Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı irfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler cevap için pulsarın düşük viteslerdeki verimsizliğini çözmek amaçlı sordum aslında başka önerebileceğiniz birşey var mı performans için. birde kullanılan yağ markası bu sorunuda tetikleyebilir mi? yani ilk üç viteste fazla bağırma yada stop sorunları için.
    orijinal yazılımı kullanıyorsun galiba, ön dişliyi değiştiren yok gibi bir şey genelde arka dişli ile oynuyorlar, duyduklarım kadarıyla kalkışta orijinal dişli gibi seri olmadığı kanısında bilgim var ama son hız da artma oluyor.
    kullanıcılar daha iyi bilir.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    [IMG][/IMG]

Bajaj candir

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Etkinlik Ankara'da da olaydı iyiydi.. 500 km bakımını bedavaya getirirdim..
    Mengu16 bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Pulsar 200NS 2016
    [QUOTE=beykurt;3917452]Motorunuz yeni mi? Saat sıfırlaması, motoru çalıştırırken akünün zayıflığından oluyor.Çalıştırma esnasında sapıtıyor.Benim ilk ay öyleydi.Hergün kullana kullana akü kendini topladı.3 aydır sıkıntı yok.[COLOR="Silver"]

Evet motor henüz 700 km civarında, ama sürekli kullanmam mümkün değil. Sadece pazar günleri motorun yüzünü görebiliyorum. Diğer günler can sıkıntısından patlıyordur herhalde.

fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    Alıntı bugramazlum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, bende siyah beyaz bir pulsar 200 ns ile aramıza katılmış bulunuyorum. Motosikletimi alalı 3 gün oldu. 85 km deyim. Rodaja uygun kullanmaya dikkat ediyorum. Motosikletimi sakarya pamukova daki yıldırım motor dan aldım. Peşin 8000 e bıraktılar. Genel olarak bahsetmek gerekirse. Gidişi, ivmelenmesi harika. Rodaj dan sonra çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Gördüğüm negatif yanlar ise aynalar ve debriyaj ayarı. Bunların dışında benim dikkatimi çeken negatif bir durum yok.

Yakın zamanda plaka ve ruhsat çıkaranlar ne kadar ödediklerini yazarlarsa sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

http://imageshack.com/a/img923/6521/XWhfS9.jpg
    Allah hayırlı etsin kardeşim 1 ay 15 gun once bende almıştım ben de 8 ee aldım peşin para sigorta için önce sigortani yapıp ek belgenin aliyosun 10 tl aldım sigortayi 370 tlye yapturmistim emniyete de 180 mi 190 verdim yanlış hatırlamıyorsam.

Merhaba, bende 200 ns almaya karar verdim,2016 modellerde stop etme gibi bir problem var mi varsa bunun cozumu nedir?

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Tamda bakım zamanı gelmişti yağ değişimi şirketten
    Bu yaz Bajaj Pulsar 200ns satışlarında ciddi bir ivmelenme olacak görünüşe bakılırsa.

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamda bakım zamanı gelmişti yağ değişimi şirketten
    Bu yaz Bajaj Pulsar 200ns satışlarında ciddi bir ivmelenme olacak görünüşe bakılırsa.
    Bizimde 5000 bakimi geldi ama etkinlikte sadece yag,filtre zincir bakimi yapilacakmis conta ve oring degisecekti bakimda farkinida vermeye raziydim ama oyle birsey olmuyormis yeniden servise gidip halletmem gerekecek olsun bunada sukur bu arada 4 pulsar yola cikicaz sende gideceksen hep birlikte gideriz
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

desiderado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar aranıza katılmaktan onur duydum.

Motorumu yeni aldım yani bayiiden sıfır olarak 460km yaptım rodaj çerçevesinde. Bazı sıkıntılarım var burda cevap bulurum diye düşündüm.

Öncelikle yakıt tüketimini anlamış değilim herkes çok düşük rakamlardan bahsediyor. Bende 460km kullandım dediğim gibi ve suana kadar 100 liraya yakın yakıt masrafım oldu mevcut yakıt durumum full'den 2 çizgi altında. Yani asıl sorum şu olacak; bu benzin göstergesinin son çizgisindeyken motor ne kadar gider ? benim hesaplarıma göre ben 100kmde 4-4.5 arası yakıyorum ve rodajda olmama rağmen cevap verirseniz bu duruma cok mutlu olurum kafama takılan bir problem .

Başka bir merak ettiğim konu da bu periyodik (500km yapınca gel dedikleri) bakımda ücret istiyorlar mı ? Bugün yarın gideceğim için öğrensem iyi olucak ücret istiyorlarsa da ödeyen arkadaşlar ne kadar ödediler yazarlarsa sevinirim.

Bu arada merak edenler için bartında üniversite öğrencisiyim motoru karabükden 8300e aldım
    yaş 23 ilk motorum 74 plaka 479lira sigorta(anadolu sigorta)(aynı şartlarda 34 plaka 1200tl çıktı sigortacıda meraktan bakmıştık bilginize)
    plaka ve ruhsat işlerini kendim hallettim çok az zaman alan bir şey en azından bartında öyleydi
    ruhsat ve tescil işlemleri için 190tl emniyete
    plaka basım işlemi için 25tl şoförler cemiyetine
    başka ekstra hiçbir şey yoktur

herkese iyi geceler keyifli sürüşler

Motosikleti
    CBR600F
    Merhaba herkese,
    Bende yeni pulsarımı alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Daha bayiden çıkartmadan alt sakal arayışına düştüm... Forumda baktım çok dağınık olmuş alt sakal işi, sizden ricam kim, nerden, nasıl, kaça temin ettiğini görseli ile paylaşabilir mi ?

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı efebshn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bende 200 ns almaya karar verdim,2016 modellerde stop etme gibi bir problem var mi varsa bunun cozumu nedir?
    Aldım 2016 modeli. şimdilik bir sıkıntı yok, her gün kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

Alıntı desiderado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar aranıza katılmaktan onur duydum.

Motorumu yeni aldım yani bayiiden sıfır olarak 460km yaptım rodaj çerçevesinde. Bazı sıkıntılarım var burda cevap bulurum diye düşündüm.

Öncelikle yakıt tüketimini anlamış değilim herkes çok düşük rakamlardan bahsediyor. Bende 460km kullandım dediğim gibi ve suana kadar 100 liraya yakın yakıt masrafım oldu mevcut yakıt durumum full'den 2 çizgi altında. Yani asıl sorum şu olacak; bu benzin göstergesinin son çizgisindeyken motor ne kadar gider ? benim hesaplarıma göre ben 100kmde 4-4.5 arası yakıyorum ve rodajda olmama rağmen cevap verirseniz bu duruma cok mutlu olurum kafama takılan bir problem .

Başka bir merak ettiğim konu da bu periyodik (500km yapınca gel dedikleri) bakımda ücret istiyorlar mı ? Bugün yarın gideceğim için öğrensem iyi olucak ücret istiyorlarsa da ödeyen arkadaşlar ne kadar ödediler yazarlarsa sevinirim.

Bu arada merak edenler için bartında üniversite öğrencisiyim motoru karabükden 8300e aldım
    yaş 23 ilk motorum 74 plaka 479lira sigorta(anadolu sigorta)(aynı şartlarda 34 plaka 1200tl çıktı sigortacıda meraktan bakmıştık bilginize)
    plaka ve ruhsat işlerini kendim hallettim çok az zaman alan bir şey en azından bartında öyleydi
    ruhsat ve tescil işlemleri için 190tl emniyete
    plaka basım işlemi için 25tl şoförler cemiyetine
    başka ekstra hiçbir şey yoktur

herkese iyi geceler keyifli sürüşler
    Öncelikle bayiden alır almaz depoyu fulledim.. Bu yakıtı hesaplama yaparken dahil etme.. Sonra 384 km gittim.. Tekrar depoyu aynı seviyeye kadar fulledim.. Aldığı yakıt ve yaptığı km ye göre yakıt tüketimini buldum.. Hesaplamayı bu şekilde yaparsan doğru sonucu elde edersin..

