Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    msx125
    Alıntı ncang05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet dediğiniz sigortalara baktım ama bi anormallik yok gibi ampülde sıkıntı var diye düşünüyorum ervise gidicem artık teşekkürler.
    kesin cozum olabilir..
    Benim ampul xenon ve calismadigi zaman yani kontak acikken akuyu somuruyo normal ampulde aydinlatma sizce yeterlimi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı burak_aydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesin cozum olabilir..
    Benim ampul xenon ve calismadigi zaman yani kontak acikken akuyu somuruyo normal ampulde aydinlatma sizce yeterlimi ?
    Bence gayet yeterli bir aydınlatması var. Ben memnundum ta ki bozulana kadar

Motosikleti
    msx125
    Alıntı ncang05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence gayet yeterli bir aydınlatması var. Ben memnundum ta ki bozulana kadar
    Ampul ne durumda acaba ben acip bakmistim ama 200 kmdeki motoru servise goturmek gerekir insallah onemli bir durum degildir

Motosikleti
    honda grom
    Arkadaslar bizim forumumuz da dahil olmak uzere bazi forumlarda hala daha baslangic motosikleti olarak tanimlaniypr msx. Buna tamen karsiyim. Bu motor yeni baslayanlar icin idealdir dogrudur ama bu motor baslangic degildir! Hatta bence hicbir motor baslangic motoru degildir! Ben 95 yilindan itibaren motor suruyorum ve racing,enduro,scooter tarzlarinda cesitli motorlarim oldu simdi msx'im var ve alma amacim 2.motor olmasi ve sehir icinde ulasimdir. Uzun yola ben cikmam, titresim ve performans beni rahatsiz eder ama cikilmazmi cikilir. Msx le beni goren bunu sat da sana buyuk motor verelim, bumda ogrenip racinglere gec falan gibi salakca seyler soyledilermi deliriyorum adam 30 yildir vespa' ya biniyorsa simdi bu ada gidip abi baslangic icin iyi secmissinde bundan sonra neye gececeksin diye sorulurmu sigara gibi dusunelim baslamissan baslamissindir, simdi winston iciyosun ileride marlboromu iceceksin yada esrarmi cekeceksin diye soruyomuyuz motordada yapmayalim. Tum motorlar ozel amaclidir ve keyif yada ulasim icin kullanilir, baslangic diye bir terim kabul edemiyorum bizim burada Mehmet Celik var adam dunya motpkros sampiyonasinda yarisiyo sampiyonluk ve dereceleri var ve cogu zaman 125 lik motor kullaniyo simdi durdur bu adamida baslangic cin iyi secmissin de ;) hepinize saygilar sevgiler...
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    msx125
    Msx baslangic olarak ideal, boyutu ve agirligi bakimindan hakimiyeti kolay tabikide acemiler icindir diye bisey yok ilk motorum degil mesela suana kadar kucumseyen birine denk gelmedim ki gelsemde pek kale alacagimi zannetmiyorum. cok memnunum ben msxden gerek yakiti ve kivrakligi gerekse hizi tatmin edici. Radar cezasi alabilirsin sonucta Msx yurt disinda ozel motosikletler sinifinda ve honda iyi bir is cikarmis.
    uzun yol denemedim ama sehir ici dolasimda harika her seferinde yolu uzatiyorum. Istanbulda yasiyorum henuz trafikte msx gormedim daha ..

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    İyi akşamlar herkese,MSX ile aldığım zevki biraz daha arttırmak için Action Cam almaya karar verdim gopro ve sony arasında pek çok gidiş gelişten sonra Sony'de karar kıldım.Sormak istediğim aranızda bu şekilde kamera kullanan varmıdır? Deneyimlerinizi dinlemek isterim.

Motosikleti
    honda grom
    Sony ninkini tavsiye ediyorlar. Kagit ustunde hersey daha iyi bende cok arastirmistim ama alacak olsam gopro yu alirdim niye dersen sony= samsung s5 gopro= iphone 6 diyeyim zamaninda iphone1 ciktiginda gidip samsungun bir telini almistim daha pahaliya ama iphone moda oldu,tum aksesuarlar tum uygulamalar ona cikti. Gopro sadece bu isle ilgilenen bir firma, tum tecrubesi ve gelecegi bu ama sony oyle degil. Sony cok daha iyi ama gopro alirdim valla. Su an isime cok yaramayacagini dusundugum icin almiyorum birde fiyat henuz yuksek.

