Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Honda CBR 500R Kullanıcıları/Bılgı Paylasım Baslıgı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Arkadaşlar geçiş motoru değil, ara motor değil, 47 beygirlik çok ciddi torku hissettiren tam boy bir motosiklet, ki Shadow 750, crossrunner 800 gibi motorlarım oldu performansını onlarla kıyaslıyorum. 20.000 Tl'ye doların 3.05 euro'nun 3.30 olduğu bir dönemde bu motor fırsattır. Yakıt tüketimi düşük, bakım maliyetleri düşük, MTV'si düşük 1000km bakımında işçilik ücreti alınmadığını ve 150 TL olduğunu söyledi bayi. CB650f ile arasında kaldım, vın vın 4 silindir sesini, şehir içi trafiği düşündüm buna yöneldim. Göğüs ve bacak bölgemi grenajlar tamamen koruyor bir tek kaskınmda rüzgar var rahatlıkla uzun yol da yapılır. Spor kullanım istenirse de bir nc serisi gibi cansız değil, motoru çok güzel tepki veriyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Duke 200
    Bütün duke 200 cüler bu motoru seçiyor anlaşıldı 😱 sanırım RC 390 da piyasa olmamasından. 2016 kasasını alabilecek arkadaşların motorlarına 2017 ilk baharında talibim 😂😄. Yamaha zamlarına bakılırsa bu motor da 25000₺ üzeri çıkacak gibi görünüyor umarız öyle olmaz.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı vladimir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geçiş motoru değil, ara motor değil, 47 beygirlik çok ciddi torku hissettiren tam boy bir motosiklet, ki Shadow 750, crossrunner 800 gibi motorlarım oldu performansını onlarla kıyaslıyorum. 20.000 Tl'ye doların 3.05 euro'nun 3.30 olduğu bir dönemde bu motor fırsattır. Yakıt tüketimi düşük, bakım maliyetleri düşük, MTV'si düşük 1000km bakımında işçilik ücreti alınmadığını ve 150 TL olduğunu söyledi bayi. CB650f ile arasında kaldım, vın vın 4 silindir sesini, şehir içi trafiği düşündüm buna yöneldim. Göğüs ve bacak bölgemi grenajlar tamamen koruyor bir tek kaskınmda rüzgar var rahatlıkla uzun yol da yapılır. Spor kullanım istenirse de bir nc serisi gibi cansız değil, motoru çok güzel tepki veriyor.
    Anes motor...1.000km bakımında 135tl old. söyledi (3 lt. yağ+y.filtresi)...çoğu parça cbr250'den ucuz...Örn: eksoz tüpü:560tl...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anes motor...1.000km bakımında 135tl old. söyledi (3 lt. yağ+y.filtresi)...çoğu parça cbr250'den ucuz...Örn: eksoz tüpü:560tl...
    Bu arada örneğim daha iyi anlaşılması adına cbf150'nin eksoz fiyatı: 780tl...
    vladimir ve Uykusuzcorap bunu beğendiler.
    The Power of The Dreams.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayıp ediyon Engin'im....Tur veririm tabii ki de-rodaj bitince...Bu arada börek neli olsun???...Kol böreği sever misin???...
    Kol böreği olabilir rodaj dönemi,yeni evli çiftlerin cicim ayları gibidir bence hayirli ugurlu olsun ttekrar abi.
    dyavol-77 bunu beğendi.
    elit motogaraj

Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Bu motoru alıp yol motoruna çevirmek isteyen tek ben miyim :D
    __bakteri__ bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Berkec. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.feyizoglu.com/images_buyu...PL_48711_2.jpg
    Bu gezegende tek değilsin...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    http://www.feyizoglu.com/images_buyu...PL_48711_2.jpg
    çantalı hali de güzel.. Keşke gidon biraz daha yukarıda olsaydı.

Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Alıntı __bakteri__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çantalı hali de güzel.. Keşke gidon biraz daha yukarıda olsaydı.
    https://www.instagram.com/p/_Z1au5TY...n-by=turkstunt
    bence yapılabilir eski kasasına stunt amaçlı olarak daha yola, araziye uygun gidon takılmış
    ama ne kadar maliyetli olur derseniz

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dvayol sıfını 19bine almış, bence çok iyi.

Trancexp 3bin km.deki 500rr'ı kaça aldığını yazsın, burada olay çıkar Sıfır r25,cbr250 alan üyeler motorunu yakar
    vallahi elinizi çabuk tutun 20binede alamazsın az daha beklerseniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Alıntı vladimir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda bu motorda son hız yerine torku öncelikli tutmakla çok doğru yapmış. 100km'ye yakın İstanbul çevreyolları,e-5, cadde karma kullanımımda gücünün ve torkunun hayli hayli yeterli olduğuna ikna oldum. Gazı açınca 5000 devirden sonra yüzde gülümseme yaratan spor kullanımı da çok tatminkar ,benim için en önemlisi sürüş keyfi çok yüksek motorun,bozuk yollarda da of dedirtmedi. Büyük ve ağır motorlarım oldu, özellikle İstanbul için çok gereksiz, geriye dönüp hiç bakmıyorum.

Yeni kasaya gelince, daha önce de belirttim benim tercihim eski kasa. Yenisi bildiğiniz ninja olmuş. 5.000 TL fazla vermeyi gerektirecek bir durum yok. Aradaki farka çok kaliteli ekipmanlar alınabilir.
    vurur yüze ifadesi iyiki cahil türk apaçi gençliği bu motoru ulan o paraya 600luk alırım , zaten 50 beygir deyip es geçmiş yoksa istediğim fiyata alamazdım. Ayrıca her motora tokat atılır bununla dümdüz açık yol olmadıkça tabi. ara hızlanmalar mükemmel. Sizin ile oynamak isteyecek büyük motorun yakıt kaygısı yoksa tabiki geçebilir

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi elinizi çabuk tutun 20binede alamazsın az daha beklerseniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

vurur yüze ifadesi iyiki cahil türk apaçi gençliği bu motoru ulan o paraya 600luk alırım , zaten 50 beygir deyip es geçmiş yoksa istediğim fiyata alamazdım. Ayrıca her motora tokat atılır bununla dümdüz açık yol olmadıkça tabi. ara hızlanmalar mükemmel. Sizin ile oynamak isteyecek büyük motorun yakıt kaygısı yoksa tabiki geçebilir
    Peki denildigi kadar az yakiyormu makine ? Aea cb500f test etmisti ve 10 litre yaktirdik diye yorumda bulunmustu ozaman baya sasirmistim madem okadar yakiyo yuksek devir kullaninca cbr650f daha iddiali yakit konusunda tabi yuksek devir kullanmazsan

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki denildigi kadar az yakiyormu makine ? Aea cb500f test etmisti ve 10 litre yaktirdik diye yorumda bulunmustu ozaman baya sasirmistim madem okadar yakiyo yuksek devir kullaninca cbr650f daha iddiali yakit konusunda tabi yuksek devir kullanmazsan
    daha 4000km deyim yakıt için erken ama aşağıdaki siteden merak ediyorsan bakabilirsin. Bende gazlamalı olarak 400km lik tur sonunda 4.4 gösteriyordu. Ama adam akıllı 1 kere sürdüm. Havalar izin verir ise detay veririm.
    http://www.fuelly.com/motorcycle/honda/cbr500r

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha 4000km deyim yakıt için erken ama aşağıdaki siteden merak ediyorsan bakabilirsin. Bende gazlamalı olarak 400km lik tur sonunda 4.4 gösteriyordu. Ama adam akıllı 1 kere sürdüm. Havalar izin verir ise detay veririm.
    http://www.fuelly.com/motorcycle/honda/cbr500r
    http://i65.tinypic.com/fk497b.png
    Ben kimsenin lafına bakmam araştırıp alırım . Nihayetinden 2 silindir sıkıştırınca cbr250 gibi az yakması beklenemez. Kullanıcısı dışında kilerin yorumlarını objektif bulmuyorum.
    ardacik bunu beğendi.

