Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    sayim
    hayırlı olsun güle güle kullan
    evet vibrasyon bizde de var. motor aynaları rölantide iken titriyor. buna bir çözüm yok sanırım. motor tek silindirli olduğu için. belki biraz conta civata yardımı ile halledilebilir ama bu da direk motora müdahale gerektirir. bence gereği yok.
    benzin için kurşunsuz 95 alıyorum.
    hafta sonu zn tayfası aydos tarafına piknik olayına girecek gidip gitmeyeceğim kesin değil ama katılmak isteyen olursa neşeli geziler oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650
    Kandiliniz Kutlu Olsun Saglicakla Gecsin
    S&s Tamer

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    dün itibariyle bursadaki joyride sayısı 3 adet çoğalmıştır.
    dayımlar ne zamandır almak istiyorlardı ve dün itibariyle 3 adet joyride 200 (her renkten 1 tane) alarak muratlarına erdiler.
    hepsine buradan hayırlı, uğurlu olsun diyorum...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    SYM Joyride 200 inşallah.!!

JOYRİDE 200 Sıfır 2006 model mi 2007 mi hangisini Tercih Etmeliyim.

Slm ve Sevgiler

Arkadaşlar Hoşgeldin selamlamalarıyla msj ma kayıtsız kalmadığını için teşekkürler.

Tüm herkesin mübarek kandilini kutlarım.

Luxor bilmiyerek te olsa (çünkü aranızda yeni olduğum ne tip bir soru sorduğunu görmemiştim) hangi soruna ışık tutuysam ne mutlu bana

aşağıdaki sorumu bu konuda fikri olan arkadaşlar cvp verebilirlerse CUMA günü motorumun siparişiini vereceğim.Sizlerden cevap bekliyorum.

Şimdi JOYRİDE 200 hakkında söyle bir sorum olacak motorsikleti incelediğim KORLAS bayisinin elinde JOYRİDE 200 zün sıfır olarak 2006 ve 2007 modelleri vardı.Kafamı karıştıran soru şu açıkcası 2006 model bana daha tok geldi yani daha sağlam bir görünümü vardı, (performansları arasında fark vermıdır? Bilmiyorum..)göstergeler ve aynadaki metal kısım 2007 modeline göre farklı benim farkettiğim bunlardı.şunuda söyleyeyim bayideki adam bana ikisinin arasıdan fiyat farkı olmadığını 2006 ve 2007 modelinde fiyatının 4000YTL olduğunu söyledi bana aslıda biraz tuhaf geldi ama yani 2006 modelin biraz daha ucuz olabileceğini düşünmüştüm.Sanırım Kampanyaya girdiği için zatem fiyatlar yerlerde sürünüyor.açıkcası 4000 YTL sıfır Joyride buldum da bunuyorum gibi oldu biraz ama.insan bir yandanda 2006 tıyı aynı fiyata alsam acaba kazık mı yemiş olurum diyede düşünüyor.

Siz olsanız 4000YTL fiyata 2006 mı yoksa 2007 model JOYRİDE alırdınız.bazen arabalarda söyle bir şey vardır yeni modeli çıkmasına rağmen eski modeli daha sorunsuzdur ve eski modeli daha çok prim yapıp her zaman için tutar.
    bilen arkadaşlar 2006 ve 2007 modeller arasıda performans farkı olup olmadığını açıklarlarsa sevinirim. motosikleti almam konusunda bu konuda çok etkili olacak.

Şimdiden teşekkürler,
    [B]Önünüz Sevginizin Işığıyla Aydınlansın..![/B]

teksavasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym GTS 250 simsiyahh
    öncelikle kandiliniz mubarek olsun arkadaslar ve yeni katılan arkadaslarda hosgelmisler, sym ailesi cok büyük bir ailedir. hepbirlikte olmak dilegi ile ..

Siz olsanız 4000YTL fiyata 2006 mı yoksa 2007 model JOYRİDE alırdınız.bazen arabalarda söyle bir şey vardır yeni modeli çıkmasına rağmen eski modeli daha sorunsuzdur ve eski modeli daha çok prim yapıp her zaman için tutar.
    bilen arkadaşlar 2006 ve 2007 modeller arasıda performans farkı olup olmadığını açıklarlarsa sevinirim. motosikleti almam konusunda bu konuda çok etkili olacak.

albeni anlıyorum seni bence biraz şans işi birazda 2007 yılında cıkan yeni model k7 burgman400 ler hepsi problemli cıktı debriyaj problemli bütün hepsini geri cagırıyorlar.. dedigim gibi şans işi 2007 alman daha iyi olur bence güle güle kullanmanı dilerim

selamlar
    ^^^ hic bir motorcunun acelesi olamaz...! ^^^
    olcay [COLOR="Red"]sym GTS250[/COLOR]
    [COLOR="Lime"]PY 889[/COLOR]

Motosikleti

kafam iyice çorbaya döndü..

slm&sevgiler merhaba,

teksavaşcı düşünceni paylaştığın için çok teşekürler.Şansıma pek güvenmem ama artık dediğin gibi bu konuda işi şansa bırakmaktan başka yapılacak bir şeyde yok gibi.

CUMA günü moturumu alıcağım diye planlamıştım ama her geçem gün kafam karışıyor, kime SYM alıcağımı söylesem sen O fiyata biraz daha ilave edip Honda DYLAN alsan daha iyi edersin diyorlar.sonuçta HONDA her zaman için prim yapar satarkende zorluk çekmezsin.Teneke fiyatına gitmez diyorlar.(SYM teneke demiyorum haşa yanlış anlaşılmasın lütfen,tabiri cahiz ise demek istedim)

şimdi benimde aklımı karıştıran konu şu oldu ben bu ilk moturu alıp 2 sene kullanıp daha üst modele geçmek niyetindeyim ee böyle oluncada sıfır bir JOYRİDE 200 4000 YTL aldığımda satarken kaça sata bilirim ve HONDA DYLAN kadar piyasası olup olmadığını bilmiyorum fakat gözlemim o ki.Honda DYLAN ını istediğim zaman az zarar la satabileceğim.

bu konuda ki düşüncelerinizi yazarsanız beni aydınlatmış olursunuz.

Atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır forumdan uzaktım, yeni arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz ve motorlarınız hayırlı olsun. Allah hepimize kazasız, belasız sürüşler nasip etsin.

Alıntı albeni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm&sevgiler merhaba,

teksavaşcı düşünceni paylaştığın için çok teşekürler.Şansıma pek güvenmem ama artık dediğin gibi bu konuda işi şansa bırakmaktan başka yapılacak bir şeyde yok gibi.

CUMA günü moturumu alıcağım diye planlamıştım ama her geçem gün kafam karışıyor, kime SYM alıcağımı söylesem sen O fiyata biraz daha ilave edip Honda DYLAN alsan daha iyi edersin diyorlar.sonuçta HONDA her zaman için prim yapar satarkende zorluk çekmezsin.Teneke fiyatına gitmez diyorlar.(SYM teneke demiyorum haşa yanlış anlaşılmasın lütfen,tabiri cahiz ise demek istedim)

şimdi benimde aklımı karıştıran konu şu oldu ben bu ilk moturu alıp 2 sene kullanıp daha üst modele geçmek niyetindeyim ee böyle oluncada sıfır bir JOYRİDE 200 4000 YTL aldığımda satarken kaça sata bilirim ve HONDA DYLAN kadar piyasası olup olmadığını bilmiyorum fakat gözlemim o ki.Honda DYLAN ını istediğim zaman az zarar la satabileceğim.

Bence 2007 model joyride'ı 4000'e almakla baştan kazanmış oluyorsun, ticarette satarken değil alırken kazanırsın! 3-4 ay sonra yeni sezonun fiyatları belli olunca ne kadar kazançlı olduğunu göreceksin.

arkadaslar kadıkoyde sym kampanyalı satıs yapan bayiiler neresıdır korlas harıcc....
    [COLOR="Red"]sevendays[/COLOR]

Motosikleti
    Honda spacy 2001
    Derwish
    Vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkür ederim.Yeni motorun vermiş olduğu heyecanla foruma bile bakamıyrum,ayrıca digital fotoğraf makinem olmadığı için motorumun resmini koyamıyorum ama avatardaki resmin aynısı..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    slm&sevgiler merhaba,

Honda serviste Dylancı bir arkadaş motoruna aşık olduğunu çok sevdiğini ama yakıt tüketimi nedeniyle aldığına pişman olduğunu söyledi geçen Cumartesi...yahu atla devemi dedim...ne kadar yakacak...bi ölçü verdi araba kadarmış...o detayı hatırlıyorum sadece ..."motur seni uçuruyor...uçarkende jet yakıtı kullanıyor" dedi...benzin önemli detay...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    scooter
    dylan çok güzel motor 150 cc için alınır kullanılır
    ama zarar ya da nasıl olsa satacağım gözü ile bakmak biraz yanlış kanımca
    nihayetinde aldığımız motorun sorun çıkarmaması lazım ...
    joyride için 4000 yüksek bir fiyat değil....
    ikisi de kaliteli motor ikisinide binilir ama sym daha rahat bir duruşa ve kullanıma sahip gibi...
    canım gts nin en sevmediğim yönü hava filtresinin çok çabuk kirlenmesi ve pahalı oluşu nasıl çözeceğiz bu işi bakalım .....