Motosikleti
    honda pcx
    arkadaşlar hepinize eğlenceli ve keyifli sürüşler dilerim. Motosikletine xenon far taktıran varmı eğer var ise performansını ve de aküyü bitirip bitirmediğini yazarsa sevinirim. Son olarak msx 125 far açıp kapama anahtarı var mı yada farlar sürekli yanıyo mu ? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar

Motosikleti
    honda grom
    Face de zenon taktirip motorun devamli stop etmesi,akuyu bitirmesiyle ilgili problemlerden bahsediyorlar. Siddetle onerilmiyor...

Motosikleti
    honda pcx
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yeni-nesil-led-xenon-h4-soketli-cbr-125-cbr-250-v.s-uyumlu-169817240/detay

böyle bişey buldum arkadaşlar , led far 16 watt mış, h4 soket olduğu için msx 125 de uyumluymuş, akü bitirmez garantiyi bozmaz ve periyodik muayeneden geçer diyo satıcı. Sizlerin yorumları ne olur arkadaşlar farı mercekli olduğu için çok yakışmaz mı msx e

Motosikleti
    msx125
    Arkadasim.benim msxde xenon var benden onceki sahibi takmis ve tavsiye etmiyorum cunku akuyu tamamen bitiriyor..
    Ama orjinal 35w ampulunun iyi aydinlatmadigini ogrendim ya anahtar takip gerekli zamanlarda xenonu acicam yada h4 night breaker takip deneme yapicam
    Bu arada msxde cin mali xenon var sayet xenona devam edersem elimde eski motorumdan soktugum 4300k philips kit var onu takarim..
    Bi kac gundur bunun arastirmasini yapiyorum yarin h4 fis alip nightbreaker denemesi yapabilirim bakalim nasil olucak

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Alıntı josepth_o6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yeni-nesil-led-xenon-h4-soketli-cbr-125-cbr-250-v.s-uyumlu-169817240/detay

böyle bişey buldum arkadaşlar , led far 16 watt mış, h4 soket olduğu için msx 125 de uyumluymuş, akü bitirmez garantiyi bozmaz ve periyodik muayeneden geçer diyo satıcı. Sizlerin yorumları ne olur arkadaşlar farı mercekli olduğu için çok yakışmaz mı msx e
    Bu sistemin yurt disinda bi cok muadili var ve dusuk tuketim yuksek performans elde ediliyor. Cree markasi bu iste etkili ve urunleri mevcut.
    Urunun uzun olmasi ve ustunde fan olmasi sorun yaratirmi bilemedim

Motosikleti
    honda pcx
    satıcı 16 watt olduğunu söyledi ve msx in orjinal farı olan 35 watt akım çekiyomuş ve nerdeyse yarısından daha az enerji harcıyo soketi de uyuyomuş acaba sorun olur mu ?

Motosikleti
    msx125
    Elektriksel olarak bi sorun olacagini sanmam

Motosikleti
    honda pcx
    peki bu farda da akü bitirme gibi sorunlar olabilir mi ?

Motosikleti
    msx125
    Led ampulden bahsediyosan 16w akude sikinti yaratmaz.. Bu led aydinlatmada kafami kurcalayan sey cok uzun gibime geldi yerlestirdikten sonra sikinti yapmasin ?
    Benim xenon acilista asiri akim cektigi icin akuyu somuruyo ama yandiktan sonra 35w akim cekiyo buda std ampule tekabul ediyo ..

Motosikleti
    honda pcx
    bu aşırı akım çekmediğine göre aküyü bitirmemesi lazım, kablosu uzun olduğuiçin erir birbirine temas edebilir diye düşündün sanırım ama onu hesap edip erimiycek bi kablo koymaları lazım diye düşünüyorum

Motosikleti
    msx125
    Asiri detay hesaplamasi yapiyosan kolay gelsin

Motosikleti
    honda pcx
    eywallah

Motosikleti
    msx125
    Urunu uyguladigin zaman paylasirmisin performansi v.s ..

Motosikleti
    honda pcx
    motorumu almadım alıyım ilk işim bu olacak vede siz değerli arkadaşlarımla paylaşmayı kendime bir borç bilirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)