Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ali reis 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Yurdukoru; Motor halledemedin mi görünmüyorsun?Ayrıca lastikler hakkında acil görüş bekliyorum.İşlerin rast gitsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ekrem Bey,

Bana göre fiyat indirimi yapmak yerine motorun şikayet gören noktalarını iyileştirmek daha doğru olurdu diye düşünüyorum. Mesela daha kaliteli lastik veya tel jant kullanılabilirdi. Ya da standart olarak motor çanta ile verilebilirdi. Yeni modellerin tanıtılması güzel bir şey tabi ama eski modellerin de yeni yılda iyileştirildiğini görmek memnun edici olurdu. Bunların en başında bana göre Pulsar'ın sele konforu geliyor.
    trcn bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı Ali reis 17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurdukoru; Motor halledemedin mi görünmüyorsun?Ayrıca lastikler hakkında acil görüş bekliyorum.İşlerin rast gitsin.
    Dostum iyi dileklerin için teşekkür ederim. Allah hepimizin işlerini rast getirsin, cümlemize.

Motor nihayet halloldu. Çok şükür bu sefer ucuz atlattık. Şöyle ki bu hırsızlık teşebbüsünden önce bir arıza ortaya çıkmıştı. (Bir yerde temassızlık vardı) Bu arıza sayesinde hem hırsız motoru götüremedi (gidon sağa dönmeyince marş basmıyordu ) hem de garantiden elektrik kabloları değişti. Ekrem Bey'in sayesinde bu iş te hızlıca halloldu.

Lastiklerin tubeless e değişimi için de çelik siboplar, sibop ağzi genişletme, lastikçiye verilen ve işçilikle hepsi 50 liraya maloldu. Biliyorum biraz fazla ama burası böyle. (Arka lastik biraz uğraştırdı, zincir korumayı söktük. Ön lastik birebir uydu, çamurluğu çıkarmadan taktık)

İşler biraz yoğun olduğundan henüz tam test fırsatım olmadı. Şimdilik söyleyebileceğim tek şey; iyi ki değiştirmişim. Akşamüstü resimlerle birlikte detaylı izlenimlerimi yazacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Lastiklerle ilgili İlk izlenimlerim iyi yönde.

Herşeyden önce ellerimi bıraktığım zaman oluşan kafa sallama tamamen ortadan kayboldu.

Hamuru biraz sert, belki kar lastiği olduğundan belki de havasının fazlalığındandır.

Henüz yağmur olmadığı için şimdilik kuru havada denedim. Önceki orjinal lastiğine kıyasla panik frende mükemmel yere yapışıyor, fazla kaymadan zınk diye duruyor, (Kayar diye beklerken neredeyse beni üzerinden atacaktı) bunu da üzerindeki derin dişler ve kılcal damarlara bağlıyorum.

Virajlara artik eskiye nazaran daha güvenle giriyorum. Düşük hızlarda yatirabildigim kadar yatırıp denedim, gayet başarılı. (Lastikler henüz çok yeni olduğu için tam yatırmadim.)

Toprak yol ki esas amacım buydu, bildiğin enduro gibi, mıcır taş toprak ne varsa sıkıntısız geçiyor.

Kısacası sava MC 32 aradığım lastikmiş.

Resimler geliyor...
    jackonbir, trcn ve wew bunu beğendiler.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hızda değişme oldu mu Yurdukoru? Normalinden daha geniş bir lastik, ağırlığını hissettirdi mi? En yakın zamanda yakıt durumlarını bekliyorum hocam.

Beyler benim Boxer 2000 km'ye geldi. Halen ilk çalıştırmada debriyaj ayırmıyor, balatalar her seferinde yapışıyor. Vitese takar takmaz stop ediyor, stop etmesin diyr biraz gaz verip vitese takarsak da çatır çutur motor dağılıyor sanki. Servis, bakımdan sonra düzeleceğini söyledi ama zerre ilerleme yok. Sizlerde nasıl bu durum?

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    Sabahları çok geç çalışıyor. 5 dakika zaman alıyor çalışması sorunun çözümünü bilen varmı.. Isıtma çiglesinide kuıllanıyorum yinede zor çalışıyor.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Bu sabah geç çalışma bende de var motorum 8 bin km de :( debriyaj konusunda da motor çalışırken birkaç defa debriyaj ı sıkıp bırakıyorum düzeliyor ama lakin özellikle sabah 6 da işe giderken motoru çalıştıracam diye marşa basmaya utanır oldum ses oluyor diye

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim debriyaj yapışması durumu sadece sabahları olmuyor. Şu aralar İstanbul'da havalar öğlenleri gayet ılık. Gün içerisinde bir yere gidiyorum ve 30 dakika sonra motora geldiğimde debriyajı sıkıp motoru hareket ettiremiyorum. Normalde gayet iyi ayıran debriyaj, yapışan balataları koparamıyor. Kopardığında da motor dağılacakmış gibi ses çıkıyor. Rodaj yağından sonra Castrol Power 1 10w-40 koyuldu ama durum aynı. Daha ilk almaya gittiğim gün satıcı motorumu teslim ederken aynı şekilde silkelenip stop etmişti. Tabii ki normal denmişti.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Arkadaşlar sabah jikleyi açmıyormusunuz?

Ben ekseriya sabahın tabiri caizse köründe işe gidiyorum 5, 5 buçuk gibi. Sabahları ciddi soğuk oluyor şu sıralar. Yoğun çiğ de cabası. Jikleyi sonuna kadar açıyorum ve starta basınca tek marşta alıyor. Sonra 1 dakika ısınmasını bekliyor ve vitese takıp yürüyorum. Ama illa ki marşa basarken gaz vererek çalıştırıyorum, yoksa çalışmaz, enjeksiyonlu değil ki. Gaz vererek çalıştırmayi deneyin. Bu arada yağım Castrol 20w50

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Motosikleti takasta 2500 kabul ediyorlar sizce veriyimmi.
    yasin17 bunu beğendi.
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

Motosikleti
    Şu an yok.
    Çalıştırır çalıştırmaz bir kaç kere gaz vermezsem benimki de stop ediyor.

Motor çalışmıyorken vitesi boşa alıp yürütmek gerekiyor, yoksa aynı sizinki gibi, debriyajla mümkünü yok yürümüyor. Ama bu benim için bir sorun teşkil etmiyor.

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    Ewet jigleyi cekiyorum ama sonuç aynı 5 dakikaya yakın motoru çalıştırmak için ugrasiyorum.. Akü bile bazen basmiyor..

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jigle hiç kullanmayın bence. İlk çalıştırmada marşa basmadan gazı kokleyip bırakın. Sonra çalıştığında 2000 2200 civarı devirlendirecek kadar gazı açık tutup marşa basın. 4 zamanlı birçok motosiklette işe yarar bir taktik

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

Ben kendi cg motorumda 7yıldır hiç jigle kullanmadım. Bu taktiği geliştirene kadarki ilk ay hariç.

arkadaşlar soğukken debriyaj ayıramama sorunu sadece boxer'a has bir durum değil; pek çok markada, hatta Japonlarda da benim başıma geldi. Bu daha çok kışın olan bir durum, hatta yazın sabahları da olur. Esas sebep kalın yağ kullanımıdır. benim uyguladığım pratik bir çözümü sizinle paylaşayım. Sabahları ilk çalıştırmadan önce vitese takar debriyajı sıkar ve sıkılı halde motoru öne iterim. Tekerlek hareket ettiği anda debriyaj yapışması açılır. Ondan sonra boşa alıp motoru çalıştırırım. Aslında birkaç saniyelik bir iş.
    MKU bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti takasta 2500 kabul ediyorlar sizce veriyimmi.
    6 ay icinde motoru geri verme hakkın var diye biliyorum
    sana ozel bir hak vermislerdi hatırlarsak

3 bine almadin mıydı
    yerine hangi motoru almayi düşünüyorsun ?
    trcn bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 ay icinde motoru geri verme hakkın var diye biliyorum
    sana ozel bir hak vermislerdi hatırlarsak

3 bine almadin mıydı
    yerine hangi motoru almayi düşünüyorsun ?
    O traşmis galiba Ekrem bey herşeye ayrıntılı cevap veriyor geri vermek istiyorum diyorum bayiye git diyor o kadar ben bayiye gidip ne dicem sohbet edicek halim yok hala daha cevap yok bilsem alicaklar geri vericem ama yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Takasta serçeyle edicem motordan soguttular
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O traşmis galiba Ekrem bey herşeye ayrıntılı cevap veriyor geri vermek istiyorum diyorum bayiye git diyor o kadar ben bayiye gidip ne dicem sohbet edicek halim yok hala daha cevap yok bilsem alicaklar geri vericem ama yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Takasta serçeyle edicem motordan soguttular
    Bir kac mesaj once bu saatten sonra isteseniz de vermem demistiniz? Hem de 2-3 kez.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kac mesaj once bu saatten sonra isteseniz de vermem demistiniz? Hem de 2-3 kez.
    iade süresi 6 ay degil mi ?
    bugün vermek istemez yarin vermek ister bu yapilan sozlu anlasmaya aykırılık teskil etmez ki

illa sebep göstermek zorunda da değil

bayiye götür iade almazsa cepten alo de veya buraya yaz iade almadılar diye
    biz de ne oluyor anlayalım

Motosikleti
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet o sinirle dedim öyle 300 tl muhabbetini yediremedim bide o derken üniversite sınavlari da var oraya bi haykirdim. şimdi bayiye gittim.mesala ne dicem bunu geri veriyorum mu dicem ee sonra noter isi ne olucak sonuçta bu plakalı bi arac aciklamada yapmıyorlarki bayide de sıkıntı olur yanima yapili birini alip gitmem gerek ; )

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

10 günde bi eve gidiyorum üniversitedeyim eve gidince bayiye gidicem bide bana hangi parayı verecekler mesala fabrikanin aldığını mi yoksa bayinin aldığı karida mi verecekler bunları soruyorum ekrem beye iste

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ekrem bey aracı olursa olabilir ama sıfır motor al plaka ruhsat çıkar kullanıcıs ol belli kmlere gel sonra iade etmek istiyorum de bayide adamın surat ifadesini görmek isterdim
    Yurdukoru bunu beğendi.

Değerli Osiman;

Bugün foruma girdiğimde beni gene şaşırttınız. Size bayiye gidin dedim ve bayiye de bilgi verildi. Daha ne dememi bekliyorsunuz?
    Size sadece şunu sordum. Niçin memnun olmadığınızı öğrenmek istiyorum dedim. Zira size mahsus olarak 6 ay içinde memnun kalmazsanız iade
    edebilirsiniz dedim. Ama öne sürülen sebeplere bakınca fiyatı değiştiği için gibi geliyor bana... Bunlar da önemli değil.

Ama henüz çok gençsiniz. Yazdıklarınızı heyecanınıza bağlıyorum. Size bir abi olarak nasihatte bulunmak isterim.
    Hatta babanız yaşındayım. Biraz daha yazılarınızda uyumlu olun. Sizlerle özel olarak ürün alımından itibaren epey yazıştık.
    Ürün alımında elimden gelen yardımı yapmaya çalıştım. Ürün fiyatında da indirim yapıldığını zannediyorum. zira bayiye özellikle
    tembihlemiştim. Bunları yazmak hoş değil, yapılan hiçbir iyiliği de dile getirmek doğru değil.

Ama demek ki "söylenenler traşmış, adam iki gündür cevap vermiyor" gibi cevaplar hoş kaçmadı.Zira henüz toplantımız yeni bitti ve biraz sonra havaalanına
    geçeceğiz. Bu yazışmalar hep bu sıkışıklıkta oldu.

Size nasihat etmeye yetkim yok. Ama hayat uzun. İnşallah gÜzel günler sizleri bekliyor. Ama biraz daha uyumlu ve saygılı olursanız
    siz kazanırsınız.

Muharrem ayının bu önemli gecesinde tüm arkadaşlarıma selamlarımı sunuyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)