Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Mondial 180 Z-One Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial z one 180s

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    poyraz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial z-one s 180
    hacı sağol ön kaç arka kaç ve arka teker zincire yada zincir koruma plastiğine çarpmıyo mu ? ve motor daha bi dengeli hale geldi mi

Motosikleti
    Mondial z one 180s
    sen sağol resim atmayı öğrendim :-) arkadan çıkardığım lastiği öne taktım 110 yani arkada 140 var dengedende emin değilim

Motosikleti
    MT07
    Bugün motorumu bayiiden teslim aldım.Ancak avadanlık(anahtar seti) göremeyince sordum onlarda mondialde öyle birşey verilmediğini söylediler.İlk kez duyuyorlarmış gibi bön bön baktılar resmen.Gerçekten böylemi?Süspansiyon ayarını değiştirmek istersem nasıl değiştiricem peki diye sorunca sen oralara dokunamazsın.Servise getirmen lazım diye boş bir laf ettiler.Arkadaş şimdi süspansiyon olayı sürücünün konforu için değişebileceği bir şey. Ben tabiki kendim isteğime göre rahatıma göre ayarlamam lazım.Karşısındaki insanı aptal zannediyorlar herhalde.

Motosikleti
    mondial z-one s 180
    o lanet olası arka amortisörden bende çok şikayetçiyim, avandanlık bana da verilmedi

Motosikleti
    Mondial z one 180s
    evet ya o amasorlerdrn bnde cok şikayetçiyim

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    semih2424 motorun çok hoş olmuş ya. gözüme çok alımlı geldi. kazasız belasız kullan inşallah. Allah nazarlardan saklasın

Motosikleti
    Mondial z one 180s
    teşekkür ederim allah sanada kaza bela vermesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

motoru guclendirmek lazm 250 cc yapmak.lazm bu aralar kafayi taktim

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    öncelikle herkese merhabalar.Ben de artık yıllardır takip ettiğim bu değerli sayfanın bir üyesiyim ve umarım bu yazım yeni başlangıç motoru alacaklara faydalı bir yazı olur ; Yıllardır içimde saklı kalan motor tutkusunu hayata geçirmek için 2014 yazında cebimde kredi kartım honda bayisine (cbf 150 almak için) giderken tesadufen yolda görüp durduğum ve işte o an bu olmalı diyerek aldığım mondial z 180 onela gerçeğe dönüştürdüm.Hiç aklımda yokken bir 180 cclik bir mondial sahibi oldum...Bu motorla ilgili daha önce ne bir araştırma yaptım nede diğer bayi ve şehirlerde kaç para diye baktım tamamen tesaduften ote geçemez...Tabi bu arada bundan 1 sene sonra ne tarz bir motor alacağım racingci mi endrucu crosscu mu olacağımı dahi bilmiyordum ama şunu çok iyi biliyorum ki çok doğru bir karar vermiş ve başlangıç için bu motoru almışım.Gelelim sebeplerine ;
    1-Motorun görüntüsü muadil tüm rakiplerinden daha güzel
    2- Kullanılan parçalar ister kaporta granaj isterse iç aksam diğer tüm muadilleriyle yarışır.
    3- Son hız olarak hiç bir muadilinin ulaşamadığı hızlara ulaşıyıor 1. 50 km 2. 90km 3. 110 km 4. 130 5. 140 145 km max. hız (yalnız şunu belirmeliyim kullandığım yağ ve benzine çok dikkat ediyorum hiç bir bakımını aksatmıyorum ve bunu servisinde değil güvendiğim işi bilen ustalara yaptırıyorum) Bu yazarken şunu da belirteyim bu motorla güvenli tarafta kalmak için uzun yolculuklarda yapmanız gereken max hızının 120 yi geçmemeli...
    4-Motor hem asfalt hem stable bozuk zeminde çok ama çok güven veren bi yapıda, zira yaptığım km'nin yarısından daha fazlasını antalyanın toroslarında yayla yollarında yaptığımı belirtmeliyim...ve son olarak nisan ayı içerisinde artık motorumu büyütmeye karar verip xt 660r ve ya transalp arayışlarına girmişken yeni çıkacak olan Mondial RX3 ü gördükten sonra kararımı verdim...
    poyraz__ bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial z-one s 180
    Alıntı borann07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese merhabalar.Ben de artık yıllardır takip ettiğim bu değerli sayfanın bir üyesiyim ve umarım bu yazım yeni başlangıç motoru alacaklara faydalı bir yazı olur ; Yıllardır içimde saklı kalan motor tutkusunu hayata geçirmek için 2014 yazında cebimde kredi kartım honda bayisine (cbf 150 almak için) giderken tesadufen yolda görüp durduğum ve işte o an bu olmalı diyerek aldığım mondial z 180 onela gerçeğe dönüştürdüm.Hiç aklımda yokken bir 180 cclik bir mondial sahibi oldum...Bu motorla ilgili daha önce ne bir araştırma yaptım nede diğer bayi ve şehirlerde kaç para diye baktım tamamen tesaduften ote geçemez...Tabi bu arada bundan 1 sene sonra ne tarz bir motor alacağım racingci mi endrucu crosscu mu olacağımı dahi bilmiyordum ama şunu çok iyi biliyorum ki çok doğru bir karar vermiş ve başlangıç için bu motoru almışım.Gelelim sebeplerine ;
    1-Motorun görüntüsü muadil tüm rakiplerinden daha güzel
    2- Kullanılan parçalar ister kaporta granaj isterse iç aksam diğer tüm muadilleriyle yarışır.
    3- Son hız olarak hiç bir muadilinin ulaşamadığı hızlara ulaşıyıor 1. 50 km 2. 90km 3. 110 km 4. 130 5. 140 145 km max. hız (yalnız şunu belirmeliyim kullandığım yağ ve benzine çok dikkat ediyorum hiç bir bakımını aksatmıyorum ve bunu servisinde değil güvendiğim işi bilen ustalara yaptırıyorum) Bu yazarken şunu da belirteyim bu motorla güvenli tarafta kalmak için uzun yolculuklarda yapmanız gereken max hızının 120 yi geçmemeli...
    4-Motor hem asfalt hem stable bozuk zeminde çok ama çok güven veren bi yapıda, zira yaptığım km'nin yarısından daha fazlasını antalyanın toroslarında yayla yollarında yaptığımı belirtmeliyim...ve son olarak nisan ayı içerisinde artık motorumu büyütmeye karar verip xt 660r ve ya transalp arayışlarına girmişken yeni çıkacak olan Mondial RX3 ü gördükten sonra kararımı verdim...
    aynen hacı benim de ilk motorum bu oldu, ybr 125 alacaktım sonra biizm burda bir kafenin önünde gördüm ybrye ve diğer başlangıc motorlarına gore hem goruntusu on numaraydı hem de tekerleri falan daha kalındı sonra araştırdım bu siteden bilgileri falan öyle aldım iyi ki de almışım.Şikayetçi olduğum iki konu arka amortisör sertliği ve sele sertliği ve motoru bacaklarla tutarkenki o selenin koselerinini dik kıvrımları nedeniyle iç baldırları acıtması
    klavyem yabancı dil olduğu için yazım hatalarımın kusuruna bakmayın beyler
    Bazı kızlar ekmek gibidir "Ah şimdi bir ekmek olsa da yesem" demezsin ama her sofrada bir ekmek illa ki bulunur... PoYraz__

Motosikleti
    Mondial z one 180s
    140 145 i nasıl gordunuz kafanızı cama sakladınız demi ayrıca ben 1 de 65 2 de 95 görüyorum tabi devir 10 11 bin oluyo

Motosikleti
    mondial z-one s 180
    kurta sormuşlar ensen neden kalın diye kendi işimi kendim yaparım demiş gelelim konuya arka amortisörleri yumuşattım beyler BU MOTORUN AMORTİSÖR AYARI VAR !!!

