Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Arkadaşın motoru Hindistan'a yollandı mı? Son durum hakkında bilgi alabilir miyiz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı netwera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj Türkiye Servisleri arasında birinci olan Oktay Motor varken, kıta değiştirmeye değer diye düşünüyorum. Yağ filtresi motor Türkiye pazarına ilk girdiğinde temin sorunları yaşanıyordu. Artık her serviste yeterince var. Hele İstanbul'da bulunacak çok adres vardır diye düşünüyorum.

Pulsar sayfasında yine denge sensörü zırıltıları başlamış, bir de filtre bulunmuyormuş diye zırıldatma.
    hocam ilk sayfalardan forumu okuyunca öyle aklımda kalmış ilk günler böyle bir sıkıntı vardı ve aşıldıysa bunda benim hatam yok sanırım ;)
    ben yine de ısrarla anadolu yakasında gönül rahatlığıyla gidebileceğim bir servis var mı sormak isterim ve konuyla ilgili dikkat etmem gerekenler neler tavsiyelerinizi bekliyorum.

netwera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility, Kymco People S, Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı arnasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ilk sayfalardan forumu okuyunca öyle aklımda kalmış ilk günler böyle bir sıkıntı vardı ve aşıldıysa bunda benim hatam yok sanırım ;)
    ben yine de ısrarla anadolu yakasında gönül rahatlığıyla gidebileceğim bir servis var mı sormak isterim ve konuyla ilgili dikkat etmem gerekenler neler tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sizin bir hatanız yok. Pulsar almakla çok iyi bir seçim yapmışsınız. Tek tavsiyem bu sayfada yazılanlara kulak asmayın. Çünkü bu sayfa bilgi paylaşımı ve dayanışma amacından uzaklaşıp meyve veren ağaç taşlanır moduna girdi. Özellikle pulsar kullanıcısı olmayanlar sayfaya düzenli olarak girip b.k atma yarışına girdiler.
    AttilaXtreme, :bus: ve tozluklu bunu beğendiler.

Acikcasi bende merak ediyorum kaza yapan motosiklette son durum nedir?

Asli unsur herdaim insan olmali..Urunun iyiligi veya kotulugu degil..

Bir kaza vukuu buldu ancak marka tarafindan yapilan aciklama sonuca yada var ise magduriyete yonelik hicbir yere varmadi..

Bunu teknik olarak bir sonuca baglamadan ve asli kusur kullanicidadir ibaresi bilirkisiler tarafindan verilmeden kaza yapmis bu motor kusurludur arkadaslar..

8 yil oldu bu foruma uye olali boyle bir olay gormedim duymadim..

Akli ve mantigi ikna edecek dogru duzgun bir aciklama yapmadan bizde kusur yok demenin bir karsiligi olamaz..

İsteyen alir istemeyen almaz..Ancak teknik belgesi olmadan ruhsat alamadiginiz motorunuzun boyle bir kazaya sebep olamayacagini da ispatlamak ( ilgili yetkili kurum vecsahislar kim ise) lazimdir.

Bosunami takla atti bu adam..Lafla gemi yurumez..Madem olumsuz bir algi olustugu kannati var bu ulkenin muhendisi teknik adami var.Bir paragraf yazi yazsin ve altina islak imza atsin.

Ki o tarihe kadar Ayzek bu malin magdurudur..

Etkilenen etkilendi zaten bu durumdan..Geregini yapmak markanin lehinedir..

