Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Alıntı konig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim sakın yanlış anlama da 48 yaşındayım ve muhtemelen senin yaşın kadar motor kullanmışlığım vardır. Şimdiye kadar chopper hariç her türlü motoru kullandım, ayrıca Makina Mühendisiyim az çok mekanikten anlarım ama bu motor böyle işte ne yapalım. Durumu bilip ona göre kullanacağız, arada bir açtırıp içinde biriken tozu temizleteceğiz. Ayrıca disk fren çok iyi frenleme yapar diye birşey de yok. Bunun en iyi örneği de Vstrom'dur iki sene kullandım, bu motorda da ön arka disk hem de ön çift disk ama frenler akıllara zarar, eminim ki boxer kampana fren ile vstromdan iyi frenleme yapar. Sağol bizi düşünüyorsun ama yeter biraz da başka modellerin sayfalarına git mutlaka onlarda da vardır zayıf noktalar. Ayrıca sana bir abi tavsiyesi motoru durdurayım diye sakın tek başına ön freni kullanma.

Km mi tam hatırlamıyorum ama panik fren yapacak tehlikeye henüz girmedim.Daha 16k 'lık dilimde 3-4 kere frenlerin insafına kalmak şaşırtıcı.

260KG fazlasıyla 270kg'i gören gs'ye göre 110-120kg Bajaj ayrıca çok hafif bir makine ve süratları limitli yeterli bir donanım

+

Çoğu kişi frenin limitlerini zorlayamaz denemek istiyorsanız sizin motorunuzu bir pist yarışcısına verin.Kilometreniz önemli değil Panik fren'de size kaç metre fark atıyor,put gibi bakarız genelde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Konu biraz mecrasından saptı. Bir arkadaş çıkıpta motorun şurası şöyle böyle diye yorumlara başlayınca ister istemez başka motorlardan örnekler vermek gerekti. Neyse artık yine ana konuya dönmekte fayda var, Burası boxer başlığı olduğuna göre konunun dışına çıkmayıp boxer çerçevesinde devam edelim.

Videoda hız ve viraj konumlanması anlamında bazı hatalar var ancak çeken arkadaş oldukça deneyimli, sıkıntılı durumlara düşer gibi olsa da her iki fireni dozajında kullanıp durumu toparlamış. Bazen şeytana uyup adrenalin arıyor insan ama yapmamak lazım.

Dikkat çekmek istediğim diğer bir konu ise sürücünün çıplak elle kullanması, arkadaşlar ne olur bakkala dahi gitsek korumaları ihmal etmeyelim. Bu camiada birçok tatsız olaya şahit oldum, kaybettiğim arkadaşlar oldu. Kendim de birkaç kaza geçirdim, köprücük kemiğimde bir yıl platinle gezdim ama motora hep full korumalı kıyafetle bindiğimden daha büyük hasarlardan kurtuldum. 20-30km hızla düşen birinin çıplak teninde oluşan yaraları görseniz inanın hiç biriniz kasksız eldivensiz, motor pantolonsuz binmezsiniz. Yaz, kış, uzak, yakın demeyelim, tam takım kıyafeti eksik etmeyelim.
    Lucas, ekrem ata, peacetrain ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ugur pektas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr esd
    gecen gun boxer baktım motorun satısı ıle ılgılenen arkadas servıste bır tane var deneyebılırsın dedı vaktım yoktu deneyemedım bu gun gıttım baska bır arkadas vardı denemek ıcın vermıyoruz bendekac oldu nıyetıne gırıyorum boyle sorunlar cıkınca vazgecıyorum benımkıde 4vıtes merak ettıgım aradakı guc farkı vıtes gecıslerı aynı motorum kanunı bs100 clk 2011 sızce almalımıyım kullanan arkadaslar yorumlarsa sevınırım

Motosikleti
    Honda Varadero-Bajaj Boxer
    Selam arkadaşlar boxeri3 gün çalıştırmayınca akü gitti bu kadar dandikmi aküleri daha aldığım 10 gün oldu niye böyle oldu anlamadım hangi aküyü tavsiye edersiniz?

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı uğur_yönet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar boxeri3 gün çalıştırmayınca akü gitti bu kadar dandikmi aküleri daha aldığım 10 gün oldu niye böyle oldu anlamadım hangi aküyü tavsiye edersiniz?
    Selam
    Yanlış dolum yapılmış ya da arızalı olmalı. 3 gün değil 30 gün sonra bile tek marşta çalışması lazım. Boxer'ın aküsü, her ne kadar amperi zayıf olsa da çok sağlam ve uzun ömürlü bir akü. 2. motorum olduğu için bazan 40 gün hem de kışın yattığı oluyor ama yine de sıkıntısız alıyor. (1.5 yıl oldu bir kez bile teklemedi. )

Tavsiyem bir an önce garanti belgesi ile birlikte servisten hakkınızı arayın. Ya da tekrar dolum yaptırın.
    uğur_yönet bunu beğendi.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Benim şubatta soğuk havada bir kere akü bitti, ondan sonra 1 hafta falan aralıklarla çalıştırmada hiç sorun olmadı. Sulu akü olduğu için soğukta donuyor galiba. Ayak marşı var o yüzden pek önemli değil.

Motosikleti
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam
    Yanlış dolum yapılmış ya da arızalı olmalı. 3 gün değil 30 gün sonra bile tek marşta çalışması lazım. Boxer'ın aküsü, her ne kadar amperi zayıf olsa da çok sağlam ve uzun ömürlü bir akü. 2. motorum olduğu için bazan 40 gün hem de kışın yattığı oluyor ama yine de sıkıntısız alıyor. (1.5 yıl oldu bir kez bile teklemedi. )

Tavsiyem bir an önce garanti belgesi ile birlikte servisten hakkınızı arayın. Ya da tekrar dolum yaptırın.
    Ya birde ayak marşına okadar denedim çalıştıramadım bi taktiğimi var acaba scooterda normal çalışırdı ayak marşı boxerda okadar uğraştım hiç tık yok aküyü pazartesi şarja bırakıcam bakalım nasıl olacak

Motosikleti
    Şu an yok.
    Ya birde ayak marşına okadar denedim çalıştıramadım bi taktiğimi var acaba scooterda normal çalışırdı ayak marşı boxerda okadar uğraştım hiç tık yok aküyü pazartesi şarja bırakıcam bakalım nasıl olacak
    Valla ayak marşıyla zaten ben çalıştıramadım, hırsız da çalıştıramadı
    uğur_yönet bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Ben motoru teslim almadan 24 saat sarj ettirdim akuyu. Simdilik bir sorun yok.

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Motoru yeni aldınız herhalde bende de böyleydi sonra kendine geliyor
    Ayak marşı için ben ilk gün 60 kere falan denedim çalıştıramadım
    Öbür gün ilk denemede aldı ara da sırada da ayakla deniyorum çalışıyor
    Ayak marşı için musluk açık ateşleme açık konumda önce bi boşluğunu alın bekleyin basın bi anda 3-4 denemede çalışacaktır gaz vermeyin gaz verince ben bi türlü çalıştıramadım

Jiklede açık olmasın
    En azından ben böyle çalıştırdım çalıştırıyorum da

Dediğim gibi boşluğu alıp çok sert basın Zaten sesten anlarsınız
    uğur_yönet bunu beğendi.

Motosikleti
    modenas
    Arkadaşlar benim benzim göstergesi biraz kafasına göre takılıyor sizde böyle bir durum var mı. Frenleme konusuna gelince bir kere panik fren yapmak zorunda kaldım ön biraz yetersiz kaldı gibi hissettim arka kitlendi hızlıydım ama toparladım.Frenlerimiz motorutanıyan bir sürücü için o kadar sıkıntılı değil.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Akü bakım ister oksitlerinin temizlenmesini ister. Bakimli aküm üç yılı aşkındır çalışıyor. Kışlı yazlı. Ama kışın yoldan gelmiş iken motorun belli yerlerinde buzlanma olmuşken kesinlikle oylece birakmayin yıkayın kurulayın. Sonra da kutup başlarnı sökün. Aksini yaptım bir buçuk ay sonra geri döndüğümde kumandalarn nikelajların kabarıp söküldüğünü gördüm. Ulasabildigim en mantikli sonuç kutup başlarının takılı olmasından dolayı şasede dolaşan negatif enerjinin bu tür yerlerde oksitlenmeye nedn olduğu

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı mokalt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim benzim göstergesi biraz kafasına göre takılıyor sizde böyle bir durum var mı. Frenleme konusuna gelince bir kere panik fren yapmak zorunda kaldım ön biraz yetersiz kaldı gibi hissettim arka kitlendi hızlıydım ama toparladım.Frenlerimiz motorutanıyan bir sürücü için o kadar sıkıntılı değil.
    Mobilet gibi sürersen sıkıntı yok 40-50 ama torkluymuş şununla ani hızlanayım aaa önüme biri çıktı durayım dersen yapışırsın bir yere

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Ya bu adamin isi gucu yok bikmadan usanmadan vede utanmadan buraya biseyler yazmayi marifet sayiyor. Ya mengu16 senin motorun ne marka. cinli motor kullaniyosun diyemi bu kadar ezik hissediyosun kendini saga sola satasiyosun. Sana ve senin motoruna kimse laf soylemedi neden taktin bu kadar bizim motorlara. Tamam motor kotu frenlerde kotu kabul ettik hadi mutlu olda bizi rahat birak artik....

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı Aquarist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı justlook78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan cok memnunum rodaja uygunda gidiyorum su an 190 kmdeyim motoru ilk aldığımdan beri toplam 40 liralık benzin aldım tahminlerime göre 165 civarı kmlerdeyken (o zaman a kadar 30 tllik almıştım sadece) sabah okula gittim giderken hiç sıkıntı çıkmadı derse girdik motor 2 saat falan güneşin altında bekledi çıktık dönecez tek marsta çalıştı kampüsün içinde aşağı inerken pat stop etti bende daha tam durmadan debriyaji bırakıp vurdurdum 100 metre git!eden gazı kestim biraz yine stop etti bu defa çektim sağa benzinden galiba dedim yedek depoyu acayim derken depoyu komple kapaltmışım motor yine çalıştı kampüsten çıktım bayır çıkıyorum çevre yoluna bağlanacakken motor yine gitti bu defa depoyu kapattigim aklıma geldi derken ordan geçen bi Pulsar li arkadas sağolsun ilgilendi. Öyle benzinlige gittim benim burda merak ettiğim konu ilk baştaki stop etme benzindenmi kaynaklı yoksa sıcak altında kalmasından direk çalıştırıp gitmemden olabilirmi. Çünkü pulsarci gidince ben motoru biraz boşta çalıştırıp yedekten normale aldım ve yola öyle devam ettim.

