Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Derbi ETX 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben motora yeni baslicamda cross veya offroad alcam arazi icin derbi etx 150 iyimu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Merhaba ben klk defa mitir alcam secimim cross turu olcak. Derbi etx 150 de aklim kaldi. Feci engebeli Arazide nasil gider merak ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bunun yerine Mondial Z-one 150 tavsiye ederim. Servis ve yedek parça daha rahat ve ekonomik olur. Nasıl olsa Derbi'yi de Mondial'i de Zongshen üretiyor. İkisi de safkan çinli.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    STX olsa olabilir ama ETX, Z-One'dan çok daha güzel ve rahat bir motor. Bunun aynısı Spada Anton 150 ve Anton 200 olarak satılıyor. 200 cc olanı çok merak ediyorum.

Semih Altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Derbi ETX 150
    Merhaba Arkadaşlar,
    1300 Km de 2. el aldığım Derbi ETX 150 ile ilgili düşüncelerimi aktarmak istiyorum.

Yaklaşık 1000 Km'dir kullanıyorum
    İlk motorum, düşük cc olsun istedim. CBF YBR ve diğer çin markalarının görüntüsünü beğenmedim.
    Derbi(yurt dışında Aprilla olarak satılıyor)tasarım olarak çok şık ve dikkat çekici.
    Yollarda sürekli soruyorlar nedir bunun markası diye.
    1,73 botundayım, ayaklarımı yere tam basabiliyorum.
    Çok rahat bir sürüşü var. Fakat başka bir motorla karşılaştıramam.
    100 Km ye rahatlıkla çıkıyor, 115 km'yi gördüm daha gider gibi geliyor ama denemedim uygun bir yol çıkmadı önüme.
    Kaldırıma çıkmak, bozuk yollar, tümsekler hiç rahatsızlık vermiyor, amortisörler gayet rahat.
    "Selesi" ve oturuş pozisyonu oldukça rahat, çok çok uzun saatler kullanmadım ama 1-1,5 saatlik sürüşler sorunsuz ve keyifli.
    Parçaları hiç pahalı değil, örnek elcik korumaların tanesi 2 Euro, duyduğum diğer fiyatlar aklımda kalmadı ama piyasadaki muadil modellerle yedek parçada fiyat farkı çok az diye tahmin ediyorum.
    70 TL benzinle 450 KM yol yaptım.
    Yan Ayak ve Orta sehpa mevcut. Sesi güzel:
    Dijital hız-vites göstergesi, normal devir göstergesi, Boş vites,benzin ve far açık ışıgı var. Uyarı ışıkları biraz daha parlak olabilirmiş.
    İşyerim maslak sanayide, çevremde çok fazla motorsiklet kullanıcısı ve usta var. Hepsi çok beğendi.
    Özellikle fiyatını duyunca. Ferco Motordan 4000 TL ye aldım.
    Eğer motorsiklete yeni başlıyorsanız, Enduro kullanmak istiyorum, başlangıç motoru ne olmalı diyorsanız mutlaka gidin görün derim.
    Motorun önceki sahibi motoru yatırmış yada başka bir nedenle viteste bir problem vardı. Garanti kapsamında hemen değiştirdiler, 1000 Km bakımını yaptılar sadece yağ parası aldılar. Servis sorunsuz çalışıyor, ilgili insanlar.
    İyiki bu modeli seçmişim diyorum, paylaşmak istedim.
    Herkesin gönlüne göre bir motoru olsun
    Yolunuz açık olsun
    Selamlar

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bu zamanda sıfır km 4000 tl'ye markalı motor bulmak zor

bican33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    STX olsa olabilir ama ETX, Z-One'dan çok daha güzel ve rahat bir motor. Bunun aynısı Spada Anton 150 ve Anton 200 olarak satılıyor. 200 cc olanı çok merak ediyorum.
    Derbi ETX 150 ile aynı görünümde olan KMT Falcon Wonder 150 ve Yuki Goldfoxs 150 marka motorlar mevcut. Hem bu motorlar 162,5 cc hacminde ve gücü de Derbiden yüksek. Derbiden farklı olarak tel jant değil, çelik jantlı. Tubeless lastik de takılabilir. Fiyat olarak derbi ve Spadadan ucuzlar. Yedek parça olarak da Derbiye kıyasla bulunabilirliği daha fazla olarak biliyorum.

Derbi ile Spada arasında kaldım. arada ciddi bir fark var mı kozmetik dışında? Motor aynı diye biliyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler