Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın

Twona deponun rengi böyle de hoş olmuş ruhsat dert olmasa böyle bırakılır
    twona bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    technomix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM150
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce kayalar motordan çıktım. 2000 karta taksit 1000 de nakit olmak üzere siyah boxer'ı kaptım Nakliye konusuna da yardımcı olacaklar sağolsunlar (levent sanayiden küçükçekmeceye getirecez c.tesi günü). Oranın karmakarış trafiğinde güvenemedim kendime çünkü bayadır vitesli kullanmıyordum, iyi oldu.

Bugün sigorta falan halledeyim.
    hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Amin, teşekkür ederim. Sigortam.net i aradım bakalım fiyatlar gelecek. Birde sigorta cinine yakınım ona da uğrarım. Randevu alabilirsek yarın ruhsat işlerini hallederiz. Şu yeni motor alınırken va konularına bakayım ama sanırım tek eksiğim ek1 belgesi

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Ben sigortayı Esem sigortadan yaptırmıştım burada bir arkadaş vermişti telefonunu
    Ergo sigorta diğerlerine göre çok uygun fiyat veriyor.
    Esem Sigorta telefonu 216 505 1 444

gurblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce kayalar motordan çıktım. 2000 karta taksit 1000 de nakit olmak üzere siyah boxer'ı kaptım Nakliye konusuna da yardımcı olacaklar sağolsunlar (levent sanayiden küçükçekmeceye getirecez c.tesi günü). Oranın karmakarış trafiğinde güvenemedim kendime çünkü bayadır vitesli kullanmıyordum, iyi oldu.

Bugün sigorta falan halledeyim.
    Hayırlı olsun kazasız belasız insallah ..

Motosikleti
    Windy150
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boxer kullanıcılarını biraz heycanlandırayım. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor
    http://www.hizliresimyukle.com/image...7/IMG_1006.jpg
    http://www.hizliresimyukle.com/image...7/IMG_1012.jpg
    kardeş bir şey sormak istiyorum, belki biraz konu dışı olabilir ama
    motorunda kullandığın ön arka dişli durumu nedir?
    ben windy 150 me önde bulunan 15 dişliyi söküp 17 taktım
    şuan çok iyi özellikle yüksek devirlerde zırıldama bağırma yok
    ama kalkışla öldü özellikle artçılı kalkışlar..
    iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı yoldas002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş bir şey sormak istiyorum, belki biraz konu dışı olabilir ama
    motorunda kullandığın ön arka dişli durumu nedir?
    ben windy 150 me önde bulunan 15 dişliyi söküp 17 taktım
    şuan çok iyi özellikle yüksek devirlerde zırıldama bağırma yok
    ama kalkışla öldü özellikle artçılı kalkışlar..
    iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum
    Ön dişli orjinal 14, arka dişliyi bir diş küçültüp 41 yaptım.

Motosikleti
    Windy150
    Ön dişli orjinal 14, arka dişliyi bir diş küçültüp 41 yaptım.
    zannedersem daha önce farklı ön dişliler denemiştin
    neden orijinale döndün? sebep ne oldu merak ettim.
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı yoldas002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zannedersem daha önce farklı ön dişliler denemiştin
    neden orijinale döndün? sebep ne oldu merak ettim.
    ön dişli orjinal fakat arka dişliyi 42 den 41 yaptım yani orjinal değil. şu aki kullanım tarzıma göre en uygun olanın 41 olduğuna karar verdim. ben 90 kilo, eşim 55 olduğu için 41 dişli tam istediğim aralık şu an...
    yoldas002 bunu beğendi.

Merhaba,

Bugün servise gittim. Yalpalama sorunum çözüldü.
    Gidonu tutan furçun gevşeklik sıkılık ayarı bozulmuş. Usta anahtarla önce gevşetti somunu sonra aralığı ayarladı tekrar sıktı. 30 saniye sürmedi.

Motoru orta sehpaya aldıktan sonra öne geçip elinizle amortisörleri tutup kendinize doğru ileri geri yaparsanız boşluk var mı yok mu anlarsınız.

Selamlar.
    twona, Yurdukoru ve wampaa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bugün servise gittim. Yalpalama sorunum çözüldü.
    Gidonu tutan furçun gevşeklik sıkılık ayarı bozulmuş. Usta anahtarla önce gevşetti somunu sonra aralığı ayarladı tekrar sıktı. 30 saniye sürmedi.

Motoru orta sehpaya aldıktan sonra öne geçip elinizle amortisörleri tutup kendinize doğru ileri geri yaparsanız boşluk var mı yok mu anlarsınız.

Selamlar.
    Sevindim. Bendekinin tamamen aynısı. Engebeli arazide cross gibi kullandığım için baya bir boşluk oluşmuş. Bir tur döndürdük.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Merhaba,

Motosikletim 800 km de.
    Bugün yaklaşık bir on dakika kadar 60/70/80 km hızda kullandım.
    Zararı olur mu?

Selamlar.
    Rodajınız zaten bitmiş sayılır yavaş yavaş alıştırmaya başlayabilirsiniz. Zararı olmaz bence.

Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevindim. Bendekinin tamamen aynısı. Engebeli arazide cross gibi kullandığım için baya bir boşluk oluşmuş. Bir tur döndürdük.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Rodajınız zaten bitmiş sayılır yavaş yavaş alıştırmaya başlayabilirsiniz. Zararı olmaz bence.
    Merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederim. Motosikletimi 30 km kadar toprak yolda kullandım. Asfalt yola göre çok daha zevkli. 70 km hıza kadar çıktım. Yol tutuşu şahane. Ön lastiğin enduro lastiği ile değişmesi gerekiyor yalnız, yapısı itibariyle asfalt lastiği olduğu için bazen toprak yolda gezinme yapabiliyor.

Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Bu arada motosikletim 950 km oldu. Yakında 1000 olacak inşallah.
    Yurdukoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederim. Motosikletimi 30 km kadar toprak yolda kullandım. Asfalt yola göre çok daha zevkli. 70 km hıza kadar çıktım. Yol tutuşu şahane. Ön lastiğin enduro lastiği ile değişmesi gerekiyor yalnız, yapısı itibariyle asfalt lastiği olduğu için bazen toprak yolda gezinme yapabiliyor.

Selamlar.
    Çok doğru tespit. Boxer'ın kullanımi bozuk, hatta berbat yollarda daha keyifli

Daha düşük yanaklı, tercihen 80 ya da 90 enduro lastiği olsaydı ne toprakta gezme kalırdı ne de asfaltta yalpalama. Lastik yanakları 100 ve bence bu çok yüksek bir değer. Bozuk yolda konforu artırıyor evet ama düz asfaltta, hız arttıkça esneme gezinme yapıyor.

Ben ağırlıklı olarak toprak, şose, lakalı çukurlu yollarda kullandığım için şimdilik memnunum. Zaten Boxer'ı da alış amacım da buydu.

Motosikleti
    @Yurdukoru, paylaşımlarımı pek beğenmedin sanırım. Koltuk, jant, depo birdolu fotoğraf paylaştım ama ne bir yorum yapıyosun nede beğeniyosun. Sebep nedir?
    jackonbir ve trcn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şu an yok.
    @Yurdukoru, paylaşımlarımı pek beğenmedin sanırım. Koltuk, jant, depo birdolu fotoğraf paylaştım ama ne bir yorum yapıyosun nede beğeniyosun. Sebep nedir?
    Twona çünkü beğenmedim. Ben motorun orjinalliğiyle çok fazla oynanmasına karşıyım. Şöyle ki taklit parça kullanmasınlar diye olsa gerek ki çoğu parçası diğer motorlarla uyumsuz. Örneğin jant ve lastik bile yok başka marka. Daha önce değiştirip uyumsuz olan tekrar orjinaline döndüğün gidon olayını da okudum. (Sanırım ondan sonra kendin söyledin orjinalliğine dokunmamak lazım diye)Keşke sadece lastik ve çamurlukları değiştirip depoyu ellemeseydin. Vuracağın boya ruhsatta sıkıntı çıkarabilir, ilerde solabilir. Korkarım eski haline getirmen de imkansız olacak. Inşallah içine siner.