Merhabalar,

Geçtiğimiz gün saat 08:30 sularında motorumu stop ettim. Hava çok güneşli ve sıcaktı. 12:00 gibi motoru ciklesiz olarak çalıştırdım. ÇAlıştırmadan önce depo kapağını açıp kapatmama rağmen 100metre ilerde motor yine boğuldu ve stop etti. Anladım ki bu olay depoda sıcaktan genleşip sıkışan havadan değil, motoru ciklesiz olarak çalıştırmamaktan. Sonra cikleyi açmak durumunda kaldım. 30sn. ciklede çalışınca cikleyi kapatıp devam ettim.
    Sonuç; motoru sıcak havalarda bile 3-4 saat çalıştırmadıysanız cikleyle çalıştırmak gerekiyor.
    Bu motor her gün yeni bir tecrübe edindiriyor bana.
    Motorun stop etme sorunuyla ilgili en son yukarıda yazdığım anektoddan sonra bu sefer de sıcak havada bir kaç saat kaldıktan sonra üst kapağı açarak ve motoru cikleye alarak çalıştırdım. Tam motoru çözdüm demek ki cikledenmiş derken 300 metre sonra motor yine boğuldu ve stop etti. O değil iş yerinden çıkıyorsun bir gazla az sonra bör bör edip durması çok kötü bir durum oluyor. Bu sorunu başka bir yöntemle çözen arkadaş var mı ?

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jikleyi sonuna kadar açıp, gaz vermeden 2-3 sefer ayak marşına bastıktan sonra rahat çalıştırabiliyorum. Yalnız ayak marşı kolunda boşluk varsa servise götürüp boşluğu aldırmanızda fayda var.
    uğur_yönet bunu beğendi.
    Fight till the end!!!

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Merhaba Arkadaşlar,

3 Mayıs Pazar günü Ümraniye Yaşar Motor Ticaret - Ahmet Kiremitçi sponsorluğunda Ahmet Abimizin Şile dağlık köyüne sürüyoruz. Etkinliğe tüm motor severler davetlidir.

Buluşma saat 11:00'de Ümraniye Yaşar Motor Ticaret önünde yapılacaktır. En geç 11:30 gibi Şile Darlık Köyüne yola çıkılacaktır. 56 km sürüş sonrasında Şile Darlık Köyüne varmış olacağız.

Darlık Köyü piknik alanına vardığımızda hoş sohbet, muhabbet ve ikramlar bizleri bekliyor olacak

NOT: Etkinliğin organize edilebilmesi sürecinde katılımcı sayısı önem arz etmektedir. Katılacak kişilerin etkinliğe katıl butonuna tıklaması, katılmayacak kişilerin tıklamaması önemldir. Lütfen bu konuda duyarlı olalım.

İkinci olarak kalabalık bir grup halinde sürüş olacağı için, tatsız olaylara mahal vermemek adına grup sürüş kurallarına azami düzeyde uyalım.

Saygı ve Sevgilerimle

Konuyu arkadaşlarımız facebook sayfasından takip edebilirler.

Alıntı Aquarist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor her gün yeni bir tecrübe edindiriyor bana.
    Motorun stop etme sorunuyla ilgili en son yukarıda yazdığım anektoddan sonra bu sefer de sıcak havada bir kaç saat kaldıktan sonra üst kapağı açarak ve motoru cikleye alarak çalıştırdım. Tam motoru çözdüm demek ki cikledenmiş derken 300 metre sonra motor yine boğuldu ve stop etti. O değil iş yerinden çıkıyorsun bir gazla az sonra bör bör edip durması çok kötü bir durum oluyor. Bu sorunu başka bir yöntemle çözen arkadaş var mı ?
    Ben yedeğe almadan kullanıyorum sürekli. Onun haricinde stop ettiğinde her zaman depo kapağını açıpkapattigim zaman düzeliyor. Başka hicbir şey yapmadım. Km 14 bin.

Motosikleti
    Evet aekadaşlar uzun denemelerden sonra ayak marşıyla çalıştırabildim peacetrain arkadaşımızın dediği gibi jikleyi açtım ve hiç gaz vermeden çalıştı aküyüde sarja bıraktım yarın alıcam artık onun haricinde motor canavar maşallah ilgi alaka gösterip mesaj yazan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim...

Motosikleti
    150 T
    birinci vitesteki gaz tepkisi ben gibi bir acemiyi ürkütecek seviyede. O yüzden hareket eder etmez 2ye takıyorum. Yanlışmı yapıyorum acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)