Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Değerli Yurdukoru rumuzlu kardeşim; ürününüz hayırlı olsun. Allah kazasız belasız keyifli sürüşler nasip etsin. İyi bir karar verdiniz inşallah. Olumlu olumsuz tüm yorumlarınızı bekliyoruz.

Selam ve saygılarımla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni elite 100
    merhaba
    100.000 km nin üstünde kullanmaya devam ettiğim moturumu artık emekli etmek istiyorum.
    arkadaşlar günlük 100 - 150 km yol yapıyorum devamlı şehir içi sabahtan akşama kadar kuryelik yapıyorum boxer yapı itibari ile çok hoşuma gidiyor şehir içi kullanımda benzin 1lt 40 km götürürmü benim şartlarıma göre Discover de estetik özellikli bir motor kararsızım. Benim amacım şehir içi ve şehir dışı kullanımlarda motordan beklediğim sağlam dayanıklı ve parça sıkıntısı yaşamıyacağım arıza verdiğinde " gün içinde yaptırabileceğim bir motor olmalı
    boxer güzel diger motorlar gibi değil kalıplı ve beni çok etkiledi kullanan arkadaşlar benim durumumu göz önüne alarak beni aydınlatabilirlermi

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Bu motor ekrem beyin ilgi ve alakasinin hatırı için bile alınır.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Uzun boylu arkadaşlar tereddüt etmesinler. Benim boyum 1.75 ve tabanlarım buna rağmen tam yere basmadı. Yani motor tahminimden yüksek ve kalıplı.

Ön,arka,yan koruma demirleri, orta sehpa, yan ayak, siperlik hepsi standartta var. Öyle şunu takalım bilmem kaç yüz euro + kdv yok. Ben açıkçası daha önceki motorlarımın insanın küfür repertuarını geliştiren parçalarından çok yandım. (Aprilianın bir farına 435€ + kdv istemişlerdi...)

Ayrıca ilginç bir detay var. Artçı peglerinin arkasinda bir çift daha peg gibi bir şey var. (Yan çanta için fazla alçak) Sanırım bu da 3. kişi için düşünülmüş. Zaten bazı hint forumlarında 3 kişilik commuter diyor.. Sele hakikaten uzun ve çok rahat.

Zaten anladığım kadarıyla bu motor ülkemizin kol kadar çukurlarını aratmayan Nijerya Kenya Hindistan gibi ülkelerin çetin şartları için yapılmış. Afrikaya şartlarına dayanan motor bizde de dayanır.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    boxer kullanan arkadaşlar; motorun ustunde poz verseniz de, bizde sizi ve motoru birlikte görsek çok güzel olacak ama göremediğim kadarı ile nazlanıyonuz

Motosikleti
    Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boxer kullanan arkadaşlar; motorun ustunde poz verseniz de, bizde sizi ve motoru birlikte görsek çok güzel olacak ama göremediğim kadarı ile nazlanıyonuz
    aynen katılıyorum

Değerli arkadaşlar;

Öncelikle jackonbir rumuzlu arkadaşıma güzel esprisi için çok teşekkür ediyorum. Aslında sadece görevimizi yapmaya çalışıyorum.

Hasanyağmur rumuzlu arkadaşımın da bütün sorularına cevap bu forumda var zannediyorum. Yakıt 1 km de 10-11 kuruş. Yedek parça sıkıntısı kesinlikle yaşanmayacak. Uzun ömür ve sağlamlık bu ürünün en bariz temel özelliklerinden. Eğer Adana'da ikamet ediyorsanız bayimiz Apaydın Dayanıklı Tük. Tic. firması'ndan Burak AKIN ile görüşebilirsiniz. Kesinlikle sorun yaşamazsınız.

Selam ve saygılarımla...

mudurnulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Merhaba Arkadaşlar;

Dün motoru test etme fırsatını buldum. düşük devirlerdeki tork gerçekten güzel. titreşim olarak daha önce denediğim dicover daha çok rahatsız etmişti beni. rahatsız dediysem yüksek manasında değil yani. Ancak viteslerin ters oluşuna alışmak zor olacak sanki. Frenlerde gayet iyi bence. Almayı ciddi olarak düşünüyorum.

videolarında adamlar cross gibi kullanmışlar bu modeli. Bir cross kadar olmasa da asfalttan biraz ayrılmayı bende isterim doğrusu.
    twona bunu beğendi.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    titreşim discover modeline göre çokmu fazla hocam?

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşim discover modeline göre çokmu fazla hocam?
    Hayır Tam tersi.

Ben discover modelini baya sıkıştırdım. özellikle yüksek devirlerde bir miktar titreşim hissettim. Bu beni çok rahatsız etmemişti doğrusu.

Ancak Boxer modelini çok süratlenmeden kullandım. alt devirlerde gücü hissediyorsun fakat hiç titreşim yok gibi. Kısa düzlüklerde biraz gaz açıp ivmesine baktım beni tatmin etti. üst devirlerde titreşim nasıl bilemiyorum ancak ben hız aramadığım dan dolayı beni endişelendirmiyor.
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mudurnulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır Tam tersi.

Ben discover modelini baya sıkıştırdım. özellikle yüksek devirlerde bir miktar titreşim hissettim. Bu beni çok rahatsız etmemişti doğrusu.

Ancak Boxer modelini çok süratlenmeden kullandım. alt devirlerde gücü hissediyorsun fakat hiç titreşim yok gibi. Kısa düzlüklerde biraz gaz açıp ivmesine baktım beni tatmin etti. üst devirlerde titreşim nasıl bilemiyorum ancak ben hız aramadığım dan dolayı beni endişelendirmiyor.
    bu motoru almak istememin en büyük sebebi max. torqunu 4500 devirde vermesi. nerdeyse cruiser tadında. buda sürekli vites değiştirmeden seyahat edebilmek ve az titreşim demek. üst devirlerde eminimki titreşim vardır ama umarım çok rahatsız edici değildir, en çok kafama takılan konu bu...
    suatt bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Şu vade farkını koymasalar bu gün almıştım motoru. fark koydukları için yarın alacam

Şaka bir yana ben motoru sevdim. Nasipse bu aralar alırım.

Motosikleti
    kanuni elite 100
    vade farkı benimde aklıma takıldı bayi 3000 tl fiyat verdi kredi kartına vade farkı ekliyorlar

Motosikleti
    Abilerim ablalarim kardeşlerim biraz resim video paylasin benim gibi vakti olmayan insanlara biraz yardimci olun...

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Dikkatimi çeken başka bir konu da Motor sübap kapağı oldu. Discover ve boxer modellerinin sübap kapağı metal değil.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Benim denediğim Bajaj motorlar 200-300 km'lerdeydi yani sıfır sayılırlardı. O nedenle titreşimlerini çok kafaya takmamak lazım, zamanla azalacaktır. Zaten titreşim öyle eski Çin motorlarındaki gibi değil. Aynı Honda CB125 Ace'deki gibi bir titreşim var.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Ben siparişi verdim arkadaşlar. Yarın elimde olur INŞALLAH. Şu plaka işinde kendim halletmek istiyorum.

Kullandıkça daha net paylaşımlar yaparım.
    twona ve hasanyağmur bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı mudurnulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben siparişi verdim arkadaşlar. Yarın elimde olur INŞALLAH. Şu plaka işinde kendim halletmek istiyorum.

Kullandıkça daha net paylaşımlar yaparım.
    hayırlı olsun...

Motosikleti
    Şu an yok.
    Beklediğim Boxer'ım az önce geldi.

Motoru çok itina ile kapımın önüne kadar getirdiler. Özel bir kamyonetle 3 kişi gelip tek tek en ince detayına kadar anlattılar. Ayrıyeten ısrarla istediğim için beni kırmadılar bayii tarafından küçük bir topcase de monteli olarak hediye edildi. En azından kaskımı montumu alıyor şimdilik. Servis numarası ve adresi verildi. Kuşadası'nda ilk boxer sahibi benmişim. Bu onura da sahip olmuş olduk.

Arkadaşlar sırf bu ilgi alaka ve titiz servis için bile bu motor alınır. Milyarlarca lira verip sıfır aldığım italyan motorlarda bile bu ilgi alaka yoktu.

Plaka olmamasına rağmen sürmeden duramadım hemen önce tek başıma, sonra da eşimle artçılı olarak 40 km lık bir deneme sürüşüne çıktım.
    İlk farkettiğim şey motorun sesiydi. Çok güzel bir sesi var kullananlar hak vereceklerdir. Püfür püfür bir ses, eski MZ ya da Honda CGL benzeri bir ses.

Titreşim düşük devirlerde kesinlikle sıfır. Ancak fazla zorlamamama rağmen 70 km lere kadar çıktım ve o zaman ayaklarımda hafiften bir titreşimi hissettim. Lakin bu titreşim bir GS te bir Shadowda daha çoktu.

