Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Mt - 25
    Selam arkadaşlar bugün itibariyle bende aranıza katıldım, ilk motorumu aldım 2014 model 200 ns. Şimdi ekipman, kilit, branda vs almam lazım ne tavsiye edersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    arkadaşlar yaklaşık 8 aydır aktif motosiklet kullanıcısıyım 7bin km kadar da yol yaptım honda cb125e ile artık cc yi yükseltmeye niyetim var pulsar çok cazip geliyor ama kronik sorunlar sıkıntılı gibi stop etme sorunu sık sık yaşanır mı akü olayı her 200 ns de var mı yoksa 10 araçtan 1 tanesinde mi denk geliyor . 0 km motor almışken sanayinde tıkılıp kalmak istemediğim için soruları yanıtlarsanız cok sevinirim .

Motosikleti
    Pulsar 200ns 2015
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır pulsar ile kullandım. Yoksa yorum yapmam yanıltırım . Günahtır.
    anladım hocam bende o zaman lastiğe çok güvenmiyim belkide benim kullandığım şartlarda bana gülüyor sıkıntılı durumda patlamak lastik yüzünden hiç güzel olmaz teşekkürler
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Pulsar 200 ns kullanicilari, Motorunu satacak olan varsa aliciyim, bilginize duyurulur

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yaklaşık 8 aydır aktif motosiklet kullanıcısıyım 7bin km kadar da yol yaptım honda cb125e ile artık cc yi yükseltmeye niyetim var pulsar çok cazip geliyor ama kronik sorunlar sıkıntılı gibi stop etme sorunu sık sık yaşanır mı akü olayı her 200 ns de var mı yoksa 10 araçtan 1 tanesinde mi denk geliyor . 0 km motor almışken sanayinde tıkılıp kalmak istemediğim için soruları yanıtlarsanız cok sevinirim .
    Kronik sorun mu? kulaktan dolma bilgilere itimat etmeyin. Bir suru bajaj kullanıcısı arkadaşım var. Hepsi de memnun stop etme sorunu yasamadilar da...

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler pazartesi ilk isim aku ve yan ayakcak sorunu icin serviste olacagim. Durumu burdan sizlerle paylasirim

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eger dogruysa ki buyuk ihtimalle dogru, Ekrem Ata'nın aciklama yapmasi gerekir.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu kullanmayıp trollük yapanlara ve bilgi sahibi olmamasına rağmen bu kişilere itibar edenleri hiç anlamıyorum..

Bu kadar kişi konuşmuş yazmış, inceleme videoları çekilmiş..

Yok kronik falan...

Sorunsuz motor değil evet ama sorunu varsa da her motor gibi çözülüyor.

Akü de sorun olursa garanti değiştiriyor zaten.

Daha detaylı okursanız başlığı sorularınızın tüm yanıtları geçmiş sayfalarda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:47 ----------

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar 200 ns kullanicilari, Motorunu satacak olan varsa aliciyim, bilginize duyurulur

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Kronik sorun mu? kulaktan dolma bilgilere itimat etmeyin. Bir suru bajaj kullanıcısı arkadaşım var. Hepsi de memnun stop etme sorunu yasamadilar da...
    Mevzudan bir haber olduğunuz belli, açın okuyun bakalım yazdığınız sayfanın eski yorumlarını ilk çıkan pulsarlarda stop sorunu var mıydı yok muydu hatta okumayın ayzek e sorun anlatsın başından geçenleri. Bu sorun sonraki modellerde düzeltildi eski modellerede yazılım atılarak düzeltildi.
    Size bu cevabı yazmamın sebebide kaza yapmış oldugunu söyleyen bi insana önyargı ile yaklaşmanız. Az araştırın öyle fikir yürütün.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Allağıma çok şükür eskiden gereksiz kişilere ve yaptığı yorumlara cevap verirdim ama artık gereksiz kişiyi de takmıyorum yaptığı yorumları da, sadece aldığım zevke bakıyorum hayat 6 İleri Papatya Pulsar' a güzel gerisi imza kısmımda yazıyor, sizler biraz daha yazıp okuyun, bindiğiniz motorlardan zevk alamıyorsunuz hakkını verin.
    AttilaXtreme bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Arkadaşlar bugün motorumu servisten oktay ustadan teslim aldım ve sorundan eser yok sadece bayrama kadar biraz sakın kullanıcam uzun yolda duruma gore zorlamadan devam edeceğim 114 de birden kesiciye fırlıyor motor gitmiyor diyordum ya işte o sorun sansuzamandan kaynaklıymış 6 vites dişlisinde sorun varmış aldığımdan beri vardı zaten bu sorun belliki fabrikasyon üretimden kaynaklı bir arızaydı gel gelelim bütün sorunlarım garantiden halledildi
    1 ön tekerden gelen gırç gırç ses için balata tozlanmıştır dediler balata spreyiyle çözülmedi oktay ustaya gittim 2 dakkaya halletti garantiden
    2 motordan garç gurç sesi geliyordu sorunun arka amortisörten kaynaklandığını tespit ettik yine oktay ustada garantiden hallettik
    3 6 vites 114 km gibi hızlarda devir birden kesiciye fırlıyor motor hızlanmıyordu sanzuman açılıp bakıldı oktay ustada garantiden hallettik
    şuan hiç bir sıkıntısı kalmadı bütün sorunları oktay ustada çözüme kavuşturduk oktay ustaya ve ekibine bu yoğunlukta beni kırmayıp aracımda olan her sorun ile ilgili çözüm odaklı yaklaşımları ve aracımı bayramda uzun yol planım olduğu için en kısa sürede hazır ettikleri için teşekkürü borç bilirim ellerinize sağlık
    kdiner ve mgora bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı sagat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevzudan bir haber olduğunuz belli, açın okuyun bakalım yazdığınız sayfanın eski yorumlarını ilk çıkan pulsarlarda stop sorunu var mıydı yok muydu hatta okumayın ayzek e sorun anlatsın başından geçenleri. Bu sorun sonraki modellerde düzeltildi eski modellerede yazılım atılarak düzeltildi.
    Size bu cevabı yazmamın sebebide kaza yapmış oldugunu söyleyen bi insana önyargı ile yaklaşmanız. Az araştırın öyle fikir yürütün.
    Selam

Ben kimseye on yargı ile yaklasmadim. Niye on yargi ile yaklastigimi dusunmenizi anlamadim. Ayrica bu forumda birine on yargi ile yaklassam bile bundan size ne on yargilari olan bir insan da olabilirdim. Bana lutfen baskalarina karsi on yargili olmayin ikazini da yapabilirdiniz . Inanin ciddiye de alirim sizi bir büyüğüm olarak

Motosiklet kullanmak demek kaza yapma riskini de kabullenmek demektir değil mi? Ben kaza yapmış bir insana on yargı ile niye yaklasaayim. Vicdansız miyim... lütfen .. Nerede on yargi sezdiniz anlamadim. Evet jant kırılmış olabilir kaza yapmış olabilir. Bu kullanıcı ile de alakalı olabilir, motor ile de alakalı olabilir. Kazayı, kaza yaptım diyen arkadas anlatmis mi.. anlatmamis.. benim sadece dile getirdiğim şey, anonim biri "jant kirildi kaza yaptım bilmem ne marka motor modelinin yuzunden" söyleminde art niyet sezmiş olabilirim bu da on yargıdan değil . Insandan ınsana değişen bir yorumlamadir... Sahis," jant su şekilde kirildi bu şekilde gerçekleşti kaza , kesinlikle benim ile alakalı olmadığını düşünüyorum . Iste resimleri " seklinde olsa idi konu evet o zaman daha makul bir yorumlaya sahip olurdum . Bu on yargi değil, yorumlamadaki farkliliktir. Niye on yargılı olayim.. arkadaş kaza yaptıysa robert geçmiş olsun. Benim ona bisey dedigim yok.

Elbette ömrümüz araştırmak,deneyimlemek, öğrenmek üzerine... eksiğim muhakkak vardır. Motor seçimi yapacağım zaman.. bir abimle sohbet ederken su cümleyi kullandim. "Cbf150 de yağ yakıyor diyorlar kronik sorunuymus abi doğru mu" bana dediği şey ise inanın kronik sorun söylemine bakış acimi değiştirdi .

" yok öyle kronik sorun morun... motoru zorlarsan tabiki yağ yakar.Motorları zorluyorlar sonra yağ yakıyor oluyor motor. Hem sen hiç kullandin mi cbf150 ??"

yok kullanmadım

"Ee sen niye inaniyorsun o zaman böyle şeylere?"

Inanmam ya da inanmamamm ile ilgili olmadığını... sadece böyle bir söylemin heryerde yazıldığını çizildiğini, adamda yılların ustasi denk gelmişken sorayım dediğimi belirttim.. yine her yerde yazılıyor çiziliyor.. Evet bahsettigin foumdakki üye abimiz de bu sorunu yaşamış olabilir. Ama ben diyorum ki benim çevremde de ilk modellerden hala kullananlar var. Onlara soruyorum sorun yaşamamış hiçbiri. Hatta dün biri ile daha tanıştım aynı konu da geçti elbet. Adam dördüncü bajaj pulsarini almis.
    Duzeltilmis bir sorun artık kronik bir sorun olabilir mi? Bence değil..

Umarım kendimi yazı ile ifade edebilmisimdir sn. Sagat

Keyifli surüşler
    ayzek ve mgora bunu beğendiler.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Selamın Aleyküm foruma yeni katıldım.. Pulsar 200 ns kullanıcısıyım 9200 km oldu motorum ancak 9500-10000 bakımından sonra motorla alakalı can sıkıcı olaylar yaşamaya başladım. 1.si 5bin devirde motordan garip bir ses geliyor bağırıyor motor, ama bu durum alt devirde ve üst devirlerde yapmıyor sadece 5bin devirde. 2.cisi ise servisim bakımda subaplarına ayar yaptığını söyledi motordan garip şırıltı gelmeye başladı normalmidir bu durum. Normal rölantisinde de geliyor bu şırıltı... Motorumu çok severek kullanıyorum ama şu gibi şeyler can sıkıyor cümleten herkese iyi akşamlar dilerim

Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam

Ben kimseye on yargı ile yaklasmadim. Niye on yargi ile yaklastigimi dusunmenizi anlamadim. Ayrica bu forumda birine on yargi ile yaklassam bile bundan size ne on yargilari olan bir insan da olabilirdim. Bana lutfen baskalarina karsi on yargili olmayin ikazini da yapabilirdiniz . Inanin ciddiye de alirim sizi bir büyüğüm olarak

Motosiklet kullanmak demek kaza yapma riskini de kabullenmek demektir değil mi? Ben kaza yapmış bir insana on yargı ile niye yaklasaayim. Vicdansız miyim... lütfen .. Nerede on yargi sezdiniz anlamadim. Evet jant kırılmış olabilir kaza yapmış olabilir. Bu kullanıcı ile de alakalı olabilir, motor ile de alakalı olabilir. Kazayı, kaza yaptım diyen arkadas anlatmis mi.. anlatmamis.. benim sadece dile getirdiğim şey, anonim biri "jant kirildi kaza yaptım bilmem ne marka motor modelinin yuzunden" söyleminde art niyet sezmiş olabilirim bu da on yargıdan değil . Insandan ınsana değişen bir yorumlamadir... Sahis," jant su şekilde kirildi bu şekilde gerçekleşti kaza , kesinlikle benim ile alakalı olmadığını düşünüyorum . Iste resimleri " seklinde olsa idi konu evet o zaman daha makul bir yorumlaya sahip olurdum . Bu on yargi değil, yorumlamadaki farkliliktir. Niye on yargılı olayim.. arkadaş kaza yaptıysa robert geçmiş olsun. Benim ona bisey dedigim yok.

Elbette ömrümüz araştırmak,deneyimlemek, öğrenmek üzerine... eksiğim muhakkak vardır. Motor seçimi yapacağım zaman.. bir abimle sohbet ederken su cümleyi kullandim. "Cbf150 de yağ yakıyor diyorlar kronik sorunuymus abi doğru mu" bana dediği şey ise inanın kronik sorun söylemine bakış acimi değiştirdi .

" yok öyle kronik sorun morun... motoru zorlarsan tabiki yağ yakar.Motorları zorluyorlar sonra yağ yakıyor oluyor motor. Hem sen hiç kullandin mi cbf150 ??"

yok kullanmadım

"Ee sen niye inaniyorsun o zaman böyle şeylere?"

Inanmam ya da inanmamamm ile ilgili olmadığını... sadece böyle bir söylemin heryerde yazıldığını çizildiğini, adamda yılların ustasi denk gelmişken sorayım dediğimi belirttim.. yine her yerde yazılıyor çiziliyor.. Evet bahsettigin foumdakki üye abimiz de bu sorunu yaşamış olabilir. Ama ben diyorum ki benim çevremde de ilk modellerden hala kullananlar var. Onlara soruyorum sorun yaşamamış hiçbiri. Hatta dün biri ile daha tanıştım aynı konu da geçti elbet. Adam dördüncü bajaj pulsarini almis.
    Duzeltilmis bir sorun artık kronik bir sorun olabilir mi? Bence değil..

Umarım kendimi yazı ile ifade edebilmisimdir sn. Sagat

Keyifli surüşler
    Usta kronik sorunu vardı bu motorun 10 kişiden 8 i stop ediyor diyodu durduk yere, eğer çoğunluk bi mevzuda ortak noktada kesişirse kronik sorun diyebiliriz. Ayriyeten motosiklet kullanmak demek kaza riskini kabullenmek demekde Cumhurbaşkanımızın madendeki çökme sonucu ''Madenciliğin kaderinde var'' demekle bire bir aynıdır. Siz tedbir ve temkinli olduğunuz sürece kazaları asgari seviyeye çekersiniz ve her motorcu kaza yapmak zorunda değildir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

Benim için en önemli husus motorla ilgili yakıttır. Şehiriçinde kullanımda 80-90 km sakin hızlarda kullanımda kaç litre yakar acaba çünkü günlük 60-70 km yol yapmaktayım. Ayriyeten hem öğrenci olup hem de çalıştığım için kıt kanaat biriktirdiğim para 8.300 tl motora verıp 400 lira kadar ruhsat plaka ve sigorta derken nerdeyse 10 bin lira vericem bununla birlikte sıkıntısız bakımını yaptırdığım sürece sıkıntı yaşamak istemiyorum. Sizce bu motor benım ıcın biçilmiş kaftan mıdır ?

Motosikleti
    MT-25
    Ayriyeten motosiklet kullanmak demek kaza riskini kabullenmek demekde Cumhurbaşkanımızın madendeki çökme sonucu ''Madenciliğin kaderinde var'' demekle bire bir aynıdır. Siz tedbir ve temkinli olduğunuz sürece kazaları asgari seviyeye çekersiniz ve her motorcu kaza yapmak zorunda değildir.
    Ya sabır.....

Riski kabul etmek , riskki minimize etmemek demek değildir. Ben riski kabul etmek derken riski minimize etmesin demiyorum.. Riski kabul edersiniz. Minimize etmek riski kabul eden şahsa, sürücüye kalmış. Ben motor kazasi motosikletcinin kaderinde vardır demedim. Azıcık dusunun ! Öyle yorum yapın. Risk yönetimi diye bir halt var arkadaş !!!

Siz kaza yapma riskini ne kadar asgari düzeyde minimize etseniz de kaza riskini kabullenirsiniz. Kaza kesinlikle yapmayacaksınız anlamına da gelmez bu. Motosiklet Egitmenleri dahi kaza yapiyor! Risk muhakkak vardır ve bu riski kabul edersiniz.

Biraz anlayış lütfen.. yeterince lafların carpitilmasindan sıkıldım..

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bjjpulsar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın Aleyküm geliyor bu şırıltı... Motorumu çok severek kullanıyorum ama şu gibi şeyler can sıkıyor cümleten herkese iyi akşamlar dilerim
    Aramıza hoşgeldin, aleyküm selam.

O şıkırtıyı genelde motor sıcakken yapıyor.

Denge sensörü zırıltısı diye söyleniyor genelde.

Kaskınızı takın, umursamayın.

Deviri çok zorlamadan vites değiştirirsen canını sıkmaya gerek kalmaz. (O zırıltıyı duymamak için)

Usta kronik sorunu vardı bu motorun 10 kişiden 8 i stop ediyor diyodu durduk yere, eğer çoğunluk bi mevzuda ortak noktada kesişirse kronik sorun diyebiliriz. A

Sizce bu motor benım ıcın biçilmiş kaftan mıdır ?

