Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mudurnulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı gencomix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığın bir konu motoru gördüm ve gözelde uzun süre kullanma imkanım olmadı
    neyse bu motorla çıktık bir dağa tepeye geziniyoruz orda olumsuz bir arıza çıkaracak
    bir makinamı bu...

Yorumlara bakılırsa erken arıza çıkarıyor gibi ???? Yada benmi öyle anladım...

Çin motoru alan arkadaşlarımda var 5 senedir biniyor daha tık demedi . Ne yağ sızdırdı nede başka bişi???
    Bu motor yok ışıksa durunca stop ediyor yok sıcakken bilmem ne vss elimizde kalmasın ..???

Kullanıcılardan iyi bir yorum almayı umuyorum yoksa çok hevesliydim ama yorumları okudukça beni düşündürüyor ???
    3 milyar veripde paramızı çöpe atmayalım ..Çin malından kaçarken beteri olmasın???
    ...SAYGILAR....
    Paylaşımlarımın yanlış anlaşılacağından korkarak yazmıştım zaten. Görüldüğü kadarıyla öyle de oluyor.

Almak için araştırma yapan arkadaşlar sorunu varmış gibi algılıyor ancak aslında sahip olmamıza rağmen biz de motoru yeni tanıyoruz.

Yağ sızıntısı dediğimde motorun her yerinden yağ fışkırıyor zannetti galiba arkadaş. ilk bakışta görülemeyecek kadar az bir nemlenme den bahsetmiştim. servis contayı değiştirip güzelce sıktı sızıntı falan kalmadı.

Önceki gün rodaj yağının değişimini yaptırdım, karbüratörün hava ayarını yaptırdım, zincir ayarını da tabi. bugün 200 Km kadar dere tepe düz dolaştım motor canavar gibi arkadaş. Özellikle asfalt dışında harika. Garip olan şey düşük vites ile dağ tepe gezmeme ve şehir içi kullanmama rağmen 30 TL ile yine 300 Km yi geçebildim. Bence bu motosiklet her kuruşunu hak eder arkadaşım.

Bu motosikletin bilinen bir kronik sorunu yok.
    Yurdukoru, twona ve savannah bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı motorlarla bajajı yada herhangi bir hindistan malı motoru mukayese bile etmek kızmayın ama saçmalık hatta cahilliktir. bajajın geçmişini, tarihini biraz araştırsaydınız zaten böyle bir karşılaşma yapmazdınız.

2. si boxer modeli dünya genelinde satıldığı ülkelerde toplam 6 milyon satış adetine ulaşmış uzun ömürlü, ekonemik, problemsiz bir motordur. motor türkiyeye yeni girdiği için biz motoru çok tanımıyor ve en ufak birşeyide irdeliyoruz. belki bahsedilen ses yada başka şeyler bu modele has bir durum olabilir. ben bugün 930 km yi buldum. ön camın zırıltısı ve arasıra stop etmenin dışında herhangi problem yaşamadım. 3000 tl ye başka alternatifiniz varsa onuda değerlendirin keza boxer tip olarak herkese güzel gelmeyebilr çünkü. ben birazdan video ve resim paylaşacağım. motoru nerelerde ne şekilde kullandığımı görünce çin mallarıyla karşılaştırmakla ne kadar hata ettiğinizi zaten anlarsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

arkadaşlar dün yaptığım kısa geziden birkaç video ve fotoğraf paylaşıyorum. bolunun dağlarına, ormanlarına doğru tırmandım. video çekerken tek elle kullandığım ve arazininde çok engebeli olmasından ötürü kamera çok fazla sallandı ne yazıkki, idarew edin artık. bu video ve resimlerde de görüldüğü gibi boxer hem asfalt hem arazi kullanımında mükemmel performans sergiliyor. bu motoru seviyorum
    videoları 1080p olarak izlerseniz daha iyi olur arkadaşlar...

dağlara doğru yolculuk başlar...

http://www.youtube.com/watch?v=cS3JRNfL3zs

dar bir patikadan tepeye tırmanirken...

http://www.youtube.com/watch?v=W73_BR_LbiA[COLOR="Silver"]

iniş vakti geldi...

http://youtu.be/yE7z-re3kz0

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

şimdide birkaç foto...

http://i.hizliresim.com/Vp9l6r.jpg

http://i.hizliresim.com/nPQAdg.jpg

http://i.hizliresim.com/RyrJZj.jpg

http://i.hizliresim.com/1P6YAA.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

http://i.hizliresim.com/JLZpmQ.jpg

http://i.hizliresim.com/NVn5Ma.jpg

http://i.hizliresim.com/59a8P5.jpg

http://i.hizliresim.com/JLZYrn.jpg

http://i.hizliresim.com/1P6yjY.jpg

Yo kesinlikle yanlış anlamayın ben çin malı ile kıyas için demedim sadece almışken uzun ömürlü olması benim için yeterli..

Ben zaten suan İstanbul dayım yani rodaj bölümü burda geçicek ve memleketde kullanmayı düşünüyorum.Traabzon un
    köy yollarını bilen bilir taşlı ve tepeli pek fazla asvalt yok geneli toprak yol. Zaten bizim oralarda çin malı bir motoru alan hepden dağıtır dayanmaz yollara ve bu yüzden ben bu motor çok ilgimi çekti..

Ve bu arada paylaşımlarınız çok güzel .. İlgimi 2 katına çıkarıyor.
    Şurda 1 ay süre gibi bir takım masrafım var ve sonrasında almayı düşünüyorum tailde ise memlekete götürücem artık hayırlısı.

Tekrar paşlaşımlar için teşekkürler paylaşımlarınız bizim için çok önemli.
    Bu arada tekerlekler şambrelli olması sorun çıkarıyormu size. Ve birde ilk lastikleri iyi değil diyorlarya bu lastikler nasıl yol tutuşu değişim istermi?? Yada dublex olmasında fayda varmı ????
    .Saygılar.
    twona ve Yurdukoru bunu beğendiler.

mudurnulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı gencomix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yo kesinlikle yanlış anlamayın ben çin malı ile kıyas için demedim sadece almışken uzun ömürlü olması benim için yeterli..

Ben zaten suan İstanbul dayım yani rodaj bölümü burda geçicek ve memleketde kullanmayı düşünüyorum.Traabzon un
    köy yollarını bilen bilir taşlı ve tepeli pek fazla asvalt yok geneli toprak yol. Zaten bizim oralarda çin malı bir motoru alan hepden dağıtır dayanmaz yollara ve bu yüzden ben bu motor çok ilgimi çekti..

Ve bu arada paylaşımlarınız çok güzel .. İlgimi 2 katına çıkarıyor.
    Şurda 1 ay süre gibi bir takım masrafım var ve sonrasında almayı düşünüyorum tailde ise memlekete götürücem artık hayırlısı.

Tekrar paşlaşımlar için teşekkürler paylaşımlarınız bizim için çok önemli.
    .Saygılar.
    Arkadaşım Bu marka, bu motor Türkiye de yeni ve bizde yavaş yavaş tanıyoruz motorumuzu. Fakat Hem Bajaj markası hemde Boxer modeli aslında kendini bir çok ülkede kanıtlamış. Ben buna itimat ederek motorumu aldım.

Çin malını kötülemek amacı ile söylemiyorum ama Adamlar ne istersen ne kadar istersen onu üretiyorlar. Bajaj ise Motosiklet üretiyor. Bu benim için yeterli bir kanıt oldu aslında.

Alıntı mudurnulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım Bu marka, bu motor Türkiye de yeni ve bizde yavaş yavaş tanıyoruz motorumuzu. Fakat Hem Bajaj markası hemde Boxer modeli aslında kendini bir çok ülkede kanıtlamış. Ben buna itimat ederek motorumu aldım.

Çin malını kötülemek amacı ile söylemiyorum ama Adamlar ne istersen ne kadar istersen onu üretiyorlar. Bajaj ise Motosiklet üretiyor. Bu benim için yeterli bir kanıt oldu aslında.
    Zaten bende çin malına karşıyım ucuz ve sürümden,parçadan kazanıyorlar .Benim alıp deneme fırsatım olmadığı için mecburen yorumlara bakıp da memnun olmayan varmı varsa nedir şikayeti, yoksa Bajaj firması kendini fazlasıyla kanıtlamıştır bence.

Sadece almışken uzun ömürlü olması bence yeterli 2 ayda bir motor değiştirenlerden değilim
    olmakda istemem..
    Çok büyük cc li ve iri motorlar tercihim olmadığı için bu tarzlar daha çok ilgimi çekiyor.
    Zaten aileden birine sorsan motormu alınır,şeytan arabası vs anlican motorlara iyi gözle bakmayan çok kişi var
    ama ulaşım için en ideal çözüm ve zevki başka ya...

Discovery 125 st ile arasında çok gibip gelmişdim ve buna karar kıldık bakalım 1 ay sonra olucak inş:::

Bu arada bu Kuralkan Holdin den çok şikayet aldım ben sağdan soldan doğrumudur bilen aydınlatabilirmi ::::
    mudurnulu bunu beğendi.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pazar günü Boxer'ı test ettim. 2 bin küsürdeydi test motoru. İnanılmaz titriyordu, sanırım rodaj sürecinde üzmüşler. Keşke temiz bir Boxer deneyebilseydik, güzel olurdu. Gücü mücü gayet güzel bu arada.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar günü Boxer'ı test ettim. 2 bin küsürdeydi test motoru. İnanılmaz titriyordu, sanırım rodaj sürecinde üzmüşler. Keşke temiz bir Boxer deneyebilseydik, güzel olurdu. Gücü mücü gayet güzel bu arada.

nasıl acayip titriyodu anlamadım. daha önce hangi motorları kullandınız? yada karşılaştırma yaparmısınız hangi motora göre acayip titriyor. insanları yanlış yönlendirmeyin, boxert da titreşim elbetteki var. tek silindir motorun titrememsi zaten saçma fakat önemli olan titreşimin ne boyutta olduğudur yada rahatsız edip etmediği. eğer siz araba konforu sıfır titreşim yada bir 4 silindirli kadar az titresin diyorsanız zaten yanılgı içerisindesiniz. ama bir gs650 yada pegaso 650 gibi motorlarla hatta tvs apache ile ve çin malı diğer motorlarla karşılaştırırsnız titreşimn az ve rahatsız olmadığını görürsünüz zaten...
    mudurnulu bunu beğendi.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "sanırım rodaj sürecinde üzmüşler" diyorum, o kadar yazmadan önce bir okusaydınız.

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    ACABA DENİZLİDEKİ BAYİLERDE TEST ETME ŞANSIMIZ VARMI.

Motosikleti
    RKS Logik 150
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "sanırım rodaj sürecinde üzmüşler" diyorum, o kadar yazmadan önce bir okusaydınız.
    BENDE DÜN BURSA MOTOCROSS TA DENEDIM HER IKI MOTORU DA DISCOVERY DE OLAN TITREŞIM BOXER DA YOK VE ACAYIP TORK VAR BOXERDA MAŞALLAH SEIKO 5 SAAT GIBI ÇALIŞIYOR.BU ARADA BURSA MOTOCROSS ESER ABIME ILGISINDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERIM
    twona ve Yurdukoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı fenerium77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BENDE DÜN BURSA MOTOCROSS TA DENEDIM HER IKI MOTORU DA DISCOVERY DE OLAN TITREŞIM BOXER DA YOK VE ACAYIP TORK VAR BOXERDA MAŞALLAH SEIKO 5 SAAT GIBI ÇALIŞIYOR.BU ARADA BURSA MOTOCROSS ESER ABIME ILGISINDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERIM
    Aynen sırf bu yüzden Boxer'ı seçtim. Annemin Singer dikiş makinası gibi, eski vosvos motoru gibi tıkır tıkır bir motor.
    Ve Tork TEK KELIMEYLE ŞAHANE!
    mudurnulu, fenerium77, twona ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    EKREM BEY BOXER MODELİNİ ALMAK İSTİYORUM AMA ALMA AMACIM EKTE VERDİĞİM RESİMDEKİ BOXER' E BENZETMEK .. ASIL SORUNUM ÖN ÇAMURLUK VE ÖN FARIN KORUMA DEMİRİ.. NEREDEN NASIL BULABİLİRİM.. FİKRİ OLAN ARKADAŞLAR SİZDE YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM... BOXERDEN COK GÜZEL BİR KROS MOTOR OLUR KANISINDAYIM.............http://bajaj.mavila.pe/w/?page_id=7747
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Logik 150
    Benim sana tavsiyem bir bayiye gidip önce discover i test edip sonra boxera binmen.5.vitesi hiç aramayacaksın çünkü adamlar öyle bir yapmış ki 1-2-3.vitesler normal 3.viteste süper uzuyor sonra 4.vitese attığın an kopuyor zaten.boxer torku ile çok motoru bozar
    twona bunu beğendi.

