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı hakaniko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatalı seriden değildir belki sizinki.

Bu arada koruma takozu tavsiye edecek olan varmı?
    Yok değişecek dedi seninki sipariş ettim dedi. ama bakım zamanı geldi şimdi yağ ve yağ filtresi değişecekse beleşe mi gelecek benim bakım yahu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar merhaba.
    R25 alma niyetindeyim daha önceden bi çok motosiklet kulllandım, şuanki bütcem ve motordan beklentilerim r25i gösteriyor.
    Fakat bi konu hakkında danışmak istediklerim var.
    Geri çağırılma muabbeti tüm r25 lerde varmı? sıfır motor alıp bloğu açtırmak pek içime sinmiyor açıkcası,
    bu konuda beni aydınllatırsanız sevinirim.
    2016 5000km geçmemiş r25 ini satmsk isteyen arkadaşlarlada iletişim kurabilirsek sevinirim.
    iyi forumlar..

Motosikleti
    yamaha r25
    R25 E TELEFON TUTACAĞI TAKTIK GAYET GÜZEL OLDU İHTİYACI OLANLAR TAKSIN https://www.facebook.com/YAMHAR25/ph...type=3&theaterSAYFAYIDA BEĞENİRSENİZ SEVİNİRİM FOTOĞRAFLARINIZIDA SİZİ ETİKETLİYEREK YAYINLIYCAĞIZ

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Delye1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.
    R25 alma niyetindeyim daha önceden bi çok motosiklet kulllandım, şuanki bütcem ve motordan beklentilerim r25i gösteriyor.
    Fakat bi konu hakkında danışmak istediklerim var.
    Geri çağırılma muabbeti tüm r25 lerde varmı? sıfır motor alıp bloğu açtırmak pek içime sinmiyor açıkcası,
    bu konuda beni aydınllatırsanız sevinirim.
    2016 5000km geçmemiş r25 ini satmsk isteyen arkadaşlarlada iletişim kurabilirsek sevinirim.
    iyi forumlar..
    Hocam yakıt pompası için blok açılmıyor. Sadece sağ yandaki debriyaj kapağı açılıyor. Debriyaj baskı plakası değişimi yapılacakmış gibi düşün. Yani komple motor bloğunu açma falan yok, gözünüzde büyütmeyin bu kadar.
    yağ boşaltılacak, 8-9 civata sökülüp yan kapak açılacak, pompa değişip kapak kapatılacak. Yağ yeniden doldurulacak, aha bu kadar

Ama sıfır motorda yan kapağın da açılmasını istememeniz normal. Ancak bu gerekli bir işlem. Yamaha işi şansa bırakmayıp ileride olası yağ pompası dişli sıyırması sorunu ortaya çıkmaması için bu parça değişimini yapıyor.

aydınlattığınız için teşekkür ederim

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yakıt pompası için blok açılmıyor. Sadece sağ yandaki debriyaj kapağı açılıyor. Debriyaj baskı plakası değişimi yapılacakmış gibi düşün. Yani komple motor bloğunu açma falan yok, gözünüzde büyütmeyin bu kadar.
    yağ boşaltılacak, 8-9 civata sökülüp yan kapak açılacak, pompa değişip kapak kapatılacak. Yağ yeniden doldurulacak, aha bu kadar

Ama sıfır motorda yan kapağın da açılmasını istememeniz normal. Ancak bu gerekli bir işlem. Yamaha işi şansa bırakmayıp ileride olası yağ pompası dişli sıyırması sorunu ortaya çıkmaması için bu parça değişimini yapıyor.
    Bende parca geldiginde degisimini yaptiricam

Herhangi bir ucret iatemiyolar dimi yag iscilik filan

Motosikleti
    yamaha r25

Bir düzeltme yapim yağı bpşaltmadan yapılıyor işlem, sağ grenaj sökülüyor bir kaç vida.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende parca geldiginde degisimini yaptiricam

Herhangi bir ucret iatemiyolar dimi yag iscilik filan
    1 kuruş ücret dahi talep edilmiyor ve edilmemeli de zaten. Yamaha değişmesi gereken parçaları set olarak her motor için servise gönderiyor ve tüm işçilik, parça vs garanti kapsamında olduğu için ücretsiz gerçekleşiyor.

Benim motorumda yağ pompası ve debriyaj tası değişimi yapıldı. Halbuki ne yağ pompası nede debriyajdan yana hiçbir sorunum yoktu. Ama yamaha bedavadan motorumun parçalarını yenilemek isteyince hayır demedim

Bazı arkadaşlar ücret vs verdiklerini yazmışlar facede gördüm. Msj atıp neden ücret verdiklerini sorunca bakım zamanı geldiği için kendi istekleriyle motora ekstradan bakım yaptırdıklarını (yeni yağ konması + yağ filtresi değişimi vs) ve bu yüzden bakım ücreti verdiklerini belirttiler.
    Yani normalde garanti kapsamında değişecek parçalar ve işçiliği için ücret talebi yok. Ama uyanıklık yapıp: "eliniz değmişken şu bakımını da bedavaya aradan çıkarıverin gari" derseniz servis onu yemiyor, "bakımın malzeme ve işçilik ücretini ayrıca alırım canım benim" diyorlar...

Yani bu garanti kapsamındaki işlemler için ücret ödemeyeceksiniz, ücret talep eden bayii olursa da durumu yamaha türkiyeye acilen bildirin.

Motosikleti
    Xmax
    1 kuruş ücret dahi talep edilmiyor ve edilmemeli de zaten. Yamaha değişmesi gereken parçaları set olarak her motor için servise gönderiyor ve tüm işçilik, parça vs garanti kapsamında olduğu için ücretsiz gerçekleşiyor.