Koltuk konusuna gelince açıkçası kahverengi ya da bej yapmanı bekliyordum. (Ben olsaydım farklı renk yapardım.) Bir de cafe racer koltuğu genelde böyle içi hafif çukur arkası da hafif destekli olmaz mı? Eminim çok rahattır ama dikiş yerleri hariç eski koltuğa çok benzemiş. Açıkçası o tarz bir koltuk yapmanı beklerdim.

Bitirdiğinde güzel olacaktır muhakkak ama şu anda bir şey belli olmuyor pek.
    twona ve trcn bunu beğendiler.

BurakBoztepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 S
    Sayın twona ben çalışmanızı heyecanla bekliyorum. Hatta sabah uyanınca bile telden bakıyorum hemen varmı gelişme diye. Depoyu krom siyah yaparmısınız diye ayrı bir heyecanda var seleniz zaten güzeldi baya. geriye büyük değişiklik olarak sadece daha dişli lastik umuyorum galiba

centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Twona çünkü beğenmedim. Ben motorun orjinalliğiyle çok fazla oynanmasına karşıyım. Şöyle ki taklit parça kullanmasınlar diye olsa gerek ki çoğu parçası diğer motorlarla uyumsuz. Örneğin jant ve lastik bile yok başka marka. Daha önce değiştirip uyumsuz olan tekrar orjinaline döndüğün gidon olayını da okudum. (Sanırım ondan sonra kendin söyledin orjinalliğine dokunmamak lazım diye)Keşke sadece lastik ve çamurlukları değiştirip depoyu ellemeseydin. Vuracağın boya ruhsatta sıkıntı çıkarabilir, ilerde solabilir. Korkarım eski haline getirmen de imkansız olacak. Inşallah içine siner.

Koltuk konusuna gelince açıkçası kahverengi ya da bej yapmanı bekliyordum. (Ben olsaydım farklı renk yapardım.) Bir de cafe racer koltuğu genelde böyle içi hafif çukur arkası da hafif destekli olmaz mı? Eminim çok rahattır ama dikiş yerleri hariç eski koltuğa çok benzemiş. Açıkçası o tarz bir koltuk yapmanı beklerdim.

Yazınızı okuyunca aklıma geldi en çok km yapanlar siz ve twona heralde şimdilik (forumda bulunan). biz geriden geliyoruz ve sizler lastik değişimine bizden önce gireceksiniz bize değişiminiz örnek olacaktır. birincisi tabi kullanımada bağlı ama bizim lastikler kaç km gider ve değişimde ne yapacağız yine aynısınımı yoksa daha iyi bi emsal bulabilecekmiyiz. eğer bulabilirsem tubeless almak niyetim ama bakalım artık.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı centaur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazınızı okuyunca aklıma geldi en çok km yapanlar siz ve twona heralde şimdilik (forumda bulunan). biz geriden geliyoruz ve sizler lastik değişimine bizden önce gireceksiniz bize değişiminiz örnek olacaktır. birincisi tabi kullanımada bağlı ama bizim lastikler kaç km gider ve değişimde ne yapacağız yine aynısınımı yoksa daha iyi bi emsal bulabilecekmiyiz. eğer bulabilirsem tubeless almak niyetim ama bakalım artık.
    Lastiklerden şimdilik çok memnunum henüz yağmur görmediği için ıslak performansı nasıldır bilemem. Zaten kışa kadar ömrünü tamamlar herhalde. Uydurabilirsem alçak yanak enduro lastiği takacağım. Wemoto dan getirtirim gerekirse. Perudaki cross lastikleri çamurlukları buraya bir gelse bir sürü orjinal opsiyon olur. Biz de uğraşmadan direkt orjinal alırız.

Motosikleti

Peki teşekkürler...

zeronero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l

motor arazide daha iyi...
    twona, Yurdukoru, bikr ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)