Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454104 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    savannah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Extreme max/Kanuni Merlins/Bajaj Boxer
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motordan ok güzel caferacer olur ama işte cesaret edemiyorum. sanayide ustalara iş yaptırmak dünyanın en zor işi. koltuk yapmak bi dolu iş. jantlar ön maşa kumlanacak elektro statik boyayla mat siyaha boyanacak, motorun rengi değişecek, lastik ebatları değişecek, çamurluklar kesilecek yada yeniden tasarlanacak, egsoz kısalıp sarılacak, gidon değişecek, sinyaller, stoplar değişecek varmı bu işe cesaret edecek birileri :D
    hocam zaten bunlar bi anda oldu bitti yapılacak şeyler değil, halletmen gereken ilk büyük mesele sele, bana göre gerisi zaten ufak ufak göz zevkine göre yapılandıracağın şeyler. ben cesaret edicem ancak motoru biraz tanımam ve bu halinden biraz sıkılmam gerekiyor ama canavar hiçte beni sıkmıyor
    Motorcu ruh diye bir şey var. İlla anarşist olmaya gerek yok ammavelakin memurdanda motorcu olmuyor beh.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı savannah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam zaten bunlar bi anda oldu bitti yapılacak şeyler değil, halletmen gereken ilk büyük mesele sele, bana göre gerisi zaten ufak ufak göz zevkine göre yapılandıracağın şeyler. ben cesaret edicem ancak motoru biraz tanımam ve bu halinden biraz sıkılmam gerekiyor ama canavar hiçte beni sıkmıyor
    hocam titreşim ne durumda motrda? alt devirler nasıl canlımı? 4500 devirde max torq veriyor makina. samimi olarak beğendiğiniz yada beğenmediğiniz noktalar nelerdir?

Motosikleti
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam titreşim ne durumda motrda? alt devirler nasıl canlımı? 4500 devirde max torq veriyor makina. samimi olarak beğendiğiniz yada beğenmediğiniz noktalar nelerdir?
    Aynı zamanda abimin cbf600'ünü kullanıyorum onda daha fazla titreşim var ) şaka bir yana titreşim çok az var ama hissetmiyorsun. Ne peglerde ne gidonda. alt devirler canlının canlısı en dik yokuşları 4.vitesle rahatlıkla çıkıyorum... Ve bi debriyaj mevzusu açılmış; teknik olarak cup devriyajı falan demişler ama hiç cup kullanmadığım için bişey diyemicem. malını övüyor diyeceksiniz belki ama kavramada müthiş.
    Beğenmediğim tek olay şuanlık; arka demiri söktüğümüzde stopta demirle beraber geliyor, çamurluğu falan delmeden bu işi nasıl yapacağımı düşünüyorum şu sıralar... Tek sorun bu benim için. Zaten motor hakikatten 150 ccye göre acaip gidiyor alt devirlerde, patapata diye uzuyorsun.
    Yurdukoru bunu beğendi.
    Motorcu ruh diye bir şey var. İlla anarşist olmaya gerek yok ammavelakin memurdanda motorcu olmuyor beh.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı savannah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı zamanda abimin cbf600'ünü kullanıyorum onda daha fazla titreşim var ) şaka bir yana titreşim çok az var ama hissetmiyorsun. Ne peglerde ne gidonda. alt devirler canlının canlısı en dik yokuşları 4.vitesle rahatlıkla çıkıyorum... Ve bi debriyaj mevzusu açılmış; teknik olarak cup devriyajı falan demişler ama hiç cup kullanmadığım için bişey diyemicem. malını övüyor diyeceksiniz belki ama kavramada müthiş.
    Beğenmediğim tek olay şuanlık; arka demiri söktüğümüzde stopta demirle beraber geliyor, çamurluğu falan delmeden bu işi nasıl yapacağımı düşünüyorum şu sıralar... Tek sorun bu benim için. Zaten motor hakikatten 150 ccye göre acaip gidiyor alt devirlerde, patapata diye uzuyorsun.
    ya bende yakıtı çok merak ediyorum. sakin kullanımda 1 litre ile 50km hatta 70 küsür km gidiyor diyor hint forumlarında...
    (şahsen 1 litre benzinle 35km zor giden biriyim.)

buda linki
    http://www.vicky.in/bike/mileage/bajaj/boxer-bm-150/
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bende yakıtı çok merak ediyorum. sakin kullanımda 1 litre ile 50km hatta 70 küsür km gidiyor diyor hint forumlarında...
    (şahsen 1 litre benzinle 35km zor giden biriyim.)

buda linki
    http://www.vicky.in/bike/mileage/bajaj/boxer-bm-150/
    Hocam ben aldığımda 20tl'lik benzin aldım şuanda 25km'deyim . ibre yerinden 1milim oynadı.Bence dedikleri kadar var.

Motosikleti
    arkadaş discover mi alayım, boxer mı alayım vallaha kafam karıştı

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    ben boxerin traktör çeken videosunu izleyince aşık oldum motora :D elimdekini satar satmaz alıcam inşallah

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Ben de biliyorum malesef bütçem yok düşünün mg 100 prince kullanıyorum bu boyla

Motosikleti
    dealim daystar 250
    boy kaç ki hocam

Motosikleti
    boxer için test sürüşü mümkünmü arkadaşlar? düzce ve bolu civarında bu motoru satın alan yada kullanan kimse varmı?

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o karbüratörün fiyatı 60tl civarı birşey. kuralkandan carcal 200 karbüratörü sipariş ettim. 170 küsur liraya. parçacılarda 70tlye sayılan karbüratörle aynı. aldığım ilk ve son orjinal kanuni parçasınıdır. haram zıkkım olsun

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o karbüratörün fiyatı 60tl civarı birşey. kuralkandan carcal 200 karbüratörü sipariş ettim. 170 küsur liraya. parçacılarda 70tlye sayılan karbüratörle aynı. aldığım ilk ve son orjinal kanuni parçasınıdır. haram zıkkım olsun
    aynen katiliyorum cg 200 balansorlu kranka 320 lira para istedi motor kanuni racer 200. zongshen balansorlu krank 100 lira . uc kati fiyat olur mu ya

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen katiliyorum cg 200 balansorlu kranka 320 lira para istedi motor kanuni racer 200. zongshen balansorlu krank 100 lira . uc kati fiyat olur mu ya
    millete anlatamıyoruz, kazığın tadına bakmak istiyorlar. mondial'de asya'da 166lık 170 lik aynı motorlar vulture ve elegant, motorları ohc. kanunide aynı motor, ohv (eski cg) hemde 150lik. adam diğer iki markaya 300lira farkla satıyor. parçaları 2 - 3 kat pahalı. almayın ya almayın şu kuralkandan bir şey.

hadi aldınız orjinal yedek parça kullanmayın. mondialden alın, asyada falan ne bileyim, gidin parçacıdan alın. kuralkan'dan almayın.

ya olum almayın ya
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Değerli arkadaşlar;

Merak edilmesin, hiç endişe duyulmasın. Tüm Bajaj ürünlerinin yedek parçalarında da çok büyük farklılıklar oluşturulduğunu göreceksiniz. Tek tek bu fiyatlar üzerinde çalıştık. Pazarlama Müdürü olarak size taahhüd ediyorum. Bazı yedek parça parekende fiyatlarını yazıyorum. Siz kıyaslayın.

BOXER;
    1. ayna: 11,21 tl/adet
    2. far: 63 tl
    3. Hava filtre elemanı: 4,63 tl
    4. Stop:16,64 tl
    5. CDİ:52,83 TL
    6. Flaşör:8,72 tl
    7. Arka çamurluk:25,58 tl
    8. GÖSTERGE:77,08 TL
    9. Sinyal ön; 12,39, arka 13,50 tl

Tüm fiyatlarımızı bajaj.com.tr üzerinden görebilirsiniz.

Ürünlerimizin geri dönüşleri çok olumlu. Bunu memnuniyetle görüyoruz. Satış sonrasında da aynı memnuniyet devam edecek. Hiç kuşku duymayın. Artık insanımız en doğru ürünü uygun fiyata alacak, uzun yıllar sorunsuz kullanacak, aynı şekilde de satış sonrası hizmetini görecek. Bu kadar açık konuşuyorum. Mail adresimi de verdim, gene veriyorum.

ekrem_ata@kuralkan.com.tr

Allah'a emanet olunuz...
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;

Merak edilmesin, hiç endişe duyulmasın. Tüm Bajaj ürünlerinin yedek parçalarında da çok büyük farklılıklar oluşturulduğunu göreceksiniz. Tek tek bu fiyatlar üzerinde çalıştık. Pazarlama Müdürü olarak size taahhüd ediyorum. Bazı yedek parça parekende fiyatlarını yazıyorum. Siz kıyaslayın.

BOXER;
    1. ayna: 11,21 tl/adet
    2. far: 63 tl
    3. Hava filtre elemanı: 4,63 tl
    4. Stop:16,64 tl
    5. CDİ:52,83 TL
    6. Flaşör:8,72 tl
    7. Arka çamurluk:25,58 tl
    8. GÖSTERGE:77,08 TL
    9. Sinyal ön; 12,39, arka 13,50 tl

Tüm fiyatlarımızı bajaj.com.tr üzerinden görebilirsiniz.

Ürünlerimizin geri dönüşleri çok olumlu. Bunu memnuniyetle görüyoruz. Satış sonrasında da aynı memnuniyet devam edecek. Hiç kuşku duymayın. Artık insanımız en doğru ürünü uygun fiyata alacak, uzun yıllar sorunsuz kullanacak, aynı şekilde de satış sonrası hizmetini görecek. Bu kadar açık konuşuyorum. Mail adresimi de verdim, gene veriyorum.

ekrem_ata@kuralkan.com.tr

Allah'a emanet olunuz...
    ekrem bey
    şöyle bir sıkıntı var. boxer ın kullanım kitapçığında bakım aralıklarına baktım. 20.000km de karburatörün değişmesi gerektiği yazılmış. bu biz motosiklet kullanıcıları tarafından "anormal" olarak algılanan birşey.
    bir çeviri hatası olabilir mi ?
    1-) gerçektende boxer ın karburatörü 20.000km de bir değişiyor mu ? çeviri hatası mı var ?buna netlik getirelim.
    2-) eğer 20.000km de bir karburatör değişiyorsa , (ki bu 20.000km bizim için 6-7 ayda tamamlanan bir km), yakıt borularıyla işçiliğiyle en az 200tl ekstra masraf demektir.
    bu karburatör mevzuuna açıklık getirebilir miyiz ?

buda resimleri

saygılar
    iyi çalışmalar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Alıntı kyagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben boxerin traktör çeken videosunu izleyince aşık oldum motora :D elimdekini satar satmaz alıcam inşallah
    o video da abartı var hocam. boxer da kullanılan 3 balata 2 saçlı debriyaj sistemi piyasada sadece 90kg lik 100cc cup motorlarda kullanılıyor.. ucuzdur ama dayanıklı olmaz.
    şu an türkiyedeki en kötü commuter bile 5 balata debriyaj kullanıyor...

Değerli Tahsins;

Siz de çok iyi biliyorsunuz ki 20.000 km de karbüratör değişimi olmaz. Kontrol olabilir. Tercüme hatası da olabilir, orijinal katalogta da hata olabilir. Araştırıp size bilgi vereceğim inşallah.

Video görüntüsü sahte değil. Aslında her motosiklet bir şekilde traktörü bir şekilde yerinden oynatabilir, ya da en azından bir şekilde hareket ettirebili. Burada debriyaj balatasının sağlamlılığını da görmüş oluyoruz. Bilenler çok iyi yorumlar, debriyaj balatası sadece sayı ile alakalı değil, direk kaliteli olması ile bağlantılı bir mesele. 6 adet de olsa eğer kalite yoksa bir şey ifade etmez.

Hep vurgu yapıyorum. Bajaj ARGE müthiş. 1200 mühendis çalışıyor. Niçin bu kadar iddialı bu forumda yazıyorum değerli motorseverler? Yerinde bazı şeyleri gördüm ve geleckten sektör adına çok umutluyum.

İnşallah sektörde her şey daha güzel olacak...

Saygılarımla...

İnşallah Ekrem abi paylaşım için teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Tahsins;

Siz de çok iyi biliyorsunuz ki 20.000 km de karbüratör değişimi olmaz. Kontrol olabilir. Tercüme hatası da olabilir, orijinal katalogta da hata olabilir. Araştırıp size bilgi vereceğim inşallah.

Video görüntüsü sahte değil. Aslında her motosiklet bir şekilde traktörü bir şekilde yerinden oynatabilir, ya da en azından bir şekilde hareket ettirebili. Burada debriyaj balatasının sağlamlılığını da görmüş oluyoruz. Bilenler çok iyi yorumlar, debriyaj balatası sadece sayı ile alakalı değil, direk kaliteli olması ile bağlantılı bir mesele. 6 adet de olsa eğer kalite yoksa bir şey ifade etmez.

Hep vurgu yapıyorum. Bajaj ARGE müthiş. 1200 mühendis çalışıyor. Niçin bu kadar iddialı bu forumda yazıyorum değerli motorseverler? Yerinde bazı şeyleri gördüm ve geleckten sektör adına çok umutluyum.

İnşallah sektörde her şey daha güzel olacak...

Saygılarımla...
    valla ekrem bey içime su serpildi. allah razı olsun.
    bajaj ın getirdiğiniz bu modelleri türkiye motosiklet camiasında deprem etkisi yarattı.
    malumunuz çinlilerden ağzı yanan camia bu yüzden bajaj ı üfleyerek yiyecektir başlarda biraz sıkıntı olsada.
    ben hep dedim. tüm bajaj modelleride piyasadaki dengeleri alt üst edecek.
    saygılar iyi çalışmalar.

kırsehır_onr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keşke boxerin ön fren disk olsaydı ona yönelirdim

Motosikleti
    Alıntı kırsehır_onr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke boxerin ön fren disk olsaydı ona yönelirdim
    valla kampana çok daha düşük maliyetli oluyor.
    ben disk frenden illallah ettim. disk frenin derdi bitmez. yok sıcakken suya girersin disk yamulur. yok pistonları sıkışır balataları yakar. hadee aç kaliperi pistonları gresle. düzgün balata bulamazsın tutmaz, yada başlar fren tren gibi ötmeye. yok hidroliği değişecek. yok hortumu patlayacak.

bak kampana frene mis gibi. bir takıyosun , 100.000 km arkana bakmadan kullan. arada bir hava tut zımparala devam..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454104 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)