İlk 3 vites, özellikle 3. vites çok güçlü, torkun ne olduğunu hissettiriyor. 2 kişi en dik yokuşta bile 50 km ile çıktık.Eminim rodajdan sonra daha iyi olacaktır.

Ters Viteslere henüz alışamadım bir kaç kez artıracağıma düşürdüm sanırım bu acemiliği atlatırım. En azından eski CGL lerdeki gibi rotasyon vites yok yani en altta 4 ve ondan sonrası yok. ( Honda CGL lerde 4 ten sonra boşa geçiyor sonra tekrar bire geçiyordu ve bu da insanı tedirgin ediyordu)

Plastik kalitesi kesinlikle çok iyi. Tek keşke dediğim nokta arka sele ve ön korumalar krom ya da kaplama olsaydı daha iyi olurdu. Pırıl pırıl bir klasik görünüm olurdu. Ayrıca lastikler dublex olsa fena olmazdı. Köpüğü basar devam ederdik.

Öncelikle söylemeliyim Bajaj Boxer'dan önce değişik tarzlarda ve boyutlarda bir çok motor sahibi oldum. Bunların içinde Aprilia Scarabeo'dan tutun da Honda Shadow'a kadar geniş bir ürün yelpazesi vardı( Honda CGL, Honda Shadow,Honda Fizzy,SYM Fiddle, Aprilia Scarabeo, Honda Transalp, BMW GS 650 sahibi oldum ve her birini uzun süre kullandım)Beni Bajaj almaya yönelten sebeplerin en başında ekonomik ve sağlam oluşuydu.

İnanılmaz derecede yumuşak bir sürüşü var. Önceki motorlarım genelde sertti. Özellikle Aprilia'da eşim çok rahatsız oluyordu. Bajaj bu Boxer modelinde SNS amortisörlerle gerçekten konuşturmuş! Bir kere, parkeleri asla hissetmiyorsunuz, düz yol gibi ilerliyorsunuz. Toprakta ve bozuk yolda sürdüm, hatta abarttım çok derin lakalı berbat bir yol vardı orada sürdüm, müthiş bir absorbe yeteneği var. Chevrolet gibi yaylanıyor. SNS amortisör denilen şey aslında iç içe geçmiş 2 amortisör. Buna rağmen yüksek hızda tehlike arz etmedi. Şahsen sırf bu yumuşak sürüşü için bile almaya değer diye düşünüyorum. Özellikle bizdeki gibi bozuk yolları kasisleri ve kol kadar çukurları olan bir memleket için...

Şimdilik eşim de çok rahat olduğunu söyledi. Sadece yüksek devirlerde ayaklarında titreşimi hissettiğini ancak rahatsızlık vermediğini söyledi.

Altı kesinlikle hiç bir yerde sürtmüyor. ( GS te bile orta sehpa kasislerde sürtüyordu ( Ben oldukça kiloluyum, 110 kg ben 50 kg da eşim toplam 160 kg olmamıza rağmen en yüksek kasisten bie altı sürtmeden normal hızda geçtik. Kaldırımdan çok rahat iniyor. Kısacası tam Türkiye'nin motoru diyorum.

Kornası gayet yüksek, farı ve sinyalleri kocaman rahat görünüyor ve çok dikkat çekiyor. Işıklarda sürekli garip garip bakıyorlar bu ne acaba diye...

Kısacası hem şehir içi hem de yakın köylere falan gidip gelmek için aldım ve tam aradığım gibi bir motor çıktı. İlerleyen zamanlarda daha detaylı yazacağım. Şimdilik sadece ön izlenimlerimi aktardım. Resimler geliyor...
    Garip, jackonbir, hasanyağmur ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beklediğim Boxer'ım az önce geldi.

Motoru çok itina ile kapımın önüne kadar getirdiler. Özel bir kamyonetle 3 kişi gelip tek tek en ince detayına kadar anlattılar. Ayrıyeten ısrarla istediğim için beni kırmadılar bayii tarafından küçük bir topcase de monteli olarak hediye edildi. En azından kaskımı montumu alıyor şimdilik. Servis numarası ve adresi verildi. Kuşadası'nda ilk boxer sahibi benmişim. Bu onura da sahip olmuş olduk.

Arkadaşlar sırf bu ilgi alaka ve titiz servis için bile bu motor alınır. Milyarlarca lira verip sıfır aldığım italyan motorlarda bile bu ilgi alaka yoktu.

