Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Mondial 180 Z-One Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı deprogadias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler bi kaç sıkıntım var benim yardımcı olursanız sevirim. 1.motor vites geçişleri inanılmaz sert boşa geçmesi imkansız gibi. 2. Işıklarda falan durunca direk stop ediyo. 3. Motorda gaz açınca boğuluyomuş gibi oluyo. Önce kendini bi silkeliyo sonra hızlanmaya başlıyo. Ve son olarak rolantide dururken devir 3000 i geçiyo. Daha 15 km oldu motoru alalı bunlar normal mi yoksa sıkıntı mı var?
    doğrudur mondialin genelinde bu böyledir debriyaj ayarı yapın ve uygulayın , veya koldan ayarlayın. ışıklarda stop ediyor diyorsun buna cevabım rolantin düşük olurdu, rolantide devir 3000 diyorsun jikleyi bir kontrol edermisiniz lürfen. birden gazı kökleymeyin gazı yedirerek uygulayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Boşa atmak için biraz uğraştırdığı doğrudur. Fakat, örneğin ışıklarda boşa atacaksan, durmadan, motor hareket halindeyken vitese yavaşça dokun. Hareket halindeyken ne kadar basit olduğunu göreceksin. Ayrıca benim motorum 1.600km.de, ben de dediğin stop etme olayından şikayetciydim, soğukken oluyor sadece. Misal sabahları çalıştırmadan önce aç jikleyi, boştayken motor 2-3 bin devre kadar hafif hafif gaz ver. 30 40 saniye yapsan stop etmiyor.
    MEHMET AYDIN bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı OrhunCortlen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşa atmak için biraz uğraştırdığı doğrudur. Fakat, örneğin ışıklarda boşa atacaksan, durmadan, motor hareket halindeyken vitese yavaşça dokun. Hareket halindeyken ne kadar basit olduğunu göreceksin. Ayrıca benim motorum 1.600km.de, ben de dediğin stop etme olayından şikayetciydim, soğukken oluyor sadece. Misal sabahları çalıştırmadan önce aç jikleyi, boştayken motor 2-3 bin devre kadar hafif hafif gaz ver. 30 40 saniye yapsan stop etmiyor.
    Ve son olarak rolantide dururken devir 3000 i geçiyo, diyor arkadaş jiklelik bir iş yok, ya jiklen açık gidiyorsun yada rolanti yüksek.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Vitesinde stop etmesinde falan sıkıntı yok o zaman içim rahatladı jikle kendimize doğru çekince açılıyo ileri ittiğimizde kapanıyo diye biliyorum. Benim jikle ileri itik durumda. Eğer bildiğim doğruysa rolantisi yüksek eğer yanlış biliyosam jikle açık geziyorum :D

Motosikleti
    Vitesinde stop etmesinde falan sıkıntı yok o zaman içim rahatladı jikle kendimize doğru çekince açılıyo ileri ittiğimizde kapanıyo diye biliyorum. Benim jikle ileri itik durumda. Eğer bildiğim doğruysa rolantisi yüksek eğer yanlış biliyosam jikle açık geziyorum :D
    ok yönüne doğrumu itili durumda, eğer öyle ise geri çek tabi rolantin yüksek olur.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ok yönüne doğrumu itili durumda, eğer öyle ise geri çek tabi rolantin yüksek olur.
    Kapalıymış o zaman rolantisi yüksek demekki

Motosikleti
    Mondial z one 180s
    ben bastırdım bitanesi içeri kaçtı

Motosikleti
    180 z-one
    7500 devirde 130 km hıza ulaşıyor. motor şu an 550 km de rodajı bittiginde motor açıldıgında dahada iyi degerlere ulaşıcak

Motorun rolantisinin nerede olduğunu bilmiyorsan bu akşam fotoğraf atmaya çalışayım fırsat bulursam. Ufak tefek şeyler için servise/tamirciye gitmemiş olursun

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

3. viteste Susurluk - Balıkesir yolunda 132 gördüm. Devir 12.000 tabi. Ayağıma taş çarptı sandım, meğer ayak marşıymış.. O kadar zorlayınca aşırı titredi.

Motosikleti
    Alıntı OrhunCortlen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun rolantisinin nerede olduğunu bilmiyorsan bu akşam fotoğraf atmaya çalışayım fırsat bulursam. Ufak tefek şeyler için servise/tamirciye gitmemiş olursun

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

3. viteste Susurluk - Balıkesir yolunda 132 gördüm. Devir 12.000 tabi. Ayağıma taş çarptı sandım, meğer ayak marşıymış.. O kadar zorlayınca aşırı titredi.
    Rolantinin yerini bilmiyorum açıkçası resim çok iyi olur peki rolanti de dururken devir kaç olmalı en fazla ona göre ayarlarım.

Motosikleti
    Rolantinin yerini bilmiyorum açıkçası resim çok iyi olur peki rolanti de dururken devir kaç olmalı en fazla ona göre ayarlarım.
    1000-1400 arasında olsun, jikleyi soğuk havada çalıştırmak için kullanın sanki -45 lere iniyor soğuklarda kullancaz.

Motosikleti
    Az önce yolda bi arkadaşım gördü motor aldığımı yanıma geldi kafamı karıştırdı gitti. Kullanım kitapçığında ilk 800 km 5000 devir altı 800-1600 km arası 7000 devir altı kullanın yazıyo. Arkadaşım da bana "kanka arada zorla makinayı sıkıştır ki açılsın sağır olmasın yoksa gitmez verim alamazsın" dedi. Kendisi motor tamircisi. Bu tarz bi yorumu yetkili servis söyledi diye başka bi başlıkta okumuştum. Motordan max verim alabilmek için nasıl yapmalıyım rodajı? Siz nasıl bi yol izliyosunuz

ergin500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor yeniyken sıkıdır bu nedenle yüksek devirde pek kullanma yani çok kullanma.Kısa süreli yüksek devirlere çık çok da aşırıya kaçma zamanla açıldıkça motor daha yüksek devirlerde daha uzun süre kal.Yani arada sırada kısa sürelik yüksek devir yap belirttiğim gibi motor yeni ve sıkı olduğundan aşırı ısınma olmasına sebep olur aşırısı tehlikeli.

Bir de düşük devirde de olsan uzun süre aynı devirde gitme deviri sık sık değiştir.ben mcx roadracer kullanıyorum çok memnunum ilerde 180 z one a geçerim umarım mxz imi aratmaz

Motosikleti
    Alıntı ergfazla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yeniyken sıkıdır bu nedenle yüksek devirde pek kullanma yani çok kullanma.Kısa süreli yüksek devirlere çık çok da aşırıya kaçma zamanla açıldıkça motor daha yüksek devirlerde daha uzun süre kal.Yani arada sırada kısa sürelik yüksek devir yap belirttiğim gibi motor yeni ve sıkı olduğundan aşırı ısınma olmasına sebep olur aşırısı tehlikeli.

Bir de düşük devirde de olsan uzun süre aynı devirde gitme deviri sık sık değiştir.ben mcx roadracer kullanıyorum çok memnunum ilerde 180 z one a geçerim umarım mxz imi aratmaz
    50 km den fazla yol yaptım bu akşam. Gidişi çekişi frenleri beni çok memnun etti. Eğer alırsanız pişman olacağınızı düşünmüyorum pek. Bakalım ilerki kmlerde neler görücez
    PSK bunu beğendi.

ergin500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi bakalım güle güle kullan

Motosikleti
    180 z-one
    PSK ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Arkadaşlar bende rodaj dönemindeyim maksimum 5bin devirde vites degiştiriyorum, bence ideal limiti bu.. Sonrasın direk motor bagırmaya başlıyor. Hacimine göre tork fena olmadıgı için şehir içerisinde rahat ediyorsunuz.. Ani frenlemelerden kaçınıyorum, motor freni de kullanıyorum ama onda da dikkat edip motoru çok fazla yükte bırakmıyorum.. Ani devir yükseltmiyorum..

Rondo kardeşim motorun güzelmiş bu arada güle güle kullan..

Motosikleti
    pulsar ns200
    Alıntı crew adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne tür bir buji kullandın kardeşim ?
    servis bosch taktı

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

Alıntı XxFatiHxX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki kontak açıldığında ibrenin gidip gelmesi ve motor stop halindeyken önünden ses gelmesi ne anlama geliyor ?
    http://www.mondialyp.com/?part=yedekparcalar karburatör linki ibre sekil yapmişlar.

Alıntı nokiaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servis bosch taktı

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

http://www.mondialyp.com/?part=yedekparcalar karburatör linki ibre sekil yapmişlar.
    Bende ilk bakımda degiştireyim o zaman sagolasın, zaten kendi yagımla gitmeyi düşünüyorum olmadı bir de buji alırım..

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)