Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gogo10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni Doblu'nun (2011) bagajına koltukları yatırsam msx i sığdırabilirmiyim? buna benzer birşeyi yapan ve motorun uzunluğunu ölçen varmı içinizde?
    2003 dobloya koltuğu yatırınca Ybr giriyor, yanına da bir kişi oturacak yer kalıyor.. Msx yeni dobloya her halükarda girer.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ufak plaka yaptırdım. hem de orjinali ile birebir. ölçüleri 14x20 oldu
    muhürlüyolarmı yoksa muhursüzmü

Motosikleti
    mondial drift 125
    Bugun cbr 125 için hondaya gittiğimde bu motoru yakından gördüm ve almayı şimdiden düşünüyorum fakat bi kaç sorum olucak iki kişi çok sorun çıkarmı ve birazda uzun yollarda zor olurmu merak ediyorum son olarakta ikinci el piyasasına baktım fakat 4 tane motor en fazla 200 km kafamda biraz şüphe oldu şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    suan motorum yok ama bu motorla uzunyol deyince aklıma sehirler arası gelir max 90 100 kms yapan bi motorla zor olur gibime geliyor ikinci eller neden kafanıza takıldı onu anlamadım

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Alıntı okay kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun cbr 125 için hondaya gittiğimde bu motoru yakından gördüm ve almayı şimdiden düşünüyorum fakat bi kaç sorum olucak iki kişi çok sorun çıkarmı ve birazda uzun yollarda zor olurmu merak ediyorum son olarakta ikinci el piyasasına baktım fakat 4 tane motor en fazla 200 km kafamda biraz şüphe oldu şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
    iyi günler okay bey , önceki konulardada sordugunuz soruya açıklık getirmiştik tekrar anlatayım...
    Öncelikle bende cbr125 için gitmiştim sonradan msx daha hoşuma gitti ve aldım diyorum ki iyikide almışım cbr125 ten bana göre daha iyi

50 km boyunca 55 kilo 1.70 bende 75 kilo 1.75 beraber turladık benim için çok rahat geçti artçıma özellikle sordum ayakçıklar oturma pozisyonun nasıl diye rahat ettin mi , rahat ettigini söyledi yeri geldi 95 km ye cıktım cogu zamanda ara yollarda gezdigim için 40 50 arası takıldık bol çukurlu yollara girdim ne hikmetse ALTINI SÜRTTÜM ama bişey olmadı .
    birde arkama 85 kiloluk uzun bi arkadaşım bindi motor kalkarken hafif bi zorlandı ama sonrası yine rahattı cok güzel 2 kişi sıgıyo
    ama bilemem 150 300 km yol yapacaksanız uygun degil o zaman cbr biraz daha mantıklı artçı için .

Bu motorun amacı
    Sehiriçi trafiginde kıvrak
    Yazlık yer için sahilde falan dikkat çeker yeni arkadaşlıklar edinirsiniz
    Başlangıç olarak çok güzel bi motor hiç bilmeyen birine 15 dakkada ögretirsiniz
    2 nci motor olarak kullanılır büyük makinası olanlar benzinden tasarruf için kısa mesafelere kullnıyor
    Kısa boylu bayanlar için alabilcekleri en tatlı motorsiklet

Satanlar ise ; ya cc yükseltmek için yada paraya ihtiyacı oldugu için satar
    Haricinde yüksek performans bekleyip alamayanlar satar kendi düşüncelerim

Motorun kronik bi sıkıntısı yok sonucta aşırı eglenceli bi motor ve de bastınmı tek kişi gidiyo yani beni tatmin etti artçılı kullanımda ise sorun yaşamadım artçımda rahatsız olmadı . 2 kişi içinde keyifli bi motor he unutmadan teker yapmak cok keyifli

Şiddetle almanızı öneririm , msx sayesinde yeni bi hatunla tanıştım
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial drift 125
    Şöyleki ikinci el piyasası yok elimde kalmasınıda istemem ama daha almadanda satmaya kafayı çok yormak istemiyorum sadece kullanıcısı az ilerde elde kalırmı diye dertlendim daha almadan

Motosikleti
    HONDA GROM
    Şöyleki ikinci el piyasası yok elimde kalmasınıda istemem ama daha almadanda satmaya kafayı çok yormak istemiyorum sadece kullanıcısı az ilerde elde kalırmı diye dertlendim daha almadan

2 nci el piyasasinin olmamasi motorun turkiyeye gecen sene gelmesi
    emin olun keyifciyseniz satmayi aklinizdan gecirmezsiniz dedigim gibi kronik bi sorunuda yok aynasi haric gorus alani az tam keyiflik motor benzin at gez senelerce

Olurda satmak istersende satarsin elinde kalmaz 1 2 sene icinde bu motorlar tyrkiyede vazgecilmez olucak

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı ATLANTİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhürlüyolarmı yoksa muhursüzmü
    mühür yok hocam. mühür olayı yasal değil. ama birebir aynı plakanın ufağı.

iki kişi biniliyor iki 90 küsür kilo adam olarak biniyoruz. sıkıntı yok. uzun yolda sıkıntılı olur da kısa mesafelerde olmaz. tek kişi de uzun yol gayet ideal aslında 90 100 aralığı ideal hızlar. sürekli bu hızlarda bugün 130 140 km gezdim. uzun yolda. izmir turgutlu manisa sipilin etekleri manisa izmir yaptım. çoook da rahattı. ha çok dik rampalarda vites istiyor. ama sıkıntı etmem derseniz ideal.