Merhaba beyler simdi bu anes motor 2014 griye 19 binlira diyo ikinci ellere baktim adamlar 17 den assa dusmuyo bos motora bende 3 ay fazla calisirim sifir alirim icim rahat binerim dedim tabi bundan oncesinde 600rr f r6 diye kafamda deli sorularla uyuyamadigim geceler ve malmisin olum o paraya 600 luk alirim duiye destek veren arkadaslarim oldu sonuc itibari ile ben bu hayvani alacam ama ista buldan ankaraya nasil getirecem tir soforu babamin arkadasi var ama avrupa yakasina gecmiyor avrupadan surerek asyaya gecebilirmiyim polis sobelermi nasil yapacaz ya

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı akviran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba beyler simdi bu anes motor 2014 griye 19 binlira diyo ikinci ellere baktim adamlar 17 den assa dusmuyo bos motora bende 3 ay fazla calisirim sifir alirim icim rahat binerim dedim tabi bundan oncesinde 600rr f r6 diye kafamda deli sorularla uyuyamadigim geceler ve malmisin olum o paraya 600 luk alirim duiye destek veren arkadaslarim oldu sonuc itibari ile ben bu hayvani alacam ama ista buldan ankaraya nasil getirecem tir soforu babamin arkadasi var ama avrupa yakasina gecmiyor avrupadan surerek asyaya gecebilirmiyim polis sobelermi nasil yapacaz ya
    Plakayi ruhsati cikar madem istanbuldasin otobusle tasiyanlar var istersen otogardan da halledersin yada kullanirsin kopruyu gecip iletisime gecicegin kisiye emanet edersin

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Anladığım kadarı ile ehliyet yok? eğer öyle ise önce ehliyet alıver en iyisi.
    dyavol-77 bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    https://www.instagram.com/p/_Z1au5TY...n-by=turkstunt
    bence yapılabilir eski kasasına stunt amaçlı olarak daha yola, araziye uygun gidon takılmış
    ama ne kadar maliyetli olur derseniz
    Hocam merakın varsa o işlemin nasıl yapıldığını hemen sana açıklayayım.

İlk önce sağ ve sol gidon kollarını söküyorsun. Ardından gidon bağlantı tablasını da söküyorsun. Ardından gidon bağlantı tablasına sanayide radyal matkapla aşağıdaki resimde turuncu yuvarlakla işaretlediğim yerlere delik açtıracaksın.

açılacak delik sayısı veya delik çapını takacağın düz gidon ayağına göre belirlemen gerekecek.

Ardından gidon bağlantı tablasına düz gidon ayaklarını takıp düz gidonunu (barı) takıp yerine monte edeceksin.
    Söktüğün sağ ve sol gidon kollarındaki tüm üniteleri de düz gidona takacaksın.
    Bu kadar basit.
    Sonunda gidonun şöyle olacak:

Karşılaşacağın en büyük sorun çok yüksek bir gidon takarsan gaz, debriyaj,ön fren hidroliği kablo ve tel uzunlukları yetmeyebilir.
    Onları da değiştirmen gerekebilir.
    Normalde sana masrafı 1 adet düz gidon + gidon bağlantı aparatı (gidon ayakları) olacaktır.
    Radyal matkapla delik açtırma çok cüzi bir ücret tutar onu masraftan bile saymadım.

En büyük handikapı orjinalliğini bozmuş olman olur. Eski haline çevirebilirsin bu sefer gidon bağlantı tablasında deliklerin duruyor olur

Ayrıca oturuş pozisyonu gayet rahat olan bu motor için, tüm bunlara gerek var mı?
    __bakteri__ ve Berkec. bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    19'luk SON griyi ben aldım...!!!..Sen nerden baktın???...
    The Power of The Dreams.

Satildi dediler bugun kahroldum

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Satildi dediler bugun kahroldum
    Sende Pulsar yok muydu? Yanlış mı hatırlıyorum???...
    The Power of The Dreams.

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    19 luk kalmamış ben de sordum bugün. 20500 olan yerlerde de son 1-2 motor kalmış. Plaka+ruhsat 21 yapıyor.

İkinci el 1-2 tane buldum gibi, gittim gördüm beğendim.

Arkadaşlar iki sorum olacak,
    1- Stok lastiklerinin adı nedir? Performansı nasıldır? Islak hava, viraj, yatma, ve frenleme değerlendirir misiniz?
    2- genel bir soru bu, plakası benim oturduğum il değilse plaka değişmek zorunda mıyım? Mevcut plaka ile devralabilir miyim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Yani lastiklet Dunlop da tam model adı nedir?
    dyavol-77 bunu beğendi.

Mevcut lastikler dunlop. Plakayı değiştirmek zorunda değilsiniz.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)