Plaka olmamasına rağmen sürmeden duramadım hemen önce tek başıma, sonra da eşimle artçılı olarak 40 km lık bir deneme sürüşüne çıktım.
    İlk farkettiğim şey motorun sesiydi. Çok güzel bir sesi var kullananlar hak vereceklerdir. Püfür püfür bir ses, eski MZ ya da Honda CGL benzeri bir ses.

Titreşim düşük devirlerde kesinlikle sıfır. Ancak fazla zorlamamama rağmen 70 km lere kadar çıktım ve o zaman ayaklarımda hafiften bir titreşimi hissettim. Lakin bu titreşim bir GS te bir Shadowda daha çoktu.

İlk 3 vites, özellikle 3. vites çok güçlü, torkun ne olduğunu hissettiriyor. 2 kişi en dik yokuşta bile 50 km ile çıktık.Eminim rodajdan sonra daha iyi olacaktır.

Ters Viteslere henüz alışamadım bir kaç kez artıracağıma düşürdüm sanırım bu acemiliği atlatırım. En azından eski CGL lerdeki gibi rotasyon vites yok yani en altta 4 ve ondan sonrası yok. ( Honda CGL lerde 4 ten sonra boşa geçiyor sonra tekrar bire geçiyordu ve bu da insanı tedirgin ediyordu)

Plastik kalitesi kesinlikle çok iyi. Tek keşke dediğim nokta arka sele ve ön korumalar krom ya da kaplama olsaydı daha iyi olurdu. Pırıl pırıl bir klasik görünüm olurdu. Ayrıca lastikler dublex olsa fena olmazdı. Köpüğü basar devam ederdik.

Öncelikle söylemeliyim Bajaj Boxer'dan önce değişik tarzlarda ve boyutlarda bir çok motor sahibi oldum. Bunların içinde Aprilia Scarabeo'dan tutun da Honda Shadow'a kadar geniş bir ürün yelpazesi vardı( Honda CGL, Honda Shadow,Honda Fizzy,SYM Fiddle, Aprilia Scarabeo, Honda Transalp, BMW GS 650 sahibi oldum ve her birini uzun süre kullandım)Beni Bajaj almaya yönelten sebeplerin en başında ekonomik ve sağlam oluşuydu.

İnanılmaz derecede yumuşak bir sürüşü var. Önceki motorlarım genelde sertti. Özellikle Aprilia'da eşim çok rahatsız oluyordu. Bajaj bu Boxer modelinde SNS amortisörlerle gerçekten konuşturmuş! Bir kere, parkeleri asla hissetmiyorsunuz, düz yol gibi ilerliyorsunuz. Toprakta ve bozuk yolda sürdüm, hatta abarttım çok derin lakalı berbat bir yol vardı orada sürdüm, müthiş bir absorbe yeteneği var. Chevrolet gibi yaylanıyor. SNS amortisör denilen şey aslında iç içe geçmiş 2 amortisör. Buna rağmen yüksek hızda tehlike arz etmedi. Şahsen sırf bu yumuşak sürüşü için bile almaya değer diye düşünüyorum. Özellikle bizdeki gibi bozuk yolları kasisleri ve kol kadar çukurları olan bir memleket için...

Şimdilik eşim de çok rahat olduğunu söyledi. Sadece yüksek devirlerde ayaklarında titreşimi hissettiğini ancak rahatsızlık vermediğini söyledi.

Altı kesinlikle hiç bir yerde sürtmüyor. ( GS te bile orta sehpa kasislerde sürtüyordu ( Ben oldukça kiloluyum, 110 kg ben 50 kg da eşim toplam 160 kg olmamıza rağmen en yüksek kasisten bie altı sürtmeden normal hızda geçtik. Kaldırımdan çok rahat iniyor. Kısacası tam Türkiye'nin motoru diyorum.

Kornası gayet yüksek, farı ve sinyalleri kocaman rahat görünüyor ve çok dikkat çekiyor. Işıklarda sürekli garip garip bakıyorlar bu ne acaba diye...

Kısacası hem şehir içi hem de yakın köylere falan gidip gelmek için aldım ve tam aradığım gibi bir motor çıktı. İlerleyen zamanlarda daha detaylı yazacağım. Şimdilik sadece ön izlenimlerimi aktardım. Resimler geliyor...
    sizin adınıza çok sevindim iyi günlerde kullanın...
    Yurdukoru bunu beğendi.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)