Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

ben de yapacam depoyu normale aldım yedeğe düşünce beş yada on liralık benzin atacam km yi sıfırlayıp normal depoda kullanacam bakalım kaç km sonra tekrar yedeğe düşecek ona göre hesabını yaparız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı agustosbocuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de yapacam depoyu normale aldım yedeğe düşünce beş yada on liralık benzin atacam km yi sıfırlayıp normal depoda kullanacam bakalım kaç km sonra tekrar yedeğe düşecek ona göre hesabını yaparız
    Siz dislilerle oynamadiniz degilmi

Hayır motorum orjinal

Yeni gördüm sincanlıymışın bende eryamandayım

Motosikleti
    Dogma buyume sincanliyim dogru ama apaci degilim. yapraciktayim ama. uygun oldugumuz zamanlari ayarlayalim bi rotaya gazlariz
    Olmadi turlariz )

Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogma buyume sincanliyim dogru ama apaci degilim. yapraciktayim ama. uygun oldugumuz zamanlari ayarlayalim bi rotaya gazlariz
    Olmadi turlariz )
    Olur neden olmasın

Geçen gün Sincan Laleye geldim bi kurye arkadaş geldi CB125E kullanıyordu discover almak istiyormuş baya konuştuk beyendi motoru

Motosikleti
    Bugun farkettim, motor dururken arka teker dislisi yarim santim kadar oynuyo. Kaplin lastiklerinden diye tahmin ediyorum ama 2300km motosiklette normal gelmedi bana. Diger motorlarla uyumlumu acaba?

Dun benzin almak icin baser fordun yanindaki po'ya girdim. Ordaki calisanlar da begendiler. Bi tanesi alacam bundan bi tane diyodu.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    ikinci motor olarak discover 125 aldım. bu ve diğer bajaj konularını daha önce çok defa okumuştum ama çanta demiri konusunun üzerinden bir yıl geçti.
    motora çanta demiri, topcase, eğer bulabilirsem koruma demiri almak istiyorum.
    bu konuda tecrübe ve bilgilerini paylaşacak, mümkünse link verebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.
    bir de dişli değiştiren arkadaşlar sonucu paylaşırsa sevinirm.
    en verimli ve sıkıntısız ön, arka hangi dişliyi kaç numara ile değiştirmek gerekiyor? bu arada zincirde kısaltma gibi bir işleme gerek oluyormu?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci motor olarak discover 125 aldım. bu ve diğer bajaj konularını daha önce çok defa okumuştum ama çanta demiri konusunun üzerinden bir yıl geçti.
    bu konuda tecrübe ve bilgilerini paylaşacak, mümkünse link verebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.
    en verimli ve sıkıntısız ön, arka hangi dişliyi kaç numara ile değiştirmek gerekiyor? bu arada zincirde kısaltma gibi bir işleme gerek oluyormu?
    Bende bunun çanta demiri var kalyoncu motor'dan aldım. Bir pazar günü Pulsar'ıma uydurup takıcam.
    fabialife bunu beğendi.

svsmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    10 liralık benzinle şehir içi 93 km yaptı. km de ortalama 11 krş. Yalnız lastikler berbat arkadaşlar ıslak zeminde çok dikkatli olun aman diyim şöyle böyle değil kaya kaya gidiyor.

Yokmu buna göre adam akıllı bir çift lastik alıp taksak başımıza iş gelecek.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yolda motosikleti gereksiz görüyorum
    sesi kafa sisiriyor
    titresim ve rüzgar bir olup adami iyi hırpalıyor
    soğuk da isin icine eklenince çekilmez oluyor
    kisa mesafelerde ve ufak gezilerde motosiklet yakit ekonomisiyle vazgeçilmez oluyor

uzun yolda otomobil tercihim (1.3 multijet)
    motosiklet 2.2 litre yakarken (2.2x4.16=9.152) (60 km hızla)
    araba 3.3(litre)x3.63 (mazot)=11.979 yakıyor. (72 km hızla)

motor 9 kuruş
    araba 12 kuruş yakıyor

aradaki 3 kuruş verdigine değiyor
    radyatör açıyorsun
    5 kişi dolus
    bagajı doldur
    dizel olmasina rağmen motordan daha sessiz
    motordan daha hızlı
    yagmurdan etkilenmiyorsun
    çoluk cocuk rahat ediyor
    ac teybi haberi
    konfor kısaca
    arabada ABS var

ALLAH herkese nasip etsin amin

olcuyorum biciyorum uzun yolda motor mantigima sığmıyor
    kurtarmıyor
    dolmuşa bin ayni hesap
    abonman karti al felan ayni kapiya çıkıyor

motorun kazası ise cok tehlikeli
    ferdi kaza sigortasında, motosiklet kazası teminat dışında
    bende fiatın 1.3 motorlu palio -punto- albeasını kullandım uzun süre ve şu an albeam var her türlü şartlarda denedim uzun yolda yol bilgisayarında 3.3 leri görürsünüz ama bir depo tüketimde ortalamada 4 litrenin altına kesinlikle düşmüyor siz 3.3 yaktırıyorsanız helel olsun
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Motosikleti
    Arka canta demirini 2 hafta once 70 liraya montaj dahil aldim yetkili servis ve satici 4.44 motorsdan. Yiba carsisinda 75 liraydi.. Arkadaki gri parcayi sokup yerine canta demirini takiyosunuz. Siz takmayacaksaniz gri parcayi unutmayin. Disli konusunda 14-38 di yanlis hatirlamiyosam facebook grubunda takip video ceken biri var. Ama videonun cekildigi yol egimli olsa gerek.

Motosiklet ara hizlanmalar sakin son hiz 70-80 arasinda 1 litre ile 41 km yol yapti. Yani 41. Kmde teklemeye basladi.
    fabialife bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka canta demirini 2 hafta once 70 liraya montaj dahil aldim yetkili servis ve satici 4.44 motorsdan. Yiba carsisinda 75 liraydi.. Arkadaki gri parcayi sokup yerine canta demirini takiyosunuz. Siz takmayacaksaniz gri parcayi unutmayin. Disli konusunda 14-38 di yanlis hatirlamiyosam facebook grubunda takip video ceken biri var. Ama videonun cekildigi yol egimli olsa gerek.

Motosiklet ara hizlanmalar sakin son hiz 70-80 arasinda 1 litre ile 41 km yol yapti. Yani 41. Kmde teklemeye basladi.
    4.44 motorda masanın üzerinde discovery'den sökülmüş arka tutamak görmüştüm 2 hafta önce. O sizinmiydi ?

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.44 motorda masanın üzerinde discovery'den sökülmüş arka tutamak görmüştüm 2 hafta önce. O sizinmiydi ?
    Sanirim. Firsat bulup gidip alamadim bi turlum kaybolmasa bari )

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

Bugun bizim dukkanin (!) onundeki pulsara bakarken "acaba gosterge paneli discover'a uydurulamazmi?" Diye dusundum. Ne guzel olurdu...

Motosikleti
    arkadaşlar bu ürünü kullanan, bilen var mı? yorumlarınızı bekliyorum.

http://www.kalyoncumotor.com/bajaj-d...-tasima-demiri

Motosikleti
    arkadaşlar bu ürünü kullanan, bilen var mı? yorumlarınızı bekliyorum.

http://www.kalyoncumotor.com/bajaj-d...-tasima-demiri
    Benim taktirip kulandigim tasima demiri bu iste.

Motosikleti
    [/COLOR][/COLOR]numangokçe demirin malzeme kalitesinden ve kullanışından memnunmusun?

bundan çok daha kaliteli IRF nin yaptığı çanta demirini almak amacıyla yapan arkadaşla görüştüm, discover 125 lerin başka markalarda da görüldüğü gibi demirin bağlandığı yerlerin zayıf olduğunu, 3-4 kg.dan daha ağır yük taşıyacaksan alttan destek olmadığı için ileride sıkıntı yaratır senin için dedi.
    ben de bu nedenle çok hoş görünmemesine rağmen alttan destekli bu veya benzeri modele yöneldim. çünkü 45 lt.civarında çanta takıp çarşı pazar işlerinde de kullanmak istiyorum. zaten bu motoru da ikinci motor olarak şehir merkezinde park sıkıntısı ve trafik yoğunluğundan dolayı çarşı pazar vs. işler için aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

[/COLOR]numangokçe demirin malzeme kalitesinden ve kullanışından memnunmusun?

bundan çok daha kaliteli IRF nin yaptığı çanta demirini almak amacıyla yapan arkadaşla görüştüm, discover 125 lerin başka markalarda da görüldüğü gibi demirin bağlandığı yerlerin zayıf olduğunu, 3-4 kg.dan daha ağır yük taşıyacaksan alttan destek olmadığı için ileride sıkıntı yaratır senin için dedi.
    ben de bu nedenle çok hoş görünmemesine rağmen alttan destekli bu veya benzeri modele yöneldim. çünkü 45 lt.civarında çanta takıp çarşı pazar işlerinde de kullanmak istiyorum. zaten bu motoru da ikinci motor olarak şehir merkezinde park sıkıntısı ve trafik yoğunluğundan dolayı çarşı pazar vs. işler için aldım.

Motosikleti
    Kalyoncu motordaki demir alttan destekli zaten, yolcu ayaklıklarına bağlanarak destek oluyor.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalyoncu motordaki demir alttan destekli zaten, yolcu ayaklıklarına bağlanarak destek oluyor.
    zaten destekli olduğu için kullanan varmı? sağlamlığı kullanışı nasıldır diye sormuştum.
    borudan bükme ürün olduğu için işçiliği, boyası, sağlamlığı vs. resimde pek belli olmuyor üstadım.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

Motosikleti
    zaten destekli olduğu için kullanan varmı? sağlamlığı kullanışı nasıldır diye sormuştum.
    borudan bükme ürün olduğu için işçiliği, boyası, sağlamlığı vs. resimde pek belli olmuyor üstadım.
    Ben simdilik memnunum. Saglamligi konusunda da destek Demirleri takilmadan once yokladim, motosikletin arka tekeri yerden kesildi, bukulecek gibi de bi hali yoktu. Hele ki destek demirlerini de taktiktan sonra "ben bununla adam tasirim" dedim ve gulumsedim. Markasini bilmiyorum ama zor begenen bana guven verdi.
    fabialife bunu beğendi.

slm arkadaşlar discovery 125 lik motoru almak niyetim var tavsiye ediyormusunuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler