Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Arkaslar bridgestone battlax bt 45 lastik hava basinci ne olmali lastik ebatlari orjinal ebatlarla ayni serviste 30 ayarlamislardi ama lastik ortadan yiyor asinma basladi yabanci formlarda one 35 arkaya 48 - 50 psi basan var degerlermi farkli acaba isi bilen bi el atarsa cok yardimci olur bana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Değerli hkn34 rumuzlu arkadaşım. Yapılan uygulamalar birer iyileştirme, yenileme faaliyetidir. Bajaj 3 er aylık dönemler halinde bu faaliyetleri devamlı icra etmektedir. Lütfen yaşananlara böyle bakınız.
    Saygılarımla...

yanı cıkan motorlarda yağ atıp stop edecekmı
    dyavol-77 bunu beğendi.

Selam beyler, eski üyeliğim silinmiş, Emre Ömür ben.

Sabri abi, Enes buralarda mısınız ?

eski tvsci bajaj arıyor haberiniz olsun siyah 2015

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı tekerist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam beyler, eski üyeliğim silinmiş, Emre Ömür ben.

Sabri abi, Enes buralarda mısınız ?

eski tvsci bajaj arıyor haberiniz olsun siyah 2015
    Burdayiz emre. Hosgeldin. Bizim gruptan satan yok ama aklimizda olsun.
    TRANSALP XL700

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli hkn34 rumuzlu arkadaşım. Yapılan uygulamalar birer iyileştirme, yenileme faaliyetidir. Bajaj 3 er aylık dönemler halinde bu faaliyetleri devamlı icra etmektedir. Lütfen yaşananlara böyle bakınız.
    Saygılarımla...
    eyvallah ekrem bey cevabınız ıcın cok tesekkur ederım ve üç aylarınızın mübarek olmasını dılerım... ama bızler bu aracı aldık ve bu yenılenen ve ıyılestırılen sıkıntılardan muzdarıpız bırcok arkadasımızın aku suyu akmasından aracının bazı boyalı yuzeylerı zarar gordu, ben sahsen lastıkler ıyı degıl dıye masraf yaptım lastıklerımı pıyasadan temın ederek daha ıyı marka ıle degıstırdım bazı arkadaslar sele sertlıınden dolayı masraf yaptı ve seleye takvıye yaptı aracın orjınallıgı bozuldu, denge sensoru zırıltısından dolayı hergun kulagımızda cınlıyor . yanı en azından bu ıyılestırmelerın bazıları cok masraflı seyler degıl musterı memnunıyetı adına fırmanız bız tuketıcılerıne bıseyler yapar dıye umuyordum veya sele degısımı yapmak ısteyen arkadaslara normal sele fıyatından bazı hatırı sayılı ındırımler yapılabılır aynı sey lastıkler ıcınde olabılır bı kampanya falan dıyorum yanı .
    alan satan dan umarmıs ekrem agabey bence bıseyler yaparsanız guzel olur dıye dusunuyorum...

tekrar uc aylarınızı kutlar hayırlı gunler dılerım...
    ekrem ata, gelebek ve mgora bunu beğendiler.

saksı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah ekrem bey cevabınız ıcın cok tesekkur ederım ve üç aylarınızın mübarek olmasını dılerım... ama bızler bu aracı aldık ve bu yenılenen ve ıyılestırılen sıkıntılardan muzdarıpız bırcok arkadasımızın aku suyu akmasından aracının bazı boyalı yuzeylerı zarar gordu, ben sahsen lastıkler ıyı degıl dıye masraf yaptım lastıklerımı pıyasadan temın ederek daha ıyı marka ıle degıstırdım bazı arkadaslar sele sertlıınden dolayı masraf yaptı ve seleye takvıye yaptı aracın orjınallıgı bozuldu, denge sensoru zırıltısından dolayı hergun kulagımızda cınlıyor . yanı en azından bu ıyılestırmelerın bazıları cok masraflı seyler degıl musterı memnunıyetı adına fırmanız bız tuketıcılerıne bıseyler yapar dıye umuyordum veya sele degısımı yapmak ısteyen arkadaslara normal sele fıyatından bazı hatırı sayılı ındırımler yapılabılır aynı sey lastıkler ıcınde olabılır bı kampanya falan dıyorum yanı .
    alan satan dan umarmıs ekrem agabey bence bıseyler yaparsanız guzel olur dıye dusunuyorum...

tekrar uc aylarınızı kutlar hayırlı gunler dılerım...
    Benim düşüncem şu yönde.Piyasada ki birçok ürün bir önceki modelden daha iyi olarak varolmaya çalışıyor. Burada bahsettiğimiz şey bir motosiklet ise, bence lastik ve sele değişimi ya da orta sehpa eksikliği bir mağduriyet olamaz diye düşünüyorum. Ancak sürekli bahsedilen sensör sesi,stop etme sorunu ve akü sorunları gibi sorunlar tabiki de birer mağduriyet örnekleridir ve ne olursa olsun düzeltilmelidir. Eğer sorun giderilmiyorsa yetkili kurumlara (Tüketici Mahkemeleri ya da Sanayi ve Ticaret Bakanlığı) şikayet edip başvuru yapılmalıdır.(4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesi) Ayrıca bakınız:

satın alınan mal veya hizmet;
    • ambalajında,
    • etiketinde,
    • tanıtım ve kullanım kılavuzunda,
    • reklam ve ilanlarında,
    • satıcı tarafından yapılan açıklamalarda,
    • standardında veya teknik düzenlemesinde
    belirtilen özelliklere sahip değilse ayıplıdır. ayrıca değerini veya kendisinden beklenen faydaları azaltan ya da ortadan kaldıran kusurlar ve eksiklikler taşıyorsa ayıplıdır.

satın alınan herhangi bir mal veya hizmette gözle görünür bir ayıp varsa 30 gün
    • kullanım sırasında ortaya çıkan ayıplarda 2 yıl
    • konut ve tatil amaçlı taşınmaz mallarda kullanım sırasında ortaya çıkan ayıplarda 5 yıl

tüketici bu durumda satıcıdan aşağıdakilerden birini talep edebilir:
    • ödediği bedelin iadesi
    • malın yenisiyle değiştirilmesi ya da hizmetin yeniden görülmesi
    • değer kaybı oranında indirim
    • malın ücretsiz onarımı
    dyavol-77 ve gelebek bunu beğendiler.

Su stop etme sorunun neden kaynaklandigini bi soyleseler onu bilende yok en son sokup atacam denge sensorunu o olacak yarin debraj ayaklik musurunu sokecem bakalim etkisi olacakmi bide yag atmasi cikti nerden aldim bu meredi ya bidaha asla ya yamaha yada honda

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı akviran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su stop etme sorunun neden kaynaklandigini bi soyleseler onu bilende yok en son sokup atacam denge sensorunu o olacak yarin debraj ayaklik musurunu sokecem bakalim etkisi olacakmi bide yag atmasi cikti nerden aldim bu meredi ya bidaha asla ya yamaha yada honda
    Çok eleştirilen CBF 150 yağı en-azından yakıyodu, bu Dışarı atıyor(hem israf ediyo-hem de çevreyi kirletiyor)...

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:37 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok eleştirilen CBF 150 yağı en-azından yakıyodu, bu Dışarı atıyor(hem israf ediyo-hem de çevreyi kirletiyor)...
    Bir atasözü: Pahalıdır vardır bir hikmeti-ucuzdur vardır bir illeti...
    The Power of The Dreams.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Arkadaşlar bu anlattiginiz sorunları servise motorunuzu biraktiginizda çözemedilermi ?
    Zaten bildiğim kadarıyla ayni sikayetle 3 defadan fazla garanti kapsamında onarım yapılıyor ve sorun düzelmiyorsa ürünün değişimini isteyebiliyorsunuz .böyle bu kadar fazla markayı kötülemeye atıp tutmaya gerek yok . şikayeti ve parası çok olan satar üstüne parasını koyar istediği motoruda alır . yani ah keşke şunu alsaydım vay keşke bunu alsaydim hayiflanmasi yapmak burada çok saçma her malın fiati belli pulsar bu fiyata alınacak en mantiklisi olduğu için bu kadar insan tercih etti aldı . ufak tefek sorunlar olmadimi oldu her marka da olabilir ama bunu markayı motoru kötülemek için gömmek için kullanmaya çalışmanın bir anlamı yok .belki servis seciminiz yanlış başka servis başka usta deneyin . bende kullanıyorum ikinci pulsarim bu daha bu anlattiginiz gibi ne yağ atması oldu ne stop etme sorunu .

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motoru aşırı zorlayarak mı kullanıyorsun ve de rodajını nasıl yaptın ? Genelde bu tip yağ atma olaylarını motorunu çok zorlayan arkadaşlar yaşarlar.

