Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Çok klasik görünümlü bir motosiklet bu Boxer ve insanı içine çekiyor gerçekten.
    Özellikle uygun fiyatı ve kullanım maliyeti insanın içini kıpır kıpır ediyor Hele ki benim gibi mali sebeplerden motorunu satan biri için biçilmiş kaftan

Ben de alınca bir kaç değişikliğe gidicem şimdiden kafamda planlamaya başladım Twona arkadaşımız gibi

Tel jant olmadığı için siyah almayı düşündüğüm motoruma ilk etapta jantlara Camo Tan renk plasti dip yapmaya niyetliyim
    Daha sonra yine hızlıca seleyi kahverengi çift dikiş scrambler selesi gibi döşeteceğim. Ön çamurluk krom boyanacak. Stickerlar sökülüp depo simsiyah kalacak

Bunları yapınca bambaşka klasik bir görünüme bürüneceğini düşünüyorum. Bu yapılacaklar pek maliyet de tutmayacaktır sanırım.

Ama bunları yapmadan önce belirli bir süre orjinal hali ile de sürüp onun da keyfini mutlaka çıkaracağım.
    Aslında diğer arkadaşların dediği gibi bir tane orjinalini de alıp kenara koyabilsek ne güzel olur Bir tane cafe racer ya da scrambler yapılmış Boxer bir tane de orjinal Boxer pek hoş olur

Ayrıca buradaki muhabbet çok hoş Ekrem Bey'in ilgisi ve bu konudaki seviyeli sohbet insanları Boxer'a bir adım daha yaklaştırıyor
    twona bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli
    centaur; ürününüz hayırlı olsun. Çok iyi bir karar verdiniz. Bunu zaman
    içinde çok daha iyi anlayacaksınız.

Bu model forumlarda en tatlı sohbetlerin yapıldığı bir başlık olmaya
    aday gibi görünüyor. Kullanıcı arkadaşlarımız da gerçekten çok hoş
    yorumlar yapıyorlar. Ürünün kendi özelliğinden midir, yoksa yorumlayan
    arkadaşların tatlı sohbetlerinden midir,konular insanı sürükleyip
    götürüyor. Şahsen ben de bu modelin zaman içinde çok daha farklı
    algılanacağına eminim. Şu anda daha yeni anlaşılıyor. Bu forumun en
    başında söylediğimiz "sağlamlık, dayanıklılık-konfor-sürüş
    keyfi-güç-ucuz-sevimlilik" gibi özellikleri kullanıcılar daha iyi
    anlıyor sanırım.

Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin inşallah.

Selam ve saygılarımla...
    ekrem bey burada bıze iltifat ediyorsunuz ama bajaj la görüsüp biz nacizane dostlarınız için 10 takım da olsa tel jant getirmiyorsunuz boxer kullananların tek isteği bu nolur bi el atın su olaya!...

Motosikleti
    Şu an yok.
    Değerli kardeşlerim

Boxer'ın ilk bakımı şu ana kadar hiç bir motorumda görmediğim bir itina ile detaylı bir şekilde yapıldı. Bakım yaklaşık 3 saat sürdü.

Başından sonuna kadar motorun yanındaydım ve tüm yapılanları ayrıntılarıyla gördüm. Ustanın hoş sohbeti ve çay eşliğinde yapılanları seyrettim. Usta sağolsun her şeyi titizlikle yaptı;

Yağı 20 50 castrol 1 litrelik özel paketi gözümün önünde açıldı. Ayrıca 1 litreye biraz da ilave edildi. Yağ filtresi değişti. Burada ilginç olan ve çoğu motorda olmayan şey, yağ filtresinin yanında bir de kenarları mıknatıslı yağ süzgeciydi. Mıknatısın ve süzgecin üzerindeki metal filizlerinin toplandığına şahid oldum ki bu da bu süzgeç denen parçanın çok iyi iş gördüğünü gösterir. (Çoğu motorda bu özellik yok, Cbf te filtre bile yok!)

Zincir çıkarıldı benzinle yıkanıp yağda bekletildi ve tekrar takıldı. Üstüne bir de tekrardan kaliteli sprey zincir yağı sıkıldı.

Hava filtresi temizlendi, zincir dişlileri temizlendi, fren ve debriyaj tekrar ayarlandı, lastik havaları düzeltildi.

Yıkandı kurulandı test edildi ve nihayet teslim edildi.

Hizmet kalite servis güleryüz 10 numaraydı. Bajaj Kuşadaşı servisi kesinlikle tavsiyemdir. Randevu alıp motorunuzu gözünüz kapalı teslim edebilirsiniz.

centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Alıntı haldun_86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekrem bey burada bıze iltifat ediyorsunuz ama bajaj la görüsüp biz nacizane dostlarınız için 10 takım da olsa tel jant getirmiyorsunuz boxer kullananların tek isteği bu nolur bi el atın su olaya!...
    Hocam yapmayın bu özel isteklerle nasıl başa çıksın adam. Motorum olmasada şimdiye kadar çok modelin markanın forumunu okudum hiçbirinde yetkili ilgilenen birine rastlamadım bence kıymetini bilmek lazım pulsar discover sayfalarınıda takip ettim herkezin sorunlarını çözdü sağolsun.
    Bende benim Muhammed aliyi süslemek isterim zamanlada şimdi doğal bi tadına varalım

trcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer bm 150
    Arkadaşlar motorun anahtar takımını buldum ilgilenen arkadaşlara Teşekkürler saygılar

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı centaur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yapmayın bu
    özel isteklerle nasıl başa çıksın adam. Motorum olmasada şimdiye kadar
    çok modelin markanın forumunu okudum hiçbirinde yetkili ilgilenen birine
    rastlamadım bence kıymetini bilmek lazım pulsar discover sayfalarınıda
    takip ettim herkezin sorunlarını çözdü sağolsun.
    Bende benim Muhammed aliyi süslemek isterim zamanlada şimdi doğal bi
    tadına varalım
    hocam dıkkat edersenız bunun dogal olanı tel jant bızde dogal takılmak ıstıyoruz ama gercektende ımkansızı ıstemıyoruz ve ALLAH (cc) razı olsun ekrem beyden cok nazımızı cekıyo ama bu konuda tamamen caresız kaldık

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    tel jant isterük
    srknbdm, Pashapache, mete17 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazı mesajlar silinmiş. akp sansürü burayıda vurdu. bu mesajıda silerler büyük ihtimalle

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı mesajlar silinmiş. akp sansürü burayıda vurdu. bu mesajıda silerler büyük ihtimalle
    kurban olayım sıyaset yapmayalım bu guzel muhabbetlerı bozmaya gerek yok!...

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı haldun_86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurban olayım sıyaset yapmayalım bu guzel muhabbetlerı bozmaya gerek yok!...
    yo, bozulmaz, mesaj silinir az sonra

centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işin fıtratında var

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Şaka bi yana neden böyle olmuş neden silsinler kötü bişey yazılmadı

kuzeyefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan 125 - Honda Cbf 150 - Bajaj Boxer 150
    Motorsiklet forumunda da siyaset konuşa biliyoruz. Cidden yazık.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Bugün artçılı ve arkada 46 lık çanta dolu vaziyette 200 km'lik küçük bir geziye çıktım. Bakımdan ve rodajdan çıktığımdan beri tork ve hız bariz bir şekilde arttı. Önceleri tek başıma 50 ile zor çıktığım yokuşu şimdi artçılı ve yüklü 70-75 ile çıkabiliyorum.

Çok dik yokuşlarda sanki o kadar yük yokmuş gibi aynı torkla 65-70 km ile bayır tırmanıyor. Bunu da küçük dişliyle gelen torka bağlıyorum. Çeyrek depoya 200 km yol gittim. Hesaplarıma göre yakıt 100 km de 2 litreye düştü. Benzini adeta kokluyor!

90 km/h de sürüş çok zevkli. Hiç bir titreşim vs yok. Ancak 90 dan sonra işin tadı kaçıyor, bu yüzden bana göre keyifli sürüşü 80-90 km/h arası.

Şu an tek sıkıntı selesi. Uzun mesafede (sele biraz yumuşak kaldığı için)yoruyor. En kısa zamanda döşemeciden high resilient tipi yüksek yoğunluklu sünger döşeteceğim.

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tel jant isterük
    .
    twona bunu beğendi.
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

merhaba arkadaşlar,
    çoktandır inceleme yapıyorum motor hakkında
    sanırım bir bajaj boxer motora ben de yöneleciğim..
    şöyle dağ tepe kullanmak istiyorum, düz yollarda da kullanmak isterim, acaba titreşimi rahatsız eder mi,
    yorum yapan arkadaşlar fazla rahatsız edici değil demişler..
    bir de yurdukoru arkadaşa sorum olacak, selenin biraz yumuşak olması neden yoruyor, bazı selelerin sert olması şikayeti olmuştu bazı arkadaşların.. acaba sele çok mu yumuşak? bir rodajdan sonra motor hızı kaç km ye yükseldi..
    90 dan sonraki titreşimin rahatsızlık boyutunu biraz tarif edebilir mi..? teşekkürler..

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Kimse motor ustunde foto paylasmiyordu bende gittim resim cektim, ama nasil paylsacagim bilmiyorum

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı seyyit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,
    çoktandır inceleme yapıyorum motor hakkında
    sanırım bir bajaj boxer motora ben de yöneleciğim..
    şöyle dağ tepe kullanmak istiyorum, düz yollarda da kullanmak isterim, acaba titreşimi rahatsız eder mi,
    yorum yapan arkadaşlar fazla rahatsız edici değil demişler..
    bir de yurdukoru arkadaşa sorum olacak, selenin biraz yumuşak olması neden yoruyor, bazı selelerin sert olması şikayeti olmuştu bazı arkadaşların.. acaba sele çok mu yumuşak? bir rodajdan sonra motor hızı kaç km ye yükseldi..
    90 dan sonraki titreşimin rahatsızlık boyutunu biraz tarif edebilir mi..? teşekkürler..
    Merhaba

Eğer motoru dağ tepe dere şehir her yerde kullanacağım diyorsanız biçilmiş kaftan. Ben % 60 şehir % 40 kırsalda kullanıyorum ve şu ana kadar tek bir somun bile gevşemedi.

Sele olayını şöyle açayım; Çok yumuşak sünger biraz da kiloluysanız sünme yapar. Sünger ne kadar ağır ve yoğun olursa o kadar kalitelidir. Sertlik baz alınmamalı aslında. Belki de sele benim kiloma uygun olmayabilir. Bence siz sele yorumumu dikkate almayın zira sizin kilonuzda konforlu olabilir.

Titreşim olayı kesinlikle rahatsız etmiyor. 90 a kadar bende titreşim yok. 90 dan sonra 105 e kadar çıktım ve o zaman bir gidiklanma oluyor sele altında. Varla yok arası bir şey. ( Tam olarak titreşim denemez) Şahsen ben 150 cc bir motor ile, sollamalar hariç dip gaz gidip limitlerin aşılmasına karşıyım. Bu motorun ideal hızı kanımca 80-90.

Rodajdan sonra 105 e kadar çıkabilir oldum. Rodajdan önce 90 yapıyordu.

teşekkürler yorumunuz için..
    hafif bir gıdıklama ise pek önemli değil bence.
    bence de 80- 90 ideal hız..
    ısındım bu motora..
    cevabınız için tekrar teşekkürler..

Motosikleti
    jw-(haojin) hj 125 t 2G - 2012+boxer bm 150 2014
    Bende 80'li yıllarda jawa ceylan vardı. Bir kaç yıl bindim ve sattım. Şimdi ise haojin marka (efsane diye de geçiyordu) 125'li bir scooter'im var. iki yıldır biniyorum yaklaşık olarak. yokuşlarda artçı olunca hızım 30kilometreye kadar düşüyor. yakıt ise boxer'e göre fazla elbette. yakıtta ekonomik olan motorlardan söz edildiğini duyunca (bajajlardan söz etmişllerdi) nette tarama yapmaya başladım. nihayetinde discover ile boxer arasında kaldım. discover'e bindim bir kaç dakikalığına. boxer ile ilgili deneyimim yok.
    discover 15-20 derece kadar olan eğmde 60 kilometreyi aşamadı.
    twona ve yurdukoru nikli arkadaşlarımızın yorumlarının daha fazla yer aldığını farkettim forumda. bu yüzden özelde o arkadaşkarımız ama genelde tüm arkadaşlarımıza olacak sorum
    elimdeki scooter'i çıkarmak ve onun yerine başka bir motor almak ne derece akıllıca olur?
    (herhangi bir ihtiyac anında ayak koyduğum yere istediğim kadar yük atabiliyorum çarşıda pazarda. alt bagaj ve arka bagaj cabası. diğer motorların bu hacimden yoksun olmaları beni düşündürüyor).
    elden çıkarmayı düşündüğümde motorumu, boxer'i discover'e yeğlemek için ne kadar artı vardır?
    bu konularda arkadaşlarımızın görüşlerini almak isterim. kazasız belasız sürüş dileklerimle...

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motor kardeşliğine siyaseti bulaştırmayalım parti ismi ve siyaset kırgınlık doğurabilir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)