Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sercan abi benim motor tekirdagda oldugundan servis sknti .

Bende HRC stcker yapistirdim cok guzel oldu tavsiye ederim bide atlantis abicim su sele nin naylonunu sök yav :D
    yeni oldugu belli olsun bikacgün daha bırak tadını cıkarayım bu arada 75 km yapmısım bu zincir yagı felan nezaman yapılır bilen varmı yalıyalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Bayide bana bakima kadar elleme dediler ama benimde 74 km oldu bugun yikayip yagladm biraz .

MSX için başlangıç motosikleti olarak ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? YBR, CBF'yi çok araştırdım ama bir türlü tasarım açısından oturtamadım. Bu motosiklet küçük, şirin, sempatik-bu kriter evdekilere motosikleti sevdirebilmek için önemli -. Başlangıç için güzel olur gibime geliyor, şehir içinde keyifle kullanılabilir ama yine de bir sorayım dedim kullanıcılarına.

Merhaba arkadaşlar bu gün motora bakmaya gittim akhisara motor gayet şık görüldüğü kadar ufak değil. Bana sadece biraz ön farları aşağıdan gibi geldi. Selesi biraz sert Ben iri olmadığımdan arkama rahatca artcı oturabilir. Bu arada Akhisar Ordu bayisine gittik. Çok güzel karşılandık. Fiyatı 7600 TL dediler. Ben temmuz da alacağım için fazla detaylı konuşmadık ama yardımcı olabileceklerini söylediler. Ama motor çok hoşuma gitti yaw.

ALACAK ARKADAŞLARA DUYRULUR Gittiğimiz honda galerisi bu ay sonu fiyata zam gelecek dedi sizce ne kadar gelir ?

Msx icin söylemistim. Lifan gayet hos durmus.

mytheron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme enduro 250
    lifanı aldım arkadaşlar,sırf şu alet için 1.70 filan olmak isterdim.Kestirsemmi napsamya dizlerden.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı SercanG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön balatadan gelen ses bendede var, 1000 den sonra gider demissiniz, telike'de gitmez diyor, telike motosikletin yuksek km diye hatierliyorum, ses halen varmi sende ? Cok sinir bozucu bir ses bu trafikte millet kornaya basiyorum saniyor (630 km deyim)
    12000 deyim hala daha var tüm motosikletlerde var kendimin olan her motosiklette vardı incelediğim ve bakımını yaptığım her motosiklette vardı. ustalar sürücüler kıllanmasın diye balata alışınca gider diyor da yok öyle bişey görmedim ben bu arada 12000 bakımı için parçalarımın tayland dan gelmesini bekliyorum perşembe günü kaan abi gönderdi

Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim servisim uzakta ve ehliyetim olmadigi icin gidemiyorum ama tehlikeli bi durum soz konusu değil mis bakima kadar kullanicam bu sekil.

Motoru yikadiktan sonra 20 dkka gecti 4 dkka falan calistirdim sonra tak etti istop etti egzozdan geldi sanirsam sonra sorunsuz calisti turladim gezdim frenleri vitesleri kontrol ettim sorun olmadi yanliz
    sinyal verince ilk bi cizz diye ses geliyo su kacti sanirsam .

Birde istanbul fatihte yasiyorum arkadaslarimdan duydum egzozdan dolayi ceza yiyenleri gormusler egzozlari sokmusler ne kadar dogru yanlış bilemiyorum.

Hocam buraya 2 metre adam foto atsada belli olmaz yani motorun ustune oturmadan anlayamazsin cunku fotolarda cok kucuk duruyo
    egzozdan ceza yenir evet

Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bugun marmara foruma gittim garajında yarım saat falan durdum pantolonların terziden gelmesini beklemek için 10-12 kişi geldi sordu bende geçtim karsına sormasınlar falan diye oturdum izliemeye koyuldum millet takır takır gelip bakıyo kimisi kızlara gösteriyo kimi esine kimi sevgilisine 2 tane vespa vardı yine geldiler benim groma yapıstılar ilk baslarda guzel gibi geldide sonradan dusundumde kaç kişi baktı bunlar bide iyi niyetli olmasa ben olmasam ustune otursalar adam karıya kıza hava olsun diye yanlıs seyler yapsa kilidi var ama yinede bişeyler yaparlar diye baktım ilgi çok yoğun ama rahatsız edici geldi bana nazar oluruz allah korusun birsey yaparlar falan benim malım değerli )) siz boyle durumlarda napıyosunuz
    bu konuda çok haklısınız üzerinde çeşit çeşit aksesuarlar var. ben gördüğüm yerde azarlıyorum.