Motosikleti

Endişe

arkadaşlar bilgiler için çok teşşekürler.verdiğiniz bu bilgiler gerçekten işime çok yarıyor.

Derwish Honda dylan için satma konusunda endişem yok.Onun her zaman piyasası diye biliyorum. Fakat dediğim giibi şuanda alacağım moturu 1-2 yıl kullandıktan sonra satıp bir üst modele geçme niyetim var eğer ben SYM Joyride 200 alırsam satarken değerinde moturu satabilirmiyim?Bütün endişem bu. mesela Joyride kilometrede ne kadar yakıyor?
    Teşeşkkürler.

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    arkadaşlar bilgiler için çok teşşekürler.verdiğiniz bu bilgiler gerçekten işime çok yarıyor.

Derwish Honda dylan için satma konusunda endişem yok.Onun her zaman piyasası diye biliyorum. Fakat dediğim giibi şuanda alacağım moturu 1-2 yıl kullandıktan sonra satıp bir üst modele geçme niyetim var eğer ben SYM Joyride 200 alırsam satarken değerinde moturu satabilirmiyim?Bütün endişem bu. mesela Joyride kilometrede ne kadar yakıyor?
    Teşeşkkürler.
    Arkadaşım ben motorumu alırken şu kriterlere bakmıştım,
    1- benim ağırlığımı çekebilecek güçte sağlam olsun (ben 110 kg + eşim 50 kg, motor yaklaşık 15 bg ve yokuş kalkmama rağmen 2 kişi ile 80'i görebiliyorum)
    2- konforlu olsun, cüsseme göre heybetli olsun, 2 kişi rahat edebilsin (ben ve eşim yerleştikten sonra -ki ben pek küçük sayılmam- aramıza 1 kişi daha sığacak kadar yer kalıyor.)
    3- bagaj sorunu olmasın (topcase takmak istemiyorum, 40 lt gibi oldukça büyük bir bagaj hacmi var. 1 fullface kask + 2 bellik + 2 dizlik + 2 mont + 2 eldiven + 1 teker dolgu tüpü + disk kilidi + temizlik bezleri sığabiliyor )
    4- fazla benzin harcamasın, servis+parça maliyeti çok pahalı olmasın. Benzin için şu söyleyeyim, çoğunlukta 2 kişi binerim motora (tek başıma olduğumda da motor için pek bişey değişmiyordur herhalde, dediğim gibi 110 kg'im ) ve her ışık yandığında benzin alırım, şu ana kadar 9000 km yaptım ortalama şöyle;
    trafikte ani kalkışlardan uzak durmaya ve gazı köklemeden gitmeye gayret gösterirsem 7 lt ile 165 km'nin üstünde yol alıyorum.
    Eğer yolu bulduğumda gazı kökleyerek gidersem (-ki genelde hep böyle oluyor) 7 lt ile 150-155 km yapıyorum. Bakımların zamanında yapılması + hava filtresinin temiz olması hemiz çekişte hemde yakıt tükeminde gözle görülür değişiklikler oluyor. Tek kişi kullanacaksanız ve benden daha hafifseniz bu rakamların daha makul seviyelerde olacağını unutmayın.
    Servis ve parça fiyatlarına gelince, servis olarak sadece Altan Motor'a gittim, işçilik olarak memnunum, bilgili, kaliteli ve temiz iş yapıyorlar, fiyatları yaptıkları işe göre makul ama başka servislerin fiyatı ile kıyaslayamayacağım bilmiyorum.
    Motorumu satarken çok zarar eder miyim diye çok düşünmedim, kullandığım sürece ondan alacağım zevk + trafikte kazandığım zaman benim için en büyük kar olacaktır. Sürekli trafikte kullanacaksanız bundan daha büyük bir motor tercih etmenize gerek olmayacaktır (tabi vitesli isterseniz ona bişey diyemem)

