Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Haklısınız, cevap için teşekkürler. Yakınlarda bir tamirciye gitmem gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filitren ıslanıp toz,vs pislikten tıkanmış olabilirmi hava alamadığı için boğuluyor olabilir bana öyle gibi geldi yada diğer ihtimaller karbüratörün kirlenmiş olabilir ozamanda buna benzer durum yapıyor, baska bujı kablon ıslanmış olabilir yada oksitlenmiş olabilir yada depoda kirli yakıt vardır ihtimaller çok
    Servis dışı yaptırırsam garanti kapsamından çıkarmı ?
    Mondial 150 rs, ramzey qm125t, mondial 150 zat, asya 150t1, mondial 150rf, kymco gran dink 250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    45.000km lik salcano wolf macerasından sonra sıfır bajaj boxer alarak yeni ufuklara açıldık bakalım.
    Bugün boxer ı test etmeye gittim ve motora aşık oldum resmen. Hemen ödemesini yaptım. Ama siyah rengi yokmuş. 1-2 gün bekleyeceğiz.
    Titreşimi normal. Frenleri oldukça yeterli. Tam benim istediğim gibi bir motor.
    Hayırlısı olsun bakalım.
    peacetrain bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Asper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız, cevap için teşekkürler. Yakınlarda bir tamirciye gitmem gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Servis dışı yaptırırsam garanti kapsamından çıkarmı ?
    Hava filtrendeyse sorun cikmaz hava vurdursun duzelir ama motor aksamina girerse cikabilir
    Asper bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    45.000km lik salcano wolf macerasından sonra sıfır bajaj boxer alarak yeni ufuklara açıldık bakalım.
    Bugün boxer ı test etmeye gittim ve motora aşık oldum resmen. Hemen ödemesini yaptım. Ama siyah rengi yokmuş. 1-2 gün bekleyeceğiz.
    Hayırlısı olsun bakalım.
    Wolfa ne oldu. Bide sence kocaeli servisi nasil.

Motosikleti
    Kocaeli servisine uğradım.hiç beyenmedim. Bonusa 9 taksite 3.450 tl fiyat verdi.3 yıl önce salcanoyu aldığım tuzla Üçerleri aradım. Aynı şartlarda 3.190 tl fiyat verdi. Gittim bu sabah tuzla üçerlerden aldım motoru. 260tl param cebimde kaldı.
    Wolf duruyor. Muayenesini yaptırdım. 1000tl gibi satılığa çıkaracağım.

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Hava filtresini komtrol edeyim dedim baya nemliydi sanırım ıslanmış. Sebep bu olsa gerek. Kurutma makşnesiyle soğuk hava ile kurutmaya çalıştım. Ardından evdeki doğalgaz peteğinin altına değmeyecek şekilde bıraktım yavaş yavaş kurusun diye. Sanırım sorun bitecek

ayazankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Hava filtresini komtrol edeyim dedim baya nemliydi sanırım ıslanmış. Sebep bu olsa gerek. Kurutma makşnesiyle soğuk hava ile kurutmaya çalıştım. Ardından evdeki doğalgaz peteğinin altına değmeyecek şekilde bıraktım yavaş yavaş kurusun diye. Sanırım sorun bitecek
    Boxer hava filtresi -yanlış hatırlamıyorsam- yağlı tipdi. Nemli olması normal fakat su değil yağ olmalı sizin dediğiniz nemlilik. Filtre kurumazsa endişelenmeyin.
    Asper bunu beğendi.
    2012-13 Honda CBR 250R 0-5500 Km hep İstanbul > 2013-15 Mondial 100 Hyena 0-7000 Km hep İstanbul > 2015-.. Bajaj Boxer BM150 0-... hala İstabul...
    >>> Sakin sür, tehlikeden uzak dur.

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Alıntı ayazankara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boxer hava filtresi -yanlış hatırlamıyorsam- yağlı tipdi. Nemli olması normal fakat su değil yağ olmalı sizin dediğiniz nemlilik. Filtre kurumazsa endişelenmeyin.
    Evet yağlı olduğunu fark ettim bilmediğim için anlam verememiştim. O zaman sorun hala devam ediyordur büyük ihtimalle, çalıştırınca anlayacağım.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun bakalım.
    Hayırlı olsun. Yokuşlarda hayran kalacaksın çekişine ve kendine has sesine. Bozuk yolda da sanki hiç bir şey yokmuş gibi ilerleyişini çok seveceksin.
    benhasan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Yokuşlarda hayran kalacaksın çekişine ve kendine has sesine. Bozuk yolda da sanki hiç bir şey yokmuş gibi ilerleyişini çok seveceksin.
    Çok teşekkürler.motor parasının hakkını fazlası ile verecek gibi duruyor. Yakıt ,maliyet ve sağlamlık benim aradığım özelliklerdi. Boxer bu üçünde açıkara önde yorumlara bakılırsa. İnşallah yanılmam.
    Facebook forumunda 50.000kmlere gelmis arkadaşlara danıştım. Hepside kriterlerimi onayladı. Hayırlısı bakalım.
    Haftaya motorumu alacağım günü iple çekiyorum.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Arkadaşlar bizim motora spor kısa elcik takan var mı ? Yada takılabiliyor mu? Takılıyorsa nerden bulabilirim ? Şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Motosikletimdeki sorun devsm ediyor. Problem hava filtresi değilmiş. Servis böyle durumlarda tamir için gelir mi ? Servise götürmek için 20 km çevroluna girmem mümkün değil. Yada şeytan diyor başlarım garantisine zaten ilgisiz çakallar.. Git tamircine.

serkan6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero hunk
    7 aydan beri boxer ı zevkle keyifle kullanıyorum daha önce 100 lük cup kullanan biri olarak boxer ın değerini anlamak zor değil ayrıca ben ön dişliyi 15 dişli olarak tornacıda torna işleminden sonra taktırmıştım ama zincirden yavaş hızlarda bir yere sürtüyormuş gibi ses geldiği için tekrar orjinal 14 dişliyi taktırdım forumlarda 38 arka dişli ile motorun daha rahat gittiği belirtiliyor ben de deneyecem ama zincirden ses gelip gelmemesi önemli eminim dişli değişimini düşünen çok arkadaş vardır mesela youtube da discover 125 kullanan bir arkadaş 38 arka dişli performansının discover 125 de kötü olduğunu belirtmiş kendisi başka bir arkadaşının boxer da 38 arka dişli ile çekiş problemi yaşamadığını da ayrıca belirtmiş

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Motosikletimdeki sorun devsm ediyor. Problem hava filtresi değilmiş. Servis böyle durumlarda tamir için gelir mi ? Servise götürmek için 20 km çevroluna girmem mümkün değil. Yada şeytan diyor başlarım garantisine zaten ilgisiz çakallar.. Git tamircine.
    Hocam bende de böyle bir sorun var
    Motoru soğukken çalıştırıyorum jikle açmadan 2-3dk olduktan spnra başlıyor stop etmeye 1-2 en sonunda düzeliyor gibi ardından gitmeye kalktım motor gitmeden tekliyor en sonunda gene stop etti daha sonra çalışmadı 3-4 marş sonra çalıştı bu sefer de gazı yemiyor boğulmuş dip gaz yapmak zorunda kaldım bi anda rahatladı
    Fakat ben motorun rodajına vs e uyduğum halde neden böyle birşet oluyor anlamış değilim motoruda çok kullanamıyorum 580km civarında daha ve bu durum benim canımı sıkıyor yaklaşık 1 ay oldu olalı ve o durumdan beri motoru kullanmadım insanın ister istemez canı sıkılmıyor değil çin malı alsak böyle olur muydu bilemiyorum açıkçası ne diyeyim
    Benden başla da böyle birşey yaşayan bi siz varsınız anladığım
    Siz hallederseniz buraya yazarsanız direk bende bakacağım dediğinize
    Size de kolay gelsin diyeyim

serkan6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero hunk
    aynı sorun bende de vardı motor soğukken ritmi bozuk şekilde çalışıyordu kısa süre sonra da stop ediyordu motor tamircisine gösterdim rölantisini yükseltti şimdi hiç sorun kalmadı rölanti ayarı yapılınca farkı hemen göreceksin bence hiç vakit kaybetme herhangi bir motor ustasına göster anında halleder cbf in forumlarında bile bu dertten şikayet eden çok arkadaş göreceksin
    Asper bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Fakat bendeki sorun jikle ile ısıttıktan sonra gaz verdiğimde boğulmaya başlaması. Rölanti değil bendeki problem. Bu sorun gerçekleştiğinde 40 dk boyunca jikle açık şekilde gaz vermeden sürerek gelebildim. Gaz verdiğim an boğuluyor stop ediyor.

ayazankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Fakat bendeki sorun jikle ile ısıttıktan sonra gaz verdiğimde boğulmaya başlaması. Rölanti değil bendeki problem. Bu sorun gerçekleştiğinde 40 dk boyunca jikle açık şekilde gaz vermeden sürerek gelebildim. Gaz verdiğim an boğuluyor stop ediyor.
    Jikle zengin karışım için gaz kelebeğini kapatır. Jikle ile motor kullanırsanız motorun boğulması çok normal.
    Asper bunu beğendi.
    2012-13 Honda CBR 250R 0-5500 Km hep İstanbul > 2013-15 Mondial 100 Hyena 0-7000 Km hep İstanbul > 2015-.. Bajaj Boxer BM150 0-... hala İstabul...
    >>> Sakin sür, tehlikeden uzak dur.

Selam arkadaşlar Temmuz 20 2015 satın aldığım bajaj boxer marka motorum 18.300 km gelmiş bulunmaktadır. Eylül aynın sonlarında forumda bayağı bi çatışma olmuştu malum ilk motorumla Türkiye turuna çıkmış ve motor elimde kalmıştı.

Şu an boxer içler acısı durumda evet o bir çilekeş Hintli ama benim elimde maffoldu garibim

Motoru 3.030 TL satın aldım. Ruhsatla birlikte 3400 TL geldi Sağlam Ticaret Samsun
    Kıpkırmızı bakire bir kız gibiydi eline el değmemişti ancak ne bilebilirdi ki bir aceminin elinde çile çekeceğini. Ben bu motoru bu sitenin balon yorumlarına göre aldım anladım ki sitede bayağı bir fake kuralkan çalışanı meğersem yorum yapıyormuş tam şirkete düştük

100 TL 500 Km Ödedim
    125 TL 1000 km Ödedim
    200 TL Lastikleri dubleks yaptım ama dikiş tutmadı sağolsun Samsun Sağlam ticaret sattı motorun lastiğini bilmedi için mal satmak için ve para kazanmak için kakaladı Hüseyin usta sağolsun içine köpük sıkarak lastikleri düzeltti onunla bodruma gittim meğer jantlar ile lastik uyumlu değilmiş Sağlam motor nerden bilebilir diki bajaj boxer lastiğinin dubleks olmadığını şu an arka şamyel ön dubleks
    125 TL 4000 KM bakıma verdim

200 TL 6300 KM Binbir Surat Bay Moto Baybars verdim sağolsun kankitom acemi motorcusuna bu motora güvenme 1000 km bir yağ değişimi yaptır demedi için aldığı her param haram olsun diyorum illa biyerden çıkaracak baybars geceleri nasıl uyuyorsun dört göz

80 TL Bodrumda dubleks zortingen oldu ayna ve lastik değişimi bodrumda hemde arife günü hacılar motor yapılmasa suriyelilerle bende bu ülkeyi terkedecektim neyseki bodrumdan bir keltoş usta yaptı

150 tl MOTOR YAĞSIZ KALINCA ankaraya soluğu aldık pos bıyıklı Saygıdeğer Cumhur Başkanımıza Küfürü bini bin para yapan aksi mi aksi pos bıyıklı ustayla 200 tl motoru ballışeyhin kaza yaparak gelmişine geçmişine küfür ederek ve kaza yaparak kanıtlamıştı naapsın ihtiyar Ankara bajaj bayiği cemil ipekçi bıtıklı Tolganınam parça vermemesi sonucu adam tüm hünerini gösterdi Ankara ulusta iki gece 200 tl konaklama masrafı gündüz vakti dolaşan tinerciler bayramın son günü motorumu almaları için yalvardığım otobüs firmaları anıları ile kaldı ha bide büyük millet meclisinin kapısına motorumu zincirledim aslında üstüne pankart asıp KURALKAN SENDEN NEFRET EDİYORUM yazsaydım ama derdim turu bitirmekti

900 TL zekeriya usta ve ekrem beye motor parçaları için verildi ekrem beyin hakkı ödenmez bayide bulunan parçayı müdürlük gücünü kullanarak aldırdı yoksa başbakan gelse üçkağatçı bajaj bayileri parça vermiyor sen ertesi gün işe başlicakmışın umurundamı kanka

120 TL yağ değişimi bakım 12.000 km de

baktım servis baya alıyor engin usta şeker gibi bir abimiz bu bajaj tek sevdim kişi o gerisini salla

25 TL 15.000 km gelince ATakumda yağ değişimi yaptırdım
    20 TL 17.000 km gelince Atakumda yağ değişimi yaptırdım

50 TL 15.000 km gaz telim koptu

60 TL kontağımı merdivenlerde unuttum sağolsun komşuluk öldü için komşumuz bir hafta evinde saklamış sonra üst katın gaz saatine asmış

yaklaşık 5 kere dikiz aynası kırdım

Ancak aldığım keyif pahabiçilemez çok manita taşıdı selesi balıketlisi zayıfı esmeri sarışını yerine mondialin endurosunu alacam nasipse oda taşıyacak yazın :-)

Alınan arkadaşlar admine ricada bulunurlar banlanırım baybars öbür dünyada iki elim yakanda olacak bakalım ne yapacan kul hakkı yemekten

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Alıntı ayazankara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jikle zengin karışım için gaz kelebeğini kapatır. Jikle ile motor kullanırsanız motorun boğulması çok normal.
    Fakat motosiklet ilk çalışmada mecbur jikle istiyor. Kapattığım an stop ediyordu. Azmı ısıttım diye 5 dakika bekledim yine aynıydı. Başka şansım yoktu eve gidebilmek bu şekilde mümkün oldu. 1 gün kullanmadım bugün tekrar denedim sonuç yine aynı.

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Hocam benim motorda hem rolanti hem boğulma var siz beni yanlış anladınız büyük ihtimaş ikimizde de sorun aynı ondan dedim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)