Sensörü sökersen, beyin sensörden sinyal alamayacağından ne olacağı belli olmaz. Servise götürdüğünde servis ne diyor ?

Son olarak da genel bir soru soracağım, Pulsar'da devir için sınırlayıcı mı var yoksa sadece uyarı ışığı mı yanıyor ? Işık yandıktan sonra devri yükseltebiliyoır muyuz ? Benim geçen sene test ettiğim motorda devir ışık yandıktan sonra da yükseliyordu.

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    En ufak bişey de yok şöyle yok böyle. eyvallah hiç bişey demiyorum sıkıntınızı anlatacaksınız servisinizle, burada, çözüm bulamadınız distribitörle paylaşacaksınız . hop şu oldu kötüle bu oldu illallah. anlıyorum hoşnut değilsiniz de devamlı bu forumu takip etmeyip hop yarın motor alacam pulsar nasıldır diye girenlerde marka fanatiği leş yiyicilerde herkes giriyor çıkıyor bu başlığa biraz daha yapıcı çözüm odaklı yorumlarda bulunmamızı isterim tüm arkadaşlardan. ondan sonrada cevap vereceğiz durumu açıklayacağız diye aynı yorumlar istisnasız hergü hergün yapılıyor yok öyle değil yok böyle falan filan. Benim Adminden site yöneticilerinden bir ricam olacak. her cevabın altında beğen paylaş butonları var. bunların yanına yoruma katılıyormusunuz Evet/Hayır butonları olsa. yapılan bir yorumu okuyanlar sadece beğendiklerini tıklayıp geçmese daha iyi olmazmı. böyle yanlış ve ya hatalı yorumlarıda evet hayır oranına göre kendimizce yorumlayıp en azından yazı sahibini de uyarmış oluruz bir tıkla yazısını onaylamadığımızı gösterek böylece devamlı devamlı satırlarca aynı açıklamaları yapmak zorunda olmayız.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aşırı zorlayarak mı kullanıyorsun ve de rodajını nasıl yaptın ? Genelde bu tip yağ atma olaylarını motorunu çok zorlayan arkadaşlar yaşarlar.

Sensörü sökersen, beyin sensörden sinyal alamayacağından ne olacağı belli olmaz. Servise götürdüğünde servis ne diyor ?

Son olarak da genel bir soru soracağım, Pulsar'da devir için sınırlayıcı mı var yoksa sadece uyarı ışığı mı yanıyor ? Işık yandıktan sonra devri yükseltebiliyoır muyuz ? Benim geçen sene test ettiğim motorda devir ışık yandıktan sonra da yükseliyordu.
    önce uyarı mahiyetinde ışık yanıyor. devir daha da yükselirse kesiciye giriyor. stop etme sorununun denge sensöründen kaynaklandığını söylediler. bu söyleme göre denge sensörü olayı halledilirse stop etme olayı da çözülmüş olacak. tabi bunları ben demiyorum bende denge sensörü sesi var. fakat stop etme var mı derseniz nadiren. kendiliğinden stop ettiği çok nadir olmuştur. ama kesinlikle yüksek hızda virajda falan değil. 1. viteste oldu bende

Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce uyarı mahiyetinde ışık yanıyor. devir daha da yükselirse kesiciye giriyor. stop etme sorununun denge sensöründen kaynaklandığını söylediler. bu söyleme göre denge sensörü olayı halledilirse stop etme olayı da çözülmüş olacak. tabi bunları ben demiyorum bende denge sensörü sesi var. fakat stop etme var mı derseniz nadiren. kendiliğinden stop ettiği çok nadir olmuştur. ama kesinlikle yüksek hızda virajda falan değil. 1. viteste oldu bende
    Motorla normal giderken gazi ac motor hizlanmaya baslarken debraji cek ve birak bakalim edecekmi cevap bekliyorum senden sonrun sadece bendemi bide arkadaslar satarsin para ekler yanisini alirsin demis bajaj reklaminda ucup kacarken denge sensorumuz sorunlu motorda eksiklerimiz var dese almazdim bunu satip baska motor almak demek binlira gibi bi zarar demek satis almak bile 120 lira olmus hersey pembe size
    dyavol-77, kdiner ve gelebek bunu beğendiler.

saksı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorla normal giderken gazi ac motor hizlanmaya baslarken debraji cek ve birak bakalim edecekmi cevap bekliyorum senden sonrun sadece bendemi bide arkadaslar satarsin para ekler yanisini alirsin demis bajaj reklaminda ucup kacarken denge sensorumuz sorunlu motorda eksiklerimiz var dese almazdim bunu satip baska motor almak demek binlira gibi bi zarar demek satis almak bile 120 lira olmus hersey pembe size
    Pembelikle alakası yok. Sen her uçanlı kaçanlı reklama aldanırsan tüketici olarak hakkını bilmezsen herşey başına gelir herkesten kazık yersin. Tekrar tekrar bir sorun oluyorsa ve tamir edilemiyorsa yasalara göre bir sürü hakkın var. Adamların sana gelip kusura bakma birader gel biz şunu bi tamir edelim demesini mi bekliyorsun yahu. Git yasal kurumlara başvur hakkını ara.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Sen 62'den Tavşan yaparsın, biz 61'den Kral Kuşu
    İstanbul'da inanılmaz bir yağmur var. Bu kuşla bu akşam donumuza kadar ıslanacağız yine galiba ama olsun
    turkish39, harung ve tekoklava bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Eğer bu stop etme sorunu, ses yapan denge sensörünün titreşimden sallanması ile bağlantılıysa 2015 modellerde denge sensörünün yerinin değişmesiyle birlikte her iki problem de ortadan kalkmış olabilir.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    o dediğin şeyi çok kez yapmışımdır hiçbirinde stop etmedi. zaten yüksek hızda stop etme olayı olmadı derken bunu sallayıp söylemedim. ne zaman olduğunu da yazdım ki bu bende çok çok nadir olmuş bir şeydir. yani ayda iki üç kez ancak. hiçbir marka ürünü ne olursa olsun bizde şu sorun var şu eksiklik var demez. böyle bir şey diyeni gördün mü hiç. öyle bir şey demişsin ki güler misin ağlar mısın? tüketici olarak ne kadar makul bir üründür bunu kendimizin araştırması öğrenmesi lazım. diyelim ki araştırdın ama herhangi bir sorun eksiklik öğrenemedin ama motorunda bir sorun var. o zaman bunun yolları var. servise gidersin, distribütöre bildirirsin, tüketici mahkemesine gidersin vs. vs. ben denge sensörü sorunumu servis kanalıyla çözme yoluna gittim. sana da tavsiyem bu yöndedir burada atıp tutmanın laf söylemenin kimseye faydası yok

Stop etme mal için bir ayıp unsurudur. Garantili motorlar, motor her stop ettiginde garanti kapsamında motoru tamir ettirsin. Eğer 3. kere tamirlik durum oluşursa hemen ilinde bulunan tüketici hakem heyetinden bilgi alarak motorun parasının yasal faiziyle firmadan geri alsın. Kısacası hakkınızı arayın.
    pulsarcan bunu beğendi.

sevgili arkadaşlar öncelikle ufakbı hatırlatma yapmak isterim hiç kimse malını kötülemez bunu bende biliyorum ama mal saglam dıye pıyasaya sürüp bana satıyo ve beni magdur edıyosa bunun bedeli olmalı kackez 100km hız ıle vırajda arka attın veya kackez ıkı araba arasında sıkıstıgın an motor stop edip mal gıbı arada kaldın bu adamı ölume götürecek cınstren bı arıza ve geri benım ılk motorum degıl ama sunun garantısını verıyorum tecrubesız bı arkadas olsam kesın komalıktım sımdı bu motoru ayıbı ıle satısa cıkartıp mondıal 125 lık motoruma bınecem alan olursa hak hukuk aramak bu ulkede bı kamera sakasından ibaret bu motoru ben 8bın kusur lıraya aldım alıcısı varsa ben bu sorunu çözerım dıyosa hazır zamda gelmişken 7000 tl ye verecem extralarıda var 1100 km rede konuya dönelim servise gıttım gaz verdı ve suratıma baktı mılım mılım gaz verdı bak yapmadı dedı bıraz ac hızlan dedım stop ettı bu mototrun canı nekı okadar gaz vermeden sur sende dedı bu normal bişey değil dedım 3-5 tane boyle sorunlu cıkarsa senınkınıde çözerız dedı yanı klasık servıs tek yapabıldıklerı vida sıkmak size olayı tam anlatabılmek ıcın vıdeoda cektım motoru 60 km hızla sagdan sagdan gıdersenız sorun yok ama hızlı agresıf sureceksenız pulsar size göre değil https://youtu.be/7asqSRPJ2Yo
    ühttps://www.youtube.com/watch?v=Ssrs0JqrHkQeger gazı bırakmasam stop edıyor sonunda
    dyavol-77 ve azygos bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)