Alıntı ATLANTİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bugun beni hanım iceri almadı nedeni gecen kuyrugu sokmüstumya ıslak yerlerden gecence mahalle arasıda olsa camur kaskun en tepesinekadar ulasmıs sonuc evden kovuldukbu arada motoru alalı daha 75 km oldu enaza yarısıkadar kısi motorun markasını modelını nerden aldıgımı sordu henüz evin etrafından cıkmadıgım icin benden baska üstüne oturan yok ama mahalledeki gencler hepsi birerkez oturdu abi cok tatlı duruyo diye
    kaliteli bir maşa çamurluğu tavsiye ederim. benim taktığım inceydi aynısının 4 veya 5 mm liğinden yaptırıcam

Alıntı mytheron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 metre olmasamda 1.95 im.bugün bağcılarda yol üstünde bir bayii gördüm lifan 150-10b ye bindim.
    Normalde gayet büyük motor ama bakın bende nasıl durmuş.

http://i.hizliresim.com/EY3jW9.jpg
    ön cam çok işlevsel. kötü de durmamış fakat msx ile kıyaslamak lazım msx üzerinde nasıl durursunuz?

MSX mi Lifan mı?
    Lifan ise nedenini paylaşırmısınız?
    msx çünkü msx japon
    bugun bikac sticer yapıstırdım bakalım olmusmu olmamıs dediklerinizi sökücem

http://i60.tinypic.com/wsqqhd.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

http://i59.tinypic.com/2me4qcn.jpg

buda motorun termal fotografı iş gereyi elimizde termal kamerayla geziniyozda dedim bakayım bizim ufaklıgın nekadar etesi var
    stickerlar şahane olmuş

yeni oldugu belli olsun bikacgün daha bırak tadını cıkarayım bu arada 75 km yapmısım bu zincir yagı felan nezaman yapılır bilen varmı yalıyalım
    zincir yağını oring li zincirlerde her iki depoda bir yapardım. malümaliniz oringsiz zincir kullanıyoruz olabildiğince iyi yapışan zincir yağıyla (motulunkini tavsiye ederim) her depoda bir yağlayın. yani yaklaşık 250km de bir yağlayın. yağladıktan sonra mümkün mertebe 24 saat kullanmayın yağ iyice yapışsın aralara girsin ve merkezcil kuvvetten dolayı hemen atmasın. bu arada zincir değiştirdiğimden beri hiç yağlama yapmadım 500 km oldu. hala daha çok güzel yağlı, sıfır zincirin fabrika yağları daha uzun süre dayanır.

Alıntı kogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MSX için başlangıç motosikleti olarak ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? YBR, CBF'yi çok araştırdım ama bir türlü tasarım açısından oturtamadım. Bu motosiklet küçük, şirin, sempatik-bu kriter evdekilere motosikleti sevdirebilmek için önemli -. Başlangıç için güzel olur gibime geliyor, şehir içinde keyifle kullanılabilir ama yine de bir sorayım dedim kullanıcılarına.
    kesinlikle evet. ybr cbf de msx de şehiriçinde çok rahat kullanabileceğiniz motosikletler. ayrıca sizi üzmeyecek gaddar motosikletler bunlar
    lifanı aldım arkadaşlar,sırf şu alet için 1.70 filan olmak isterdim.Kestirsemmi napsamya dizlerden.
    hayırlısı olsun güle güle kullanın kazasız belasız. msx gibi ufak lifan ın pony modeli de var
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Telike msx ile uzun yol tecruben oldu mu? Ya cikayim diyorum her pazar guvenemiyorum. Yolda birakir diye degilde agrili olur diye korkuyorum.
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı vocco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telike msx ile uzun yol tecruben oldu mu? Ya cikayim diyorum her pazar guvenemiyorum. Yolda birakir diye degilde agrili olur diye korkuyorum.
    http://www.motosiklet.net/forum/nake...otografli.html

şöyle bi yazım var hocam
    ayrıca günde şehiriçinde 150 200km kullandığım zamanlar da oldu. sadece bu cuma 180km kullandım şehiriçinde. eğer bakımları tamsa
    zincir gerginliği, lastik havaları ve durumları, yağ, gaz debriyaj telleri, fren yağ seviyeleri kontrol edin hiç acımadan çıkın. motosikleti aldığım kerem arkadaşım da bir kaç kere ankara istanbul yapmış hiç sıkıntı ile karşılaşmamış.

ayrıca ekleme olarak uzun yol ve kamp olayına gireceğim bu yaz bitmeden eksiklerim var
    çadır
    şişme yatak
    katlanır kamp sandalyesi
    soft yan çantalar

bunları tamamladığımda rahatlıkla kamplara gidebilirim. kamp yapmak isteyen arkadaşlar olursa ince detayları ve en gerekli malzeme listesini paylaşabilirim.

Telike sagol bende izmirliyim göztepeden . Ama isim sebebiyle istanbulda yasiyorum . Bu gün havada efsane bakalim yol yapicaz gibi gozukuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:55 ----------

Kamp olarak nereyi düşünÜyorsun bu arada. Güzergahin neresı olucak yani.
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı vocco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telike sagol bende izmirliyim göztepeden . Ama isim sebebiyle istanbulda yasiyorum . Bu gün havada efsane bakalim yol yapicaz gibi gozukuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:55 ----------

Kamp olarak nereyi düşünÜyorsun bu arada. Güzergahin neresı olucak yani.
    istanbula da gelmeyi düşünüyorum msx ile ama öncelikle gazlı arka amortisörümün gelmesini bekliyorum. takıp ayarlarını yapıp öyle o kadar yola çıkarım anca.

kamp için izmirde gidilcecek yer çok urla tarafı seferihisar tarafı var en yakınlarda onun dışında, smyrna riders grubumuzdaki dostlarımız bu haftasonu çanakkaleye gittiler eğer ekipmanlarım olsaydı ben de gidebilirdim yani festivaller ve onun dışında kendi gezilerim olacak.
    Yiğit Can

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbula da gelmeyi düşünüyorum msx ile ama öncelikle gazlı arka amortisörümün gelmesini bekliyorum. takıp ayarlarını yapıp öyle o kadar yola çıkarım anca.

kamp için izmirde gidilcecek yer çok urla tarafı seferihisar tarafı var en yakınlarda onun dışında, smyrna riders grubumuzdaki dostlarımız bu haftasonu çanakkaleye gittiler eğer ekipmanlarım olsaydı ben de gidebilirdim yani festivaller ve onun dışında kendi gezilerim olacak.
    Kamp malzemelerim hazır, malzemeleri koymak için çanta demirim de hazır Sadece ahtapot file eksiğim kaldı. Tulum, çadır, katlanabilir ufak taburem var.

İstanbul'a kamp malzemeleri ile gelirsen harika olur, güzel bir kamp yaparız diye düşünüyorum.

Bende Temmuz ortaları veya sonu civarı İzmir yapmayı planlıyorum.

Bu arada MSX için soft yan çantaları merak ettim açıkcası. Nereye takıyoruz onları?
    telike bunu beğendi.

Kaldorein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX125, KTM Duke 250 ABS
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamp malzemelerim hazır, malzemeleri koymak için çanta demirim de hazır Sadece ahtapot file eksiğim kaldı. Tulum, çadır, katlanabilir ufak taburem var.

İstanbul'a kamp malzemeleri ile gelirsen harika olur, güzel bir kamp yaparız diye düşünüyorum.

Bu arada MSX için soft yan çantaları merak ettim açıkcası. Nereye takıyoruz onları?
    Önümüzdeki ay çanta demiri ve eksikleri tamamlayıp temmuz-ağustos gibi ben de dahil olabilirim olaya.
    telike bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kamyonların 20 ile falan çıktığı rampalarda Msx125 80km hızda sabit kalabiliyomu ? 60'a falan düşüyosa uzun yol sıkıntı olur bence.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu teklif süper oldu teşekkür ederim. kamp malzemesi olarak yanıma çadır ve yatağımı alırım. geri kalanları zaten istanbula gelirken atarım çantaya.

soft çanta olayını ben de denemek istiyorum işte. bi şekilde de oldurucam çünkü tek arkaya çanta ile yeterli malzemeyi sığdıramam. yanlara lazım. bakalım bi zamanı gelsin de. yaparız bişeyler yeni fikirler de çıkıyor sonuçta
    kaldorein de gellir istanbuldaki tüm arkadaşlarla buluşuruz evinden aldırırız herkesi

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamyonların 20 ile falan çıktığı rampalarda Msx125 80km hızda sabit kalabiliyomu ? 60'a falan düşüyosa uzun yol sıkıntı olur bence.
    kafanı kurcalama, çıkar. çıkmasa bile inip itelersin. kilometrelerce yolu bisikletle giden adamım bana mı koycak. 100kilo makina alırım sırtıma ben çıkartırım gerekirse.
    Yiğit Can

Merhaba MSX kullanıcıları. Konunuzu severek takip ediyorum arada attığınız fotoğrafları görünce gerçekten mutlu oluyorum nedense umarım bu yorumum fotoğraf paylaşımlarınızı arttırır

Birde bugün çarşıda yürürken gözüme ufak bir motor çarptı ve birde baktım ki MSX'in Racing modeli. Hemde elektrikli

Modeli merak edenler için linkini buldum birde :D
    http://www.yuki.com.tr/urun/13/kr25-ava-3000

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Çinli degilmi hocam herseyi yapar :D
    ön sakal msx e uyuyosa alirim ucuzsa 😂

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    3-4 belki 5mm sac kıvırarak uydururz aslında.
    Yiğit Can

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    ulan şeytan dürtüyor bu aralar alsam mı tekrar diye 2. ellere bakıyorum ama güvenemiyorum :(

Telike istanbula geldiginde mutlaka bir bulusma yapalim. Bende yillik izinde cesaretimi toplarsam izmire cikicam babamin yanina. Beni dusunduren yalovadan cikinca gemlik felan o yokuslarda aci ceker miyim.? Ama telikenin de dedigi gibi o yollari bisikletle giden adamlar var. Bir sey sorucam aramizda ybr felan kullanan varsa soyleyebilir mi bizim msx ler konfor rahatlik olarak ybr tarzi motorlara gore sizce nasil?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)