500 km bakımı ücretlidir. Sorduğum servis 100 TL dedi. Birde başka servislere sorayım fiyat 90 diye biliyordum.. Belkide zam gelmiştir.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Motorum 8 aylık 14.000 km civarın da 6. Viteste 4.5 devirde cbf 150 nin üçüncü viteste çıkardığı uğultuyu çıkartıyor
    Edirne'de serviste zincir denildi sonra çok gergin olursa ondan denildi zincir i hiç gergin kullanmam eşim ile kullanıyorum üzerine bineriz öyle ayarlanır ...
    Zincir dişli komple değişti hatta çıkanlar Hindistan a fabrikaya gönderildi Oktay usta tarafından (özel bir durum degil herhangibi bir zincir dişli incelemek için istenmiş bana denk geldi)
    Kısacası ne yapmam gerekiyor servise pek güvenemiyorum motoru da açtırmak istemiyorum Edirne'de ustalığına güvendiğiniz bildiginiz Edirne çevresinde servis var mı?
    Motoru açıldığında eski performansı randımanı kalır mı?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı bytuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 8 aylık 14.000 km civarın da 6. Viteste 4.5 devirde cbf 150 nin üçüncü viteste çıkardığı uğultuyu çıkartıyor
    Edirne'de serviste zincir denildi sonra çok gergin olursa ondan denildi zincir i hiç gergin kullanmam eşim ile kullanıyorum üzerine bineriz öyle ayarlanır ...
    Zincir dişli komple değişti hatta çıkanlar Hindistan a fabrikaya gönderildi Oktay usta tarafından (özel bir durum degil herhangibi bir zincir dişli incelemek için istenmiş bana denk geldi)
    Kısacası ne yapmam gerekiyor servise pek güvenemiyorum motoru da açtırmak istemiyorum Edirne'de ustalığına güvendiğiniz bildiginiz Edirne çevresinde servis var mı?
    Motoru açıldığında eski performansı randımanı kalır mı?
    Garantiden değişti ve halen sorununuz devam ediyormu
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6. vitesteki uğultu sesi benim motorda da vardı. pek önemsememiştim açıkçası.

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Yamaha nmax kullanıyorum.Şu an satılığa çıkardım.Satınca hemen sıfır siyah renkte bir pulsar 200 ns alacağım inşallah.Manisa'da servisi olan yüksel usta ile görüştü.Arkadaşlar sağolsun gerçekten ilgililer.Kafamdaki bütün soruları hiç sıkılmadan cevapladılar.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Zinciri dişliyi ben aldım garantiden bir değişim olmadı.
    Şuanda sorun halen daha devam ediyor en sonunda video ya falan çektim seyir halinde iken anlatabilmek için kendimi ..!!!!!
    Rutin bakımda test var Ada'm alıyor gidiyor motoru 7-8 km yapıyor ama hiçbirşeyin farkında bile değiller. (En son test sürüşünden geldi motor tam 7 kere istop etti olduğu yerde çalışırken anlam veremiyorum Nasıl kullanıldığı belli degil( yine yaparsa getir denge sensörü isteriz garantiden dedi ve bir daha bende aynı yere bakıma götürmedim))

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuanda sorun halen daha devam ediyor en sonunda video ya falan çektim seyir halinde iken anlatabilmek için kendimi ..!!!!!
    Rutin bakımda test var Ada'm alıyor gidiyor motoru 7-8 km yapıyor ama hiçbirşeyin farkında bile değiller. (En son test sürüşünden geldi motor tam 7 kere istop etti olduğu yerde çalışırken anlam veremiyorum Nasıl kullanıldığı belli degil( yine yaparsa getir denge sensörü isteriz garantiden dedi ve bir daha bende aynı yere bakıma götürmedim))

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı bytuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Herkeste oktay üstadan çok memnun kalır ustalık yönünden çözüm bulursanız burayada ekleyin bi başkasıda burdan nimetlenmiş olur bi önceki sayfada bajaj yetkililerin geliceği bi organize var orayı deyerlendirip şikayetinizi bir iletin belki yararınıza olur
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Merhaba arkadaşlar. Yeni motor alacağım ybr yetmemeye başladı. Bütçe sıkıntılı. Pulsarıda seçenekler arasına ekledim. Işin açıkcası önceki yorumları okumaya üşendim. Yinede cevaplarsanız sevinirim. Pulsarın ne gibi kronik sorunları var. Ne kadar yakıyor ve uzun yolda sabit kaç km hızla gidilebilir ? Teşekkürler...

Motosikleti
    BAJAJ-Pulsar 200 ns
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Yeni motor alacağım ybr yetmemeye başladı. Bütçe sıkıntılı. Pulsarıda seçenekler arasına ekledim. Işin açıkcası önceki yorumları okumaya üşendim. Yinede cevaplarsanız sevinirim. Pulsarın ne gibi kronik sorunları var. Ne kadar yakıyor ve uzun yolda sabit kaç km hızla gidilebilir ? Teşekkürler...
    Kendim rodajdayım fakat arkadaşın 4 bindeki motoru düz yolda rahat 140 görüyor söylediğinr göre 130 dan sonrası tehlikeli gidonu kendini kaybediyor. Kronik sıkıntısı 2015-2016 da yok 2014 de varmış ama yazılımla halledilmiş. Biraz nazlı motor hor kullanmaya gelmez bebeğin gibi bakarsan 50 bine kadar hiç sıkıntıntı yaşamazsın. İvmelenmesi ybrye göre kat kat iyi. Ben tavsiye ediyorum ybr den pulsara geç sonra ktm390 türü şeylere bakarsın ben öyle yapacağım mesela

Motosikleti
    Bugun biraz motora zaman ayirdim kendimce birseyler yapmaya calistim ilk olarak depodaki pulsar yazisini soktum temizlerken bez takilmasi vs rahatsiz ediyordu sonra arkadaki ns yazisinida soktum boyle daha bi guzel geldi gozume
    [IMG][/IMG]
    Sonrasinda yurd disinda oldugu gibi kawasaki bajaj yazisini ekledim uzunca bir suredir bunu yapmayi istiyordum gayette guzel durdu
    [IMG][/IMG]
    Sonraki islem pulsar yazisini ele avuca takilmayacak sekilde orjinal yazi fontu ile bastik deponun boslugu okadar hosuma gittiki yaziyi daha one yapistirdim ilerde depoyada belki birseyler eklerim biraz oldu bittiye geldi ama bu halide fena olmadi
    [IMG][/IMG]
    Bir sonraki asama arka maşaya lastik markami eklemek oldu
    [IMG][/IMG]
    On camurluga bir panter resmi koyalim dedik programdan anca bu kadar cizebildi arkadas ayiklarken bir parcasini koparmisiz fotoda biraz cirkin gorunuyo ilerde daha guzel birsey dusunuyorum tam istedigim gibi olmadi
    [IMG][/IMG]
    Arka camurluga yine panter resmi koyduk bu cok hos durdu aslinda
    [IMG][/IMG]
    En son arka kuyruga two brothers racing yazisi ekledik ve motorun genel olarak gorunumu
    [IMG][/IMG]
    Reklamci arkadasim cok isi olmasina ragmen biraz oldu bittiye birazda oylesine ugrasmak icin simdilik boyle cikti kafamda kaplatmak var duruma gore bakicaz
    bektanist, kdiner ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)