İlk motorum mz den sonra . bajaj boxer de karar kıldım. bir kaç gün içerisinde aranızdayım arkadaşlar bakalım göreceğiz nasıl motor . inşallah paramız hebaa olmaz.
    twona ve fenerium77 bunu beğendiler.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı windy125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EKREM BEY BOXER MODELİNİ ALMAK İSTİYORUM AMA ALMA AMACIM EKTE VERDİĞİM RESİMDEKİ BOXER' E BENZETMEK .. ASIL SORUNUM ÖN ÇAMURLUK VE ÖN FARIN KORUMA DEMİRİ.. NEREDEN NASIL BULABİLİRİM.. FİKRİ OLAN ARKADAŞLAR SİZDE YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM... BOXERDEN COK GÜZEL BİR KROS MOTOR OLUR KANISINDAYIM.............http://bajaj.mavila.pe/w/?page_id=7747
    dostum ekrem bey genelde pulsar ve discover topiğinde olduğu için buraya pek uğrama şansı olmuyor. bende senin gibi motoru kişisel hale getirmek için ekrem beye özel mesaj yolladım. ve senin gibi bir çok parçayı değiştirmek değil, sadece tel jant almak istedim ücreti dahilinde ama mümkün olmadığını söyledi. ben bajajın global sitesi ile iletişime geçeceğim ve emin ol bu tel jantları bir şekilde getirteceğim. yani kendin uğraşırsan birşeyler yaparsın, ekrem bey çok yoğun, o yüzden çok bir şey bekleme. sonuçta 3000 tl lik motosiklet(!)
    mudurnulu ve srknbdm bunu beğendiler.

Motosikleti
    Twona seninle aynı fikirdeyim zaten senin verdiğin linkler sayesinde boxar hoşuma gitti. Öncelikli hedefim discovery'di ama linktekimotoru görünce fikrim değişti. Tşk ederim..
    UĞRAŞILARIN SONUCU OLUMLU BİR NETİCE ALIRSAN BİZİMLE PAYLAŞIRMISIN..
    twona bunu beğendi.

savannah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Extreme max/Kanuni Merlins/Bajaj Boxer
    ya insanlar psikopat yada ben takıntılıyım, yav anlamıyorum arkadaş kul yapımı bunlar hondası bilmemnesi hiç sıkıntı çıkarmıyor mu? 3bin liraya konforlu performanslı ucuz ucuz geziyoruz...

Size yemin ediyorum bazen param olmuyor. Gazı açmadığım zaman yakmıyor motor sanki bedavaya geziyorum... yeri geliyor 3 kişi biniyoruz mecburiyetten bir kere yolda kalmadım... yüklüyorum çantayı çorluya gidiyorum, jikleyi açık unutmuşum başka motor olsa 100kmde motoru elime almıştım. Korkmayın abicim korkmayın. Bardağa boş tarafından bakmayın her zaman !
    Yurdukoru, twona, trcn ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RKS Logik 150
    ARKADAŞLAR BOXER'A EN ÇOK YAKIŞAN RENK SİZCE HANGİSİ?

Alıntı fenerium77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR BOXER'A EN ÇOK YAKIŞAN RENK SİZCE HANGİSİ?
    Ben mavi düşnüyorum ama genelde kırmızı alıyorlar..

Motosikleti
    Şu an yok.
    Ben kırmızı aldım ama bayide olsaydı siyah alırdım. Mavi ve siyah daha az bulunuyor bu tarz motorlarda.

Huzeyfee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    arkadaşlar bende 100 km ye geldim hayırlısıyla ancak kafama takılan bişey var. Rodaj süresince 60 dan yukarı basma diyenler ve hızlı git motor açılsın diyenler arasında kaldım??? yardımcı olun lütfen doğrusu nedir? devirli kullanıp 60ı geçmemek mi? yoksa yapıştırayım mı sonuna kadar :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

birde arkadaşlar bugün dizlik kullandığım için deponun vites değiştirdiğim tarafı çizilmiş :( uygun tankped bilen varmı? yada kullanan?
    twona bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)