Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şu an yok.
    Aküdeki sorun aslında akünün dandikliğinden ziyade "Hacı Nasreddin" zamanından kalma sulu akü oluşundan. Tahliye hortumundan sıçradığı yeri korozyona uğratması da cabası.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Arkadaşlar motora ngk buji takan var mı varsa ürün kodunu paylaşabilir misiniz ??

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Egzoz borusunun altından su damladığını gördüm dün gece. Eğilip baktığımda bir delik vardı. Normal mi bu? En fazla 7-8 damla su gelmiştir motoru jikle ile ilk çalıştırırken.

Selam arkadaşım bu soruun benımde başıma geldı ya sabah çalıstırayım dedım marş butunundan almadı sonra ayakmarsından cılıstırmayı denedeım 2-3 sefer çalışıp ıstop ettı sonra sonrada 50 sefer denedım olmadı bnde yokus asagı vurdurdum servıs sogunkdan olur dedı sendekı sorunla aynı gıbı nasıl cozdun problemı her sabah vurdurcam mı ben

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı doganbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşım bu soruun benımde başıma geldı ya sabah çalıstırayım dedım marş butunundan almadı sonra ayakmarsından cılıstırmayı denedeım 2-3 sefer çalışıp ıstop ettı sonra sonrada 50 sefer denedım olmadı bnde yokus asagı vurdurdum servıs sogunkdan olur dedı sendekı sorunla aynı gıbı nasıl cozdun problemı her sabah vurdurcam mı ben
    Araci vurdurarak calistirmak orta vadede sorun cikarir. Akuyu degistirin.

Egzosun altindaki delik ve ordan damlayan su normaldir. Hava soguk ve nemli ondan.
    doganbaba bunu beğendi.

Arkadaşlar ben sabah motoru çalıstıramadım motor 4251 kmde şuan el marsıyla denedım 2 seferde aküyü süzdü sonra ayakla çalıstırdım ama 2-3 sefer denedım hepsınde ıstop ettı daha sonra rahat 20 kez denedım ayak marsını almadı sonra yokus asagı vurdurdum öyle çalıştı servısı aradım motor soguk yemiştir ondan dedi bu sorun çözülürmü yoksa ben her sabah vurdurcam mı sizlerdede sabah ise giderken oluyormu sonuçta bu havalardan daha fazla soguk havalar gellecek karı kısı var bunun Allahtan istanbuldayız erzurumda yazında çalışmaz demekki ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Tesekkürler bakalım bu ilk çalışmaması aküsü çok kucuk elektrıkçıyım ben ben bile böyle akü görmedim baya dandık bu motoru kaldırmıyor sizdede farda stoplambasında çalısırken tıtreme yapıormu lambalar gel git

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı doganbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben sabah motoru çalıstıramadım motor 4251 kmde şuan el marsıyla denedım 2 seferde aküyü süzdü sonra ayakla çalıstırdım ama 2-3 sefer denedım hepsınde ıstop ettı daha sonra rahat 20 kez denedım ayak marsını almadı sonra yokus asagı vurdurdum öyle çalıştı servısı aradım motor soguk yemiştir ondan dedi bu sorun çözülürmü yoksa ben her sabah vurdurcam mı sizlerdede sabah ise giderken oluyormu sonuçta bu havalardan daha fazla soguk havalar gellecek karı kısı var bunun Allahtan istanbuldayız erzurumda yazında çalışmaz demekki ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Tesekkürler bakalım bu ilk çalışmaması aküsü çok kucuk elektrıkçıyım ben ben bile böyle akü görmedim baya dandık bu motoru kaldırmıyor sizdede farda stoplambasında çalısırken tıtreme yapıormu lambalar gel git
    Bende discover 125 var. Dediginiz sey bende olmuyor. Jikle ile tek marsta calisiyor Ankara ayazini yese bile. Masaallah.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Buz gibi motoru jiklesiz çalıştırmaya geliyormuşsunuz gibi geliyor bana. En ayarsız motor bile jikle açıkken 2-3 marşta çalışır.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kere çalışmadı şimdiye kadar marş motoruyla, ayakla bir kere tepikleyince çalıştı.
    Jikleyi açmayı unutuyor olabilir misiniz ?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Bajaj Boxer & Vespa Et4 50
    Arkadaşlar sitede yeniyim. Öncelikle merhabalar herkese. Boxerıma amatörce uygulamış olduğum plasti dip uygulamasını sizlerle paylaşmak istiyorum. Ama foto nasıl yükleniyor bilmiyorum. yardımcı olursanız memnun olurum.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Arkadaşlar lastik konusunda çok kararsızım hiç bir fikrim yok nereye baksam millet rosso 2 ama ölçülerde sitesinde öne 100 80 17 var arkaya 130 70 17 var ama bunlar uyar mı uymaz mı bilmiyorum sizin tavsiyelerinizede açığım aradığım unsurlar virajda salmasın kendini ıslak zeminde iyi tutsun

ayazankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı albercag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar lastik konusunda çok kararsızım hiç bir fikrim yok nereye baksam millet rosso 2 ama ölçülerde sitesinde öne 100 80 17 var arkaya 130 70 17 var ama bunlar uyar mı uymaz mı bilmiyorum sizin tavsiyelerinizede açığım aradığım unsurlar virajda salmasın kendini ıslak zeminde iyi tutsun
    Ön..... Mitas MC25 100/80-17
    Arka... Mitas MC50 110/80-17 veya aynı ölçü MC25 düşünüyorum. MC25 asfalt ağırlıklı yağmur lastiği MC50 "M-Racer" ismiyle satılıyor. Tamamen asfalt ağırlıklı.

Ön..... Mitas MC25 100/80-17
    Arka... Mitas MC50 110/80-17 için herşey dahil 320 lira fiyat aldım.
    Asper bunu beğendi.

Lomion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bajaj Boxer'a Clip-on handlebar takan oldu mu daha önce aşağıdakiler gibi? Olduysa normal gidondaki gibi bir ölçüde mi almam lazım?

Bir de clip on handlebar takarsam gösterge değiştirmeyi düşünüyorum. Aslında bir tane gözüme kestirdim ama çok pahalı Benzerini araştırıyorum şu anda.
    http://www.caferacerwebshop.com/moto...eedometer.html
    Asper, El7is ve albercag bunu beğendiler.

Bi boxer almayı başaramadım, bayide yok, en erken bir ay diyor. Internetten almayıda ben istemiyorum. Kaldık öyle, ne bulunmaz hint kumaşıymış.

selland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Jupiter
    Hic degilse aku sorununu cozupte oyle sevkiyata baslasalar ne kadar iyi olur. Cok hevesim vardi benimde bu makinaya halada var fakat 4 vites ve titresimli olusu gostergelerin bana gore yetersiz olusu birde stop etme ve aku problemlerinden dolayi aklimda yavas yavas alternatif modellere dogru egilim yasiyorum.

N11 den aldım artık mecburen. Inşallah sorunsuz gelir, yorumlar pek iç açıcı değil. Ilk motorum olacak, o yüzden hesaplı olsun istedim. Tercih sebebim tamamen burdaki yorumlar, yoksa hiç anlamam.

selland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Jupiter
    Hayırlısı olsun hakkınız da Allah kaza bela vermesin. İnternet alışverişlerin de sanırım en yakin bayiye gönderiyorlar ücretsiz montaj icin. Size tavsiyem montaj esnasinda sizde yaninda bulunun ve özellikle far ayarı, debriyaj ayarı ve en önemlisi havalar soğuk olduğundan akü şarjının tam yapıldığından mutlaka emin olun ve rodaj döneminde kullanım limitlerinin üzerine çıkmayın tekeriniz düz bassin saygılar
    zkbkts bunu beğendi.

Teşekkür ederim, hayırlısı ile. Daha iyisi size inşallah, selamlar.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Kardeşim bende çok araştırdım bumları ama hiç bişi bulamadım açıkçası bende bu tarz bişi istiyom bulursan yada yaparsan haberim oşsun lütfen bu tarz yapan yurt dışında biri vardı sanırım facedeki grupta gördüm istersen bide facedeki grupta paylaş

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:12 ----------

Alıntı Lomion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj Boxer'a Clip-on handlebar takan oldu mu daha önce aşağıdakiler gibi? Olduysa normal gidondaki gibi bir ölçüde mi almam lazım?
    https://robustaracer.files.wordpress...3/03/image.jpg
    http://caferaced.com/wp-content/uplo...fe-Racer-7.jpg
    Bir de clip on handlebar takarsam gösterge değiştirmeyi düşünüyorum. Aslında bir tane gözüme kestirdim ama çok pahalı Benzerini araştırıyorum şu anda.
    http://www.caferacerwebshop.com/moto...eedometer.html
    Kardeşim bende çok araştırdım bumları ama hiç bişi bulamadım açıkçası bende bu tarz bişi istiyom bulursan yada yaparsan haberim oşsun lütfen bu tarz yapan yurt dışında biri vardı sanırım facedeki grupta gördüm istersen bide facedeki grupta paylaş

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Hayırlı olsun.

şahsen bir aydır aktif olarak her gün kullanıyorum motoru. Bunun 10 günü tek bindiysem 20 günü de artçılı binmişimdir. Aküde herhangi bir problem yaşamadım. şu ana kadar hep tek marşta çalıştı ve çalıştıktan sonra stop etmedi makine. Bastım gittim.

Motoru teslim alırken akünün şarjını beklemelisiniz. 3-4 saat en azından dolsun. Far ayarını yaptırın. Bunun dışında da özellik bu mevsimde jikleyle çalıştirip 4-5 dakika ısıtın motoru. Sonra kullanın.

Bunları yaparsanız herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Tabii ki henüz motor çok yeni. ama aşağı yukarı huyunu suyunu tahmin edebiliyorsunuz belli bir zamandan sonra.
    zkbkts bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)