Biz hala anlatamadık ya da siz anlamamakta direniyorsunuz.

Söylediği sorun 2014 modellerin bazılarında vardı, YAZILIM güncellemesiyle halloldu.

2015, 2016 modellerde bu sorun genelde YOK..

Araştırmanızı bu yönde yaparsanız biz pulsar kullanıcılarını da sevindirirsiniz.

Bence bu motor senin için biçilmiş kaftan değil.

Neden mi;

Bu motor kendi kendine stop ediyor ve kaza yapma riski var.

Alıntı msthack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MSTHACK
    Yaptığım yorumlar ortada.

Ayzek resimleri ve hastane bilgilerini sundu.

Sen olayı biraz şehir efsanesine çevirdin ama olsun.

Dediğim gibi geçmiş olsun.

Jant kendi kendine kırıldı havası yarattığın için de tebrik ederim.

Çoğu konu açan arkadaşa, konu nasıl açılır konusunda yol gösterdiniz.

Motosikleti
    PULSAR
    Alıntı coldboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldin, aleyküm selam.

O şıkırtıyı genelde motor sıcakken yapıyor.

Denge sensörü zırıltısı diye söyleniyor genelde.

Kaskınızı takın, umursamayın.

Deviri çok zorlamadan vites değiştirirsen canını sıkmaya gerek kalmaz. (O zırıltıyı duymamak için)

Biz hala anlatamadık ya da siz anlamamakta direniyorsunuz.

Söylediği sorun 2014 modellerin bazılarında vardı, YAZILIM güncellemesiyle halloldu.

2015, 2016 modellerde bu sorun genelde YOK..

Araştırmanızı bu yönde yaparsanız biz pulsar kullanıcılarını da sevindirirsiniz.

Bence bu motor senin için biçilmiş kaftan değil.

Neden mi;

Bu motor kendi kendine stop ediyor ve kaza yapma riski var.

Yaptığım yorumlar ortada.

Ayzek resimleri ve hastane bilgilerini sundu.

Sen olayı biraz şehir efsanesine çevirdin ama olsun.

Dediğim gibi geçmiş olsun.

Jant kendi kendine kırıldı havası yarattığın için de tebrik ederim.

Çoğu konu açan arkadaşa, konu nasıl açılır konusunda yol gösterdiniz.
    Sende çok sağol kardeşim ortalıği karıştırdım biraz farkındayım
    Aslında hemen fotoları eklemeyi düşünüyordum atışmalar hoşuma gidince biraz bekliyim dedim neden trollendiğimizi artık dahada iyi anlıyorum zevkli bi işmiş
    Tekrardan çok sağol tekerine taş değmesin

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Dün sabah Oktay Usta'da 30bin bakımını da yaptırdık hayırlısı ile. Bugüne kadar tık etmedi canını yediğim. Sadece bir kez fana lastik parçası sıkışmıştı o yüzden hararet yaptı ama hemen beyin/sistem stop ettirdi motoru. O sayede kötü hiç bir şey yaşamadan kurtardık. Tüm motorcu kardeşlerimle daha nice 30binlere kazasız belasız inşallah.

Oktay ustaya ve ekibine naçizane sıfırdan bugüne kadar bana ve motoruma gösterdikleri ilgi samimiyet ve titizlik için buradan hasleten teşekkürü borç bilirim.
    Sonsuz saygılarımla.
    ayzek bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

fero. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Arkadaşlar motor 600km de ilk bakım için 750 km yi geçsek nolur?

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı fero. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor 600km de ilk bakım için 750 km yi geçsek nolur?
    Fero kardeş bence en yakın zamanda yaptırmanda fayda var.Ben 550 km olunca yaptırdım hemen.
    fero. bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Bugun ehliyet almak icin surucu kursunun daha 200 km de olan ns 150 si ile sinava girdim. Sonrasinda motoru incelerken akuden akan suyun amortisorden itibaren mahvettigini egzos boyasinin tamamen attigini gordum. Yarin allah izin verirse kendi aku sorunum icin servise gidecegim. Su aku sorunu bitsib artik..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)