Benim motorumda yağ pompası ve debriyaj tası değişimi yapıldı. Halbuki ne yağ pompası nede debriyajdan yana hiçbir sorunum yoktu. Ama yamaha bedavadan motorumun parçalarını yenilemek isteyince hayır demedim

Bazı arkadaşlar ücret vs verdiklerini yazmışlar facede gördüm. Msj atıp neden ücret verdiklerini sorunca bakım zamanı geldiği için kendi istekleriyle motora ekstradan bakım yaptırdıklarını (yeni yağ konması + yağ filtresi değişimi vs) ve bu yüzden bakım ücreti verdiklerini belirttiler.
    Yani normalde garanti kapsamında değişecek parçalar ve işçiliği için ücret talebi yok. Ama uyanıklık yapıp: "eliniz değmişken şu bakımını da bedavaya aradan çıkarıverin gari" derseniz servis onu yemiyor, "bakımın malzeme ve işçilik ücretini ayrıca alırım canım benim" diyorlar...

Yani bu garanti kapsamındaki işlemler için ücret ödemeyeceksiniz, ücret talep eden bayii olursa da durumu yamaha türkiyeye acilen bildirin.
    bende geçen hafta servise gittim kayıt ettirdim parça istediler merkezden muhtemelen cuma gününe kadar gelir.
    şuanda benim motorumdada bi sorun yok ama kullanmıyorum ne olur ne olmaz

Motosikleti
    yamaha mt-25
    değişecek parçaların arızalanmış durumları. bence değiştirmeden motoru fazla zorlamayın

Motosikleti
    YAMAHA R25
    bugun sabah ızmır ızmotoya motoru teslım ettım parcayı degıstırceklermıs bakalım parca degıstıkten sonra bı farklılık olcak mı 1-2 gun ıcınde sıze donusyapcaz dedıler.

SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    yamaha gibi bir markanın böyle büyük bir sorunla karşılaşması bence göz ardı elemeyecek bir hata.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı ybrdenr25e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun sabah ızmır ızmotoya motoru teslım ettım parcayı degıstırceklermıs bakalım parca degıstıkten sonra bı farklılık olcak mı 1-2 gun ıcınde sıze donusyapcaz dedıler.
    izmoto sadece yağ pompasını degiştiriyor galiba bi kaç yerden öyle duyum aldım arayıp bi sorun yada direk gidin yağ pompasıyla birlikte debriyaj rulmanı mı kapagımı neydi oda degişecek üstteki fotolarda bariz belli zaten . https://www.youtube.com/watch?v=a_pS833FF9E şu videoda 3.10 dk dan sonra izleyiniz. degişen parçaları gösteriyor ve değişim anının videosu mevcut.

SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmoto sadece yağ pompasını degiştiriyor galiba bi kaç yerden öyle duyum aldım arayıp bi sorun yada direk gidin yağ pompasıyla birlikte debriyaj rulmanı mı kapagımı neydi oda degişecek üstteki fotolarda bariz belli zaten . https://www.youtube.com/watch?v=a_pS833FF9E şu videoda 3.10 dk dan sonra izleyiniz. degişen parçaları gösteriyor ve değişim anının videosu mevcut.
    hangi parcaların değişmesi lazım hocam tek yazında alıp değiştirelim ?
    uzaklar yolcusu.

bende bu gün değiştirdim arkadaşlar 2 saat sürdü inşallah bundan sonra sorun çıkmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

arkadaşlar benim yağı boşaltıpda yaptı usta

Motosikleti
    Honda CB650F
    Alıntı gökay77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu gün değiştirdim arkadaşlar 2 saat sürdü inşallah bundan sonra sorun çıkmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

arkadaşlar benim yağı boşaltıpda yaptı usta
    Hangi bayi de yaptırdınız? Aynı yağımı koydu, yeni yağ koyduysa ücret aldılar mı?

Motosikleti
    Xmax
    ben geçen hafta başvuru yaptım servise yazdırdım hala aramadılar vay beee yıldız tic. xmax hep sana geldi r25 de gelicekti ama bu olmadı

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Arkadaşlar dün Kocaeli'de şişman yamaha'da şu yağ pompası işini bende değiştirttim motosiklet 19600KM'deydi bakımda aradan çıksın dedim 30 dakikalık işe 85TL işçilik aldılar sadece yağ ve filtresinin değişmesini istedim 15.000'de bujilerini değiştirttiğimden. Adam bana diyor ki o kadar şeyin değişti falan aslında 3 saatti senin süren 1.70 saat kestim dedi. Kesinlikle bu adamlara gitmeyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

Kocaeli'de başka motosikletçide yok bazen el mahkum gideceğiz ama

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün Kocaeli'de şişman yamaha'da şu yağ pompası işini bende değiştirttim motosiklet 19600KM'deydi bakımda aradan çıksın dedim 30 dakikalık işe 85TL işçilik aldılar sadece yağ ve filtresinin değişmesini istedim 15.000'de bujilerini değiştirttiğimden. Adam bana diyor ki o kadar şeyin değişti falan aslında 3 saatti senin süren 1.70 saat kestim dedi. Kesinlikle bu adamlara gitmeyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

Kocaeli'de başka motosikletçide yok bazen el mahkum gideceğiz ama
    benim motor yamaha şişman çıkışlı ama ben kocaeliye gidemem ki aradılar iyi hoş gelin dediler yapalım bende ümraniye yıldıza gittim 10 gün oldu hala yok araya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)