Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar merhabalar bende bugün tekirdağdan livanur motordan kırmızı renkli bajaj discover aldım. inşALLAH hayırlısı olur. aranıza yeni katıldım bende inşALLAH kazasız belasız günler geçiririz. Yalnız bana 6 taksit yaptırdım üstüne faiz ekledi 4105 liraya patladı motor. Neyse hayırlısı olsun. Arkadaşlar umarım sorun yaşamayız. Tekirdağ/Çorlu'da kullanacağım motoru inşALLAH bir sıkıntı çıkmaz. Rabbim yardımcımız olsun. umarım bir hata yapmamışımdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar.Sonunda dün akşam saat 18:00 da Gaziantepe ulaşmış bulunuyorum.Böylece hedefteki birinci etabı bitirdim.yorgun ve mutluyum.14 yıldır gelmemiştim.Yakıt konusu ise şu anda ki kaba bir hesap ile 11 kuruş km.de yaktığını gösteriyor.1.134 km yol yaptım. 110 TL yakıt ile.10.30 kuruş gibi bir değer.yalnız ortalam hızım 90 km.

Geldiğimize değecek sanırım
    MEHMET AYDIN ve twona bunu beğendiler.

günelyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max
    Selam bende corluda oturuyorum motorun hayirlisi olsun allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin aldigin yerde pulsar varmiydi ben siyah renk pulsar almayi düşünüyorum da

Selamun aleyküm arkadaşlar.
    Benim bajaj discover 125 ST motosikletim var yeni aldım bu motoru motor kullanmayı da pek bilmem benim bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.
    motosikletin ısıtma jiklesi ne şekilde kapalı duruma getirilir bilmiyorum, jikleyi açık motoru kullanmış olabilirim, motor şuan 670 km yaptı yarın bakımını yaptırmaya gideceğim eğer bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st vs Sym gts 250 i evo
    [QUOTE=hsyncls;3421181]Abi akşam paylaşımdan sonra buraya link atarsan güzel olur bizde okumuş incelemiş oluruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Abi özel mesaj atamadım ama alanya merkeze gelirsen musait olunca görmek ısterım merkez postanenin ordaki aveada calısıyorum ismim hüseyin 1 den sobra hep orda
    Huseyin su plakayi takayim ilk firsatta yanindayim,dener bi bakarsin

Alıntı hsyn1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bajaj discover 125 ST motosikletim var yeni aldım bu motoru motor kullanmayı da pek bilmem benim bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.
    motosikletin ısıtma jiklesi ne şekilde kapalı duruma getirilir bilmiyorum, jikleyi açık motoru kullanmış olabilirim, motor şuan 670 km yaptı yarın bakımını yaptırmaya gideceğim eğer bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
    biri hayrına söylesin de bizde motordan olmuyalım

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı hsyn1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jiklede 2 kademe vardır yolda giderken jikleyi bi aşağı bi yukarı yap jikle 2 kademede açikken motorun bogulur gibi olur gaz yemez demekki jikle 2 kademe açık sonra 2 kademe ters tarafa ittir jiklen kapandı

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletimize sis farını taktım , ayrıntıyı aşağıdaki konu başlığından takip edebilirsiniz.
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...d-montaji.html
    Passionately in love with Motorcycle

Motosikleti
    Vitello Life 80
    eyvallah abi ne demek soyle durusuna baksak bile hayirli ugurlu olsun motorun :D

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    discover ile rks 150 titanic arasında kaldım. Hangisini öneririsiniz?
    yaş 20 ilk motorum olacak.

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    discover ile rks 150 titanic arasında kaldım. Hangisini öneririsiniz?
    yaş 20 ilk motorum olacak.
    Kesinlikle Discoveri derim.Sadece Ekrem ata gibi bir abinin olmasından dolayı dahi rahatlıkla alınır

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Alıntı islambey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle Discoveri derim.Sadece Ekrem ata gibi bir abinin olmasından dolayı dahi rahatlıkla alınır
    Benim için önemli olan motorun dayanıklılığı. Günde en aşşa 30km yapıcam ev iş arası. Sorunsuz olması benim için önemli. Tvs apachi 2012 kasalarına baktım hoşumada gitti ancak 2yıl geçmiş üzerinden yatmış motor nasıl olur bilmiyorum.

Değerli arkadaşlar;

fedos rumuzlu arkadaşımızı bu zorlu seferi için tebrik ediyorum. Özellikle çok iyi bir yakıt performansı yakalamış. İstanbul'da karışık kurye kullanımında sarfiyatın 100 km de 2-2,5 lt arası olduğunu biliyoruz. Ama 1.100 km lik bir mesafede 80-90 km sürat ile bu yakıt sarfiyatı çok dikkat çekici...

Şahsen olumlu olumsuz tüm izlenimlerini yazmasını isterim. Takdir edersiniz ki commuter segmentindeki bir ürün normal şartlarda bu km.lerdeki bir mesafe için çok ideal bir ürün sayılmaz. Ama sorunsuz bu mesafelerin kat edilmesi de ürün için iyi bir referans sayılabilir. Dönüş yorumlarını da merakla bekliyoruz. Alım kararı verecek arkadaşlar için hiç tereddüt yaşanmaması gereken bir ürün olduğunu açıklıkla söyleyebilirim. Sadece bu üründen ne beklendiğinin bilincinde olunsun.

Yeni ürün sahibi olan arkadaşlarıma da hayırlı olsun diyorum. Allah kazasız belasız keyifli sürüler nasip etsin inşallah.

Saygılarımla...
    ..Carmentality.. bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar, şu anda gaziantep nizip ilçesine gelmiş bulunuyorum.Motorun şişer, gidemezsin diyen arkadaşlarım, akrabalarım oldu.fakat yalnızca ellerimin üstü güneş yanığından şişti.inşaallah başka sorun yaşamam. Şu anda herşey gayet iyi.yıllar sonra, dedemin babamın yaşadığı benimde çok kısa bir süre görmüş olduğum, köyümüz akçakente geldim.nar ağaçları, incir ağaçları, köyün kendi kokusu.şimdilik iyi geceler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

Merhaba arkadaşlar nizip kanuni servisine bir uğradım .çok güzel karşıladılar.bizler batıda bazı şeyleri yitirmişiz sanırım.

@ekremata

http://www.topsixlist.com/2013/05/14...-indian-bikes/

listesinde görülen discover100cc'yi getirmeyi düşünüyor musunuz?

http://www.bajajauto.com/dis_feature...gy.asp#topLook

linkinde görülen 1 litre ile 91 kilometre gidiyor değeri gerçekten doğru mu? Bu ürünü Türkiye motorsiklet piyasasından mahrum etmeyin

PERFORMANCE
    A MOTORCYCLE THAT KEEPS GOING

Enjoy unmatched mileage of up to 91kmpl* with the Bajaj Discover 100. Its DTS-I engine provides a class apart experience for an average commuter motorcycle. It’s Molycote piston lowers friction and increases engine life & efficiency. The low maintenance battery reduces the hassles of frequently checking the water levels. The ExhausTec technology also provides excellent pulling power even at a low speed in a high gear, thus reducing the need to constantly shift gears.

*CMVR

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence mahrum kalınsada olur.
    Teknik özelliklerini inceledinizmi , çok zayıf teknolojinin gerisinde kalmış bir ürün ,
    125 ST bu sınıfa hitab edecek en iyi commuter olmuş.
    Passionately in love with Motorcycle

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Bu motoru boyu 1.90 civarı olup kullanan var mi üstünde bi foto atsa on numara olur.Sıkıntı falan yaratiyor mu
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

oburak90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ - Discover 125st
    Merhaba arkadaşlar, gün itibariyle bende siyahı beklerken mavi discover 125st izmir karşıyaka motoshopdan aldım. Neredeyse hiç tecrübem yoktu korkarak yola çıktık 3-4 km lik ev yolunu başarıyla tamamladık . motosiklet çok hoşuma gitti zaten ilk motosikletim bi kıyaslama yapamayacağım. Bi kaç sorunum var boş vitese ne yapsam geçiremedim motor çalışırken, ama motoru stop edince de boş vitese çok kolay geçiyor diğer viteslere geçerken zorluyor ve çok sert. Sürüş sırasında geçişler çok rahat anca motoru durdurup boşa atıyım olayını beceremedim . 2. sorum ise motosikleti park ettikden sonra yakıt vanasının konumu ile oynamamız gereklimidir? Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler. Elektronik ile uğraşmaktayım motorun sürüş hevesini biraz dizginliyim değişik projelerle karşınızda olacağım inş.
    ----------------------
    Birde acele bir fotoğraf ekleyelim hava kararırken çekildi. Boyum 1,74, 75 kiloyum kıyaslama açısından;
    HADICANIMM bunu beğendi.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Tüm kurye arkadaslara tavsiyemdir bu motor. 6300 lira cbf150 ye vermeyin. 4100 liraya ondan daha iyi bir motoru yani bu modeli alın. 9 senedir kuryelik yaparım kolay kolay motor beğenen biri degilim. Hiç Çin malı almadım ve kullanmadım ve kesinlikle kaliteden ve konfordan anlayan biri olarak bu motoru tavsiye ediyorum. Bu motor Hindistan'ın starı dır. Dünya genelinde en çok satan markadır. Yaklaşık 4 ay araştırdım forumları takip ettim okudum ve bajaj aldım. Şu an 450 km oldu. 3 gündür kullanıyorum. Ve her sürüşümde iyiki almışım diyorum. discover modelini de denedim, Apache gibi bir ucube ile kıyaslanması haksızlık olur. Çünkü bir kere bu motorun oturuş pozisyonu ybr ile aynı. Apache de ise kendimi ipte oynayan cambaz gibi hissetmistim, rezilliği tartışılmaz bir motordur apache.
    Cbf de kullandım hemde 100 bin km. Beni hergün yoruyordu. Spacy 40 bin kullandım ve hep yoruyordu. 3 gündür bajaj a biniyorum ve yorgunluk hiç olmuyor.
    trcn bunu beğendi.

Motosikleti
    Vitello Life 80
    Abilerim konu ölmesin güncel kmler nedir varmi canınızı sıkan birşeyler :D

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler