Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    Alıntı mytheron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,aranıza sadece üyelik olarak yeni katıldım.İstanbulda araç sürücüsüyüm fakat uzun zamandırda bir motosikletim olsun istiyorum malum trafikten dolayı.
    Öncelikle kontak çevirmişliğim yok motor ile,tecrübem sıfır.Fakat araba ile trafik okumam iyidir,dikkatliyimdir çoğu zaman,motorda zorlanacağımı sanmıyorum.Zaten hız merakımda yok.
    İnşallah bir grom almak istiyorum.Maxi scooter düşündüm fakat çok pahalı olucak kıyafetlerle birlikte.Bu sebepten hem fiyatıyla hem kalitesiyle honda grom bana hitap ediyor.
    Gel gelelim 1.95 boy 90 kiloyum.Ama genede birçok videoda gördüğüm uzun boylular çokta eğrelti durmuyor.Ne olursa olsun alacağım inşallah
    A2 ehliyetim yok,fakat motoru alıp alıştıktan sonra almayı düşünüyorum.Heycanlanırım filan kendi motorumla girip alırım sorun olmaz sanırım.
    Bütün sayfaları okudum buradaki.
    Ellerinize sağlık.
    valla kardes bende seningibiydim kontak cevirmisliyim yoktu motoru gecen salı teslim aldım yukarda resimleri var ilk gun durkalk yaptım suan cok abuk bi hata yapmassam motoru stop ettirmeden kaldırıyorum suana kadar max 3 vitese taktım ehliyet sınavım bu aysonu her aksam motoru cıkarıp mahalle arasında turluyorum 1 vites bilemedin 2 sinyalsiz donmemeye calısıyorum ozellıkle hafıf rampalarda özellıkle durup motoru orda kaldırıyorum alıskanlık olsun diye suan motor 47 km oldu hafta sonu isim vardı binemedim binsaeydim 2 tamgünde sanırım 100 km yapardım bu arada suan burda yazıyosam karnım acıktı ve popo biraz arıdı acıkcası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mytheron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme enduro 250
    az önce şu siteyle konuştum bedava kargo varmı diye.
    http://www.msx125accessories.com/
    ücretsiz kargo yokmuş fakat
    50 dolar üstü alışveriş yapıp şu kodu girerseniz %10 indirim yapıyorlarmış bilginiz olsun.
    coupon code :newyear15

Merhaba arkadaşlar malum yeni ehliyet yasası çıktı ve artık 16 yaş sürücüleri a1 ehliyeti alabilecek ve 125cc motor kullanabileceğiz resmi gazetede yayınlandı ve 1 ocak gibi yürürlüğe girecekmiş e bende malum motor merkalısı olarak atıldım bu işe önceliğim Honda cbr 125r modeli idi taki bu msx i görene kadar ve şimdi sorulara geçiyorum.
    1- Benim okulum şehir dışında 20 km git gel 40 km ben günde ortalama 50 km yol yapacağım yol anayol yokuş var viraj var asfalt kalitesi orta. Aslında daha çok bu yüzden istiyorum Her gün 7 tl yol parası veriyorum git gel.
    2- Daha önce motor tecrüben sıfır sadece 2 kere cub tarzı motor kullandım. Scooter sormayın otomatik kullanamıyorum.
    3- Ben motoru kötü amaçla istemiyorum hani alayım kızlara hava atayım ön kaldırayım gibi ergen ergen hareketlerim yoktur ayağımı yerden kessin birde hergün otobüs bekletmesin yeter.
    4- Hız tutkumda yoktur 90 km/h yeter de artar. Motor her gün 50 km ye dayanırmı haftada 200 km yapar.
    5- Kask ekipman vb ne önerirsiniz.
    6- Birde barkın abinin videosunda motor kaydı ve yere düştü motorun lastikleri kötü demişti bazıları hava ayarından diyor. Bizim burda şehir içi beton asfalt ama gideceğim yolun asfaltı çok kaliteli değil. Lastikleri değiştirelim mi yoksa kalsın mı. Hava basıncı kaç olmalı
    7- Motoru bu yaz almak istiyorum Temmuz 20 si gibi inşallah.

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Cbr den daha hoş bi alet bende cbr alıcaktım msx i görünce olaylar degişti...

1-Günde 50 Km yol yapmak senin için cok zevkli olur ve ortalama benzin 5 Tl yi geçmez sanırsam bi tane michlen city grip lastik alırsın yol tutuşu daha saglam olur ... ( tabi lastik ne kadar kalite olursa olsun tamamen senin sürüşüne göre performans verir)
    2-Scooter neden kullanamıyorsun anlamadım ? Bisiklette iyiysen denge yapabiliyosan rahat sürersin kasma .
    3-Zaten motosikletine ne kadar iyi bakarsan oda sana güven verir öyle hareket yapanları izliyoruz televizyonlarda
    4-Motorsikletle YİGİT(telike)abimiz uzun yol yaptım sanırsam tek seferde 350 km civarı gitmişti . Zaten max hız 120 falan o hızlarada cıkmak iyi degil 90 yeterli olur motorda dayanır sorun olmaz 50 cc scooter degil
    5-Bütçene göre o alabildigin kadar iyisini al mutlaka tam takım ol ...
    6-Dedigim gibi michlen city griple degişebilirsin basınc kitapçıkta yazıyo heralde 21 di yanlışım varsa düzeltin...

Simdiden hayırlısı olsun ...
    kaanuyan bunu beğendi.

Cevabınız için teşekkür ederim tayfun abi. Scooter değişik geliyor bana.Lastik'leri değiştireceğim dediğin gibi öncelik güvenlik.
    Tayfun44 bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA GROM
    Alıntı kaanuyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim tayfun abi. Scooter değişik geliyor bana.Lastik'leri değiştireceğim dediğin gibi öncelik güvenlik.
    Aslında scooter sürsen tecrübe edinirsin senin için daha iyi olur ...

Daha trafigi motorun ne oldugunu bilmiyosun hem vitesle debriyajla ugrasıcan bi yandan da trafigi gözlemliyceksin zorlanırsın scooter le trafigi izlemeyi ögrenirsin , bende bi süre arkadaşımın salcano nova sıyla takıldım alıştım gaz tepkisine öyle vitesliye geçtim .
    Aldıgın zamanda küt diye atlama işlek caddelere tavsiyem :D

scooter olarakta sym fiddle 2 3 önerebilirim
    kaanuyan bunu beğendi.

Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında scooter sürsen tecrübe edinirsin senin için daha iyi olur ...

Daha trafigi motorun ne oldugunu bilmiyosun hem vitesle debriyajla ugrasıcan bi yandan da trafigi gözlemliyceksin zorlanırsın scooter le trafigi izlemeyi ögrenirsin , bende bi süre arkadaşımın salcano nova sıyla takıldım alıştım gaz tepkisine öyle vitesliye geçtim .
    Aldıgın zamanda küt diye atlama işlek caddelere tavsiyem :D

scooter olarakta sym fiddle 2 3 önerebilirim
    Yok abi scooter aldım mı 3 sene belki 5 sene motor almam o yüzden en iyisi msx modafiye de severim ben. Zaten 1 sene ehliyetsiz kaçak kullanıcaz bakalım nasıl olacak Normal vitesliden daha çok zorlanıyorum scooter da.

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    Yok abi scooter aldım mı 3 sene belki 5 sene motor almam o yüzden en iyisi msx modafiye de severim ben. Zaten 1 sene ehliyetsiz kaçak kullanıcaz bakalım nasıl olacak Normal vitesliden daha çok zorlanıyorum scooter da.
    valla dün bi arkadasın scooter ine bindim bakıyım motordan cokmu farklı dahamı basit diye biz arabada alısmısız direksyon gaz firen vites elim ayagım bos gibi kaldım kendimi hareketli bi demirin üzerinde kurbanlık koyun gibi hissettim indiyimde hicbi is yapmayan bacaklarım ayaklarım kendini kasmaktan 10 dakka yürüyemedim valla msx e bindim indim hicbisey yok bana öle geldi motor daha basit gibi

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    valla ben arabayla otobanda sol seritte max 160 oda bikac dakika basarım bisikletle daha 35 i gecmedim motorlada 60 70 i gecmeyi oda bombos yolda düsünmüyorum

hummar34

Dediğin gibi Michelin Power Pure yide deneyebilirim. Pirelli Diablo'dan niye pişman oldunuz hocam ?

ATLANTİS

Aynen dediğin gibi olmuyor abi scooter rahat değil konforlu değil + çok para

telike

Aynen öyle abi ehliyet şart ama önce motoru alıcam ehliyet yasa onaylandıktan sonra yasayı bekliyoruz malum resmi gazetede açıklandı ocak ayında onaylanacak a1 ehliyetini alıcaz kısmetse

Arkadaşlar bir sorum daha olucak siz motora bagaj bulabildiniz mi ben araştırdım biraz ama çok abez duruyor bagajlar.

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    arkadaslar videoyu yeni yükledim sanırım youtube islemden geciriyor acılır birazdan cabuk paylastım galiba

Alıntı ATLANTİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar videoyu yeni yükledim sanırım youtube islemden geciriyor acılır birazdan cabuk paylastım galiba
    Yüklenmiş hocam

Motosikleti
    Msx 125
    Lastik alma arifesindeyim malum orjinal lastikler evlere şenlik virajda arka kayar küçücük ıslak bir zeminde cayır cayır kayar bu sebepten bende michelin city grip almayı düşünüyorum, city grip mi almalıyım yoksa başka lastik mi tecrübeleri olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    oncelikle merhabalar

daha gecen hafta ufak bir biz kaza gecirdim . zemin kessinlikle islak degil . belki 70 km hizla gidiyordum , buradaki yol normal bildigimiz cadde degilde daha farkli birsey . 2 gidis 2 gelis . ben soldan yavas yavas geliyordum . belki 10 metre ilerdeki aracin durdugunu gordum . saga kacmak istedim ama yanimdaki karaktersiz adam ben hizlanip onun onnune gecmiyim diye gaza yuklendi bende o anda o 10 metrenin nerdeyse 3 metre kaldigini gorunce bir anda arka frene asildim kayinca arka freni pompaladim taaabi bu araada onude hafiften dengeli bir sekilde pompaliyordum. saga kacsam zaten o serefsiz adam var . arkadasindada kocaman araac daha var .hic dusunmeden motoru onumdeki araaca dogru Hani bisiklette arka kaydirmak istersiniz ya aynen o sekilde frene asildim sola dogru yatirip altimdan attim altimdan. zaten fren pompalarken hizim kesilmisti . eyer araca carpsaydimm hasar daha buyuktu . Allahtan tekerlerin koruma dipcigi var .sola dogru yatirip attigimda o dipciklerin uzerinde motor kaydi . ucuz yirttik . burada oyle birseyki : birinci kazam cbr 500 parcaladim komple .ikinci kazam cok ucuz yirttim . Allahtan bilinc altindan yatir motoru ayaginla it diye sinyal geldi ) kolumda komple bir incinme oldu ama film cektirip iyi sonuc alinca icime su serpildi

Anliyacaginiz Pirelli Diablo sinifta kaldi . zemin cok guzel bir zemin ama sadece kaza olayinde degil bagzi yerlerde inanilmaz kayiyor. LAstigin bir kez daha onemini anladim..

herkeze saygilar dilerim . bir konu sizinle paylasmak istiyorum her gordugunuz yurt disi sitelerinden lutfefn ama lutfen ucuz diye mal almayin . daha iyi bir marka arastirip alsani cok daha iyi olur. ucuza alicam diye o gonderilen mallari benden daaha iyi bilen kimse yok emin olun. ben sadece size tavsiyem . marka arastirip sonra urun arastirin nerede var diye . yani belki bana bazilariniz kizabiliyor yada nerden cok iyi biliiyorsun diyordur . ama ben sizden daha cok bu islerle hobi olarak ilgilendigim icin bilgi veriyorum. keske kargo cok ucuz olsada size yollaya bilsem harbi ve saglam urun . b

Herkeze kazasiz belasiz surusler dilerim . (Not: yigit kardesim ben o hususu dusunememistim . cunki buradan turkce yazisiyoruz tum arkadaslarla yurt disinda oldugumu unutuyorum. yani demek istedigim burasi acayipp sicak kar yok kis yok .

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

Buda Parcaladigim CBR500 R im .. Allah daha beterinden korusun insallah . 3 gun hastane de yatinca akillaniyor insan hele birde yabanci ulkenin hastahanes sindeyseniz eyer Ekipmanlarim olmasaydi heleki basismda kask olmasatdi bariyerlerin o demirine kafami carpip parcalaya bilirdim..

Geçmiş olsun, dediğiniz gibi biyerden sonra malın hiç kıymeti yok insan canını kurtardığına şükrediyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Soran arkadaşlar için Michelin citygrip hiç fena lastik değil 6000 km kadar oldu kullanıyorum koca kışta bindim benim ihtiyacımı gördü. Pure power da aklı kalanlar varsa esnaftan duyduğum kışın memnun kalmayanlar oluyormuş. Sezonluk biniciyseniz ve viraj falan zevk yapmak için pure power iyi olabilir. Ama muhtemelen citygripte o ne yapıyorsa yapacaktır

Motosikleti
    HONDA GROM
    Kaan abi daha almadım lastikleri ama ben kışında sürecegim için kaygan zeminde city grip daha iyi diyo herkez ama power pure a da bakıcam 1 haftaya alıcam lastikleri ...
    Geçmiş olsun Allah korumuş yinede daha büyük bi facia olmamış.

Atlantis hocam eldivenlerimiz heralde aynı vexo mu :D sizin oralarda güzelmiş sokaklar boş tam alışmalık yer .

Scooter banada güvensiz geliyo ayagınızla depo tutmak motorla bir olmak daha güvenli sanırsam .

Enliyete bende yazıldım dersler basladı temmuz 27 elimde inşallah

Geçmiş olsun diyim hocam öncelikle arkadaşlar siz motorla çarşıya falan gittiğinizde kaskınızı nereye koyuyorsunuz evde sıkıntı olmaz ama dışarı çıktığımızda sıkınıtı malum 500-1000 liralık kaskı motorun üstüne bırakıp gitmeye korkar insan.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı mytheron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu siteyi sizin paylaşımlarınızda gördüm. girip canlı destekten sordum işte durumu,öyle bir cevap alınca lazım olur diye birilerine paylaşayım dedim,bildiğimden değil yani
    gene sizin önerdiğiniz siteleri favorilere ekliyorum lazım olursa bakayım diye.,teşekkürler site içinde tekerlek önerisi içinde.
    city grip düşünüyodum ama önerinizi dinleyelim alınca.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:04 ----------

Yola bakarsınız derken kendimden bahsedeyim.Sürekli etrafı izlerim görüş açısında ve aynalardan.Çıkabilecek tehlikeler vs otobandaki zıpçıktılar,sokak aralarında araba aralarından fırlayan,frlayabilecek küçük boylu tehlikeler..
    Yani sadece yola bakarsınız derken ben kabul etmiyorum bunu kendim için.Sadece yola bakan adam tehlikeli sürüyodur demektir.
    Şizofren gibi sürerim açıkcası,eher ihtimal varsa olur mantığıyla kullanıyorum.Yani 2 araba varsa ve sokaktaysan cocuk cıkma ihtimali vardır ve çıkarda..
    Çıktı da önüme,ben etrafı sürekli kontrol ettiğimden cocugun araya girdiğini uzaktan görüp tamda düşündüğüm gibi aradan fırladı ama ben durmuştum tabi,çocuk arabamın tekerine çarptı ben durduğum halde ve yere hafifçe düştü,Allah tan etraftakiler gördüde durduğumu sorun cıkarmadılar.
    Velhasıl kendi adıma çok dikkatliyimdir.Bu yönümle birçok tehlikeden kurtuldum otobanda ve şehir içlerinde.
    Motosiklet ile düşünmek daha farklıdır bunu da kabul ediyorum kesinlikle.Onuda öğrenicez inşallah.
    Yola bakarsınız gibi ufak detayları takmayın kafanıza hocam. Ama araba ile farklı emin olun. En dikkatli sürüvüden kat be kat dikkat istiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Alıntı AhmetH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, dediğiniz gibi biyerden sonra malın hiç kıymeti yok insan canını kurtardığına şükrediyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Soran arkadaşlar için Michelin citygrip hiç fena lastik değil 6000 km kadar oldu kullanıyorum koca kışta bindim benim ihtiyacımı gördü. Pure power da aklı kalanlar varsa esnaftan duyduğum kışın memnun kalmayanlar oluyormuş. Sezonluk biniciyseniz ve viraj falan zevk yapmak için pure power iyi olabilir. Ama muhtemelen citygripte o ne yapıyorsa yapacaktır
    Aynısını düşünüyorum lastik konusunda
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    tskler oncelikle .

kask konusunda 300 dolara yani 9000 thai bahtina SHOIE almistim aldigimin 2 haftasi markete girip cikmamla kaski kaybetmem bir oldu .. sonra gidip baska bi markaninn aldim 6000 . simdi elimden hic birakmiyorum . banzincide tualetede gitsem koluma geciriyorum ben nereyee kaskim oraya kasksiz cikmmam abi )

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Geçmiş olsun diyim hocam öncelikle arkadaşlar siz motorla çarşıya falan gittiğinizde kaskınızı nereye koyuyorsunuz evde sıkıntı olmaz ama dışarı çıktığımızda sıkınıtı malum 500-1000 liralık kaskı motorun üstüne bırakıp gitmeye korkar insan.
    Motora kitleyenler var. Kralı gelse motora bıraktıramaz �� elimde gezdiririm.
    ATLANTİS bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)