resimde okla gösterdiğim somunlardan alttakini SAAT yönünde çeviriyoruz daha sonra da üstteki somunu çevirip alttakini sıkıştırın ki kendi kendine yukarı kaymasın, ancak hepsinden önce bir işaret yapın ki o somunlara kaç tur çevirdiğiniz anlayın ben şimdilik 2 tur çevirdim bıraktım boyle bir hafta gezicem sorna 2 tur daha cevirebilirim ona uygun anahtar yok demeyin bende anhtarla yapmadım düz bir tornavidayı bir gözüne dayayıp cekiçle yavaş yavaş vurarak cevirdim
    anaconda84 bunu beğendi.

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    hocam resimde göstermi olduğunuz ok yönündemi yoksa okun tersine mi çevireceğiz??

Motosikleti
    mondial z-one s 180
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam resimde göstermi olduğunuz ok yönündemi yoksa okun tersine mi çevireceğiz??
    okun tersine yani saat yönünde
    Bazı kızlar ekmek gibidir "Ah şimdi bir ekmek olsa da yesem" demezsin ama her sofrada bir ekmek illa ki bulunur... PoYraz__

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    o değil de motor sıcakken performansı çok iyi ya :D

Motosikleti
    MT07
    Kaç tur çevirdiniz ve yumuşaklık ne derecede degisti?

Motosikleti
    Mondial z one 180s
    tüpün icindeki vidayi actim havasını aldım yumuşadı

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ybryi satıp bi z one 180 alsam gözüm arkada kalır mı, sağlamlığı, yakıtı, hızı nasıldır bu motorun?
    Kullananlar bilgilendirirse sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

z one 180 s kullanan kalmadı mı forumda ?

Motosikleti
    mondial z-one s 180
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybryi satıp bi z one 180 alsam gözüm arkada kalır mı, sağlamlığı, yakıtı, hızı nasıldır bu motorun?
    Kullananlar bilgilendirirse sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

z one 180 s kullanan kalmadı mı forumda ?
    sağlam 4500 kmde dah bir yeri dokulmedi etmedi sadece bujisini değiştim boştayken yada 1de ısıklarda stop ediordu 2-3 defa o yüzden.Yakıtı ben sürekli 5bin devirde vites atıp cok agresif surmuyorum 3 litre yakıyor sehir içi ve bazen 2 kişi.kendi motorum 180 zone ybr ile kuryelik yapiorum depoda: ybr yi arayacağın yönleri titreşimi, oturuş pozisyonu (ybr koltukta oturur gibi rahat) ve amortisörleri .. Aklına gelen herşeyi sorabilirsin istediğin yerinin fotosunu çekeyi,m atayım
    rebirth bunu beğendi.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı poyraz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağlam 4500 kmde dah bir yeri dokulmedi etmedi sadece bujisini değiştim boştayken yada 1de ısıklarda stop ediordu 2-3 defa o yüzden.Yakıtı ben sürekli 5bin devirde vites atıp cok agresif surmuyorum 3 litre yakıyor sehir içi ve bazen 2 kişi.kendi motorum 180 zone ybr ile kuryelik yapiorum depoda: ybr yi arayacağın yönleri titreşimi, oturuş pozisyonu (ybr koltukta oturur gibi rahat) ve amortisörleri .. Aklına gelen herşeyi sorabilirsin istediğin yerinin fotosunu çekeyi,m atayım
    Bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim kardeşim.
    Motosikletin henüz yeniymiş hayırlı olsun,
    z one 180 tip olarak gerçekden çok güzel bir motor bence, rakiplerinden çok çok önde görsellik olarak,
    ön amortisörlere baktığımızda da kaliteli bir motosiklet olduğu anlaşılıyor,
    benim merak ettiğim esas unsurlar bu motosikletin düz yolda stabil olarak gidebileceği max hız, ağresif kullanımdaki yakıt tüketimi ve dayanıklılığı.
    Bu aralar ciddi ciddi niyetlendim bu motora, ybryi satıp bundan alsam mı diye düşünüyorum

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)