Hintlilere benzedigimiz yegane konuda bu zaten.İnsan 3.dunya ulkesindekinkadar degersiz ve kiymetsiz..Malda kusursuz..
    slyman_b, abeciMotoru ve ayzek bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Amma abarttınız ha oldu olacak bir japon lobisi , bir paralel icat edinde suçu ona atın.Hatta ayzek arkadaşı düşüren viraj lobisidir deyin tam olsun.
    Bu görmezden gelinen sorun nedeni ile bir kişi düştü mü, düştü , bu sefer ucuz atlatıldı mı , atlatıldı.Bunlar insan yapısı cihazlar hata olur mu olur , daha iyiye nasıl gidilir nerede hata yaptık diyerek hatayı çözerek , görmezden gelerek , yok sayarak sadece kendimizi kandırırız.Bariz bir sorun herkes görmezden gelmek peşinde biri diyor bende yok , diğeri diyor duke'da da var , bir başka abimiz delikanlığı bırakmayıp laf söyletmiyor.
    Hayır kardeşim sorun olduğunu düşünüyorsak söyleyeceğiz ve bana göre sorun var , bende bu kısmet varken de bende sorun çıkmadı diyenlerden olmam kesin çıkar bende.O nedenle dediğim gibi burayı takip edeceğim yazmadan ve sorunun ortadan kalktığını görmeden motorumu değiştirmeyi düşünmüyorum.
    slyman_b, abeciMotoru, ayzek ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Paksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul / Bahçelievler. Memleketi: 1. Kastamonu / Abana - 2.Hanımköy (Trabzon)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150 - Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar'ın biraz commuter ile naked arasına sıkışmış bir tarzı var arka çanta takınca tam commuter olur. Onun yerine Kappa'nın depo üstü çantaları var tercihe göre depo üstüne veya mıknatıslarını ceplerinden çıkartıp arka selenin üzerine bağlanabilir. Mıknatısları çıkartmadan arka selenin altındaki elektronikleri etkileyebilir. Kappa'nın neodymium mıknatısları var çok güçlü.
    Bizim benzin deposunun metal kısmının üzerinde kaplama var ya o yüzden depo üstü çanta alınacaksa iyi seçmek lazım.Bağlantı kemerleri olandan ya da benzin depo kapağına takılabilenden(tabi aparatı uyması lazım)

netwera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility, Kymco People S, Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Paksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim benzin deposunun metal kısmının üzerinde kaplama var ya o yüzden depo üstü çanta alınacaksa iyi seçmek lazım.Bağlantı kemerleri olandan ya da benzin depo kapağına takılabilenden(tabi aparatı uyması lazım)
    Ben böyle bir çanta çok aradım ama bulamadım. Uygun bir depoüstü çanta ayarlayabilen varsa, resimleri ile bekliyoruz.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    [QUOTE=Tİme_shİft42;3653412]Coocase 170 tlye almıştım demiri nerden kaç tlye aldınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

100 tlye aldım bizim burdaki (mardin) kanuni bayisinden aldım
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amma abarttınız ha oldu olacak bir japon lobisi , bir paralel icat edinde suçu ona atın.Hatta ayzek arkadaşı düşüren viraj lobisidir deyin tam olsun.
    Bu görmezden gelinen sorun nedeni ile bir kişi düştü mü, düştü , bu sefer ucuz atlatıldı mı , atlatıldı.Bunlar insan yapısı cihazlar hata olur mu olur , daha iyiye nasıl gidilir nerede hata yaptık diyerek hatayı çözerek , görmezden gelerek , yok sayarak sadece kendimizi kandırırız.Bariz bir sorun herkes görmezden gelmek peşinde biri diyor bende yok , diğeri diyor duke'da da var , bir başka abimiz delikanlığı bırakmayıp laf söyletmiyor.
    Hayır kardeşim sorun olduğunu düşünüyorsak söyleyeceğiz ve bana göre sorun var , bende bu kısmet varken de bende sorun çıkmadı diyenlerden olmam kesin çıkar bende.O nedenle dediğim gibi burayı takip edeceğim yazmadan ve sorunun ortadan kalktığını görmeden motorumu değiştirmeyi düşünmüyorum.
    Tam bir "kral çıplak" diye bağıran yok durumu.
    Sapır sapır istop eden pilotları gördükçe yine şenlenir buralar, sonra da bu pılsır çik hiriki yiiii.
    he canım he annem :D arkadaşlar biz açıyoruz siz kapatıyosunuz sizleri bu kadar çok düşünen var mıdır acep?
    ayzek, mgora, fatih. ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bu sayfada yapılan şey "kral çıplak" örneği değil, insanları Bermuda şeytan üçgeni, uzaylılar vs olduğuna veya Irak'ta emperyalist talanın yolunu açabilmek için Irak'ın kimyasal silahlarla dolu olduğuna inandırmak için yapılan "algı yönetimleri"nin bir benzeri.

Bu numaraları yiyen olur mu bilemem! Ben yemem, onu söyleyeyim.
    netwera, Paksoy ve enable bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sayfada yapılan şey "kral çıplak" örneği değil, insanları Bermuda şeytan üçgeni, uzaylılar vs olduğuna veya Irak'ta emperyalist talanın yolunu açabilmek için Irak'ın kimyasal silahlarla dolu olduğuna inandırmak için yapılan "algı yönetimleri"nin bir benzeri.

Bu numaraları yiyen olur mu bilemem! Ben yemem, onu söyleyeyim.
    Zahiri bir şeyden bahsediliyor gibi konuşmussunuz, anlaşılan bir şeyin gerçek olduğunu anlamak için "ölüm" kadar soğuk bir iklime çarpmak gerek, doğru aslında ölümden başkası yalan.
    slyman_b ve asuvara bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Bazen ülkemde bazı meseleler havanda su dövme kıvamına kadar geliyor.. Gerek yoktur. Allah akıl fikir ve matematik diye bir şey lutfetmiştir biz insanlara.. Laf ile standart belirlenmez..

Konunun muhatabı Kuralkan ve Bajaj.. Bir müşteri var ona motosiklet satılmış ( teknik belgesine göre de trafikte seyire uygunluğu onayı ile )..

Müşteri bir kaza yaşamış.. Sonucunda müşteri şuan ve halen meselenin teknik kusur nedeni ile gerçekleştiğine inanıyor..

Yapılması gereken şey basit ve net olmalı diyorum bunda anlaşılmayacak ne var onuda bilmiyorum.. Söz konusu .........şasi no ve .............motor nolu motorlu taşıt yapılan inceleme ve tetkiklerde ........tarihinde meydana gelen kazaya yol açabilme ihtimali %1 den küçüktür ve/veya mümkün değildir.. Diye artık makine mühendisleri odasımı , xxxx uzmanı bilirkişimi... xxx yetkilisimi... rasyonel ve bilimsel bir nokta koyar..

Tartışılacak bir şey yok burada.. Bunun ispatı olmadan insanlar nasıl rahatlayacaklar?!

MErcedes C180 ler ilk üretildiğinde AIRBAG patlama sorunu vardı ( yolda seyir halindeyken ) Mercedes bunu kabul etti buda MErcedesi kötü , dandik bir marka yapmadı..

Elma ve armut karışıyor.. Şahsen insan olarak Ayzek in yanındayım.Her daim mağdur olduğunu düşünen her insanın olduğu gibi..
    fatih., Paksoy, mgora ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ayzekin yanındayız
    ellaksakir, ayzek ve asuvara bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen ülkemde bazı meseleler havanda su dövme kıvamına kadar geliyor.. Gerek yoktur. Allah akıl fikir ve matematik diye bir şey lutfetmiştir biz insanlara.. Laf ile standart belirlenmez..

Konunun muhatabı Kuralkan ve Bajaj.. Bir müşteri var ona motosiklet satılmış ( teknik belgesine göre de trafikte seyire uygunluğu onayı ile )..

Müşteri bir kaza yaşamış.. Sonucunda müşteri şuan ve halen meselenin teknik kusur nedeni ile gerçekleştiğine inanıyor..

Yapılması gereken şey basit ve net olmalı diyorum bunda anlaşılmayacak ne var onuda bilmiyorum.. Söz konusu .........şasi no ve .............motor nolu motorlu taşıt yapılan inceleme ve tetkiklerde ........tarihinde meydana gelen kazaya yol açabilme ihtimali %1 den küçüktür ve/veya mümkün değildir.. Diye artık makine mühendisleri odasımı , xxxx uzmanı bilirkişimi... xxx yetkilisimi... rasyonel ve bilimsel bir nokta koyar..

Tartışılacak bir şey yok burada.. Bunun ispatı olmadan insanlar nasıl rahatlayacaklar?!

MErcedes C180 ler ilk üretildiğinde AIRBAG patlama sorunu vardı ( yolda seyir halindeyken ) Mercedes bunu kabul etti buda MErcedesi kötü , dandik bir marka yapmadı..

Elma ve armut karışıyor.. Şahsen insan olarak Ayzek in yanındayım.Her daim mağdur olduğunu düşünen her insanın olduğu gibi..
    Mercedes hatasını kabul eder ve sistemini onarır, çünkü o mercedestir, bajaj hala bu konuda kendisiyle ilgili çeki düzen veremiyor, hala servislerine bile söz geçiremiyosa bajaj ne arkadaşım?

arkasına aldığı bi kitle ile yürüyo bi şekilde ne kadar gidebilir peki, marka olabilir mi?
    şu forumda ekrem ata bey olmasa koskoca bir olaydan kimsenin haberi dahi olmucaktı, olsa bile umursanmayacaktı, o açıdan ekrem ata bey iyi ki var, o bile ilk yazısında böyle bir kaza teknik olarak çok düşük bir ihtimal ile gerçekleşebilir tarzında bişeyler söyledi.

beyler, honda'yı örnek veriyorum, satıştan sonra kaç kere aradılar, motordan memnun musun, bi problem var mı diye, marka diyorum anlatabilmişimdir umarım bajajcı kardeşler.
    ninja h2 bunu beğendi.

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Az önce Kayseri de bir rüzgar esti,hayatımda ben böyle bir şey görmedim.Bu olaydan önce rüzgarın motoru deviremeyeceğini düşünürdüm ama yanıldım. Karşı komşu haber verdi sağ olsun motorun devrilmiş diye. İlk incelememe göre ufak tefek hasarları var birde nereden düştüğü belli olmayan bir vida.Ayrıca üzerinde çadır vardı, yırtıldı onuda kaybettik

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

Yazmayı unutmuşum koruma demiri de görevini yaparak ,rahmetli oldu.

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denge sensörü nasıl iptal edilir vitesteyse zaten motor stop ediyo ,,
    Devrildiği zaman arka lastiğin herhangi bir şeyle teması yoksa ve motor vitesteyse rolanti devrinde lastik dönmeye devam edebilir, stop etmeyebilir.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mercedes hatasını kabul eder ve sistemini onarır, çünkü o mercedestir, bajaj hala bu konuda kendisiyle ilgili çeki düzen veremiyor, hala servislerine bile söz geçiremiyosa bajaj ne arkadaşım?

arkasına aldığı bi kitle ile yürüyo bi şekilde ne kadar gidebilir peki, marka olabilir mi?
    şu forumda ekrem ata bey olmasa koskoca bir olaydan kimsenin haberi dahi olmucaktı, olsa bile umursanmayacaktı, o açıdan ekrem ata bey iyi ki var, o bile ilk yazısında böyle bir kaza teknik olarak çok düşük bir ihtimal ile gerçekleşebilir tarzında bişeyler söyledi.

beyler, honda'yı örnek veriyorum, satıştan sonra kaç kere aradılar, motordan memnun musun, bi problem var mı diye, marka diyorum anlatabilmişimdir umarım bajajcı kardeşler.
    motoru aldıktan sonra kuralkan tarafından 3 kez arandım ve 2si motordan 1i de bayi servis memnuniyeti ile alakalıydı. bilmeden konuşmasan keşke
    sheriff87 ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Merak ettik Sym de durumlar nasıl ??

Motosikleti

Beni de aradılar bakımlardan sonra.Kuralkan özel bir denetim şirketiyle anlaşmış.Bana servis memnuniyetiyle ilgili 10 tane kadar soru sordular.Servisin karşılaşmasından bakım sonrası motorun temizliği ve bir sonraki bakım konusunda bilgilendirmeye kadar.Bajajında bu konularda bir şeyler yapmaya çalıştığını düşünüyorum .
    sheriff87, AttilaXtreme ve asuvara bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı ellaksakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce Kayseri de bir rüzgar esti,hayatımda ben böyle bir şey görmedim.Bu olaydan önce rüzgarın motoru deviremeyeceğini düşünürdüm ama yanıldım. Karşı komşu haber verdi sağ olsun motorun devrilmiş diye. İlk incelememe göre ufak tefek hasarları var birde nereden düştüğü belli olmayan bir vida.Ayrıca üzerinde çadır vardı, yırtıldı onuda kaybettik

http://i.hizliresim.com/XvrQLj.jpg
    http://i.hizliresim.com/b5dzJ0.jpg
    http://i.hizliresim.com/ME3nL2.jpg
    http://i.hizliresim.com/d5Aykr.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

Yazmayı unutmuşum koruma demiri de görevini yaparak ,rahmetli oldu.
    yan kapağı kontrol eder misin? oraya benziyor başka da aklıma gelen bir yer yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)