Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Alıntı bsarigul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaş sc500 kış lastiği 90-90-17 / 110-80-17 taktırdım çok güzel oldu tavsiye ederim.
    Hayırlı olsun. Lastikleriniz şuan rodajda olsada eskiye göre yol tutuş farkı nasıldır. Birde fiyat ne tuttu çifti için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çok pahalı değil o lastikler çifti 250 liradan azdır. Karda deli gibi yokuş çıkan ama sağnak yağmurda arka tekeri kaydıran garip bir lastik
    Asper bunu beğendi.

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR NS150
    yol tutuşu çağ atlattı sürüşüme, eskisi yoldaki şerit çizgisinden sıyırttırıyordu bu lastik hissettirmiyor bile, yalnız artçılı bindiğimde gidonun yalpalamaya başladığını farkettim sonra arka tekere baktım balans yapıyor tam çizgisinde değil hafif sekizimsi bi hareket var.
    Asper bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Alıntı bsarigul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yol tutuşu çağ atlattı sürüşüme, eskisi yoldaki şerit çizgisinden sıyırttırıyordu bu lastik hissettirmiyor bile, yalnız artçılı bindiğimde gidonun yalpalamaya başladığını farkettim sonra arka tekere baktım balans yapıyor tam çizgisinde değil hafif sekizimsi bi hareket var.
    Hocam siz motorun rengini değiştirdiğiniz sanırsam birde seleye bi kuyruk gibi bişey yaptınız instagramda gördüm ama birşey soracaktım bu demir şeyi kime yağtırdınız özel değilse maliyeti de öğrenirsek
    Bende projeye başlıcam bi zaman bulamadım

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Mrb sperlik takan var mi ? Hem güzel olur hem rüzgarı keser. Yan çanta almak istiyorum heybe çantalardan önceki sayfalara baktim birkaç kişi yapmış güzel görünüyor ama bağlaması nasil oluyor acaba internetten almayi düşünüyorum

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Selam arkadaşlar, motosikletimizde saat olmadığı için böyle bir çözüm ürettim.

güzel çözüm ama titreşimden veya yoldaki çukurlardan falan geçerken düşme ihtimali var mı? bende düşünüyorum çünkü öyle birşey

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Alıntı AKBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel çözüm ama titreşimden veya yoldaki çukurlardan falan geçerken düşme ihtimali var mı? bende düşünüyorum çünkü öyle birşey
    Henüz yapıştırmadım fakat sağlam olacağını düşünüyorum. Yağmura karşı streç film kapladıktan sonra iyi olacaktır.
    Mondial 150 rs, ramzey qm125t, mondial 150 zat, asya 150t1, mondial 150rf, kymco gran dink 250

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Soğukken çalışmama sorununu çözdüm galiba. Servise götürdüm aküyü şokladılar düzeldi.

Sigorta işini baştan anlatıyorum. Cuma günü motoru satın aldım. Motorum hazırlanırken bende sigorta plaka işlerine başladım. Sigortacıları gezdim en ucuz 700 çıkardılar. Yaşım 24 ilk motorum. Motoru aldım ama çok pahalı olduğu için sigorta yaptıramıyorum. Tek seferlik para olsa neyse her yıl ödeyeceğim. Etrafa sordum soruşturdum. Daha ucuzunu bulamadım. Arkadaşlar çok yardımcı oldular sağolsunlar. Ama tanıdıklarında yapabileceği fazla bir şey yok. Sonuçta fiyatı şirket çıkartıyor. Tanıdık en fazla kendi komisyonundan kesebilir. Zaten %15 komisyon alıyorlar ne kadar indirim yapablir ki? Baktım olacak gibi değil babamın adına sigortalara baktım. Babama 370 lira çıktı. Motoru babama satmaya karar verdim. Notere gittik satış için. Daha plaka ruhsat yok fatura ile yapıcaz satışı. Noter baktı 300 küsür noter masrafı 70 lira şöförler odasına toplam yaklaşık 400 lira satış masrafı olur dedi. Fatura ile satış böyle oluyormuş. Plaka ruhsat olsa satış masrafı 111 tl olacak. Plaka çıkarmak için de sigorta şart. Ben zaten sigorta masrafından kurtulmak için satıyorum. Bir arkadaşın gönderdiği bir video vardı birkaç sayfa geride kaldı. O videoda adam motoru annesine satıp sigortayı öyle yapmıştı. Annesine satmak içinde önce sigorta yaptırıp plakayı çıkarıp sigortayı iptal etmişti. Bende öyle yapmaya karar verdim. Sigortayı yaptım 710 tlye anadolu sigortadan. Sonra emniyetten ruhsat plaka işlerini hallettim. Gittim servise plakayı taktırdım. Sonra babamla gittim notere satış için. Ama yapamadım çünkü vergilerinde ödenmesi gerekiyormuş. Gittim vergi dairesine vergiyi ödemek için. Vergiyi ödeyemedim çünkü benim motor sistemde gözükmüyormuş. Yani emniyetin bana ruhsat verdiği daha sisteme düşmemiş. Vergi dairesinin üst katına çık orda halletsinler dediler. Gittim yaklaşık 1 saatlik uğraşıdan sonra sorunu çözebildik. Nasıl çözdük sorun tam olarak neydi onu da anlamadım ama çözdük dediler işte. Zaten onlarında bişeyden anladığı yok. Saat 4'ü geçtiği için ordan vergiyi ödeyemedim. Bankaya gittim vergiyi ödemek için. Sıra bana geldi dedim vergi ödeyeceğim. Plakadan baktı vergisi yok dedi. Ben motoru 11 aralıkta aldım. Ruhsatı plakayı 15 aralıkta aldım. 2015'in ikinci altı ayının vergisi bende çıkmadı. Madem vergi borcu yoktu niye satamadım diye düşündüm ama cevap bulamadım. Gelmişken bari gelecek vergiyi ödiyim dedim ve 2016'nın ilk 6 ayının vergisini ödedim 56 tl. Sonraki gün işlerimden dolayı satamadım Perşembe günü noterden satışı gerçekleştirdik. Sigortacımı aradım benim sigortayı iptal edip babamın üstüne yaptık. Tabi benim sigortayı yapıp 3 gün sonra iptal ettiğimiz için ben 707 liranın bir kısmını geri aldım. Tam fiyatını bilmiyorum ama 40-50 tl kesilmiş olması lazım. Ne kadar beklersek o kadar çok kesiliyormuş. Babamın üstüne sigortayı yaptık. Ruhsat'da 15 gün sonra adresimize gelecekmiş.
    Tüm masrafların listesi:
    Motosiklet: 3250tl
    Ek1: 20 tl
    Ruhsat: 180 tl
    plaka: 15 tl
    benim sigortam: 710 tl
    noter satışı: 111 tl
    benim sigortanın iadesi: -670 tl
    babamın sigortası: 370 tl
    toplam: 3986 tl
    yaklaşık 4000 tl'ye patladı. Direk babamın adına alsaydık motoru yaklaşık 3850 tl olacaktı.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Nuwanda ergodan fiyat aldin mi ? Daha once yazmistim benim icin en uygun ergo verdi fiyat 210 tl baban hangi sirketten yapti sigortayi

Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı ozgurrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nuwanda ergodan fiyat aldin mi ? Daha once yazmistim benim icin en uygun ergo verdi fiyat 210 tl baban hangi sirketten yapti sigortayi
    Ergo dahil bütün şirketlerden fiyat aldım. En ucuz anadolu çıktı 710 tl. Sonra dediğim gibi sigortayı yapıp iptal ettik. Babama en ucuz ergodan çıktı ondan yaptık. Zaten bu sigortacılar tek şirketle çalışmıyorlar. Hepsi en az 7-8 şirketle çalışıyor. Bilgileri verip fiyat istiyorsun onlar söylüyorlar en ucuz hangisi oluğunu.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Arkadaşlar lastik aldım bugün tube type iç lastikliymiş, Kenda 4.60 ölçülerinde ön ve arka aynı boyutta olucak, acaba orjinal iç lastikle kullanabilirmiyim yoksa iç lastiği demi değiştirmem gerekir saygılar.

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soğukken çalışmama sorununu çözdüm galiba. Servise götürdüm aküyü şokladılar düzeldi.

Sigorta işini baştan anlatıyorum. Cuma günü motoru satın aldım. Motorum hazırlanırken bende sigorta plaka işlerine başladım. Sigortacıları gezdim en ucuz 700 çıkardılar. Yaşım 24 ilk motorum. Motoru aldım ama çok pahalı olduğu için sigorta yaptıramıyorum. Tek seferlik para olsa neyse her yıl ödeyeceğim. Etrafa sordum soruşturdum. Daha ucuzunu bulamadım. Arkadaşlar çok yardımcı oldular sağolsunlar. Ama tanıdıklarında yapabileceği fazla bir şey yok. Sonuçta fiyatı şirket çıkartıyor. Tanıdık en fazla kendi komisyonundan kesebilir. Zaten %15 komisyon alıyorlar ne kadar indirim yapablir ki? Baktım olacak gibi değil babamın adına sigortalara baktım. Babama 370 lira çıktı. Motoru babama satmaya karar verdim. Notere gittik satış için. Daha plaka ruhsat yok fatura ile yapıcaz satışı. Noter baktı 300 küsür noter masrafı 70 lira şöförler odasına toplam yaklaşık 400 lira satış masrafı olur dedi. Fatura ile satış böyle oluyormuş. Plaka ruhsat olsa satış masrafı 111 tl olacak. Plaka çıkarmak için de sigorta şart. Ben zaten sigorta masrafından kurtulmak için satıyorum. Bir arkadaşın gönderdiği bir video vardı birkaç sayfa geride kaldı. O videoda adam motoru annesine satıp sigortayı öyle yapmıştı. Annesine satmak içinde önce sigorta yaptırıp plakayı çıkarıp sigortayı iptal etmişti. Bende öyle yapmaya karar verdim. Sigortayı yaptım 710 tlye anadolu sigortadan. Sonra emniyetten ruhsat plaka işlerini hallettim. Gittim servise plakayı taktırdım. Sonra babamla gittim notere satış için. Ama yapamadım çünkü vergilerinde ödenmesi gerekiyormuş. Gittim vergi dairesine vergiyi ödemek için. Vergiyi ödeyemedim çünkü benim motor sistemde gözükmüyormuş. Yani emniyetin bana ruhsat verdiği daha sisteme düşmemiş. Vergi dairesinin üst katına çık orda halletsinler dediler. Gittim yaklaşık 1 saatlik uğraşıdan sonra sorunu çözebildik. Nasıl çözdük sorun tam olarak neydi onu da anlamadım ama çözdük dediler işte. Zaten onlarında bişeyden anladığı yok. Saat 4'ü geçtiği için ordan vergiyi ödeyemedim. Bankaya gittim vergiyi ödemek için. Sıra bana geldi dedim vergi ödeyeceğim. Plakadan baktı vergisi yok dedi. Ben motoru 11 aralıkta aldım. Ruhsatı plakayı 15 aralıkta aldım. 2015'in ikinci altı ayının vergisi bende çıkmadı. Madem vergi borcu yoktu niye satamadım diye düşündüm ama cevap bulamadım. Gelmişken bari gelecek vergiyi ödiyim dedim ve 2016'nın ilk 6 ayının vergisini ödedim 56 tl. Sonraki gün işlerimden dolayı satamadım Perşembe günü noterden satışı gerçekleştirdik. Sigortacımı aradım benim sigortayı iptal edip babamın üstüne yaptık. Tabi benim sigortayı yapıp 3 gün sonra iptal ettiğimiz için ben 707 liranın bir kısmını geri aldım. Tam fiyatını bilmiyorum ama 40-50 tl kesilmiş olması lazım. Ne kadar beklersek o kadar çok kesiliyormuş. Babamın üstüne sigortayı yaptık. Ruhsat'da 15 gün sonra adresimize gelecekmiş.
    Tüm masrafların listesi:
    Motosiklet: 3250tl
    Ek1: 20 tl
    Ruhsat: 180 tl
    plaka: 15 tl
    benim sigortam: 710 tl
    noter satışı: 111 tl
    benim sigortanın iadesi: -670 tl
    babamın sigortası: 370 tl
    toplam: 3986 tl
    yaklaşık 4000 tl'ye patladı. Direk babamın adına alsaydık motoru yaklaşık 3850 tl olacaktı.
    Maşallah kardeşim, demokrasiyi baya bir tırtıklamışsın. Ama sonuçta çare tükenmemiş işini görmüşsün. Hayırlı olsun.
    ************************************************** *************************************************
    Boxer'den ayrılalı 2 ay gibi zaman oldu. Nasıl özlüyorum şimdi. Ne anılarımız olmuştu. O beni ben onu ne güzel anlıyorduk. Yeri geldi karlarda dans ettik, yeri geldi mazimdeki yerlere gittik. Ve yanlış hatırlamıyorsam 8000km. civarı bana eşlik etmişti. Ve vitesli ilk motorumdu. Ve verdiğim parayı hakkıyla haketmişti. Dişe dokunur hiç bir sıkıntı çıkarmadı. Depo kapağının hava akımını iletmemesi nedeniyle güneş altında kalan motor ilk çalıştırmada genleşen benzinin hava yapmasıyla stop ediyordu ama ona da çözümü sağolsun arkadaşlar sayesinde bulmuştuk. Kısacası bu motoru almak isteyen varsa gözüm kapalı tavsiye edebilirim. Ancaak, en önemli nokta motoru almadan önce potansiyel ayarlanması gereken yerlerini almadan önce ayarlatmalı, aku,far,rolanti vs. ayarlarını yaptırmalısınız.
    Bunları niye yazdım ki? Belki de özlemimi bir nebze azaltmak için...
    Bir daha da motor almadan motor satmam!

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Mrb aku icin ne ayar yapiliyor acaba ? Rolanti ayar icin aldigim yere gitmistim. Far ayarini burda yazan arkadaslar sagolsun hallettim

ayazankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı ozgurrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb aku icin ne ayar yapiliyor acaba ? Rolanti ayar icin aldigim yere gitmistim. Far ayarini burda yazan arkadaslar sagolsun hallettim
    Akünüzde sorun var ise ki benimkinde vardı, soğuk havada tek sefer bile marş basmıyordu. Garantiden değişti ve 5 Amperlik sulu tabir edilen akünün yerine 7 Amperlik kuru akü geldi. Bilginize.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Alıntı ayazankara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akünüzde sorun var ise ki benimkinde vardı, soğuk havada tek sefer bile marş basmıyordu. Garantiden değişti ve 5 Amperlik sulu tabir edilen akünün yerine 7 Amperlik kuru akü geldi. Bilginize.
    Mrb 3 aralikta aldim motoru ve her gun kullanmiyorum ilk calistirmada jikle ile calistirip 2 dk bekliyorum bazen sorun oluyor bilen bir arkadasa baktirayim sagol

Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı ayazankara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de o sorun var. Soğukta marşla çalışmıyor motor. İlla 5 dakika tepicen öyle çalışıyor. Dün gidip aküyü şoklattım düzelir gibi oldu ama bügün yine çalışmadı. Dediğiniz gibi akünün değişmesini isteyeceğim. Garanti bunu karşılıyor mu? Sizden akü değişimi için para aldılar mı?

ayazankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de o sorun var. Soğukta marşla çalışmıyor motor. İlla 5 dakika tepicen öyle çalışıyor. Dün gidip aküyü şoklattım düzelir gibi oldu ama bügün yine çalışmadı. Dediğiniz gibi akünün değişmesini isteyeceğim. Garanti bunu karşılıyor mu? Sizden akü değişimi için para aldılar mı?
    Hiç bir ücret talep edilmedi, garanti kapsamında ücretsiz değiştirildi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu Bajaj'ın aküleri niye dandik böyle ya verim alınamıyor ya da bozuluyor. Çinli motorumda 3 yıllık Abus akü var, motor 1.5 ay yattıktan sonra tek marşta çalıştı. Şarj falan da gerekmedi boşalmamış akü. Akünün 5 amper motorun ise 210cc kocaman bir motor olduğunu da hatırlatayım, aşırı derecede zorlayıcı koşullar

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Bajaj'ın aküleri niye dandik böyle ya verim alınamıyor ya da bozuluyor. Çinli motorumda 3 yıllık Abus akü var, motor 1.5 ay yattıktan sonra tek marşta çalıştı. Şarj falan da gerekmedi boşalmamış akü. Akünün 5 amper motorun ise 210cc kocaman bir motor olduğunu da hatırlatayım, aşırı derecede zorlayıcı koşullar
    Mengu sen bajaj i seviyorsun galiba çinli motorun var ama uzun zamandir bajaj forumunda aktifsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)