Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yargan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Arkadaşlar merhaba 26/06/2015 te bajaj boxer sahibi oldum. 20 gün snr tam bır sene olucak ısallah.İlk aldığım zamanlarda stop etme ve akü sıkıntısı yaşadım.Yaşar ticarete gittiğimde aküyü garantiden değiştirdiler fakat stop etmesinın normal oldugunu bütün boxerların yaptıgını ve caresi olmadıgını söylediler,biraz tuhaf geldi ama bir sonraki bakımı başka yerde yaptırmaya karar verdim.Formlarda dolaşırken kartalda yeşilyurt motorun işini cok ıyı yaptıgını okudum ve 5000 bakımına yeşilyurt motora gittim. Ustaları kolunu kırmış raporluymuş derdimi firmanın sahibine anlattım saolsun beni magdur etmemek için kolları sıvadı ve senın bakımını ben yapıcam dedi. Subap ayarı yaptı yagını degiştirdi sağını solunu sıktı şimdi hatırlamıyorum ama çok cüzi bir para verip oradan ayrıldım.Ayrılırkende bi sıkıntın olursa beni bul dedi.

10.000 bakımına tekrar yesılyurt motora gitmeyi kafaya koymustum Çünkü ustasını merak ediyordum.Firma sahibi ustasını çok övdü fakat överken aynen şöyle söyledi ; Biz ustamıza fabrikada butun egıtımleri aldırdık.
    Bu sozcukler kafamda soru işareti uyandırmadı desem yalan olur.
    Neyse makınam henuz 8500 kmde iken dayanamayıp 10.000 bakımına gittim.Birde ne göreyim usta dedikleri kardesımız 17 yasında gencecik bir cocuk.
    Endişem dahada artmıştı Ama inanın korktugum olmadı aksine motorun hiçbir sıkıntısını söylemedım ama kendısı abi makinan stop edıyor ama bundan snr etmıycek calıstırırken mars'a uzun basman gerekıyordu sımdı tek marsta alıcak gibi cumleler sarf ettı ki hepsi doğruydu ,bende bunları nerden bıldıgını hala merak edıyorum
    Ayrıca subap ayarımı yaptı karburatoru komple dagıtıp temızleyıp topladı on arka balatalarımı zıncır ve dıslıyı degıstırdı.
    Çok uzattım sanırım uzun lafın kısası yolunuz duserse yesılyurt motorun ustası olan HALİL KARDEŞİMİ ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM.

Bu zamana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım motorumla alakalı hatta şu sıralar aklımda pulsar ns200 var maddi durumu toparlarsam yaz bitimine doğru birtane almak istiyorum.

Ayrıca ilgi alaka ve insanlığından dolayı burdan EKREM ATA Bey'e çok teşekkür ediyorum.En ufak sıkıntımıza çözüm üretmek için elinden geleni yapıyor saolsun varolsun.
    İyi gelişmiş Refleksler Şanstan daha hızlıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar merhaba. Bajaj boxer motosikletim için Shad SH36 yan çanta demiri arıyorum. Açıklama kısmında genelde touring motorlar için uygun demirler var. Acaba bu demirler benim motosikletime de bir şekilde uyarlanabilir mi? Yoksa paşa paşa 500-600 lira daha verip motoruma uygun demiri olan çantayı mı almalıyım.

Alıntı yargan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba 26/06/2015 te bajaj boxer sahibi oldum. 20 gün snr tam bır sene olucak ısallah.İlk aldığım zamanlarda stop etme ve akü sıkıntısı yaşadım.Yaşar ticarete gittiğimde aküyü garantiden değiştirdiler fakat stop etmesinın normal oldugunu bütün boxerların yaptıgını ve caresi olmadıgını söylediler,biraz tuhaf geldi ama bir sonraki bakımı başka yerde yaptırmaya karar verdim.Formlarda dolaşırken kartalda yeşilyurt motorun işini cok ıyı yaptıgını okudum ve 5000 bakımına yeşilyurt motora gittim. Ustaları kolunu kırmış raporluymuş derdimi firmanın sahibine anlattım saolsun beni magdur etmemek için kolları sıvadı ve senın bakımını ben yapıcam dedi. Subap ayarı yaptı yagını degiştirdi sağını solunu sıktı şimdi hatırlamıyorum ama çok cüzi bir para verip oradan ayrıldım.Ayrılırkende bi sıkıntın olursa beni bul dedi.

10.000 bakımına tekrar yesılyurt motora gitmeyi kafaya koymustum Çünkü ustasını merak ediyordum.Firma sahibi ustasını çok övdü fakat överken aynen şöyle söyledi ; Biz ustamıza fabrikada butun egıtımleri aldırdık.
    Bu sozcukler kafamda soru işareti uyandırmadı desem yalan olur.
    Neyse makınam henuz 8500 kmde iken dayanamayıp 10.000 bakımına gittim.Birde ne göreyim usta dedikleri kardesımız 17 yasında gencecik bir cocuk.
    Endişem dahada artmıştı Ama inanın korktugum olmadı aksine motorun hiçbir sıkıntısını söylemedım ama kendısı abi makinan stop edıyor ama bundan snr etmıycek calıstırırken mars'a uzun basman gerekıyordu sımdı tek marsta alıcak gibi cumleler sarf ettı ki hepsi doğruydu ,bende bunları nerden bıldıgını hala merak edıyorum
    Ayrıca subap ayarımı yaptı karburatoru komple dagıtıp temızleyıp topladı on arka balatalarımı zıncır ve dıslıyı degıstırdı.
    Çok uzattım sanırım uzun lafın kısası yolunuz duserse yesılyurt motorun ustası olan HALİL KARDEŞİMİ ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM.

Bu zamana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım motorumla alakalı hatta şu sıralar aklımda pulsar ns200 var maddi durumu toparlarsam yaz bitimine doğru birtane almak istiyorum.

Ayrıca ilgi alaka ve insanlığından dolayı burdan EKREM ATA Bey'e çok teşekkür ediyorum.En ufak sıkıntımıza çözüm üretmek için elinden geleni yapıyor saolsun varolsun.
    Güzel dilekleriniz için teşekkür ederiz.

Ben iddia ediyorum. BOXER 150, basitliği, sağlamlığı ve dayanıklılığı ile tam bir fiyat/performans motoru. Ancak bu motordan ne istediğini bilip ona göre beklentileri tutmak gerekir. Hem uzun yıllar güvenle binilir, hem de sizi hiç üzmez.

Motosikleti
    KYMCO X TOWN 125
    Aynen katılıyorum, motordaki cırıltı sesinin zincirden geldiğini Yeşilyurt Motorda anladılar ve çözdüler.Servis temiz,az laf çok iş kuralı geçerli,bazısı 10 tane markanın ürününü satıyor tabii servis geri dönüşleri de yoğun olunca iş gümbürtüye gidiyor bundan sonra benim Mavi Boncuk Yeşilyurt Motorun sorumluluğunda.

Motosikleti
    Dominar 400
    Arkadaşlar ön tekerimin basıncını 25 yapıyorum bir gün sonra 22 oluyor. Arka lastikte pek sıkıntı olmuyor. 29'dan 28'ye düşüyor. Dönüşlerde gıcırtı sesi yapıyor bu yüzden.
    Bu sorun olur mu? Kendim ayarlayabilir miyim?

Ön tekerin havasnın çabuk düşmesi olayı bende de var maalesef. Elimden geldiğinde kontrol edip uygun havayı vurmaya çalışıyorum.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Eğer orjinal içlastikle kullanıyosanız iç siboptan başka bi yerden kaçıramaz. Lastikçide değiştirtin düzelir.

salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lucas bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400
    Teşekkürler Tahsin bey. Güzel fotoğraf inzell

sağlam ancak bu motorda sadece sağlamlık var . ancak kullanıcı özelikle yeni başlayan biri için uygun değil . devir saati yok 4 vites ve vites dizilimi farklı . vites göstergesi yok lastikler şamrel ön fren kampana dizayn çok zayıf ve şu an fiyatı 3,500 dahada artacağa benziyor . bu senede dolmuşa talim.

Sol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Merhaba dostlar. Akünün yanında bir sigorta var geçenlerde atmış yedeği varmış değiştirdim devam ettim eve döndüm sabah kontağı açtım elektrik yok sigorta yine atmış, neyse, ayak marşıyla çalıştırıp motorcu arkadaşa gittim baktı arızayı buldu arka fren müşürü yanmış o sebepten kısa devre yapıyor vs vs. Arkadaşıma yaptırdım parça 10 takmaya da 5 tl toplam 15 tl aldı zaten 2 dakika sürdü. Sonra aklıma geldi bajaj servisini aradım durumu anlattım müşür takılı kalmış yanmış vs vs. Garantiden yaptırmak istiyorum birazdan geleceğim müsait misiniz diye sordum aldığım cevap şu (bu anlattığınız durum garantiye girmiyor kullanıcı hatası buyurun gelin işçilik dahil 50 tl) alın size servis alın size garanti verdikleri garanti 10 para etmiyor. 10 tl lik parça ve 2 dakikalık işçilik için benden 50 tl istiyor. Ve benim hatam mış arıza 😊 insanları sağılmalık inek gibi görmek değil de nedir bu sorarım size. Yazacak söyleyecek çok şey var da sinirlerim bozuluyor uzatmak istemiyorum. Kısacası motora laf yok 10 numara. Verdiğin paranın hakkını 2 sefer veriyor. Ama servis diye bize yutturmaya çalıştıkları şey eskiden köşe başlarını tutan değnekçi otoparkçılardan farksız.

Boxer candır uzun zaman bineceğim satmadan bu 11. Motorum en çok sevdiğim motor da bu desem yanlış olmaz..

Saygılar, selamlar dostlar...

3,500 fiyat bence hiç te ucuz değil . tabiki bunda kdv ve ötv ninde etkisi var . hindistan ve diğer ülkelerde peynir ekmek gibi satılmasının sebebi muhtamelen burdaki fiyatın 3 te 1 ine satılması . bizim ülkemizde yersen . ben kuralkandan bu kadar basit bir makinayı 100 de 100 olarak yerli üretmesi öyle olsaydı 5.000 de olsa tercihim boxer olurdu .2 zamanlı motorları tamamen terk etmemeliydi kuralkan .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

ayrıca yedek parçada kanunin diğer modelerinden az biraz ucuz . enazından bulunabiliyor yedek parça bol ;)

Motosikleti
    Bu yaz boxer 3500tl olur demiştim. Oldu.
    Bahsi arttırıyorum.seneye sezon açılışında boxer 4000tl olur.
    Keşke 4-5 yıl önce kuralkan boxer ı getirseydi, hiç geçmişte çinliye bulaşşmasaydık...
    5000kmde yedeğe düşürerek yakıt testi yaptım. 10 tl benzinle 95km gitti aslanım. (100km/2.25lt). Üstelik ben 120kg yim. 40kg de extra yük var motorda...

valla 4000 olursa hiç bulaşmam . 4000 e 1000 daha koy adam gibi makineye bin . ne gerek var: ( japon )

sinancapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM150
    Ekrem bey merhaba;

Motorsikletimi yaklaşık 1000 km önce yetkili serviste 10.000 bakımına soktum. Özellikle söylememe rağmen direksiyondaki yalpalama sorununu normal olduğunu söylediler, balataları değiştirmediler, sibop ayarı yapmadılar ve 10 gün sonra motor yağını kontrol ettiğimde 3 damla yağ kaldığını gördüm ve şok oldum. Bu motorsikleti servisinize getirsem arkadaşa yaptığınız gibi benim motorsikletime de check-up yaparmısınız?
    “Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder.”
    Goethe

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Arkadaşlar BOXER'ım satılıktır.Farklı bir caferacer daha yapacağım yada chopper kesip biçeceğim ona daha karar vermedim Buradaki mesajlara cevap veremeyebilirim,çok sık giremiyorum
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1020438/detay/

Motosikleti
    Dominar 400
    Bu sabah işe giderken gaz takılı kaldı hemde viraja yaklaşırken.İlk önce korkuttu sonra frenin tuttuğunu görünce rahatladım. :D Gazı açıyorum kapatıyorum hala aynı. Debriyajı çektim gazı dibe kadar çevirdim kapattım düzeldi. Ama düzeltene kadar iyi korkuttu.
    Bu durum biraz yüksek hızda viraj alırken olursa virajın dışına doğru atar bizi karşı şeride geçebilir ve kamyonla birleşebiliriz. Böyle hayati bir hatanın yaşanması aldığıma pişman ettirdi biraz.

yav bu boxer için 80 den sonra titreşim diyarı diyolar doğrumu . azer bülbüle bağlıyomuşun ve servislerden herkes şikayetçi . yoluyolarmış tavuk gibi bu terleme mevzu rahatsız edici mi ? başka kıronik sorunu var mı ? lastikler çok berbat diyolar . az daha hesaplı olasaydı şu motor ne olurdu yani . kuralkanda bir motordan kear etmese olmaz yani .

Motosikleti
    80den önce titreşim var. 80 den sonra başka boyutta var.
    Evet servisler yoluyor.
    Terleme sıkıntı. Hiç sıkıştırmıyorum ama benimki bile terliyor. Conta değişenlerde bile gene terliyor.
    Depo şamandırası bozuluyor. Kroniklere ekle.
    Lastikler kuruda fena değil. Ama yaşta çok kötü.
    nasah128 bunu beğendi.

teşşekür tahsins soğok havada zor çalışma ve stop etme problemide var deniyor aküsü de kalitesiz miş. bilmiyorum geriye ne kaldı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)