Elinizde kalacağını sanmıyorum çünkü birincis honda, ikincisi ikinci el piyasası yava yavaş dönüyor tayfun arkadaşımın dediği gibi pazara yeni girdi bi kaç seneye canlanır. ve bizler de uğraşıyoruz parçaları modifiye parçaları ve türkiyede parça yapılması için. ufak tefek bi kaç çalışmamız olacak. zamanla bu başlık altında ve yeni bir başlıkla paylaşırız eğer iyi randıman performans alırsak. sizlerin de modifiye fikirlerini bekleriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

şöyle bir gidon çalışmam var. elcikleri değiştirdim. manetler ebayden aldım yolda daha. aynaları da istanbuldan temin edeceğiz rizoma. geldiğinde onları da takıp atarım. arka plakalık iptali ve katlanır plakalık çalışmamı da montajını yapınca atayım.

Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    valla benim hic motor tejrubem olmadıgı icin ehliyet kursunu bekliyorum ehliyeti 23 mayısata sanırım alabilsemde alamasamda motoru alıp yazın memlekete goturucem oralarda bombos köy yollarında hem tejrube edinir motoru iyice tanırım sırtcantama fotoraf makinamı bide ekmek arası domatezmi olur sucukmu olur artık deponun kurudugu yere kadar basarım birde makinanın tripot unu biyerine ilistirebilirsem benden mutlusu olmaz yemisim ikinci elini

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    aydın dan afyona gittim bir sıkıntı yaşamadım giderken videoya bile çekenler vardı

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Günaydın arkadaşlar plakalık iptali yaptım. Katlanır plakalık taktım. Sinyaller güçsüz kaldığı için idareten orjinal sinyallerini taktım. Aklınızda olsun. 12volt 21watt mış sinyaller değiştirecek olursanız ona göre alın. Çanta demirini çıkarttım ama sanırım tekrar takacağım. Fotoğraflar şöyle;

Modifiyeleri vs instagram hesabımdan da paylaşıyorum.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    mondial drift 125
    Hayırlısıyla yarın bu küçük canavr için hondaya gidicem dün gittim parayı getirince perşembe alırsın dediler artık alınca resimlerini paylaşırım hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    herseyin resmini paylasmayın kardesim olanvar olmayanvar yav
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA GROM
    Alıntı ATLANTİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla benim hic motor tejrubem olmadıgı icin ehliyet kursunu bekliyorum ehliyeti 23 mayısata sanırım alabilsemde alamasamda motoru alıp yazın memlekete goturucem oralarda bombos köy yollarında hem tejrube edinir motoru iyice tanırım sırtcantama fotoraf makinamı bide ekmek arası domatezmi olur sucukmu olur artık deponun kurudugu yere kadar basarım birde makinanın tripot unu biyerine ilistirebilirsem benden mutlusu olmaz yemisim ikinci elini
    Hocam benimde hiç tecrübem yoktu (viteslide) ama korkulcak gibi bişey degil cok basit 4 kere istop ettirdim alıştım sonra bencede 2nci ele hiç girmeyin 0 alabiliyosanız tam bi keyif motoru heryerde sürersiniz Depoyu hemen kurutamazsınız çok az yakıyo 20 tl benzin aldı 50 km de 1 diş düştü 5 veya 6 diş vardı tam hatırlamıyorum 250 300 km arası hertürlü yapar siz yinede öncelikle KASKınızı ve diger koruma ekipmanlarınızı takın sonrada keyfinize bakın .
    Birde sormak istedigim motosiklet sınavı hazıran 27 de degil mi ?

Benim yavrukuşun bir kaç resmini ve amatörce biraz video paylaşıyım dedim
    He bide kaska taktıgım kamera dandik bi kamera 150 tl ye almıştım ama iş görüyo yani kamera açısını aceleden ayarlamayı unuttum ilk üstüne oturuşumdu , kamera alıcak arkadaşlara öneririm 1.5 saat falan sarjı gidiyo ışıklı ortamlarda güzel cekiyo öyle durumunuz yok stajer maaşıyla geçiniyorsanız böyle ufak bişey alabilirsiniz yine özel anlarınızı kaydeder
    not: video da ilk binişimdi 12 km yaptım demişim 2 günde 50 km yaptım mecbur okul iş durumlarından motoru da yazlıkta bıraktım geldim 2 3 hafta sonra tekrar gidicem daha güzel sesli bi video cekmeyi düşünüyorum

almak isteyenlere tereddütte kalanlara tek cevabım alın ömürlük motor inmek istemezsiniz

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benimde hiç tecrübem yoktu (viteslide) ama korkulcak gibi bişey degil cok basit 4 kere istop ettirdim alıştım sonra bencede 2nci ele hiç girmeyin 0 alabiliyosanız tam bi keyif motoru heryerde sürersiniz Depoyu hemen kurutamazsınız çok az yakıyo 20 tl benzin aldı 50 km de 1 diş düştü 5 veya 6 diş vardı tam hatırlamıyorum 250 300 km arası hertürlü yapar siz yinede öncelikle KASKınızı ve diger koruma ekipmanlarınızı takın sonrada keyfinize bakın .
    Birde sormak istedigim motosiklet sınavı hazıran 27 de degil mi ?

Benim yavrukuşun bir kaç resmini ve amatörce biraz video paylaşıyım dedim
    He bide kaska taktıgım kamera dandik bi kamera 150 tl ye almıştım ama iş görüyo yani kamera açısını aceleden ayarlamayı unuttum ilk üstüne oturuşumdu , kamera alıcak arkadaşlara öneririm 1.5 saat falan sarjı gidiyo ışıklı ortamlarda güzel cekiyo öyle durumunuz yok stajer maaşıyla geçiniyorsanız böyle ufak bişey alabilirsiniz yine özel anlarınızı kaydeder
    not: video da ilk binişimdi 12 km yaptım demişim 2 günde 50 km yaptım mecbur okul iş durumlarından motoru da yazlıkta bıraktım geldim 2 3 hafta sonra tekrar gidicem daha güzel sesli bi video cekmeyi düşünüyorum

almak isteyenlere tereddütte kalanlara tek cevabım alın ömürlük motor inmek istemezsiniz

[video]https://www.facebook.com/video.php?v=863938497012945[/url]
    benim ehliyetimin olmaması yada tejrubem olmaması deyil sorun ehliyetsiz kullanmak istemediyim icin yoksa kullanamayacagımdan deyil korkum alısmadan bineceyimicin sınavda basarısız olmak kurslar malum 30 dakika inbin sora sınava zaten basarısız olsamda motoru alıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

valla bana solenen istanbul icin 18 nisan 23 mayıs tarihleri direksyon sınavı ben tesr sınavına gırmıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

bu arada facebook kullan mıyorum kapattım motor tejrubem hic yokta deyil bu pazar bi arkadasın yamaha sını kacırdım 20 dakka kullandım ilk 5 dakikası gac depriyaj kombinasyonunu ayarlayana kadar 3 5 stop ettirdim sorası bısıkletten tek farkı pedalcevirmiyosun dururkende tam durmadan yaklara yere koymaya calıstıgım icin biraz afalladım tam durduktan sora ayagı yerekoymak gerekiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

ben bu kamerayı takmayı düsünüyorum gene bence sony goprodan daha güzel

https://youtu.be/G41ry8lKE3U

Motosikleti
    HONDA GROM
    Arastirdim hocam dediginiz gibi 23 mayista varmis araba ehliyeti olanlara .

Fren olayini iyi ogrenin derim ben 3 kere takla aticaktim :D

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    evet bisikletten gelen bi alıskanlık direk önfirene basıyo insan ayagı yok sayıyo hatta bisure onfereni unutmak lazım yok diycen ole biyer

Motosikleti
    Kawasaki versys 650
    merhaba arkadaşlar ismim ilker geçen hafta a2 için yazıldım kursa kısmetse 1 ay içersinde ehliyet elimde olucak msx 125i 2 aydır araştırıyordum dün farklı bir şehirden buldum ikinci el temiz bir motor çok acil motorun ölçülerine ihtiyacım var çok aradım ama bir tek 170 cm olarak boyunu öğrenebildim gerekirse lastikleri sökerek getirmeye çalışıcam arabayla konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim

Motosikleti
    Kawasaki z250sl
    İzmir şartları için hangi lastiği önerirsiniz ? Sağanak yağışlı havalarda kullanmayı düşünmüyorum ama %100 kuru zemin lastiği alıp da riske girmek istemiyorum.

Motosikleti
    HONDA GROM
    Öncelikle dediginiz gibi bisikletten bi alışkanlık var ben scoter kullanıyodum onda agırlık arka tarafta oldugu için arka fren daha iyi tutuyodu fakat bizim ve tüm vitesli motorların yükü ön tarafta oldugu için ön fren daha iyi tutar arka %10 ön %90 tutar scoterde tam tersidir ama en iyisi ön arka aynı anda kullanmak denge için.

İlker bey simdiden hayırlı olsun uzunluk 170 civarı genişlikte 80 civarı olması lazımdı tam bilmiyorum ama astraya koltukları yatırınca giriyodu motor doblo vs güzel sıgar . Bütceniz ne durumda bilemem ama imkanınız varsa 0 alın bu dertten kurtulun yolda bi cukura girersiniz motor devrilir sinyal falan kırılır üzülürsünüz yinede size kalmış bişey .

Lastik olarak araştırdım michleen grip modelini öneriyor herkez yada pirelli corsa ama michleen daha iyi sanırsam 280 300'lira falandı ön arka detaylı araştırıp bulabilirsiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)