Gelelim kullandıkça farkettiğim dezavantajlarına;
    1- kısa farları fena sayılmaz ama xenon ile değiştirirseniz daha çok görür ve görünür olursunuz.
    2- genelde motosiklet kornaları çok cılız ses çıkartıyor, daha güçlü bir korna ile değiştirmeniz trafikte arabalar arasında daha kaale alınmanızı sağlıyor
    3- fabrika çıkışlı lastikleri yazın kullanabilirsiniz ama kışa doğru mutlaka değiştirin. Ayrıca orjinal lastikler pekte sağlam değiller değiştirildiğinde eski ile yeni lastik arasındaki farkı bizzat gördüm.
    4- Kullanım esnasında dizlerinizi kırarsanız yani tabureye oturur gibi kullanmak isterseniz düz yolda sorun yok ama trafikte gidonu tam sağa, sola kırmak isterseniz dizinize çarpıyor ! ya bacaklarını biraz açmanız yada biraz uzatmanız lazım ki tam sağa veya sola çevirebilesiniz. Bu bir dez avantaj mıdır bilemem ama beni rahatsız etmişti ilk zamanlar, şimdi alıştım sanırım.

Herkese saygılar ve sevgiler.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı Atlas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben motorumu alırken şu kriterlere bakmıştım,
    1- benim ağırlığımı çekebilecek güçte sağlam olsun (ben 110 kg + eşim 50 kg, motor yaklaşık 15 bg ve yokuş kalkmama rağmen 2 kişi ile 80'i görebiliyorum)
    2- konforlu olsun, cüsseme göre heybetli olsun, 2 kişi rahat edebilsin (ben ve eşim yerleştikten sonra -ki ben pek küçük sayılmam- aramıza 1 kişi daha sığacak kadar yer kalıyor.)
    3- bagaj sorunu olmasın (topcase takmak istemiyorum, 40 lt gibi oldukça büyük bir bagaj hacmi var. 1 fullface kask + 2 bellik + 2 dizlik + 2 mont + 2 eldiven + 1 teker dolgu tüpü + disk kilidi + temizlik bezleri sığabiliyor )
    4- fazla benzin harcamasın, servis+parça maliyeti çok pahalı olmasın. Benzin için şu söyleyeyim, çoğunlukta 2 kişi binerim motora (tek başıma olduğumda da motor için pek bişey değişmiyordur herhalde, dediğim gibi 110 kg'im ) ve her ışık yandığında benzin alırım, şu ana kadar 9000 km yaptım ortalama şöyle;
    trafikte ani kalkışlardan uzak durmaya ve gazı köklemeden gitmeye gayret gösterirsem 7 lt ile 165 km'nin üstünde yol alıyorum.
    Eğer yolu bulduğumda gazı kökleyerek gidersem (-ki genelde hep böyle oluyor) 7 lt ile 150-155 km yapıyorum. Bakımların zamanında yapılması + hava filtresinin temiz olması hemiz çekişte hemde yakıt tükeminde gözle görülür değişiklikler oluyor. Tek kişi kullanacaksanız ve benden daha hafifseniz bu rakamların daha makul seviyelerde olacağını unutmayın.
    Servis ve parça fiyatlarına gelince, servis olarak sadece Altan Motor'a gittim, işçilik olarak memnunum, bilgili, kaliteli ve temiz iş yapıyorlar, fiyatları yaptıkları işe göre makul ama başka servislerin fiyatı ile kıyaslayamayacağım bilmiyorum.
    Motorumu satarken çok zarar eder miyim diye çok düşünmedim, kullandığım sürece ondan alacağım zevk + trafikte kazandığım zaman benim için en büyük kar olacaktır. Sürekli trafikte kullanacaksanız bundan daha büyük bir motor tercih etmenize gerek olmayacaktır (tabi vitesli isterseniz ona bişey diyemem)

Gelelim kullandıkça farkettiğim dezavantajlarına;
    1- kısa farları fena sayılmaz ama xenon ile değiştirirseniz daha çok görür ve görünür olursunuz.
    2- genelde motosiklet kornaları çok cılız ses çıkartıyor, daha güçlü bir korna ile değiştirmeniz trafikte arabalar arasında daha kaale alınmanızı sağlıyor
    3- fabrika çıkışlı lastikleri yazın kullanabilirsiniz ama kışa doğru mutlaka değiştirin. Ayrıca orjinal lastikler pekte sağlam değiller değiştirildiğinde eski ile yeni lastik arasındaki farkı bizzat gördüm.
    4- Kullanım esnasında dizlerinizi kırarsanız yani tabureye oturur gibi kullanmak isterseniz düz yolda sorun yok ama trafikte gidonu tam sağa, sola kırmak isterseniz dizinize çarpıyor ! ya bacaklarını biraz açmanız yada biraz uzatmanız lazım ki tam sağa veya sola çevirebilesiniz. Bu bir dez avantaj mıdır bilemem ama beni rahatsız etmişti ilk zamanlar, şimdi alıştım sanırım.

Herkese saygılar ve sevgiler.
    7 lt ile 165 km mi???
    burada bir yanlışlık yapmadığından emin misin acaba???
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 lt ile 165 km mi???
    burada bir yanlışlık yapmadığından emin misin acaba???
    Hayır yanlışlık yok ama kilo + rüzgar meselesini göz önüne alın derim ben. Hergün 40 km yolum var, 1. köprüyü geçip işe gidip dönüyorum, rüzgar inanılmaz etkiliyor, eh burada da rüzgarın eksik olduğunu ender görüyoruz. Benim için yakıt sarfiyat 100 km de 4.2 ile 4.5 lt arasında değişiyor. Tekrar söylüyorum bu rakamlar trafikte ve benim kilomdaki birisi için geçerli, farklı kilo ve farklı koşullarda benzin sarfiyatı daha farklı olacaktır bu kesin.

Motosikleti
    daha yok malesef
    hocam gts 250 fiyatı ne gusel makinaya benziyo sonunda dogru yolu buldum 600 makinayla başlanmıcanı öğrendim bunlara bakiom inş fiyatta uygundur
    hayatta ya tozu dumana katarsın yada tozunu dumanı yutarsın:cherry:

kararsızdım iyice kararsızlaştım.

joyride 200 almak için 6 aydır 2.el 4000 ytl ye bakıp durdum.şimdi 2007 modeller 4000 ytl olmuş.6250 den 4000 e nasıl çekilir diyorum tatmin edici bir cevap veremiyorlar.buda insana soru işaretleri doğuruyor.yarın yeni bir kampanya ile ele ayağa düşürürlerse ne olacak?

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı aaaaazzzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    joyride 200 almak için 6 aydır 2.el 4000 ytl ye bakıp durdum.şimdi 2007 modeller 4000 ytl olmuş.6250 den 4000 e nasıl çekilir diyorum tatmin edici bir cevap veremiyorlar.buda insana soru işaretleri doğuruyor.yarın yeni bir kampanya ile ele ayağa düşürürlerse ne olacak?
    Ayağa düşecek diye bişey yok, sonuçta motor sahibini üzmez ama yanlış fiyat politikası distribütörleri üzecek gibi. Honda, Yamaha dahil birçok firma indirimde ama bu kampanyaların bir adı olmalı, stok eritme veya 'tadilat nedeniyle zararına satış' gibi bişeyler uydurmaları yerinde olur bence, aksi halde 3-5 ay sonra 2008 modellerine 6000 li rakamları biraz zor koyarlar. Yada bu yıl satış oranlarının çok düşmesi sebebiyle genel olarak düşük kar marjı bırakıp satışları yükseltmekte isteyebilirler.

Motosikleti
    scooter
    keşke ele ayağa düşse de millet alıp kullansa
    arkadaşlar motoru satmak için mi alıyorsunuz kullanmak için mi önce buna karar verin. geçiş motoru olacak diyorsanız. bence iyi bir tercih. aldığınız araçtan kar etme olanağınız yok ama çinli modeller gibi yarı fiyatına da gitmez. bence iyi bir kampanya ama altında yatan neden önemli ki benim görüşüm neredeyse olmayan motor satışlarına sezon bitimine doğru hareket mi getirmek istiyorlar.
    forumun bu bölümünde marka fanatiği olduğunu sanmıyorum. motor alacaksanız bütçeniz elverdiğince sorun çıkarmayacak makinalar almanızı tavsiye ederim... sym bence buna iyi bir örnek ....

arkadaşlar joyride 200 ün arkasına çanta konabilirmi.ben balık hastasıyım çin malı motosikletimle vakit buldukça giderim.o yüzden çanta önemli bir etken satın almada.oltalarım ve çantam oturağın altına girmez. cevaplarınızı beklerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler